Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:59 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алконови [re: Lord Vader]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано22.10.14 09:46



Да,в тъмното..и на таблета е трудно>)))
Не съм бил пиян..


Просто не можах да спя отново особенно.
Незнам,но вътрешни тревоги от друго естество не ми дават покой.
Като добавим това че някой беше решил да пере след 12 часа през ноща в блока...и центрофугата се чуваше все едно ми беше в стаята пералнята.

Та затова не можах да заспя и писах.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алконови [re: Lord Vader]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано24.10.14 00:19



Ей го още един от напълно възстановените.....литературовед и специалист по лексика


(Извинявам се за спама!)

Редактирано от mercurial на 24.10.14 00:21.



Тема Re: Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алконови [re: mercurial]  
Автор Lord Vader (непознат )
Публикувано24.10.14 03:24



В случая става въпрос за ортография, но си близо - дипломиран германист съм.



Тема Re: Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алконови [re: Lord Vader]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано27.10.14 20:41



Извинявай, ортография=правопис.
Германист правописец.





Тема Re: Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алконови [re: mercurial]  
Автор Lord Vader (непознат )
Публикувано28.10.14 00:25



Моля, моля, винаги добре дошла. Нали знаеш, когато не знаеш, питаш тия дето са учили и знаят.



Тема Re: Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алконови [re: memi2011]  
Автор diablo67 (непознат )
Публикувано28.10.14 08:16



Разбира се, че е имало такива моменти, когато ми се е струвало, че съм като другите и нищо няма да ми коства да изпия една бира да речем. Не мисля, че има алкохолик, бил той и с дълга трезвеност, на който да не му е минавала мисълта за пиене. Понякога дори сънуваме, че пием и се събуждаме с ужас. Това е напълно нормално. Вследствие дългите години на пиене умовете ни са до такава степен изкривени, че всичко е повредено. Чувства, мисли, отношения, характер. Аз лично се опитвам да прогонвам такива мисли още щом се появят, но не винаги ми се получава. В тежки моменти се моля и благодаря, опитвам се да си припомня как се чувствах когато излизах от запой. Припомням си, че мога да не пия само днес. Обаждам се на някой алкохолик и дори и да не говорим за моето състояние разговора помага. Старая се да правя нещо или да се срещна с някого просто за да не стоя в главата си, защото от опит знам, че това е опасно. Много от нас са склонни да зациклят на определени мисли или състояния и това след известно време неминуемо води до взрив. Ние сме склонни да се съсредоточаваме върху негативната страна на нещата и с нашата способност да преекспонираме всичко, тоест да правим от мухата слон, може да стане много страшно за нас. Въпрос на време е да последва взрив. Дори и да не посегнем към бутилката около нас е трудно да се стои, защото хвърчат шрапнели. Но с времето започваме да се приспособяваме как да се справяме с такива състояния. Търсенето на собствените грешки, а не обвиняването на другите, търсенето на висшата сила и споделянето, всички тези прекрасни неща в АА водят бавно и постепенно до една личностна промяна, която първо другите забелязват, но постепенно човек усеща, че му се живее и че живота е хубав и без алкохола. Стария живот става невъзможен и не ти остава нищо друго освен да търсиш своя нов път. А това е приключение, което си струва да преживееш. Усмихни се. Има изход!



Тема Re: Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алконови [re: memi2011]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано29.10.14 08:28



Да.
И то често.
Винаги си припомням стъпката за 1та чаша.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алконови [re: Lord Vader]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано29.10.14 22:51



Най-после да намеря в този клуб някой, който да ме предизвиква интелектуално. Благодаря ти още веднъж!


А как се справяме с егото..?!? Като бивши алкохолици и настоящи ЕГО-пичове ?



Тема Re: Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алконови [re: mercurial]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано30.10.14 14:10



... нали темата е какво казва моят вътрешен глас при мисълта за алкохол ???!!!

Аз имах много натоварени дни, натоварен период дори, емоционално и психически натоварени, и се изморих. Гадното е, че дори не мога да определя докъде да се товаря, понякога се товаря повече, отколкото бих могла да понеса. Отложих една вечер театър, защото нямах сили, същият ден имах дело, после имах много важна служебна среща, и въпреки че ми се ходеше на театър, не отидох.
Вчера бях също така много изморена, много, и почти не можах да се съсредоточа да чета, въпреки че много ми се искаше, стоях цял ден над един закон. Приех го някак си, че не мога да чета винаги толкова, колкото ми се иска, психически се изморявам, емоционално се изтощавам, нервите ми не стигат ... и силите ми са толкова. Снощи вечерта имах предвидена една среща, да я нарека условно емоционална, но нямах сили за нея, емоционално усетих, че няма да мога да я понеса, и я отложих.
Това е, за мен е най-важна трезвостта ми, след нея вървят успехи, надпревара в работата, постижения, пари, емоции, любов, всичко.
Колкото толкова

.
Чета сега тук и мисля, ако се търсят точно тук интелектуални предизвикателства, то това не е правилното място за тяхното намиране.
Има интелектуални форуми, има технически форуми, има литаратурни форуми, музикални и т.н., това тук е форум за зависими.
Аз лично се опитвам никога да не забравям, че тук сега може да чете някой, който умира, и не знае откъде да я подхване, не знае как да продължи живота си, деня си, времето си ...
... аз много добре помня онова "безвремие", вакуумната хватка, и безсилието ми пред обсесията на алкохола ...



Тема Re: Какво казва вътрешният ви глас при мисълта за алконови [re: spiritual66]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано30.10.14 15:28



Да.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.