Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Шоуто свърши и няма да продължи!нови  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано31.07.14 22:58



"И на мен ми звучи достоверно.
Аз не отричам АА като движение, нито Програмата, нито 12-тте стъпки, дори основателите на АА, които по едно време имах чувството,че от консервената кутия, която си отварям ще изскочат също са ми симпатични по своему."


Вчера споделях с/и слушах двама алкохолици. Днес изслушвах друг, яко напил се и за кой ли път се чувствах безпомощен и безсилен. Казва ми: "Честен съм. Искам да спра да пия, но не мога." В такива моменти разбирам защо алкохолици с духовен опит и трезви доста време, са ми споделяли за егоистичния елемент в Програмата на АА - аз съм безсилен да помогна на този натряскал се алкохолик, но аз оставам трезвен. И се моля Бог да направи, каквото може и трябва.

Защо поставих в началото, цитата в кавичките от Меркуриал? Защото точно това желаех да го сподели, точно Меркуриал. Аз съм прашинка, аз съм само член на АА, аз не съм Братството на АА, аз не олицетворявам Програмата на АА. И когато днес намерих време и останах насаме с Бог казвам:"Господи, нека бъде Твоята воля! Не ми е полезно да се правя на шут, да се забавлявам в комуникации точно с тези хора. Само Ти, можеш да ме спреш, Господи! Аз ти се доверям. Ти си Силата, Ти си Любовта, Ти си Живота. Аз съм само инструмент в Твоите ръце! Къде греша, Господи?"

Благодаря Ти, Господи! Черно но бяло - истината за Братството на АА от перото на самата Меркуриал!Какво казвам аз - няма значение. Еднодневка съм аз. Днес ме има, утре ме няма. Братството на АА и днес е факт, вече близо 80 години.

"Опитвам се друго да покажа и надявам се да успявам....."

Може би успяваш Меркуриал, но това също не е от кой знае какво значение.

Шоуто за мен свърши. Завесата падна.

Сцената е свободна и ви очаква. Заповядайте!

Меркуриал, благодаря ти, с цялото си сърце ти благодаря, за споделена от теб истина за Братството на АА. Поклон. Аз слизам от сцената. Ти може би още тази вечер ще се качиш. Заповядай. Каквото и да изиграеш оттук нататък, мен не ме вълнува, не ме занимава. Не съм и мечтал, точно ти, толкова привлекателно да представиш АА. Още веднъж благодаря.

Благословена нощ.

Господи, нека бъде Твоята Сила, Твоята Любов, Твоят начин на Живот. В Твоите ръце се предавам! Амин.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 31.07.14 23:02.</EM></FONT></P>

Редактирано от Sandu62 на 31.07.14 23:07.



Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано01.08.14 05:52



Адресът на официалният сайт на АА в България е www.aa-bg.info





Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано01.08.14 16:50



"...трябва единствено да се положат услия да се спазва добрия тон,да се уважава всеки който дава мнение за това как и какво е направил и постигнал в борбата си със това тежко заболяване наречено алкохолизъм.Заяжданията са взаимни и всичките ние сме малко или много виновни да се осере така форума,трябва да има някакъв респект между хората тука,без него ето това е резултата."

Благодаря ти, nngv за това твое мнение, което цитирам по - горе! Съжалявам за отношението си към теб в прибързана честност и чувство за себеправедност.

Все пак, има една Десета стъпка в Програмата на АА. Не бързам да се извинявам, но може би ще имам възможност да поправя вредата, грешката си.



Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Sandu62]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано02.08.14 02:22



Не бързам да се извинявам, но може би ще имам възможност да поправя вредата, грешката си.



Няма защо да се извиняваш,разбери че не можеш да огрееш навсякаде както слънцето го прави,светът е шарен различен,всеки си има мнение.



Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано07.08.14 10:57



Утре, петък/08.08.2014./ от 21.00 часа, българско време ще има он - лайн сбирка на АА на скайпа на групата на АА "Само за днес". Алкохолик с повече от 22 години трезвост ще споделя опит/може би и знания/ по Традициите на АА. Скайпът на групата е:samozadnes.bg.aa

Заповядайте. Това не е моята домашна група, но съобщението го правя по молба на братя и сестри от тази група. Понеже като резултат от програмата на АА, вече съм на ти и с компютрите.

.

Аз лично се надявам и вярвам, че такава он - лайн сбирка, на която алкохолик с повече от 20 години трезвост ще споделя опит, сила и надежда с нас по 12 - те стъпки на АА, духовните принципи на АА, програмата на АА.

Каквото съм могъл, съм направил. Оттук нататък се доверявам на Бог за случването или неслучването.

Бъдете здрави и трезви. "Дайте време на времето."



Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Sandu62]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано20.08.14 09:44



To be...or not to be...You are or you are not...the is no try!!
YODA..STAR WARS



Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Sandu62]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано20.08.14 09:49



Какво има толкова да се предъвква и канонизира??
Или пиеш или не!!
Или си господар на живота си или си жертва.
Няма средно положение.
Ако го има е самозаблуда и тогава си в капана на собственните си илюзии за опита.
Няма нищо такова като опит в регулираното пиене....


Като гледам,братството си сдтрада най-много от това.
От прекалено много заблудени овчички...следващи уж плътно стъпките и традициите,беседващи с часове на сбирките,а след няколко дена вече са в запои.
Ами какъв е смисъла да се правят само на диалектици.?
Да си чешат само езиците ,без действие.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Church enemy]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано20.08.14 09:51



И още нещо...няма висша сила,която да не ти налее в устата,разберетего.
Отлкакто спрях да вярвам в онова отгоре..и да хълцам хленчейки ..колко съм горкичък и господи това..господи онова..откогато повярвах само и единственно в собственните си сили,оттогава станах победител.
Много вредно нещо е нездравата вяра,а религията е за геноцид направо!!

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи! [re: Church enemy]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано20.08.14 10:16



Като те чета непредубедено, мисля, всеки има право и възможност да потърси своя път и своя начин на освобождаване от алкохола и начин за осъществяване на нов смислен и достоен живот


Та, като те чета, разбирам за сетен път колко много си приличаме, алкохолиците, ти настояваш и пледираш за своя начин, или проявяваш крайност, като настоявааш, че точно твоя начин е правилен, което не е истина.
Намерил си своя път, своя начин, своето освобождение, ами много хубаво, радвам се от сърце. Обаче дай правото и на всеки друг страдащ като теб, да намери своя път. Ако той е свързан с братството на АА, ако е свързан с канонизиране, с беседване часове наред, ами добре, това е начин, това е друг начин, нашият начин, или техният начин, мисля, че той трябва да се приеме и уважава, защото води до спасение.
Никакъв друг критерий няма, приятел, колкото и смешен в твоите очи да е даден начин или метод, ако той води до спасяване на живот и изграждане на нови устои за живот, той е достоен за уважение, и може само да се адмирира !

П.П. А от какво страда или не страда братството как може да определяш точно ти, като не участваш в него, няма логика ?!
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от spiritual66 на 20.08.14 10:25.</EM></FONT></P>

Редактирано от spiritual66 на 20.08.14 10:30.



Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: spiritual66]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано20.08.14 22:38



Виж всеки си има неговия начин,съгласен съм.
Но съм виждал не малко ходещи по сбирки и пиещи и спиращи,и пак почващи и пак спиращи.
Не участвам в братството да,но това ми дава право да си кажа мнението.
Понеже не съм човек който казва на черното -бяло.
Това още повече се засли след спиране на ал5охола.
Да бъда безмилостно честен и към мен си и към света.
И на мен си не спестявам грешките,но и на никой друг.
Буквално следвам тази стъпка със свалянето на картите на масата за истината.
Който го и страх от истината си и негов проблем.
Който го е трах от мечки да не ходи в гората,са казали хората.
Отдавна вече не живея за хорската симпатия.
Предпочитам шепа хора..ама истински.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.