Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:18 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За разделянето на клуб Алкохолно зависиминови  
Автор mercurial (wild)
Публикувано31.07.14 23:25



Съклубари,
моля да изкажете мнение и да решим заедно дали има нужда от разделянето на клуб "Алкохолно зависими" на два други клуба- привърженици на АА и всички останали.
Въпросът е административен също така,затова моля да бъдем конструктивни.
Моля за мнения.
Предложението е следното:
Клуб "Алкохолно зависими" остава и се създава нов клуб, който се казва.....
Ние/вие решаваме кое и как.
Има предложение, което на мен лично ми харесва да направим нов клуб, който да се казва "Живот без алкохол".
Моля за мнения, ако имате такива.
Благодаря!



Тема Re: За разделянето на клуб Алкохолно зависиминови [re: mercurial]  
Автор mina68 ()
Публикувано01.08.14 00:07



Аз съм за.
Заглавието е много подходящо.
Имаш ли идея как ще се пазим от АА зомбитата?



Тема Re: За разделянето на клуб Алкохолно зависиминови [re: mercurial]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано01.08.14 00:10



Аз също съм "за".



Тема Re: За разделянето на клуб Алкохолно зависиминови [re: mina68]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано01.08.14 00:13



Може би като някои теми тук.
Пуска тема, не се отговаря и темата минава назад.
По- трудно е когато трябва да се прескачат постове.

Честно казано трудно отстоявам на второто.



Тема Re: За разделянето на клуб Алкохолно зависиминови [re: mina68]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано01.08.14 00:30



Имам идея, да.
Така както се усмири Сандала примерно - пълен игнор и никаква насрещна реакция и комуникация.
Виждаш ли колко смирен стана.
Мисля,че липсата на комуникация с "другарчето от среща" му помогна да стане по-нормален.

П.С. Отделен въпрос е ,че на въпросния клубар според мен са му "свили сармите" централно, да не се излага повече, но това е една много дълга тема за разговор.....





Редактирано от mercurial на 01.08.14 00:44.



Тема Re: За разделянето на клуб Алкохолно зависиминови [re: mercurial]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано01.08.14 10:12



Твърдо НЕ,форума си беше много полезен,трябва единствено да се положат услия да се спазва добрия тон,да се уважава всеки който дава мнение за това как и какво е направил и постигнал в борбата си със това тежко заболяване наречено алкохолизъм.Заяжданията са взаимни и всичките ние сме малко или много виновни да се осере така форума,трябва да има някакъв респект между хората тука,без него ето това е резултата.Тук съм поискал помощ най напред когато положението ми вече стана критично,и тук ми се подаде ръка и ето аз 5 години съм чист от отровата която ми съсипа не малка част от живота,винаги ще съм благодарен на хората които ми подадоха ръка,и от там нататък започнах да разбирам ЗАЩО ставаше така и т.н и т.н.
Затова не мога да подкрепя идеята за разделяне.Sorry



Тема Re: За разделянето на клуб Алкохолно зависими [re: nngv]  
Автор krokoko (непознат )
Публикувано01.08.14 10:37



Напълно съгласен.Няма кво да се разделя,тва не е баница.Всеки да си погледне в собствената паница защо се е стигнало дотук и защо нови хора вече почти не пишат,а интересните и полезни теми са от 20 страница назад.Тук определено много хора са си помогнали и още ще си помагат.Забелязвам една негативна тенденция на хора,които няма какво да кажат по темата да пишат след всяко мнение и да го обръщат на чат канал.Затова по-добре би било просто да се изтрият последните 20 страници,които не са от никакъв обществен интерес освен от клюкарска и сеирджийска гледна точка.



Тема Re: За разделянето на клуб Алкохолно зависиминови [re: krokoko]  
Автор 64stefana (непознат )
Публикувано01.08.14 20:27



Здравейте, приятели! Дълго време не бях писала, но случващото се напоследък ме озадачава. Тези спорове уморяват и ние алкохолиците знаем, че от тях губим сили. Всеки един, който е в АА и пише тук ми е другар по съдба и ние много добре знаем откъде идваме и къде е спасението и няма нужда да го доказваме, защото чува този, който е умирал стотици пъти и е благословен да попадне в АА. Аз съм от безнадеждния тип, който без Програмата на АА беше също толкова в безнадеждно положение, пък макар и в АА. Затова понеже прочетох много неверни неща ще напиша накратко моя опит-това никой не може да го коментира или отнеме.
През 2007 г. попаднах като по чудо в АА, прочитайки изрезка от вестник. Не чувствах нищо и клюмах пияна по сбирките. Там беше братството, такова каквото тогава е било, с хора, с които си кимахме, аз се опитвах да им се харесам, но нямаше какво да ни свързва. Имаше много списания ,,Арка,, и дружески разговори на разни теми, които не ми помагаха особено.Тръгвах си оттам и отново се връщах, но това бяха сбирки от типа ,,да споделяме радостното и наболялото,,. Радвах се, че съм спасена, имах 3 месеца трезвост, после рецидив, после отново 6 месеца трезвост и отново рецидив и тежка депресия. Лежах 24 часа в леглото с безнадеждни очи. Децата ми се струваха далечни познати, с които нямах нищо общо. Бях в света на мрака и Нещо ме накара да скоча-или щях да живея или да умирам бавно.Изтичах при сегашния си спонсор-бавно започнах да имам сетива.
. Бях минала през 5 годишен ад на пребиваване в психиатрични клиники, с няколко серии електрошокове.Хората бяха там и сигурно са били добронамерени, но не чувах посланието. Няма да забравя първата си он-лайн сбирка, на която чух истинското послание от наши събратя от Стара Загора и човека от Австралия, когото тук беше съсипан от клевети.Пишете, че няма вече хора, на които да помага? Това, което е направил за мен, посредсвом предаването на истинското послание няма да забравя и то продължава да живее в мен, благодарение на моя спонсор, спонсориран от него. Аз съм жива, свободна и благодарна и ако и да не съм имала жив контакт, то идеите, донесени в България именно от него продължават да живеят и това ми дава сила и надежда. Така че наистина не може да се угаси това, което не гасне, защото то е предавано от човек на човек, то носи в себе си дух, която думите и злобата няма как да променят!



Тема Re: За разделянето на клуб Алкохолно зависиминови [re: 64stefana]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано01.08.14 21:00



Какво ти е мнението по темата, че не разбрах.



Тема Re: За разделянето на клуб Алкохолно зависиминови [re: mercurial]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано01.08.14 21:40



И изведнъж настана мир, любов и взаимност...


Така като на всички ни да дойде идеята ...все пак да не се разделяме, ами да си останем заедно, но да внимаваме кога какво си говорим един на друг




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.