Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:08 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Родени от духовен опит в живота, не в книгитенови [re: Sandu62]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано10.08.14 12:36



Значи така стоят нещата според мен, аз правя каквото трябва, а Бог ме пази, ако отивам на купон, и този купон има някакъв разумен смисъл, Бог ме пази.
Не е кеф непрекъснато да стоя под напрежение, и да си повтарям, аз съм алкохолик и не бива да пия, не бива, и да се пощипвам, не не, хитрото е, Бог да ме пази, и така да си прекарам, сякаш съм пила, да съм най-веселата и щастливата





Тема Re: Родени от духовен опит в живота, не в книгитенови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано11.08.14 05:53



11.08.2014.

АА.

Мисъл за днес.

"Докато алкохоликът се въздържа от пиене, той реагира ПОЧТИ като другите хора. Но щом веднъж посегне към първата чашка нещо се случва, което задейства ужасния цикъл. Алкохолиците обикновено нямат никаква представа защо са посегнали към онази първа чашка. Някои пиячи имат извинения, с които се задоволяват за известно време, но в сърцето си те наистина не знаят защо го правят. Истината е, че в даден момент от пиенето си всеки алкохолик преминава в състояние, когато и най- силното му желание да спре да пие е без ефект." Уверен ли съм, че съм преминал точката си на поносимост към алкохола?

Медитация за днес.

Този, който от хаоса е създал реда в света и е определил траекторията на звездите и е направил така, че всяко растение да разпознава сезона, Той може да донесе мир и ред в собствения ни хаос, ако Го допуснем до себе си. Бог бди над вас, за да ви благослови и да се грижи за вас. Извежда ви от тъмнината и ви води към светлина, от умората към отдиха, от хаоса към реда, от грешките и неуспеха към успеха. Вие принадлежите на Бога и вашите дела са неговите дела и могат да бъдат Негова повеля, ако го желаете и сте готови за това.

Молитва за днес.

Аз се моля, да мога да бъда изведен от хаоса към реда. Аз се моля, да бъда изведен от прoвала към успеха.



Тема Re: Родени от духовен опит в живота, не в книгитенови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано12.08.14 05:55



12.08.2014.

АА.

Мисъл за днес.

"Не ни бе останало нищо друго, освен да приемем предлаганата ни простичка духовна помощ - програмата на АА. По този начин, придобихме един дълбок и ефективен духовен опит, който промени коренно цялото ни отношение спрямо живота, нашите събратя и Божията вселена. Основният факт в нашия живот днес е абсолютната увереност, че нашият Създател е влязъл в сърцето и живота ни по някакъв чудодеен начин. Той е започнал да осъществява за нас тези неща, които не бихме успели да постигнем сами" Позволил ли съм Бог да влезе в живота ми?

Медитация за днес.

В момента, в който нещо не ви изглежда наред или действията на някого не са такива, каквито си мислите, че трябва да бъдат, в този момент започва вашето задължение и отговорност да се молите тези грешки да бъдат поправени или човекът да бъде променен. Какво не е наред в заобикалящата ви среда или в хората, които познавате? Мислете за тези неща и превърнете този въпрос във ваша отговорност. Не да се намесвате или да клюкарствате, а да се молите, да дойде промяна, тази промяна може да дойде чрез вашето влияние. Може да видите животът променен, а злините прокудени във времето. Можете да се превърнете в сила за добро, където и да сте.

Молитва за днес.

Аз се моля, да мога да бъда колега с Бога. Аз се моля, да мога да помагам на хората чрез личен пример.



Тема Re: Родени от духовен опит в живота, не в книгитенови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано13.08.14 06:21



13.08.2014.

АА.

Мисъл за днес.

"Имахме само две възможности: първата, да вървим към горчивия край като се опитваме, доколкото можем, да изтрием от съзнанието си невъзможността на положението си, а втората, да приемем духовна помощ. Приехме помощта, защото искрено я желаехме и искахме да положим необходимите усилия.
Ние пожелахме да изградим определена проста нагласа към живота. Това, което в началото приличаше на крехка сламка, се оказа любящата и мощна ръка на Бог. Бе ни даден нов живот или, ако предпочитате, „нов модел на живот", който наистина помага. Всеки един от нас установи собствен индивидуален начин на връзка с Бог. Установил ли съм лична връзка с Бога?

Медитация за днес.

Превърнете в ежедневна практика да преразглеждате характера. Вашият характер по отношение на ежедневния ви живот, отношенията ви към вашите близки, вашите приятели, вашите познати и работа ви. Всеки ден се опитайте да разберете какво иска Бог от вас да промените. Планирайте как най-добре всеки недостатък може да се премахне или всяка грешка да бъде поправена. Никога не се задоволявайте, сравнявайки се с околните. Стремете се към по-добър живот като ваша крайна цел. Бог е вашият помощник и в немощ и във сила, и в опастност и в сигурност, и в страх и притеснение, и в мир и спокойствие.

Молитва за днес.

Аз се моля, за реален напредък към по-добър живот. Аз се моля, никога да не бъда задоволен от настоящото си състояние.



Тема Нашите сподвижницинови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано13.08.14 07:41



Бил Уилсън, "Грейпвайн", март 1958 година:

"Днес голяма част от нас приветстват появата на всяка нова информация, която може да хвърли светлина върху тази загадъчна и мъчителна болест - алкохолизма.Ние винаги се радваме, когато се появят нови факти - дали от лабораторни анализи или от кушетките на психотерапевтите, или от социални изследвания. Ние се радваме на всички нови данни, които информират обществото правилно и променят традиционните възгледи за същността на алкохолизма и отношението към алкохолиците.

Все повече възприемаме като наши сподвижници хората, които работят с алкохолиците и които им помагат да намерят пътя от мрака към светлината. Убеждаваме се, че заедно можем да постигнем това, което няма да е по силите ни, ако работим поотделно или в съперничество един към друг."



Тема Re: Нашите сподвижницинови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано14.08.14 09:21



14.08.2014.

АА.

Мисъл за днес.

Едно от най-добрите неща на програмата на АА е спокойствието и тишината, които може да ни донесе. В нашите дни на пиене, ние нямахме мир на ума и спокойствие. Имахме точно обратното, един вид сътресения и "тихо отчаяние", което така добре познаваме. Смущенията през нашите дни на пиене са били причинени, в известна степен, от нашето физическо страдание, ужасния махмурлук, студената пот, треперенето и нервите. Но те са били причинени още повече от нашето психическо страдание, самотата, чувството за малоценност, лъжите, угризенията, които всеки алкохолик изпитва. Постигнал ли съм повече душевен покой?

Медитация за днес.

Опитайте се да търсите Божието водителство във всичките си лични взаимоотношения с другите. Бог ще ви помогне да се погрижите за всичките си взаимоотношения с хората, ако сте готови да Му позволите да ви напътства. Радвайте се, че Бог може да ви защити и да ви предпази от изкушение и провал. Бог може да ви защити във всички ситуации по време на деня, ако разчитате на Неговата сила и вървите напред. Трябва да почувствате, че се приближавате до успеха в правилния начин на живот. Не трябва да се съмнявате, че по-добрите неща ви очакват. Вървете напред без страх, защото се чувствате в дълбока безопасност под Божията закрила.

Молитва за днес.

Аз се моля, Бог да ме пази и да ме подкрепя толкова дълго, колкото аз се опитвам да Му служа. Аз се моля, да мога да вървя напред и да не се страхувам, и днес.



Тема Re: Нашите сподвижницинови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано15.08.14 06:20



15.08.2014.

АА.

Мисъл за днес.

"Щом веднъж си бил алкохолик, завинаги си оставаш алкохолик. Започнем ли да пием след период на трезвост, за кратко време стигаме до същото тежко положение, в което сме били по-рано. Ако искаме да спрем да пием, не трябва да поставяме каквито и да е условия, нито да храним тайни надежди, че някой ден ще получим имунитет срещу алкохола. От какъв начин на мислене се ръководи алкохоликът, който повтаря отново и отново отчаяния експеримент на първата чаша? Когато ги питахме защо отново започват да пият, те ни отговаряха с някакво глупаво извинение или изобщо не ни отговаряха. Последствията, които идват не ни карат да се замисляме."Дали съм се отказал от всички извинения за да изпия едно питие?

Медитация за днес.

"Гдето двама или трима са събрани в Мое име, там съм и Аз ." Когато Бог види, двама или трима души в съюза, които искат само Неговата воля да бъде случена, които искат само да Му служат, Той има план, който може да се разкрие пред тях. Благодатта на Бога може да дойде при хора, които са заедно на едно място с едно хармонично съгласие. Съюз, като този е чудотворен. Бог е в състояние да използва такива хора. Само добро може да дойде чрез такива светли хора, обединени в единни групи с една единствена цел и с едно единствено съзнание.

Молитва за днес.

Аз се моля, да мога да бъда част от единната група. Аз се моля, да мога да допринеса своя дял за светлата цел.



Тема Re: Нашите сподвижницинови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано16.08.14 06:21



16.08.2014.

АА.

Мисъл за днес.

"Алкохоликът е абсолютно неспособен да спре да пие, уповавайки се на самопознанието. Ние трябва да признаем, че не можем да направим нищо за това със собствени сили. Силата на волята и самопознанието не могат да ни помогнат при тези странни умствени бели петна, когато сме изправени пред изкушението да пием. Алкохоликът е в много болно ментално състояние. Трябва да се разделим и с последното си убеждение, че можем да се справим сами. Духовният отговор и програмата за действие са единствената надежда. Единствено само духовните принципи ще ни решат проблемите. Ние сме напълно безсилни без Божествена помощ. Нашата защита срещу чашката трябва да дойде от Сила по - висша от нас." Приел ли съм духовния отговори и програмата за действие?

Медитация за днес.

Сега си почивайте в живота; вечен живот, течащ във вените и сърцето, и ума, позволете му да се раздвижи. След това ще последва удоволствието от работата. Уморената работа никога не е ефективна. Силата на Божия Дух е винаги на разположение на уморените ум и тяло. Той е твоят лекар и лечител. Погледнете на тези тихи моменти на общение с Бога за почивка, за мир, за изцеление. След това се надигнете освежени с дух и се захванете за работа, знаейки, че вашата сила е в състояние да отговори на всички проблеми, тъй като тя е подсилена от Божията сила.

Молитва за днес.

Аз се моля, мирът, който съм намерил да ме направи ефективен. Аз се моля, да бъда освободен от всякакво изтощение през този ден.



Тема Re: Нашите сподвижницинови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано17.08.14 06:42



17.08.2014.

АА.

Мисъл за днес.

"За човек, който се смята за атеист или агностик, придобиването на подобен опит изглежда невъзможно, но да продължава както преди за него е равностойно на катастрофа. Да бъде обречен на алкохолна смърт или да живее на духовна основа, са алтернативи, които не винаги се приемат лесно. Но ние трябва да приемем факта, че ние трябва да се сдобием или с духовната основа на живота -..л или другото. Проблемът ни се състоеше в липсата на сила. Трябваше да намерим сила, чрез която да живеем и това очевидно трябваше да бъде Сила, по-могъща от нас." Намерил ли съм силата, чрез която мога да живея?

Медитация за днес.

Слънчевите лъчи са смехът на природата. Живейте озарени в слънчева светлина. Слънцето и въздухът са добро лекарство. Природата е добра люлка за уморените тела. Позволете й да ви съпътства. Божията благодат е като слънце. Нека цялото ви същество бъде обвито от Божествения дух. Вярата е диханието на душата в Божествения дух. Това радва душата на човешките същества. Божественият дух лекува и изцерява съзнанието. Допуснете Го да го прави по Свой начин и всичко ще бъде наред.

Молитва за днес.

Моля се да мога да живея под слънчевите лъчи на Божия дух. Аз се моля, съзнанието и душата ми да се захранват от тях.



Тема Re: Нашите сподвижницинови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано18.08.14 09:01



18.08.2014.

АА.

Мисъл за днес.

"Ние, агностиците открихме, че веднага след като бяхме в състояние да отхвърлим предубежденията и изразявахме желание да повярваме в по-висша от нас Сила, получавахме резултати, въпреки че нито един от нас не можеше изцяло да определи или разбере тази Сила, която е Бог. Веднага щом някой може да каже, че вярва, или че иска да вярва, ние настойчиво го убеждаваме, че е на правилния път. Многократно е доказано сред нас, че върху тази проста основа може да бъде изградена невероятно ефективна духовна структура." Пожелал ли съм да разчитам на Сила, която не може да се определи или разбере напълно?

Медитация за днес.

Ние търсим Божието присъствие и "тези, които търсят ще намерят." Това не е толкова въпрос на търсене, колкото вътрешно осъзнаване на Божествения дух в душата ни. За да осъзнаем Божието присъствие трябва да предадем на Неговата воля и малките и големите неща от живота. Това прави възможно Божието водителство. Някои от нещата, които ви отделят от Бога - фалшива дума, страх от провал, остра критика, упорито негодувание. Това са неща, които поставят на разстояние съзнанието ви от Бог. А думата на любовта, безкористно помирение, услужливостта--те носят Бога близо.

Молитва за днес.

Моля се да мога да мисля и да казвам, и да правя нещата, които носят Бога близо до мен. Моля се да мога да Го намеря в искрена молитва, в една добра дума, или в безкористно дело.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.