Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:03 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Родени от духовен опит в живота, не в книгите  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано31.07.14 23:19



31.07.2014.
АА.
Мисъл за днес.
Тогава остава само един ден - днешният. Всеки може да се бори в битките на само един ден. Това е само, когато вие и аз се отървем от ужасния товар на вчера и утре.Не, днешният ден ни влудява.Това е разкаяние или горчилката за нещо, което се е случило вчера или страхът от това, което утре може да донесе. Затова нека направим всичко възможно да живеем само за днес. Живея ли само за днес?
Медитация за днес.
Дайте на Бог дара на благодарното сърце. Опитайте се да видите причини за благодарност във всекидневния си живот. Когато животът изглежда труден и проблемите ни затрупват, тогава търсим причини/поводи за благодарност. Почти винаги има нещо, за което можете да сте благодарен. Поднасянето на благодарност е наистина сладък тамян изкачвайки се към Бог през целия ден. Добре потърсете нещо, на което да се радвате и за което да благодарите. С времето, ще придобиете навика да бъдете постоянно благодарен на Бога за всичките Му благодеяния. Всеки нов ден, в съзнанието ви ще се появява, по някой нов повод за радост и благодарност и ще благодарите искрено на Бог.
Молитва за днес.
Аз се моля за истинско благодарно сърце. Аз се моля, да мога, постоянно да ми се напомнят поводи/причини за искрена благодарност.

Редактирано от Sandu62 на 31.07.14 23:20.



Тема Re: Родени от духовен опит в живота, не в книгитенови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано01.08.14 05:29



01.08.2014.
АА.
Мисъл за днес.
Програмата на Анонимни Алкохолици е заимствана от медицината, психиатрията и религията. Тя е взела части от тях и ги е комбинирала в програма, която се счита за най-подходяща за ума на алкохолика, и която най-добре ще помогне на алкохолика да се възстанови. Резултатите са в голяма степен задоволителни. Ние не се опитваме да подобряваме Програмата на АА. Нейната полезност е доказана от успеха на хиляди алкохолици, които са се възстановили. Тя съдържа всичко, от което ние алкохолиците се нуждаем, за да спрем заболяването си. Опитвам ли се да следвам Програмата на АА точно такава, каквато е?
Медитация за днес.
Трябва да се стремите към единство/съюз между вашите цели в живота и целите на Божествения Принцип, управляващ Вселената. Няма подобна спогодба за съюз на земното кълбо, за да се сравни с единството/съюза между човешката душа и Бога. Това е безценна награда, отвъд всички награди на земята. Едва доловимо може да осъзнаем резултата от единството на целите при сливане на сърцето и съзнанието ни със сърцето и съзнанието на Висшата Сила. Това единство на целите ви поставя в хармония с Бога и с всички други, които се опитват да сбъдват Неговата воля.
Молитва за днес.
Аз се моля, да мога да се пренастроя към волята на Бог. Аз се моля, да мога да бъда в хармония с музиката на небесните сфери.



Тема Re: Родени от духовен опит в живота, не в книгитенови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано01.08.14 17:34



Бил Уилсън, "Историята на Бил", Голямата книга на АА:

"...Ние, младите, току - що произведени офицери от Плетсбърг бяхме поласкани, когато жителите на града ни канеха в своите домове и ни караха да се чувстваме герои. Имаше любов, овации, война; върховни моменти, редуващи се с веселие и забава. Най - накрая бях част от живота и в моментите на възбуда открих алкохола... В определеното време отплувахме към "онова място". Бях много самотен. И отново се обърнах към алкохола... Посетих Катедралата в Уинчестър. вниманието ми бе привлечено от хумористично стихче, изписано върху стар надгробен паметник:

Хемпшърски гренадир тук почива,
който намери смъртта си,
докат пиеше студена бира.
Загинал от мускет или от халба бира
не ще да бъде никога забравен,
храбрият, добър войник в мундира.

Зловещо предсказание, но аз не му обърнах внимание."




Доктор Уйлям Силкуърт, специализирал в лечението на алкохолизма в продължение на много години, към Бил Уилсън:


"Вие поставяте каруцата пред коня. първо трябва да свалите арогантната броня, която алкохоликът си е изградил. Още в началото колкото може по - сурово му обяснете медицинската страна на неговия проблем. Разкажете за заболяването му, как зависимостта на разума, която го кара да пие в комбинация с физическата алергия на тялото му към алкохола го обричат на лудост и смърт, ако не спре да пие алкохол. Ако един алкохолик поговори с друг за тези неща, това може и да помогне за разрушаващото разума му самомнение."

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 01.08.14 17:36.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 01.08.14 17:37.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 01.08.14 17:38.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 01.08.14 17:39.</EM></FONT></P>

Редактирано от Sandu62 на 01.08.14 17:42.



Тема Re: Родени от духовен опит в живота, не в книгитенови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано01.08.14 22:49



02.08.2014.

АА.

Мисъл за днес.

Анонимни Алкохолици не се карат с медицината, психиатрията, или религията. Ние имаме голямо уважение към всички техни методи. И ние се радваме за всеки успех, който те са имали с алкохолици. Ние желаем винаги, по всякакъв начин, да си сътрудничим с тях. Колкото повече, лекари, колкото повече психиатри, колкото повече духовни лица работят с нас, толкова повече го искаме. Има много хора, които проявяват истински интерес към Програмата на АА, но ние бихме искали да станат много повече. Готов ли съм да си сътруднича с тези, които проявяват искрен интерес към AA?

Медитация за днес.

Бог е винаги готов да влее в сърцата ни щедри количества от Своите благословения. Но подобно на сеитбата на семената, трябва да бъде подготвена първо земята, преди семето да бъде пуснато в нея. Това е нашата задача - да подготвим почвата. А задача на Бог е, да пусне семето. Тази подготовка на почвата означава много дни работа на полето на живота, избор на правото и избягване на злото. Продължавайки да се подготвяте, вие сте все по-добре подготвени за Божията сеитба, докато настъпи момента за прибиране на реколтата. Тогава вие споделяте реколтата с Бога - реколтата от полезен и по-изобилен живот.

Молитва за днес.

Аз се моля, моят начин на живот, да бъде подходящо подготвян ден след ден. Моля се да мога да се стремя, да се подготвя за прибиране на реколтата, която Бог е засял в сърцето ми.



Тема Re: Родени от духовен опит в живота, не в книгитенови [re: Sandu62]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано01.08.14 23:19



Аххххх..... ще припадна от тази духовност.... Не, даже няма да припадна, ще повърна от тази духовност.....
Това ли е човекът, който редеше тези трели:
"Амчи, аз затуй ти викам, че е полезно да седиш тук, да разнообразяваш атмосферата, да забавляваш... Виж, каква новост, каква веселба настана с туй мото "Светът е оцелял, защото се е смял." що народ се впусна в шеги и закачки да си убива времето. Ей, затуй ти се радвам. Ако не беше ти, откъде щях да са сетъ за туй просто нещо, за тоз афоризъм, за тъз мъдрост - "светът е оцелял, защото се е смял. Уух, мама му стара, кажи кой ти пречи да се смееш? Да го порицаем и да го пратим в друг клуб. Адии, дее..."

Редактирано от mercurial на 01.08.14 23:22.



Тема Re: Родени от духовен опит в живота, не в книгитенови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано04.08.14 09:44



03.08.2014.

АА.

Мисъл за днес.

Ние в АА помним, че предлагаме нещо нематериално. Ние предлагаме психологическа и духовна програма. Ние не предлагаме медицинска програма. Ако хората се нуждаят от медицинско лечение, ние викаме лекар за тях. Ако те се нуждаят от лекарско предписание, ние оставяме лекарят да им го предпише. Ако те се нуждаят от болнично лечение, ние оставяме болницата да се грижи за тях. Нашата жизнена АА помощ започва, когато дадено лице е в състояние физически да я получи. Готов ли съм да оставя медицинските грижи на лекарите?

Медитация за днес.

Всеки миг от деня, който посвещавате на този нов начин на живот е дар от Бога. Дарът на миговете. Дори, когато не ви е лесно да му дадете много от тези мигове, но вашето желание да служите на Бога е искрено, това стига, ежедневните неща, които сте планирали да направите и сте отказали с радост, за да можете да служите добре или да кажете блага дума. Ако можете да разберете Божията цел в много ситуации, ще ви бъде по-лесно да му отдадете много от миговете на вашия ден. Всяка ситуация има две интерпретации - вашата собствена и на Бога. Опитайте се да се справяте с всяка ситуация, по начина, по който вярвате, че Бог ще се погрижи за това.

Молитва за днес.

Моля се да мога, моят ден някак си да разчита на Бога. Аз се моля, да не изразходвам егоистично целия ден.

Редактирано от Sandu62 на 04.08.14 09:46.



Тема Re: Родени от духовен опит в живота, не в книгитенови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано04.08.14 23:06



04.08.2014.

АА.

Мисъл за днес.

В АА предлагаме вид психологическа програма, както и духовнa. Първо, хората трябва да са психически в състояние да я получат. Те трябва да са взели решение, че искат да се откажат от пиенето, и трябва да са готови да направят нещо по въпроса. Трябва да се спечели доверието им. Ние трябва да им покажем, че сме техни приятели и наистина желаем да им помогнем. Когато спечелим доверието им, те ще ни слушат. Така АА общуването е един вид групова терапия. Новодошлите се нуждаят от общуване с други алкохолици, които разбират проблема им, защото те са имали същия проблем със себе си. Хората трябва да се научат да превъзпитат своето съзнание. Трябва да се научат да мислят по различен начин. Правя ли всичко по силите си, за да давам психическа помощ?

Медитация за днес.

"А това е вечен живот, да познаят Тебе." Това е потокът на вечен живот чрез духа, ума и тялото, който очиства, лекува, възстановява и подновява. Търсете съзнателния си контакт с Бог всеки ден, все повече и повече. Направете така трайно Бог да присъства в деня ви. Осъзнайте, че духът Му ви помага. Всичко, което е направено без Божия Дух, отминава. Всичко, което е направено с Божия дух е вечен живот.

Молитва за днес.

Аз се моля, да мога да бъде в потока на вечния живот. Аз се моля, да мога, да бъда пречистен и изцелен от Вечния Дух.


05.08.2014.

АА.

Мисъл за днес.

Ние в АА предлагаме духовна програма. Основата на АА е вярата в Сила по-Висша от самите нас. Тази вяра ни отдалечава от центъра на нашата си вселена и ни дава възможност да прехвърлим проблемите си на Сила извън нас. Ние се обръщаме към тази Сила за силата, която ни е необходима, за да стигнем до трезвост и да останем трезви. Ние оставяме проблема си с пиенето в Божиите ръце. Спираме да се опитваме да юркаме собствения си живот и се стремим да позволим на Бог да го управлява. Правя ли всичко по силите си, за да давам духовна помощ?

Медитация за днес.

Бог е вашият лечител и вашата сила. Не е нужно да Го молите да дойде при вас. Той е винаги с вас духом. В момент на нужда Той е там, за да ви помогне. Ако можете да познаете Божията любов и Неговото желание да ви помогне, вие ще знаете, че Той не се нуждае от молбите ви за помощ. Вашата нужда е възможност за Бог. Трябва да се научим да разчитаме на Божията сила, когато имате необходимост от нея. Всеки път, когато се чувствате незадоволен в някаква ситуация, вие трябва да осъзнаете, че усещането за незадоволеност е нелоялност към Бога. Просто си кажете: Аз знам, че Бог е с мен и ще ми помогне да мисля, и да кажа, и да направя правилното нещо.

Молитва за днес.

Аз се моля, никога да не съм незадоволен в каквато и да е ситуация. Аз се моля, да мога да бъда стимулиран от усещането, че Бог е с мен.



Тема Re: Родени от духовен опит в живота, не в книгитенови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано07.08.14 06:58



07.08.2014.

АА.

Мисъл за днес.

Ние в АА предлагаме нещо нематериално, една психологическа и духовна програма. Това е една прекрасна програма. Когато се научим да се обръщаме към Сила по-голяма от нас, с вярата, че тази Сила може да ни дава силата, от която се нуждаем, ние откриваме душевен покой. Когато ние превъзпитаме нашето съзнание, като се научим да мислим по различен начин, ние откриваме нови интереси, които правят живота ценен. Ние, които сме постигнали трезвост чрез вяра в Бога и психическо превъзпитание сме едно съвременно чудо. Предназначението на нашата АА програма е да произвежда съвременни чудеса. Смятам ли, че промяната в моя живот е съвременно чудо?

Медитация за днес.

Никога не трябва да се съмнявате, че Божият дух е винаги с вас, където и да сте, за да ви държи на верния път.Божията сила която получавате, не ви проваля, но би ви провалил начина, по който я използвате. Трябва да се опитаме да вярваме в близостта на Бог и наличието на Неговата благодат. Това не е въпрос на, дали Бог може да осигури подслон от буря, а на това, дали сте или не сте потърсили сигурността от подслон. Всеки страх, тревога или съмнение е нелоялност към Бога. Вие трябва да се стремите да се доверите на Бога напълно. Практиката казва: "Всичко ще бъде добре." Казвайте си го на себе си, докато не го почувствате дълбоко.

Молитва за днес.

Моля се да мога да чувствам дълбоко, че всичко е добре. Аз се моля, нищо да не бъде в състояние да ме измести от това дълбоко убеждение.



Тема Re: Родени от духовен опит в живота, не в книгитенови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано08.08.14 07:34



08.08.2014.
АА.
Мисъл за днес.
Да се върнем за малко към Голямата Книга ,Анонимни Алкохолици” и оттук - оттам, да изберем пасажи, така че малко от малко, да се запечатат в съзнанието ни, докато вървим напред, ден след ден. Няма заместител на четенето на Голямата Книга. Това е нашата "библия". Ние трябва да я проучим внимателно и да я направим част от себе. Ние не трябва да се опитваме да променяме нищо от нея. Между кориците й се намира пълното изложение на програмата на АА. Няма заместител на нея. Трябва често да я изучаваме. Изучавам ли Голямата книга достоверно?
Медитация за днес.
Целият живот е едно лашкане между усилия и почивка. Всеки ден се нуждаете и от двете . Но усилията не са истински ефективни, ако преди това не сте имали правилната подготовка за тях, почивайки си по време на тиха медитация. Това ежедневно време за почивка и медитация дава енергия, необходима да се направят най-успешните усилия. Има дни, когато сте изправени пред много усилия и след това настъпва време, когато имате нужда от много почивка. Не е добре да си почивате твърде дълго, също така не е добре да се подлагате твърде дълго на много усилия, без почивка. Успехът в живота е подходящия баланс между двете.
Молитва за днес.
Аз се моля, да бъда готов да направя правилното усилие. Аз се моля, да мога да разпозная необходимостта от почивка.



Тема Re: Родени от духовен опит в живота, не в книгитенови [re: Sandu62]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано08.08.14 09:18



В тази зона съм зле, Sandu62, трудно ми е, как да намеря баланса между почивката и работата, склонна съм да се натоварвам повече, отколкото е добре за организма ми.
При физическо натоварване, като че ли до крайност искам да се натоваря, сякаш търся края, предела, границата, не знам защо го правя, нещо в мен се опъва и това си е.
При емоционално натоварване, или емоционално възпламеняване, сякаш се наблюдавам, все едно съм отстрани, докъде мога да се въодушевя, като че ли отново търся границата, предела.
При психическо натоварване, като че ли там ми е най-лесно, просто изключвам, не мога повече, и се изключвам, не слушам кой какво ми говори.
Най-трудно ми е емоционалното натоварване, там се подхлъзвам много лесно, в моменти на дискомфорт от какъвто и да е характер, се възпламенявам, абе нещо като изригване се получава, много често не мога да го спра лесно след това.
Благодаря ти, че постваш това.
ПРОДЪЛЖАВАМЕ






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.