Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Любов и омраза....  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано31.07.14 23:12



Не зная защо толкова омраза има насъбрана у вас-постоянните контрольори,критици и "дълбоко просветени в областта на алкохолизма",което всъщност лично много не ме интересува. Гледам ви как от години постоянно когато някой който и да е се появи на хоризонта за да сподели нещо от себе си ,вие като лешояди се нахвърляте върху него и като че ли това не ви стига,но после се нахвърляте постоянно и против Алки,който явно ви се явява по-черен и от смъртта. Това с него също не зная защо го правите и защо толкова много го мразите но колкото и да се опитвате да си прикривате Явната Злоба лично към него, това някак си въобще не ви се получава. Не искам да му бъда адвокат,защото това,което той е направил лично за мене и за доста други мои събратя е напълно достатъчно за да се види,че когато се прави това,което се предлага така,както се предлага резултатите са не само добри,но това,което се случва е просто Чудо имайки в предвид кой къде е бил и как е успял да се измъкне.
Искам наистина да споделя лично от себе си,тъй като наистина не бих могъл да си затворя очите при тая ваша очевадна целенасочена Злоба към всеки,който не ви играе по гайдата,но по тоя начин и срещу Братсвото Анонимни Алкохолици. И тъй като това,което ми беше показано,и което се старая все още да правя е единственото нещо,което ми дава Живот и Свобода,аз просто не мога да си премълча гледайки как всеки си пише кой,квото му дойде на акъла пък било то и на светлинни години от каквато и да е обективна истина.
Няколко години ми бяха необходими правейки това,което се иска от мен,също така правейки и това,което въобще не е трябвало да правя,слушайки всякакви "полезни" и не чак дотолкова полезни съвети на когото и да е било и то винаги "С най-добри намерения".
Скоро имах вазможността да видя някои неща,за които наистина беше необходимо доста време в АА и доста падания почти на врата си,за да мога едва сега да проумея,че това,което още в началото ми е било говорено относно работата по програмата в АА е било абсолютно правилно на 100%...
И отново във връзка с това кой какво прави или не прави,кой какъв е или какъв не е,искам наистина простичко да ви попитам нещо,на което наистина не сте длъжни въобще да отговаряте. Тъй като продължавате да нападате и Алки,и Санду и мен и други мои братя и сестри от Анонимни Алкохолици искам да ви попитам колкото се може съвсем простичко:
-Имате ли дори поне един алкохолик,на когото лично да сте отделили време,усилия и да сте дали наистина лично нещо от себе си така,че той да тръгне по Пътя на Щастливата Съдба на възстановяване от неизлечимата,прогресираща и смъртоносна болест-алкохолизъм,или просто това,което го правите наистина си е само за спорта и поради защото ви е кеф да унижавате който и да е било,който с нещо не ви харесва и то без никаква определена причина?
Та както ви попитах наистина бихте могли да споделите дали сте помогнали дори на един единствен алкохолик да се почне да се възстановява от алкохолизма,защото иначе това,което правите си остава една явна и долна Война против хора като нас,които наистина искат просто да помогнат на себе си и на наистина безнадежните алкохолици като нас да оживеят и да се радват на Живота си в трезвост............
Днес и сега наистина съм искрено благодарен за това,че мога да споделя това,което и както го виждам,без да ви мразя,а просто да се помоля за вас така,че да оставите всеки да споделя от себе си без вие или който и да е да му се катери върху главата постоянно давайки своята "Вездесъща Оценка" за това,за което дори си няма и на идея.

Желая на всички братя и сестри алкохолици една спокойна вечер и още един трезвен ден.
Бъдете благословени днес и сега!




Бъди себе си.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: stefko_aa]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано01.08.14 05:10



....

Бъди себе си.

Тема Re: Любов и омраза....нови [re: stefko_aa]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано01.08.14 06:09



"Така както се усмири Сандала примерно - пълен игнор и никаква насрещна реакция и комуникация.
Виждаш ли колко смирен стана.
Мисля,че липсата на комуникация с "другарчето от среща" му помогна да стане по-нормален.

П.С. Отделен въпрос е ,че на въпросния клубар според мен са му "свили сармите" централно, да не се излага повече, но това е една много дълга тема за разговор..."

Стефко, на теб "свиват ли ти сърмите", бе брат?

Щото аз не съм в АА да ми свиват сърмите и точно пък на мен, някой да ми свие сърмите? Ти вярваш ли го това? Аз съм работил главен готвач на кораб и толкова сърми съм свивал, че едва ли ще оставя друг да ми свива сърмите.

Хубав и трезвен ден от мен.

Ще идвам скоро натам и ще се видим.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано01.08.14 06:23



Стефко, излъгах те. Има Кой да ми свива сърмите - Бог, ако Му се доверявам. Благодарен съм, че проумях това от Голямата книга - "Реален Създател, с Когото можем да влезем в простички взаимоотношения." И как става това - като практикувам Програмата на АА със спонсор и се срещам с вас в групи на АА и мога да ви чуя, а не да ви съдя.

Радвам се, че те познавам и мога да споделя всичко това с теб.

Господи, нека бъде Твоята воля, а не моята. Как най добре бих могъл да Ти служа? Амин.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано01.08.14 16:42



И не само, ако Му се доверявам, ами и ако Му позволявам - просто да мога да си седна на задника. Това със сядането, пак е част от пътя към смирението.





Тема Иречек го е наблюдавал това явление:нови [re: stefko_aa]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано01.08.14 23:52



"За мен най-лошото в България, е чудесното наслаждение, което имат тук хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата."



Тема ще си пална къщата, че да изгори на съседа салматанови [re: stefko_aa]  
Автор alkaja-106775 (общителен)
Публикувано03.08.14 21:44



Живял нявга беден или недотам беден занаятчия. Дали обущар, дали шивач, дали нещо трето. Проблем в живота му било, че съседът му имал магаренце. Голям проблем. И още по-голям проблем ставало, защото съседът най-нагло всеки ден минавал с магарето покрай неговият дюкян. И още, още по-голям проблем било, че собственикът на магарето имал безочието да си подсвирква и да му е кеф от живота. Съвсем естествено било занаятчията да се почувства прецакан и да установи, че този малоумник няма право да има магаре и още повече да се чувства добре. Не било справедливо това. Съседът бил тъп, неграмотен, досаден, догматичен, праволинеен, нахален, правен по калъп и така нататък. И на всичкото отгоре се чувствал добре. Това било сериозно нарушение. Имал и магаре. Даже било мъжко. Освен това съседът бил примитивен. Молел се, въпреки напредъка на световната наука. Заслужилият занаятчия /или научен работник/ мрънкал постоянно вътрешно и псувал неравномерното и несправедливо разпределение на материалните и нематериални блага. Това той не го възприемал като молитва. Просто си мрънкал. Не го възприемал като вяра. Той бил образован. Един слънчев ден, както си вършел работата и чакал да дойде време да се прибере, да си почине пред телевизора и да скофти живота и на семейството си. Не че той бил виновен, че е в кофти настроение. Виновен бил онзи с магарето. И не точно онзи с магарето, ами несправедливата еволюция, която разпределила магарето на неправилният човек. Та докато си мрънкал, се появил Господ. Човекът не вярвал в Господ, но това не попречило на Господ да продължи да съществува и дори да се появи. Господ му рекъл: "Ще ти изпълня едно желание. Каквото и да е то." Може да не е бил Господ. Може да е бил Дънов, Ванга или някой от Предай нататък. Нашият се опулил. Може да е помислил, че е някой от националната лотария, може да е решил, че Революцията най-накрая е заместила за малко Еволюцията. Или каквото и там да си помислил. Мислил или не мислил, каквото и да значи това мислене, но бързо и радостно извикал: "Да му умре на съседа магарето!" Животинката се гътнала веднага, а изследователите още разсъждават какви са изводите от тази ситуация.





Тема Петя Дубарованови [re: stefko_aa]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано06.08.14 00:00



Завист

Тези, които завиждат, се в болни превръщат,
те от завиждане своите нерви рушат;
тези, които завиждат, се винаги мръщят
дето успех е проправил към някого път.

Много успехи в живота и много победи,
с тях неотлъчно се движи и злобата зла,
радват се всички и все някой с яд ще погледа,
топлата радост на друг щом е дала крила.

Тези, които завиждат, се в болни превръщат —
всичко човешко, завиждат ли, лудо рушат,
чистите мисли и здраве, добро се не връщат,
злоба и завист в сърцето проправят ли път.

20.12.1974 г.



Тема Re: Димчо Дебеляновнови [re: aлkaжa]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано06.08.14 02:00



Прииждат, връщат се, шумят като разлените вълни
на взбунено море, пияно от несдържната си мощ -
под тежките им стъпки сякаш морната земя звъни,
тук всеки ден е ден без отдих, безсънна - всяка нощ.

Кои са те? - Безименни - и ти безимен между тях
потъваш в жалбите им глъхнали и в грубите им веселби -
и чакаш примирено празника на кървавия смях,
когато и над твоя свят съдбата мрак ще протръби.

И как е странно в грохота на тоя вихър лих,
където всички са един и всеки все пак - сам,
да си припомниш, да пришъпнеш някой плачещ стих
из кротките елегии на Francis Jammes.



Тема Re: Димчо Дебеляновнови [re: mercurial]  
Автор josko1 (:))))
Публикувано07.08.14 04:06



СЛУШАЙ или Изчакайте
Един млад и успешен бизнесмен пътувал по квартална улица, но карал малко прекалено бързо новия си Ягуар. Той забелязал деца да тичат измежду паркирани коли затуй намалил като помислил да е видял нещо.
Когато преминал с колата не видял деца, както очаквал, но за негова изненада отнякаде префучала тухла, която се забила в страничната врата на новия му ягуар! Ядосано натиснал спирачки и се върнал обратно на мястото, от където бе хвърлена тухлата. Скочлил нервно от колата и сграбчил хлапето, което бе хвърлило тухлата, и след като го затиснал срещу паркирана кола му изкрещял. „Какво правиш бе глупак? Луд ли си? По дяволите, какво бе това?“ Обвзет от ярост за ударената кола егоцентрика продължил. “Колата е нова. Не знаеш ли, че тая тухла ще струва много пари!
"Извинявам се господине." Промрънкало детето. "моля да ме извините." "Съжалявам, но аз не знаех какво друго да направя!" признава детето. “Хвърлих тухлата, защото никой друг не иска да спре“. Сълзи струеха по брадичката на момченцето, и в същото вереме с пръст посочи место около паркираните коли. „Това е брат ми", каза той. "Без да искам на тротоара се обърна и падна от инвалидната си количка, а аз не мога да го вдигна.“ С разтраперено гласче, момченцето попитало, “Бихте ли, моля ви, да ми помогне да го върна в инвалидната количка? Той е ранен, а е и прекалено тежък за мен.“ Засрамен и останал без думи, шофьорът едва преглътна горичивата буца засъхнала на гърлото му. Вдигна момъкът и му помогнал да се намести в инвалидна си количка, след което извадил кърпичка и избърсал кървавите ожулвания и проверил дали всичко е наред.
“Благодаря ви господине и нека Бог да ви благослови.“ Благодарното детето му каза.
С тежко сърце бизнесмена продължил да наблюдава момченцето да бута инвалидната количка на брат си по тротоара към дома им.
Обратно до Ягуара, пътя му се сторил извъноредно дълъг. Бавна, но явно поучителна разходка. До ден днешен не е направил ремонт на страничната врата. Вдлъбнатината стой за да му напомня да не минава през живота толкова бързо да се налага някой да хвърля тухла по него, за да привлече вниманието му.

Бог шепне в нашите души и говори тихом на нашето сърце. Понякога, когато ние нямаме време да Го чуем се налага да хвърли тухла по нас.
Това е нашият избор: Вслушайте се на шепота Му, или изчакате някоя тухлата да ви цапне!

Редактирано от josko1 на 07.08.14 06:33.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: stefko_aa]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано20.08.14 09:42



Може би защото в АА братството трябва да си излят по техния шаблон.
Това да не ти е някакво си свободно изкуство и свободна професия..


Не си твърдо канонизиран в стъпките,абзаците и подточките..спукана ти е работата.
В АА клуба трудно допускат някой който е съумял със собственни сили да се справи с проблема.
За Алки незнам как съумява.но и преди съм го наблюдавал това нещо тук.
Аз съм бил член на АА общността за един известен период,докато осъзнах че тясно -комсомолско-партийния живот ме задушава.
Каноничност,мантри,повтаряния,благодарности...
Или го можеш или не,или пиеш или не...
Няма нужда от словестни тиради..за отлазване от алкохола.
Какво оправдават с тоновете приказки?
Може би (подхлъзванията).
Е....аз откакто се заех сам със своята трезвенност,вече 5 година става не съм докоснал алкохол.
Със самодоверие в себе си.
Може и да не съм истински алкохолик..ама не мисля.
Прекалено много алкохолици и пияници имам в рода.
Така ч както Йода в Стар Уорс казва...Да бъдеш или да не бъдеш..или си или не си...не съществува никакво опитване!!

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Е друго е когато човек си го разбира....нови [re: Church enemy]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано20.08.14 13:46



Здрасти Финтроле.



От доста време не беше се появявал,но явно нещо отново си решил да раздаваш правосъдие и да бълваш простотии накъдето ти видят очите,но нейсе-явно това е резултата от едноличната ти оправа с БОЛЕСТТА АЛКОХОЛИЗЪМ-ПОДЧЕРТАВАМ ДЕБЕЛО-БОЛЕСТТА АЛКОХОЛИЗЪМ,а не със самото вещество наречено алкохол....
Та както ако си забелязал или прочел, в поста си по-горе попитах тебе и хора като тебе да споделите от себе си не само как сте пили,не само как сте спрели да пиете и не пиете,а просто ако имате дори един единствен случай,в който сте помогнали на някой да не пие и да живее без да пие,просто да го споделите,та да има и ние,които "Постоянно повтаряме мантри,удряме си тиквите яко в земята,търсим някакви си "висши сили" и се кланяме до земи на някакъв ГУРУ" поне нещичко и ние да понаучим. Просто да не се налага да правим някакви тъпи и тотално ненужни и дори просташки неща за да не пием и да живеем свободни без нуждата от алкохол,дрога и да се радваме на всеки един ден така,както никога до сега не сме го правили...Ей това наистина ще ми е полезно,защото аз по природа съм се малко да не кажа доста мързелив,та ако ми помогнеш споделяйки се от опита как става това,то повече няма да ми се налага да ходя постоянно на сбирки,да чета някаква си смешна голяма книга и да търся накакви си висши сили.

Само дето преди да се опиташ отново да изръсиш някоя поредна простотия,бих могъл да ти кажа,че доста хора,които се опитваха да се оправят самосиндикално така,както и аз в крайна сметка се опитвах доста време да направя,станаха или постоянно пациенти на някоя лудница,или на почивка у затвора или просто си заеха мястото да подобаваща и дълга заслужена почивка там,откъдето поне за сега никой все още не се е върнал.

Бъди трезвен и здрав,и като можеш сам да не пиеш и да се радваш на това да не пиеш или да си правиш каквото си искаш,то остави тия,които наистина не могат сами да се справят "така добре,както ти си успял" да направиш ,да се спрат и да опитат нещо друго преди да загубили тотално възможността наистина да оживеят. Пък ако това,което ти и твоите поддръжници правите да се ядете с всеки,който не ви харесва и да се правите на всяко гърне мерудия ОК-това си е ваше право. Но преди да продължите да го правите,и преди да говорите има ли Бог,няма ли Бог,Висша сила или каквото и да е,за миг си помислете дали пък хора като нас наистина не са прави с това,което правят за да останат трезви,и да помогнат на тия,които го поискат също да достигнат трезвост......
Пък ако някак си Вие се мислете за "богове",мога съвсем искрено и лично да ви съчувствам и дъблоко да ви съжалявам.

Желая на всички мои братя и сестри алкохолици още 24 часа чисти и трезви и Бог да е с вас!


Бъди себе си.

Тема Re: Е друго е когато човек си го разбира....нови [re: stefko_aa]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано20.08.14 15:49



Аз пък познавам достатъчно такива които отказаха алкохола и са живи и здрави и достатъчно такива които не успяха и са сред мъртвите или напът натам.

Незнам каква е болестта алкохолизъм ( нещо й липсва дефиницията в медицината), но определено не ти прави никаква чест да изпращаш този или онзи в гробищата, ако не си заел мястото на Господ.

Това, че ти и други просто повтаряте едно и също и просто съществувате, а не живеете въобще не ми е по вкуса.
Вселенски благодетел не съм се писала, но определено и такива като теб не го умеят, та дори и да се пишат за такива.
Не умееш дори да се зардваш на успехите на другите, а не раздаваш благородство. Та ти не можеш и да говориш като хората! Защо не напишеш поне едно логично изречение за да има защо да се пъна да чета поне?!



Тема Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: Dream63]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано20.08.14 17:08



Драга Алоне.

Въобще нямам никакво изискване или очакване да ме харесваш или да ме мразиш,защото това въобще не е в моята компетенция и наистина не ме интересува.


Относно това,дето си писала кой,как се чувства явно отново със сигурност се правиш на бог,щом отново всииииииииииииичко знаеш,но и това не е моя работа.Но както и доста пъти съм споделял-ако ти,или който и да е друг какъвто и да е "разбирач за алкохолизма" си мислите,че можете по някакъв начин да попречите на мен,или на когото и да е да прави това,поради което е жив и трезвен,ама мноооооооооооооооого яко сте в дълбока заблуда меко казано. Пък и освен това като гледам имаш доста други занимания с места по форумите,където да си ходиш и да си драскаш каквото ти падне.
Защо просто не се спреш да се катериш отново по мойта глава и по тия на другите,та поне някой,който все още може да се оправи да вземе да стори нещо за себе си,вместо да ти слуша умните и намазани приказки,с които можеш само да се изтипосаш някъде в махлата или където и да е другаде,където никой,нищо не знае за болестта-алкохолизъм?!
Сто пъти съм го споделял,но не аз съм го измислил,а е просто чистата Истина:

АЛКОХОЛИЗМА НЯМА НИЩО ОБЩО С АЛКОХОЛАААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!
........
Толкова относно твоите реплики,дуплики и познания по алкохолизма, и неговото лечение по "конвенционални и традиционни народни методики".
Ходи си по другите форуми дето има всякакви други хора,с всякакви други интереси,но моля те, наистина спри да се изказваш наистина напълно неподготвена за нещо,за което си нямаш и на идея. Защото без да си ги мерим,след като ти можеш да пиеш или да не пиеш ей така без нищо,след като това за тебе не е проблем,отново ти казвам,че около теб в момента наистина умират хора,които не са като тебе,но биха могли доста лесно в даден момент да си помислят,че "и те могат сами да се справят с алкохолизма". И също така ти предлагам да вземеш наистина да прочетеш нашата Голяма книга преди отново да продъжаваш да бълваш змии и гущери против когото и да е,защото точно там хората са описали кое,защо и точно как трябва да се направи за да има наистина Свобода от това безнадеждно състояние на духа и на тялото на болния алкохолик.

Бъдете здрави и трезви,и Бог да ви благослови, драги събратя и сестри-алкохолици!

Бъди себе си.

Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Church enemy]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано20.08.14 23:17



Извън болестта алкохолизъм, извън Обществото на АА, извън Голямата книга на АА, извън Програмата на АА, извън групите на АА... да правиш шоу или да бъдеш шоумен, за да има публика в залата и в двата случая се изисква талант и работа. И таланта и работата, пак са от Бог. Останалото е?! Е, останалото не е моя работа.

Радвам се, че се справяш сам. И си личи, усеща се, че се справяш сам. Ами, ако в този момент, Бог има това за теб? Кой съм аз, да се опитвам да те ремонтирам?

Винаги има нещо полезно за мен в това, което споделяш тук.

Редактирано от Sandu62 на 20.08.14 23:18.



Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: stefko_aa]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано21.08.14 08:05



Я, виж ти! Твърде много вярваш, че някой конкретно се интересува от твоята личност и че си открил панацея (ти или други) срещи заболявания или състояния наречени "алкохолизъм".
Това което ти правиш и други при случай, че ти помага е най- малкото нещо което което може да ме безпокои, но определено това с което вредиш на хора които имат много общо с алкохола не бих подминала защото ако бях попаднала на човек като теб днес щях да съм мъртва.

Така, че смени направлението си за лекуване.



Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: stefko_aa]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано21.08.14 08:15



Мисля, че твоето място не е в този клуб или по- точно е в този като опасен / определението ще го пропусна/.
Когато този клуб ти стане собственост ще ми отговаряш къде да ходя и къде да пиша.
Моите интереси също не те вълнуват, а гледай собствените ти при случай, че са останали такива в опустошената ти душа.
Твоята глава дори и за катерене не става защото не съм убедена, че се държи здраво на шията ти и не клюма неконтролируемо.
В махлата може да се изтопосаш ти и определено ще ти подхожда на слушателите / не съм убедена, че останаха толкова прости личности, но някой слушател може и да намериш.



Тема ...нови [re: Dream63]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано21.08.14 08:36



Зададох ви следния прост въпрос,на който никой от вашата клика не ми отговори простичко-така,както ви попитах:
Имате ли поне един алкохолик,на когото сте отделили време и сили за да му помогнете да се възстанови от алкохолизма,или просто така си го правите това ядене като кучета с нас-ей така за спорта, и да си намирате някакво интересно занимание,защото явно това е вашето понятие за "Добър живот"-постоянно да слагате прътове в колелата на когото и да е,който просто с нещо не ви допада?...




"ЖИВЕЙ И ОСТАВИ,И ДРУГИТЕ ДА ЖИВЕЯТ"....

Бъди себе си.

Тема Re: ...нови [re: stefko_aa]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано21.08.14 08:47



Да, баща ми и не "достатъчно време", а голяма част от живота ми.



Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: Dream63]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано21.08.14 08:50



Не смятах така да ти го кажа,но тъй като явно ти не желаеш да спираш с простотиите си,мога да ти споделя следното нещо,от скромния си опит натрупан през тия няколко години с хора като мен-алкохолици:
Все съм виждал хора,които искат да подреждат целия Свят,и които са тотално убедени,че това ,което правят е вярно едно към едно,и които постоянно си мислят,че са нещо много повече от когото и да е и където и да е,но това твоето просто надминава всичко,което някога съм срещал около себе си.
Твоята тъпа и неуморна упоритост ,и желанието да наредиш всички и всичко около себе си наистина е уникално и несравнимо и няма никакво значение ТИ какво си мислиш или говориш за мен,или за когото и да е-това е алкохолизма в действие,драга Алоне-тотален контрол на всичко и на всички пък дори и това да е най-голямата простотия,която няма никаква връзка с реалността. А относно моето "лечение"-тенкс,не се грижи за моето благополучие защото няма какво нито да ми дадеш,нито пък да ми вземеш,така че наистина малко поуспокой топката и престани отново да пренареждаш Дира,другите Форуми и целия свят....
А кой какъв е и какво прави,това се вижда където, и от когото трябва,Алоне.



Бъди здрава и Бог да е с теб!

Бъди себе си.

Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: stefko_aa]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано21.08.14 09:03



Може и да съм "тъпа", може и да настоявам за "тотален контрол", но със сигурност не мога да бъда толкова подла като теб.

Защо първо не си оправиш собствения живот, а след това този на другите или към пропастта не трябва да сме сами.
За твоето благополучие не се грижа, а за безопасността на другите около теб.

Не е лошо да си свалиш тъмните очила защото ако ти не виждаш, то определено другите виждат и без очила.

Да, тотален контрол на хората без контрол.



Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: Dream63]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано21.08.14 09:24



Само един наистина последен въпрос,защото нещо наистина взе все повече да ме изумяваш-с тебе познаваме ли се,познавали ли сме се някога,та да знаеш кой съм,как живея,как се справям със себе си и с живота си,защото по начина,по който постоянно ми говориш излиза,че ТИ ОТНОВО СИ В МОЯТА ГЛАВА,което ти е ясно,че няма как да стане?


И отново повтарям въпроса си за кой ли път:
Помогнала ли си на когото и да е,по какъвто и да е начин да спре да пие и да живее наистина свободен без дрога или алкохол?!......

Бъди себе си.

Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: Dream63]  
Автор nowwe (новак)
Публикувано21.08.14 09:45



Много интересен форум и полезен,алкохолизъм в действие,браво.Кой пие ,кой не пие,кой изтрезнява,лично на мене сте ми полезни всички. Благодаря !Вече успявам да се огледам около себе си и да видя какво се случва по света и у нас.Преди не ми се отдаваше,бях зает изключително със себе си и проблемите които имах.Сега лично аз деля хората на две категории-тези които са със Бог и Той е с тях (не така както всеки си Го разбира,а така както Той се е изявил на човеците) и тези които не са със Него.И наблюдавам ,има какво да се наблюдава. И си правя изводи,за себе си.Оценям ги като полезни.Всъщност всеки си има мнение по дадени въпроси,всеки вярва че мнението му е правилно и действа по някакъв начин.И в последствие на тези действия на всеки му се случват случки.Ако случките са добри-оха ,кеф.Ами ако не са,какво се получава -другият виновен.Лично аз напоследък се старая да гледам повече в собствената ми къща какво се случва и ако има нещо за коригиране и имам сили да го поправя-ок,ако нямам-Господи помагай!Така ,че продължавайте да споделяте братя и сестрици алкохолици има какво да се вземе от опита на всички

.



Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: stefko_aa]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано21.08.14 09:45



Не мисля, че се познаваме, но понеже ти твърдиш, че знаеш коя съм, как живея и най- вече какъв ще бъде живота ми т.е. си гадател.
Помогнала ли си на когото и да е,по какъвто и да е начин да спре да пие и да живее наистина свободен без дрога или алкохол?!......
На този въпрос отговорих вече, но явно отговорът не ти задоволява злобното чувство но самодоволство.
Пиша го отново за теб специално.

1.Да, на себе си!
2. Загубих битката с баща ми.

От посоченото имам пълно право да се изказвам.

Сега ти връщам твоя въпрос. Ти на кого помогна и как го оцени?



Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: Dream63]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано21.08.14 10:21



Правя го всеки ден когато имам възможността за това,но това е единствено следвайки точно/доколкото е възможно/ описания начин на възстановяване от алкохолизма описан в книгата Анонимни Алкохолици.
Винаги когаго някой има нужда от помощ относно алкохолизма,за мене е важно да го направя,тъй като ако нямаше човек от АА,който да ми подаде ръка и да продължава да ми помага,то сега това,че пиша с тебе нямаше как да е физически възможно,защото отдавна трябваше или да съм умрял,или да съм в затвора или в лудницата за постоянно....
За всеки от нас,който иска да живее това е простия начин,по който да го направи,и който работи на 100%,при положение,че наистина се полагат максимални усилия това да бъде направено.
Както предложих на всеки,който иска да види за какво става на въпрос-нека да прочете Голямата книга и после ако наистина има желанието да продължи,то всеки от Анонимни Алкохолици би направил всичко,което зависи от него за да му помогне по всякакъв начин. За мене и милиони други алкохолици просто няма никаква друга алтернатива освен или работа по нашата духовна програма за възстановяване от алкохолизма,или алкохолна смърт.
Това са грозните и жестоки факти свързани с алкохолизма,и без значение това дали му харесва на когото и да е,това са си просто факти и нищо повече или по-малко.
От тук се започва и процеса на възстановяване от болестта,ако разбира се алкохолика /нашия събрат/ има желание да се оправи и е готов да направи всичко,за да го постигне-отново е просто,но не е лесно,тъй като ето тука идва голямата трудност-че всеки един трябва да се изправи против своето голямо АЗ,което постоянно ни нашепва:"Ти можеш сам,ти ще се справиш,остави ги тия тапънари" и......
Затвор,лудница,гробища ако не се постигне пълна психическа промяна правейки това,което ни се предлага с помощта на Бог така,както всеки си го разбира.
И отново стигаме до там-до програмата на АА,която се намира изцяло и единствено в Голямата книга ,и която се прави единствено със спонсор-човек,който има повече опит с това,и на когото може и трябва да се разчита ако алкохолика иска да се възстанови от алкохолизма,а не просто да спре да пие.

Бъдете здрави и трезви,и се радвайте на Живота си в трезвост днес и сега!



Бъди себе си.

Тема Re: разбирам го и още как!!.нови [re: stefko_aa]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано21.08.14 10:56



На кой съм помогнал ли..?
Да спре да пие.
Опитах...за малко да ме прогонят с камъни.
Мислиш ли че ако дойдеш ти в подбалканското китно градче от което съм в полите на балкана..там където анасонлийката и 60 ,70 градусовата ракия се пие вместо вода..ако тръгнеш с факел в ръката да им обясняваш великите истини и прозрения от АА доктрината..няма да ти го заврат този факел където не огрява?


Опитал съм на възможно най-сложното място..пълно с гордеещи се с пиенето си алкохолици.
Които се имат за бабанки,твърди пиячи...с още по-твърди глави.
В калофер и Христос да докараш..ще стане завършен алкохолик за отрицателно време.
Та за опитването..бил съм в лоното на болестта.
Еретик съм..с непиенето си..за цял град.
Или една значителна част от града.
Хубаво че си имаш възгледите..но за разлика от теб аз имам силата да се справя сам.
Замисли се.
Нямаш ли я вътрешно..не я ли откриеш сам за себе си..си удавник хванал се за тънка сламка.
Броящ 24 часов цикъл.
Аз броя ли...значи съм капут..издънил съм се.
Защо не приемаш чужди мнения?
Ааа..защото в АА има само мнението на групата.
И насадените доктрини и правила.
Било то и грешнш понякога.
Никога няма да бъдеш истински свободен докато броиш часове и се държиш за сламката .
Върху много тънък лед са в АА.
Но това няма са ти го каже спонсора.
Или ръководителя на групата.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: stefko_aa]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано21.08.14 12:16



Как разбра, че тези които не са следвали програмата са отишли в "затвора, лудницата или гробищата"? И трите са само за хора и те уверявам, че не са запазени специално за алкохолици.. В последното ходят всички зависи кога и как.
Мога ли да те попитам защо те е толкова страх от "лудницата"?

"Голямата книга" не съм чела или не знам, но "Анонимни алкохолици" или истории на алкохолици съм чела и определено я препоръчвам на всички защото там има много поучителни истории. За втората трябва да се чете в трезво състояние.



Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: Dream63]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано21.08.14 14:04



За разлика от тебе и хора като тебе,които само дръндорят каквото им дойде наум,от около осем години посещавам редовно сбирките на Анонимни Алкохолици в града си,или присъствам и на онлайн-сбирки,което за мене е едно от най-важните,но не единствени неща,което ме пази от това да не пия и да живея без да ми се налага да пия.Моите събратя си водят дори и статистика колко хора-алкохолици умряха за тия около осем години и то хора,които бяха наистина запознати с Братството Анонимни Алкохолици.Имаше дори и такива,които бяха ходили по разни Конференции у чужбина и какво ли не още,но за истинско съжаление сега вече не са между живите.
Лично от себе си зная колко пъти съм бил на косъм от затвора,лудницата или от гробищата,така че и това няма какво да го коментирам. Това,че изхода за един алкохолик от безнадежния тип е или лудница,или гробища или затвор,не е нужно да си айнщайн за да си направиш простите логически заключения. От лудницата не се страхувам,защото и там съм лежал,с което не се гордея,но пък и не съжавявам за това,тъй като в АА се научавам просто да приемам това,което наистина не мога да променя.Това,от което наистина се страхувах беше да не стана като хидядите мои събратя,които в следствие на продължаващите си опити до безкрайност сами да се справят с алкохолизма накрая се превръщат в някакви подобия на човек и си остават да живеят в лудниците за постоянно.Пък ако ти лично смяташ,че живеенето там за постоянно и ходенето като мушкато накъдето те духне вятъра е нещо много за харесване-ОК.Но ако наистина мислиш по някакъв начин да помогнеш на някого,който наистина сам не може да се справи с алкохолизма,то можеш простичко да го свържеш с някой от нас,който наистина простичко би му помогнал без накакви уловки или излишни простотии...



Това е от мен и бъди жива и здрава и Бог да е с теб!

Бъди себе си.

Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: stefko_aa]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано21.08.14 15:36



Всичко можеш да промениш.
Това което е в досега ти.
Въпроса е дали наистина искаш да го направиш.
Ами и аз ако смирено си бях казал че не мога да променя това да спра да пия?
В голямата книга много често се говори за удобни истини и удобни извинения.
Та ако силно го искаш ..ще го направиш от раз.
В името на себе си..семейство..близки..в името на това да докажеш че си нещо много повече от безволевият си пиян баща.
Аз доказах и на себе си и на всички..че съм много повече в не-пиенето от него.
А той ме смяташе за женчо и мекушав.
Той твърдия а корав мъжкар отиде в гроба от инсулт.
След три дни пиене.
Понеже имаше отворени незйрастващи гангрени на краката.
С тромбофлебит..2 кутии цигари на ден и литър домашна ракиа.
Пък накрая каквото имаше пиеше.
Дори и ракия с билки и лавандулов спирт.
Мислиш ли...че и искал от някой помощ????
Не...не си хвърлям бисерите на свинете които им е най-удобно да си ровят на воля.
И да реват как всеки им пречил на пиенето.
Което мога...го мога.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: разбирам го и още как!!.нови [re: Church enemy]  
Автор josko1 (:))))
Публикувано21.08.14 16:28



хахахаха....къв е тоя ник "чърч енеми"? "СЕЛФЕНЕМИ" по е подходящ за човек кът тебе....., бегай от тука с топките ми недей игра жена ми е доста ревнива да не земе с метлата да те подхване....

шъ има тогаз да гледаме сайра....



Тема Re: разбирам го и още как!!.нови [re: josko1]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано23.08.14 01:54



Смешен ми бил ника ли??
Църквата е клала,проливала кръв по улиците и горяла на клада най-умните си синове и дъщери.
И ще ми говорят за добро и прошка???
Не ми е смешен ника...а много навременен.
Скоро ще си намеря лого със задраскано на него политика.
Понеже и те не са по-малки изроди.
Дошло е времето когато всичко старо трябва да умре и да си отиде.
Всичко неработещо.
Аз съм за вярата...но не и религията...за родината..но не и държавата...за хората...но не и политиката.
Аз съм това което неминуемо един ден ще дойде.
ВРЕМЕТО НА ИСТИНСКИ СВОБОДНИТЕ ХОРА-НЕОБВЪРЗАНИ С НИКАКВИ ДВИЖЕНИЯ И ДОКТРИНИ!!!

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Редактирано от Church enemy на 23.08.14 01:55.



Тема Re: разбирам го и още как!!.нови [re: Church enemy]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано23.08.14 02:05



Антирелигиозността ми беше провокирана от семейство двулични и фалшиви дъновисти-вегетарианци.
Събрали в себе си най-неприятните и подмолни черти.
10 загубени години имам с тях.
Но поне ми дадоха идея за книга,и чуство за цел и посока.
Какво никога не трябва да бъда и срещу какво трябва да се боря.
Стрещудемагогиите,фалшивите учения и тираничните доктрини.
АА..също наподобява една канонизирана доктрина,с уж идеална и добра цел.
Те всичките обещават спасение.
Повече от половината,ако не и всички лъжат накрая.
Всеки ще ти каже..моята вяра и доктрина,моята религия ..е най-правилната.
Няма правилно и грешно.
Има това което харесваш и смилаш,и това коеро отхвърляш и ненавиждаш.
Ника ми идва от АРЧ ЕНЕМИ ..бандата шведи,дет метъл група.
Бях им на концерт.
И клуба където беше концерта беше срещу католическа църква.
Ние чакахме за групата..от църквата излязаха множество екзалтирани хора,повечето жълти и чернокожи,или латинота.
И скандирайки пред нашата църква..метъл клуба..арч енеми..арч енеми...аз завиках чърч енеми...и една част поеха през смях,като им сочех множеството от хора,белязани с кръст от въглен или туш по челата.
Явно е имало поредната доза транс и зомбиране...


Ако ги питаш защо са отишли на църква..половимната няма да ти дадат смислено обяснение сигурно.
А АРЧ ЕНЕМИ СА ЕДНА МНОГО ФИЛОСОФСКА И РЕВОЛЮЦИОННА БАНДА!

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Любов и омраза....нови [re: stefko_aa]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано27.08.14 11:38



"-Имате ли дори поне един алкохолик,на когото лично да сте отделили време,усилия и да сте дали наистина лично нещо от себе си така,че той да тръгне по Пътя на Щастливата Съдба на възстановяване от неизлечимата,прогресираща и смъртоносна болест-алкохолизъм"
..........................................
Стефко, да не би да ти пращат на лични как някой е отделил време за алкохолик или се е опитал по някакъв начин да помогне?
Защото още не съм видял някой да споделя нещо подобно. Сподели бе брат. Недей държа информацията само за себе си





Тема Re: Любов и омраза....нови [re: stefko_aa]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано27.08.14 15:54



Благодаря Стефко.
Виж..когато в друг пост казах че отношението на една известна част тук..ми е познато от друг тип фанатици..дъновистко-вегетарианците..се оказах прав.
Ти го дозатвърди.
Бях започнал книга,след катарзиса и унижението което ми причиниха едно уж много миролюбиво Дъновистко семейство вегетарианци.
Книгата я кръстих-Фанатизма на Доктрините-1,2,3..мозъчна промивка.
Това семейство е описано обширно в 1 глава-Една стъпка по близо до (спасянието).


Та значи нашите хора и те бяха уж много хрисими ..за доброто..ама при всяко ново запознанство с хора..натъртваха на това как никой не ги разбирал и толерирал..понеже били различни.
Сиреч с духовни възгледи и вегетарианци.
И хората се втурваха да им угаждат и да ги носят на ръце.
Но всичко е до време.
Понеже на всичките им омръзна да угаждат на прищевки.
При тях винаги е те да очакват..тяхното да се толерира..а те да не дават нищо.
Всичките им приятелства са стратегически.
Затова накрая останаха и сами.
Да си реват на воля ..как никой не ги разбирал.
Последното си ядене сме вадили от хладилника за тия охльови.
По големи интересчии и скръндзи не съм виждал аз лично.
Навръх нова година не бяхме допуснати у тях с месо.
Понеже сме щели да им разбием аурите и чакрите.
Сори..ама никога не сме ги задължавали да влизат у нас с кюфте в устата.
И те го приеха отказа ни твърде лично..понеже не им се наведохме както всеки път да стане на тяхната.
Два месеца по късно ми изгърмя гума.
Спукана..там където той работи.
Преди два месеца..в навечерието на двете години юбилей от датата в която купих кола от него..я заварих един ден обезобразена с пирон на 5 места.
Нарисувал ми беше хуйове и драсканици по вратите и капака отзад.
Това е дъновистко семейство...стриктни последователи и парадиращи вегетарианци.
Във профила си беше качил 15мин клип на кланници.
И как убиват..изкормват животни...демек колко му било жал за животните.
Сбъркани са в главите.
Отрязаха семейства заради нас..понеже се виждали с нас.
Изгониха ги от приятелския списък на фейсбук.
Но всяко зло за добро.
Обещах си...никога повече не искам фанатици с виждания и доктрини в живота си.
А сега ми кажи къде са приликите с гореописаните и някой хора тук в АА?
Непогрешимостта..убедеността..маниакалното защитаване на (истини)..фалша..егото..завистта.
Тия калъфи където приключихме с тях бяха едни актьори просто.
Натфиз да им връчиш отличие им беше малко.
В книгата си съм описал и сектите и политическите боклуци..и всяка отявленна форма на маниакална непогрешимост и фанатизъм.
За фанатиците на доктрините няма почивен ден.
Това изречение го споменавам във всяка глава която съм написал.
До арабския фанатизъм и Брейвик стигнах.
Нагазих в дълбоките води.
Някой има нужда от фанатизъм и войни в света.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Church enemy]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано27.08.14 17:16



Финтроле,наистина въобще твоята преценка за мен въобще не ме интересува,но тъй като отново продължаваш да ме нападаш съвсем просташки и като някой дерибей дето "всиииииииииииииичко може и знае",мога да ти кажа,че ти си просто една куха лейка,която само си дрънка с убеждението,че като повтаря едни и същи простотии,то това наистина е "ВЯРНО"!
Нито си бил в живота ми,нито ме познаваш,нито знаеш сега през какво ми се налага да преминавам ден по ден с помощта на своя Бог и на Анонимни Алкохолици. Така,че спри да се хапеш с мен или с когото отново ти падне,защото не само че си куха лейка,но и си тотално изперкал,което се вижда по начина,по който постоянно нападаш всеки,който ти падне.Пък ако и ти както и твоите съмишлинеци си мислите отново,че като продъжавате да хапете и да ръсите своите постоянни /бих казал помиярски нападки/ лично против мен,или когото и да е друг с това нещо бихте могли да промените в нечий живот-сори!
Отново сте объклали и пистата,и стадиона дори.
Карай си я както си знаеш,прави каквото си искаш,но наистина спри да ми се катериш там,където не ти е работата,защото просто не си мой тип...


Има една проста приказка:

"Като не щеш мира-на ти секира".

Смирението няма ама никаква връзка с надупването пред когото и да е,тъй като това прилича малко повече на педерастия,отколкото на каквото и да е нормално поведение...


П.П. Когато някой ден когато се събудиш с гняв и с огромното желание повече да не се събуждаш,когото се молиш вечерта със сълзи на очи това да е последната вечер от живота ти без значение пил или не,и когото вземеш да мразиш майка си за това,че те е родила,и когато си пробвал АБСОЛЮТНО ВСИЧКО,КОЕТО Е БИЛО ВЪЗМОЖНО за да излезеш от АДА,тогава и само тогава можеш да ми размахваш пръст какъв съм,какво са Анонимни Алкохолици и въобще да ми даваш акъл,който ти самия не притежаваш./като това наистина не ти го желая/

Бъди себе си.

Тема Re: Любов и омраза....нови [re: stefko_aa]  
Автор Lodez ()
Публикувано27.08.14 19:38



Болестта на неприемането и знаенето на кое какво е ! Обаче искам да вметна понеже има в българското АА и цигани и евреи и арменци и руснаци и българи и турци и гърци, иииии хомосексуалисти и драгкуини и болни от рак и диабет и сърце и какво ли не и със сини и зелени очи с прави крака или криви, млади или стари ,слаби или дебели всякакви човешки проявления болни от алкохолизъм стигнали до АА с помоща на БОГ и всичко е точно така както трябва да бъде ,а ние трябва да се научим да го приемаме . Обаче си има някакви морално етични закони ДУХОВНИ.В книгата е казано, че не се превръщаме в изтривалки, а не в изнасилени от педараси защото чисто реалистично и научно погледнато те си се надупват с удоволствие и си е лично тяхна работа .Аз лично имам най добри приятели от цял живот коита са хомосексуални . А ако правиш рефернция за изнасилване то се казва изнасилване ,а не педерасти -хомосексуалисти което е нарицателно за изнасилване -така излиза ! Хомосексуалността не е изнасилване! Щото и педерастията си е друго нещо,но айде !Колко болни братя и сестри ще се откажат да дойдат на сбирки понеже са ,бедни ,хомосексуални ,евреи ,цигани,стари ! Ей за това работите са такива . Мен вече хич не ми е смешно . Гледам и ми писна и на мен ,колко хора ще умрат защото не са правилни за това братство а?Да живеят чистите български алкохолици здрави и правилни -УРАААААААААААА И знаете ли защо ? Защото ние самите страдаме от вулгризираната дума алкохолик която хората лепят където им падне ,а ето че ние също използваме без да мислим разни нарицателни !



Редактирано от Lodez на 27.08.14 20:28.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: stefko_aa]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано27.08.14 20:03



Случайно да ти е хрумвало да си сложиш край на скапания живот за да отървеш себе си и другите?

Много се катерят на теб! Да не си дърво?



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Dream63]  
Автор Lodez ()
Публикувано27.08.14 20:32



Всъщност моя пост не се отнася само за Стефко ,а защото става въпрос за една тенденция изобщо съществуваща и понеже и четем и говорим ама гледам напоследък пак си продължава по-старому и затова написах вече,че и на мен ми е противно . Доста хора са споделили и оплакали от това положение ! Ами да израстваме ! Иначе Стефко си отговаря на чърч и това си е тяхна работа .А ти виж само какво си казала на болен човек .Добре, че е Стефко той е печен и няма да обърне внимание ама ти що за човек си незнам !Типично ,същата работа . . Проявяваш –дискриминация



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Dream63]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано27.08.14 21:02



Докато има такива многознайковци,които с радост биха замъкнали който им падне у гробищата,поне за сега нямам такова намерение.



Но ти благодаря за предложението,а пък ако на тебе не ти харесва това,което споделям ти би могла също да опиташ.....
Аз имам доста голям опит и в това отношение,но това просто не е много за хвалене.......

Днес и сега съм истински благодарен на Бог за това,че почнах все повече да осъзнавам колко луди има около нас,които са готови всичко да направят само и само да скапят живота на дори поне един човек,"КОЙТО С НЕЩО ИМ ПРЕЧИ"!....

Мила Алоне,наистина не те мразя,нито пък и ми пука за тебе какво правиш или не правиш понеже това явно е основната част от "смисления ти и пълноценен живот"-постоянно да се ровиш като някоя квачка на буклук в живота на хората и да ръсиш постоянно правосъдие и компетентност-за това не се и обиждам.

Днес и сега съм истински Благодарен на Бог за това,че туй,което се случва сега не само го приемам,но мога да се радвам на новия си Живот в трезвеност благодарение на простичките ежедневни действия по програмата на Анонимни Алкохолици.

Бъдете благословени мои братя и сестри-алкохолици,и още 24 часа чисти и трезви!


П.П. Виждам,че както и други хора,които ненавиждат Анонимни Алкохолици водиш доста спокоен и ползотворен обществен,а навярно и друг някакъв вид живот,Алоне.
Дерзай скъпа тъй като явно има още доста неща за донаучаване....

Бъди себе си.

Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Dream63]  
Автор goro.66 (непознат)
Публикувано28.08.14 01:15



Ми ти що искаш Стефко да си сложи край на живота? Па и на скапания живот ,леле.Да довеждаш хора в АА, да им помагаш да се възстановят ,да им отделяш от времето си напълно безкористно това скапан живот ли е миличка. Ти отдала ли си се на такава кауза? Или само си правиш гимнастика на пръстите по клавиатурата и си запълваш времето. Много пъти ти се зададе въпроса тук -помогнала ли си на някой ,освен на близките си ,на някой съвсем непознат ,отделяла ли си от времето си за него ,на близките си всеки може да помага. Ако не си -сама прецени кой живот е скапан твоя ,или на Стефко.
Ако човека си сложи край на живота ,както му предлагаш много хора в АА ще бъдат лишени от помощта му ,а ти ако вземеш та се свитнеш някой ,освен роднините ти ще страда ли за теб? Ще чувства ли липсата ти?
Ти да не си Господ ,та ще определяш кой да живее и кой да мре. И на кой живота е скапан и на кой не.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Dream63]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано28.08.14 06:24



Аз лично не бих се занимавала да те убеждавам защо нямаш право да пишеш такива неща, или какво трябва или не трябва да се пише, волята е твоя, тя е свободна, така е повелил Бог, живеем в свободно време, всеки може да каже всичко на всеки.
Просто се замислям, докъде може да стигне омразата, и злобата, докъде, ами ето докъде, докрай.
В последно време чета много, слушам, гледам, мисля, в какво общество живея, и накъде вървим, и защо се случват разни неща, ангажирам се, граждански, извън граждански, социално и всякак, защото според мен така трябва. Чета и тук, искам да проследя всичко, искам да имам отношение. Преди време бях писала за ксенофобията, за отделянето на различните, за нецивилизованото отношение към хора, които не са като теб. Изпитах на гърба си това отношение. Сега виждам, чета, изумявам се, че това отношение, на омраза, на нетърпимост, на злоба, то си витае във въздуха, и е навсякъде, дори и при себеподобните, в отделения кръг, и всъщност това може би е ново само за мен, не знам.
За мен ти, както и аз примерно, сме част от едно общество, думата не знам колко е подходяща, но това е вид общество, или място, на което се събират и подкрепят хора с един и същ проблем. Има създадена организация за тези хора, за да се преодоляват трудностите, за да могат да живеят. За това е думата тук, за обществото на АА, което дава възможност за живеят хора с проблем. Изсипва се обаче огромна помия, и то от хора, които имат същия проблем, ето това вече е интересно, тези хора били имали някакво друго решение на проблема, представете си. Те са други хора, болестта е друга при тях, те са по-хитри, по- образовани, по-радикални, по-така, и представят друго решение, ок, добре, нека да е така, това е нормално. Тези различия, тази конфронтация би могла да бъде дори градивна, ако обаче е добронамерена !!! Но тук виждам проява на такава концентрирана злоба, омраза и дори това, което прочетох вече последно. Думи на много много ниско и елементарно ниво, и не само, думи на дълбока омраза. Но за мен това са думи на омраза първо към себе си, това е омраза към самия себе си, към своя живот, към своя проблем. Ето за това говорим, как може тази злоба, тази омраза, която болестта ражда в изобилие, да се промени и да се превърне в нещо положително, приятно, дори в любов ?!?
Може ли, Алоне ?, ето за това пишем, говорим, борим се дори, за трансформирането на тази злоба в любов, може ли, възможно ли е да се получи ... да може, ако го поискаш обаче, с цялото си сърце си и душа !!!

Редактирано от spiritual66 на 28.08.14 07:23.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: goro.66]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано28.08.14 08:12



Защо ли ми се струва, че ти е трудно да различиш въпрос от предложение.
Разликата е поне в знака в края на изречението.
Също така трудно различаваш общочовешки ценности от които са съвсем нормални от изтръгната от пръстите ти помощ за коато някой е задължен да ти благодари. Не е необходимо да се предлагаш на всеки час за да те забележи някой при случай, че помоща ти е на пиявица.

Не е вярно, че на себе си и на близките се помага най- лесно. Напротив най- трудно. Ако всеки точно на себе си и на близките си можеше да помогне най- лесно, то от "далечните" щяха да бъдат само за фон.

Няма никакво значение кой ще страда за теб след смъртта ти, ако не си садист. Има значение на кого липсваш и кой ти липсва когато си жив.
Останалите неща не ти влизат в обсега.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Lodez]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано28.08.14 08:18



Не не е тяхна работа когато си говориш в обществен клуб. Тяхна работа е на Бележки.

Дискриминация не проявявам, а отношение. Търпението ми и към "болните" има граници. Не можеш да крещиш във всяка тема и някой до безкрайност да те търпи.
При случай, че не различаваш "любов и омраза" в нормален разговор, то определено трябва да ти се покаже.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: stefko_aa]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано28.08.14 08:27



Въпросът ти го зададох за мнение, но уви сбъркала съм човека който е можел да мисли и чувства.
Наистина, когато паднеш до дъното, то всичко е без значение.

Нещо бъркаш. Поне за сега не съм клошар и искрено се надявам да не стигна до там.
При случай, че стигна ще имам поне достойнството да не го развявам по клубове. Всъщност поне няма да имам компютър.
Твоя живот не ме интересува защото за щастие няма да се пресече с моя.

Можеш да се радваш колкото си искаш, но явно съм далтонист, та няма смисъл от цветовете.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: spiritual66]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано28.08.14 08:47



Да ново е само за теб и е хубаво, че започваш да се пробуждаш.
То и това е помощ и то доста по съществена от напудрените изрази.

Сбъркала си. Тук не е думата за АА, а за алкохолно зависими.
То голяма част от българите са православни християни, но не озвачава, че са вярващи и ходят на църква.

Може ли, Алоне ?
Няма начин да може когато си се сринал до края, но и твърдиш и дърпаш назад другите които се опитват да излязат защото живота е борба и задължение, а не уповаване.
Някой уповаващите трябва и да ги носи.

Чърч има отношение към живота, блъска се, работи, има семейство, проблеми, а не стой и да клати глава "пусти боже отгоре".

Не ти ли прави впечатление, че само ти отбеляза смъртта на Робин Уилямс или просто не отърва на великите тук АА. Какво ще кажеш за това и за "лечението му" в АА и другите хибриди.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Dream63]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано28.08.14 09:36



Ами може, дори и да си се сринал до края, може да посееш семе на любов в сърцето си, може


Чърч има отношение към живота, браво на Чърч !!! Аз дали имам такова ???
Днес станах доста рано, мисля си дали ще ми преведат заплатата, а трябва да пътувам, мисля за новата си работа, мисля да се срещна с нов работодател, вчера се срещнах със стария си, мисля за делото си, което така ме изморява, мисля за баща си, мисля за живота си, мисля за един мъж, дори за двама, мисля за приятелката си, която страда доста, мисля за новата си колежка, която е така добра с мен, мисля за едно момиче, което не е добре, и не виждам как мога да му помогна, мисля за страданието, мисля за постъпките си... това дали стига, за да се поизравня с Чърчи, или все пак той е с едни гърди напред, хахаха, нека да е напред
Ами аз съм прочела първа и съм го написала за смъртта на актьора, какво толкова има да се мисли, прочетох го, написах го, да не търсим под вола теле.
Ти напиши за себе си, не за мен какво съм чела или как съм се пробудила, остави това на мен, аз да се занимавам със себе си, а ти се занимавай със своите постъпки и думи !!!



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: spiritual66]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано28.08.14 09:48



Сериозно ли няма какво да се мисли относно смърта на актьора и на другите около него или не ни отърва, че 20 години е подскачал по стъпките на АА и накрая депресия и то след рлечение го вкарва в гроба.
Просто не ни отърва!

Хубаво е да мислиш, но и да вършиш нещо.

Добре се занимавам с постъпките си и думите си и определено не мисля да бъда толкова "благородна" като теб.
Така, че следващия път когато някой се опита да ми навира човеколюбието си, почтеността си и благородството си да бъде така любезен да получи противоположното с достойство. Нали знаеш за равновесието в природата.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Dream63]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано28.08.14 10:04



Е, не може всеки да е толкова благороден, колкото мен, но поне може да се опита да го направи, хехехехе, шегувам се

.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Dream63]  
Автор Lodez ()
Публикувано28.08.14 12:12



"Дискриминация не проявявам, а отношение. "

Дискриминация (Discrimination)

"Дискриминацията може да бъде определена като форма на подчинение или негативно ОТНОШЕНИЕ към отделни лица или групи, основана на характеристики, които не са приемливи или нямат подходящо основание в условията, в които са налице. Дискриминацията означава каквото и да е различие, изключение или предпочитание, което отрича или намалява равно осъществени права. Дискриминацията de facto обикновено съществува дълго време, тъй като тя здраво е закрепена в обичаите или институциите на обществото."


Ами тук всички сме болни -чувствителни ,понякога поскачащи понякога не .Живота с тази болест е такъв .
Но истината е, че аз на твое място не бих давала мнение за нещо ,което не съм правила и не разбирам .Повечето тук са хора ,които помагат като спонсори и на които е било помогнато от СПОНСОР, а не наставник-човек ,който вярва ,че ти ще успееш да направиш това ,което искаш и ти дава "възможността-инструментите" за да осъществиш това си начинание ,защото и на него това ще му е от полза и на теб ! В България има подмяна на термините на АА с термини от терапиите за да може болните да се объркват и да не правят разлика между АА и терапиите и така спокойно да не знаят какво правят .Тук в Тази група в която съм в момента , много се говори за това как термините на АА трябва да се съхраняват за да не се объркваме и да си подменяме програмата с друга и. т.Но затова се грижат ААците и тяхното групово съзнание ?Хммм - та се отплеснах ,та така си помагаме а ти ?Хе да знаеш и ти си ни в помощ и то май голяма !Всичко е точно така както трябва да бъде .Айде приятен ден .



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: stefko_aa]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано29.08.14 09:59



Изказване..типично за хора със капаци на очите,като коне с капаци.
Само тяхната велика истина и доктрина е най-вярната.
Света не е само черен или бял..цветен е..
Ама нали съм куха лейка,пък и просташки дерибей.
Някъде да видя лично да те нападна?
Написах -благодаря ти..ако не си прочел първото изречение.
Защо толкова те е страх от чуждото мнение което не е теснолинейка..като в АА?
Там е позволено да се одобрява от А до Д ли?
Незнам...аз не ги разбирам винаги всички неща-ИМАМ СИ МНЕНИЕ ЗА ЖИВОТА.
Не ми се налага всеки път да погледна в голямата книга,или да питам спонсора кога да ида до тоалетна?
Ти ще кажеш..нали си напълно свободен,в АА?

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Dream63]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано29.08.14 10:07



Определено човека се чуства свободен в АА!
Нищо лишо,и нищо лично..но не мисля цче докато се съветва и допитва за всичко в живота си до голямата дебела книга,спонсори,посестрими,събратя..докато трепери и има съмнения,угризения..кошмари от да не би това.дали онова...може би никога няма да е истински свободен.
Обвиняваме,че винаги всичко съм знаел..
Не е така..за разлика от него и много други в АА,аз не съм обременен от колективното мислене.
Аз сам съм си роб и господар.
И да греша,това е за да се поуча.
Най-много ме притесняват хората на великите колективни правилни доктрини и течения.
Стига с тоя колективизъм и комунизъм бе..
Затова и изобщо не пасвам в държава като Норвегия,в която не си със стадото си обречен на изгнание.
Аз нямам желание и за стадни действия.
Винаги съм бил строг индивидуалист.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Любов и омраза....нови [re: goro.66]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано29.08.14 10:21



Нека си помага на който си иска,ама пък и ти не си никой..да и казваш как да мисли и какво да прави.
Говориш ми за помощ и взаимопомощ.
Когато преди няколко години се опитах в бг,в града в който съм израстнал,да поговоря с мои приятели че изобщо не вървят на добре бях посрещнат със бурно негодувание.
То си било тяхна работа,ако щели да се насират и напикават утре..откакто съм спрял да пия и пуша съм се помислил за месия и проповедник..че било грозно да им се меся в живота и на пиенето.
Повярвай ми..С НЯКОЛКО ОПИТАХ.
Сега си ме мразят,малко или много,че им се намесих да им давам акъл.
Никога повече не искам да бъда МЕСИЯ и да казвам на кой каква да прави,и на кой какво му вреди или не.
Като си се знаем какви сме дебели гйонове..кой си мислим че ще излъжем??
Да не би навремето аз да послушах някого,че имам проблем с пиенето.
ЗНАЕХ ГО ЧЕ Е ТАКА...ама ми беше по-удобно никой да не ми меле на главата.
За каква взаимопомощ говорите и помощ към едни ЕГОИСТИЧНИ ГЙОНОВЕ АЛКОХОЛИЦИ И ЕГОЦЕНТРИЦИ.
Ами нали сам с егото трябва да се пребори всеки сам със себе си поотделно.
Разберете..в света всичко е ЕВОЛЮЦИЯ и ход напред.
АА,няма как със своя АРХАИЗЪМ,както и изкукалите архаични теории на ДЪНОВ да бъдат актуални след 200,300 или 500 години.
Че то един Христос и библията е вече за посмешище.
До вчера Ватикана мислеше че земята е плоска..отскоро разбрах че вече допускали че имало слънчеви системи и евентуално живот на други светове и галактики.
Ще се сетят те..от къде сме дошли и кой ни е посял тук...


Та и великите трудове на АА,колкото и да са актуални и днес,са си предимно за времето в което са били създадени.
Ботев бил актуален и днес??
Не е актуален...един пияница,решил с 200 човека да прави революция.
Като всички от същия град от който съм и аз.
Олиоо,лумкане по масите с юмруци ,менчетата с виното..големите пасти и традиции.и накрая осрани до ушите от три дена пиене.
Герой бил..може и да е бил гении поет-но не е бил далновиден прагматик.
Изгори за да светиш характер е бил.
А това овчо племе днес в България,нищо не може да го събуди,първо да погледне в собственната си кочина да си оправи лайната..пък тогава да ръси велики идеологии и теории.


Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Любов и омраза....нови [re: spiritual66]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано29.08.14 10:44



Като гледам,много братя и сестри са трансформирани в закостенели ксенофоби.


Нали за любов ..уж се говори в АА?
Къде е любовта тогава към хората които не споделят общата доктрина?
Че те не са с нищо по-различни от сектите..
Когато (големият ми приятел) дъновист ми написа в смс..че то да не съм го разбирал погрешно..те не били секта...не било до толерантност относно месото...забележи...ами просто си имали принципи у тях месо да не влиза!
Е ми..много жалко че аз пък бях толерантен и винаги се съобразявах със прищевките им,и едни път не сложих месо на масата си,в собственната си къща..за да не ги накърня..
Отчитам го като много непростима грешка сега.
Понеже не се е намерил нито един който да ми отговори нормално на моята толерантност.
Когато съм бил супер добър към хората,винаги са ми срали огромни лайна на главата.
И за благодарост този маниак и екстремист ми спука и гумите когато базикнах друг мой приятел от детинство,че баща му цял живот продава мръвки..пък той излага рода и дамазлъка.
Два дни по-късно нашия местен вегетарианец-фанатик ми спука гумата на колата.
Понеже се е почуствал лично засегнат явно..понеже трябва да защити събрата.
Със шило или отверка в ръка,вяъоражен ми измародерства гумата насред паркинг на шопинг център.
Понеже бачка там,и знае къде камерите хващат и къде не.
И както съм го чувал да говори за други които им е имал зъб..докато камерата се завърти..той ще приклекне да си върже уж връзката..и ще си свърши работата.
И това е дъновист..с духовни принципи!!

За двегодишнината от покупкопродажбата ми я изрисува цялата със членове по вратите.
Понеже беше негова преди това..и жена ми много хубаво ми говореше,да не взимам нищо от приятел.
Съжалявам днес,че не съм я послушал.
Такива са хората с доктрините и принципите.
Не им ли се наведеш на великите догми и доктрини..и почват със злобното отмъщение.
Понеже тяхната версия за вселената света и нещата са най-правилни.
Арабите бомбандират и правят камикадзета заради вярата си,и религията си.
Той който е истински вярващ и добър..той не е религиозен и откъснат от върха.
Той не парадира с ученията си,манджите,вегетарианството си и пр..
Нито пък поства абзаци постоянно от големите книги.
Като станат вегетарианци..и всеки ден им гледаме манджите по фейсбук..
Що не си публикуват и лайната..да ги видим по -благоуханни ли са,по-зелени ли са..по-екологични ли са.
Иначе вегетарианците като не ядяли месо и били супер спокойни и не-агресивни.
Вижда се КОЙ КАКЪВ Е!!
И тук се вижда МНОГО ДОБРЕ КОЙ КАКЪВ Е,И ИМА ЛИ ИЗОБЩО ТОЛЕРАНТНОСТ.
Можеш да лъжеш света ден,два,година,две,три за себе си..както тия наши познати с доктрините..но накрая неминуемо лъсва лайнарската ти същност.
Аз никого в нищо не убеждавам.
Просто анализирам и констатирам.
Който го е страх от самокритика и самоанализ..значи още не е започнал тоя хляб да го яде изобщо,където има да го яде.
И това го виждам тук от най-отявлени защитници и братя на доктрината от АА.
Като казах че вече са ми ясни..така е,понеже опита със сектантите на Дънов ми беше страшно от полза.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Dream63]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано29.08.14 10:50



Сериозно ли няма какво да се мисли относно смърта на актьора и на другите около него или не ни отърва, че 20 години е подскачал по стъпките на АА и накрая депресия и то след рлечение го вкарва в гроба.
Просто не ни отърва!




Е как..уж стриктно спазвал пък влезнал в гроба от пиене накрая.
То или пиеш или не.
Или си се осъзнал или не.
Както в един филм гледах...слуги,слуги трябват на този народ...не господари.
Бих добавил не маниаци,фанатици и правилни догматици.
Къде е наученото от АА тогава след 20 години?
Или има удобни и допустими отклонения?


Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Church enemy]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано29.08.14 17:25



Е как..уж стриктно спазвал пък влезнал в гроба от пиене накрая.


Тц,не е тъй,не се изказвай неподготвен.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Church enemy]  
Автор josko1 (:))))
Публикувано30.08.14 13:52



теб кой ди даде право да съдиш, критикуваш и нападаш който и да е....?
пази кви ги дрънкаш да не се събудиш с нещо повече от бутилка ракия в ръце.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: nngv]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано31.08.14 08:38



Напротив.
Подготвен съм.
Разбрал съм че никога нямам право да докосвам никога повече в живота си нито чаша..нито глътка дори.
От това по-подготвено ако има...здраве му кажи.
И най-нажното е че го умея сам,нямам нужда от още 20 човека да ми вдъхнат кураж.
Ами утре ако ги няма тия 20 човека....не си ли си сам опора...на никого не можеш на 100пр да се довериш.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Любов и омраза....нови [re: josko1]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано31.08.14 08:43



Дишам...следователно съм жив...следователно разсъждавам...следователно имам право на мнение.
Всеки го има това право.
Мога да кажа същото и за теб..какно ми ки се раздрънкал.
Искаш да ве свиеш виновно в ъгълчето и да се засрамя ли..
И да почна от срам чак пуловера да си навивам с пръст

.
Не си познал изобщо.
Няма да се събудя с шише в ръце.
Не завися от никого...а от самия себе си!!!!!
Не завися от сбирка,клеб ,спонсор или събратя.
Там точно ми е силата-самоконтрола!!!!

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Church enemy]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано02.09.14 08:26



Няма да се събудя с шише в ръце.
Не завися от никого...а от самия себе си!!!!!
Не завися от сбирка,клеб ,спонсор или събратя.
Там точно ми е силата-самоконтрола!!!!







Напомних ти да прочетеш темата на Алкажа защо има хора които могат без,и защо има и такива които не могат без програмата.Понеже правиш най простата грешка да гледаш проблема от собствената си камбанария.Разбери че повечето от алкохолиците са успяли да разбият живота и семействата си в много голяма степен,т.е сами са,често са без работа,обкръжението им често не приема на сериозно това че те искат да се променят,знаейки как е пиел дадения човек до скоро никой по същата причина не ги наема на работа.Все трудности които ти не ги вземаш впредвид.Да спреш да пиеш е много по лесно от това да се научиш да живееш перманентно свободен от алкохол.Живееш в една от най добрите държави в които може да се живее,и въпреки че като цяло са те приели и работиш там ти забравяш че си на гости и не спираш да ги плюеш,ами такива са защото това е тяхната страна и или се нагаждаш според тяхните правила или с билетчето и назад към китното балканско градче от което си излязъл.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: nngv]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано02.09.14 15:25



Мога да се тагодя доколкото ми изнася и даколкото преценя че са хора към мен.
Щом според универсалния критерии за човешко отношение те са едни егоистични и самовлюбени диваци..то проблема не е в мен ..а в тях.
В Уредената Норвегия второто име им е дискриминатори и с различно субеткивно отношение към всеки поотделно.
Обикновенно моите малки грешчици ми се натикват в лицето..както днес че съм бил забравил да проверя за отворени прозорци в ресторанта.
И ми се каза ..че съм подписал в листа за праверка вечер че съм затворил прозорците..а сэм забравил един.
А в същото всичките ми колеги са вечно в издънки и грешки..но на тях не им се казва или натяква.
Идва се при мен..и ми се казва за всякакви грешки.
Сори..ама нито съм отговорник..нито ще върша чужда работа..нито ми дават бонуси..нито шефска заплата.
Така че...скоро ще стана да се изказвам и то сериозно.
На раб.среща която наближава скоро.
И ще бъдат ппедупредени че има и съд за човешки права.
Ако ще и да не съм негър.
Ако не видя промяна..ще ги цера с доказателства и където трябва.
Така е..рв двуличната..меркантилна Норвегия..където е за наши и ваши.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Church enemy]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано02.09.14 21:04



Щом според универсалния критерии за човешко отношение те са едни егоистични и самовлюбени диваци..то проблема не е в мен ..а в тях


Разбира се че е в тях проблема,няма никакъв начин да е в тебе,ти си перфектен ти си най най добрият им работник в историята на ресторанта,как е възможно толкова да са ослепели и да не го видят това,и така тенденциозно да ти правят забележки.Така си е,тежко е това заболяване на духа.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: nngv]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано04.09.14 13:08



Когато шефките ти са мърди и засхи..скатавки и им е през оная работа кой как понася стреса..няма друго оръжие освен отмъщението.
Бъг да им е на помощ!!!
Аз нямам богове ,кумири...няма да имам стоп и задръжки.
Никаква милост няма да проявя..обещавам на всички тук ,и на себе си.
Който ..каквото заслужил.
Не спрямо шибания божи сляп критерии.
А спрямо моя.
Карам и аз на парче вече.
Който не ме е взел насериозно..ще плаче.
Които от тях от които зависи да променят ситуацията а не го правят..все още се тъпанят и не искат да накажат хората в грешка заради които страдам...ще получат точно това което ми дават.
Аз не вярвам особенно в бажието възмездие.
Като гледам..лайнарите са си все така добре и безнаказани.
Имам силата и волята.
Да сгигна до съд..до края..до брюксел

И до човешките права ако трябва.
Понеже не сам един от многото безлични кукли на конци и духачи!!!



Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Church enemy]  
Автор josko1 (:))))
Публикувано04.09.14 14:40



казах ти момко да се опомниш.... с подобно поведение освен на себе и семейството си никому друг няма да навредиш, а що се отнася до норвежците май забрави да са народ от старите викинги, затуй се опомни и за бога не се хващай с тях за рога....



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: josko1]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано04.09.14 16:53



Едни бледи подобия на викинги са.
Омешани са яко.
Бастърд нейшън са.
Като и американците.
И те не знаят кои са вече.
Колко ще страдам и дали..никой не може да предвиди.
Важното е че избора на поведение си е мой.
Можеш да имаш куп натрапени правила.
Но има неща в които никой не може да те задължи да вярваш.
Много пъти съм им го казвал на шефките ми.
След като ми свърши смяната..те са никои.
И дори някъде да видя някой да умира за помощ от тах...ще се обърна на другата страна.
Нарочно.
Има неща ...и мен самия на които никой няма власт.
Няма ли уважение към мен ..наистина..а не престорено и работно...ставам звяр.
Понеже първо сме хора..не фигуранти.
От всеки си зависи..дали ще извади човека в мен на преден план..или звяра.
Щом не учат..отново повторение.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Любов и омраза....нови [re: stefko_aa]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано09.09.14 23:41



Имате ли дори поне един алкохолик,на когото лично да сте отделили време,усилия и да сте дали наистина лично нещо от себе си така,че той да тръгне по Пътя на Щастливата Съдба на възстановяване от неизлечимата,прогресираща и смъртоносна болест-алкохолизъм

Имаме. И после какво?





Тема Re: Любов и омраза....нови [re: mercurial]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано15.09.14 11:52



После спиш спокойно с чиста съвест.
До слдващата ти издънка.
Лекуване на нечиста съвест е това.
Като онези мутри които вдигат параклиси след като са затрили този или онзи,да спрат виковете и гласовете в главите си.
Само че това помага за малък период от време.
Според мен всеки алкохолик си зависи от него и единственно от него.
Никой не се ражда,живее,страда и умира заради теб,в твое име.
Хубаво нещо е алтруизма и емпатията,ама си е за твоя сметка.
Понеже накрая виждащ всичката им благодарност,на тези които истински си помогнал.
Ние помагаме на хората не заради тях самите,а заради нас си.
Да си лепнем титла след това,морално удовлетворение и пр.
Да позаглушим нечистата съвест,вината и гузното чуство в себе си.
Лично аз на които съм помогнал от чисто човешко чуство ,повечето не са го оценили и са ми срали не малко лайна на главата след това.
Понеже взимат добрината за даденост,или глупост.
Та...разбрах на 41 вече..няма общество,няма колективизъм,няма благодарност.
Няма и никой който истински да ти помогне когато си в истинска нужда.
Повечето познати и приятели са някакви си там стратегически познанства и връзки.
Знам че на почти никой не мога да се облегна.
По-скоро би ми помогнал някой от който въобще не го очаквам.
Винаги е това.
Тези които се бият в гърдите колко голям приятел си им..накрая не можеш да им поринеш лайнариите накрая.
Не можеш да смогнеш да им ги поринеш.
Аз намирам солидарност в метъл музиката,текстовете,посланията.
Знам че..смисъла и посланието в текстовете никога няма да ме подведе.
Понеже си видях многото големи приятели колко струват,кой днес е на линия..и от бг..пък и тук!!
Никой,или почти никой не остана.
Та ще се стремим към индивида,към индивидуалността..не към морфозната маса хора.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Любов и омраза....нови [re: stefko_aa]  
Автор rayoflight (любима)
Публикувано14.11.15 19:09



Не зная защо толкова омраза има насъбрана у вас...

"Хората са толкова зли, колкото са нещастни!"

Уилям Съмърсет Моъм




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.