Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:57 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Dream63]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано29.08.14 10:07



Определено човека се чуства свободен в АА!
Нищо лишо,и нищо лично..но не мисля цче докато се съветва и допитва за всичко в живота си до голямата дебела книга,спонсори,посестрими,събратя..докато трепери и има съмнения,угризения..кошмари от да не би това.дали онова...може би никога няма да е истински свободен.
Обвиняваме,че винаги всичко съм знаел..
Не е така..за разлика от него и много други в АА,аз не съм обременен от колективното мислене.
Аз сам съм си роб и господар.
И да греша,това е за да се поуча.
Най-много ме притесняват хората на великите колективни правилни доктрини и течения.
Стига с тоя колективизъм и комунизъм бе..
Затова и изобщо не пасвам в държава като Норвегия,в която не си със стадото си обречен на изгнание.
Аз нямам желание и за стадни действия.
Винаги съм бил строг индивидуалист.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Любов и омраза....нови [re: goro.66]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано29.08.14 10:21



Нека си помага на който си иска,ама пък и ти не си никой..да и казваш как да мисли и какво да прави.
Говориш ми за помощ и взаимопомощ.
Когато преди няколко години се опитах в бг,в града в който съм израстнал,да поговоря с мои приятели че изобщо не вървят на добре бях посрещнат със бурно негодувание.
То си било тяхна работа,ако щели да се насират и напикават утре..откакто съм спрял да пия и пуша съм се помислил за месия и проповедник..че било грозно да им се меся в живота и на пиенето.
Повярвай ми..С НЯКОЛКО ОПИТАХ.
Сега си ме мразят,малко или много,че им се намесих да им давам акъл.
Никога повече не искам да бъда МЕСИЯ и да казвам на кой каква да прави,и на кой какво му вреди или не.
Като си се знаем какви сме дебели гйонове..кой си мислим че ще излъжем??
Да не би навремето аз да послушах някого,че имам проблем с пиенето.
ЗНАЕХ ГО ЧЕ Е ТАКА...ама ми беше по-удобно никой да не ми меле на главата.
За каква взаимопомощ говорите и помощ към едни ЕГОИСТИЧНИ ГЙОНОВЕ АЛКОХОЛИЦИ И ЕГОЦЕНТРИЦИ.
Ами нали сам с егото трябва да се пребори всеки сам със себе си поотделно.
Разберете..в света всичко е ЕВОЛЮЦИЯ и ход напред.
АА,няма как със своя АРХАИЗЪМ,както и изкукалите архаични теории на ДЪНОВ да бъдат актуални след 200,300 или 500 години.
Че то един Христос и библията е вече за посмешище.
До вчера Ватикана мислеше че земята е плоска..отскоро разбрах че вече допускали че имало слънчеви системи и евентуално живот на други светове и галактики.
Ще се сетят те..от къде сме дошли и кой ни е посял тук...


Та и великите трудове на АА,колкото и да са актуални и днес,са си предимно за времето в което са били създадени.
Ботев бил актуален и днес??
Не е актуален...един пияница,решил с 200 човека да прави революция.
Като всички от същия град от който съм и аз.
Олиоо,лумкане по масите с юмруци ,менчетата с виното..големите пасти и традиции.и накрая осрани до ушите от три дена пиене.
Герой бил..може и да е бил гении поет-но не е бил далновиден прагматик.
Изгори за да светиш характер е бил.
А това овчо племе днес в България,нищо не може да го събуди,първо да погледне в собственната си кочина да си оправи лайната..пък тогава да ръси велики идеологии и теории.


Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Любов и омраза....нови [re: spiritual66]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано29.08.14 10:44



Като гледам,много братя и сестри са трансформирани в закостенели ксенофоби.


Нали за любов ..уж се говори в АА?
Къде е любовта тогава към хората които не споделят общата доктрина?
Че те не са с нищо по-различни от сектите..
Когато (големият ми приятел) дъновист ми написа в смс..че то да не съм го разбирал погрешно..те не били секта...не било до толерантност относно месото...забележи...ами просто си имали принципи у тях месо да не влиза!
Е ми..много жалко че аз пък бях толерантен и винаги се съобразявах със прищевките им,и едни път не сложих месо на масата си,в собственната си къща..за да не ги накърня..
Отчитам го като много непростима грешка сега.
Понеже не се е намерил нито един който да ми отговори нормално на моята толерантност.
Когато съм бил супер добър към хората,винаги са ми срали огромни лайна на главата.
И за благодарост този маниак и екстремист ми спука и гумите когато базикнах друг мой приятел от детинство,че баща му цял живот продава мръвки..пък той излага рода и дамазлъка.
Два дни по-късно нашия местен вегетарианец-фанатик ми спука гумата на колата.
Понеже се е почуствал лично засегнат явно..понеже трябва да защити събрата.
Със шило или отверка в ръка,вяъоражен ми измародерства гумата насред паркинг на шопинг център.
Понеже бачка там,и знае къде камерите хващат и къде не.
И както съм го чувал да говори за други които им е имал зъб..докато камерата се завърти..той ще приклекне да си върже уж връзката..и ще си свърши работата.
И това е дъновист..с духовни принципи!!

За двегодишнината от покупкопродажбата ми я изрисува цялата със членове по вратите.
Понеже беше негова преди това..и жена ми много хубаво ми говореше,да не взимам нищо от приятел.
Съжалявам днес,че не съм я послушал.
Такива са хората с доктрините и принципите.
Не им ли се наведеш на великите догми и доктрини..и почват със злобното отмъщение.
Понеже тяхната версия за вселената света и нещата са най-правилни.
Арабите бомбандират и правят камикадзета заради вярата си,и религията си.
Той който е истински вярващ и добър..той не е религиозен и откъснат от върха.
Той не парадира с ученията си,манджите,вегетарианството си и пр..
Нито пък поства абзаци постоянно от големите книги.
Като станат вегетарианци..и всеки ден им гледаме манджите по фейсбук..
Що не си публикуват и лайната..да ги видим по -благоуханни ли са,по-зелени ли са..по-екологични ли са.
Иначе вегетарианците като не ядяли месо и били супер спокойни и не-агресивни.
Вижда се КОЙ КАКЪВ Е!!
И тук се вижда МНОГО ДОБРЕ КОЙ КАКЪВ Е,И ИМА ЛИ ИЗОБЩО ТОЛЕРАНТНОСТ.
Можеш да лъжеш света ден,два,година,две,три за себе си..както тия наши познати с доктрините..но накрая неминуемо лъсва лайнарската ти същност.
Аз никого в нищо не убеждавам.
Просто анализирам и констатирам.
Който го е страх от самокритика и самоанализ..значи още не е започнал тоя хляб да го яде изобщо,където има да го яде.
И това го виждам тук от най-отявлени защитници и братя на доктрината от АА.
Като казах че вече са ми ясни..така е,понеже опита със сектантите на Дънов ми беше страшно от полза.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Dream63]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано29.08.14 10:50



Сериозно ли няма какво да се мисли относно смърта на актьора и на другите около него или не ни отърва, че 20 години е подскачал по стъпките на АА и накрая депресия и то след рлечение го вкарва в гроба.
Просто не ни отърва!




Е как..уж стриктно спазвал пък влезнал в гроба от пиене накрая.
То или пиеш или не.
Или си се осъзнал или не.
Както в един филм гледах...слуги,слуги трябват на този народ...не господари.
Бих добавил не маниаци,фанатици и правилни догматици.
Къде е наученото от АА тогава след 20 години?
Или има удобни и допустими отклонения?


Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Church enemy]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано29.08.14 17:25



Е как..уж стриктно спазвал пък влезнал в гроба от пиене накрая.


Тц,не е тъй,не се изказвай неподготвен.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Church enemy]  
Автор josko1 (:))))
Публикувано30.08.14 13:52



теб кой ди даде право да съдиш, критикуваш и нападаш който и да е....?
пази кви ги дрънкаш да не се събудиш с нещо повече от бутилка ракия в ръце.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: nngv]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано31.08.14 08:38



Напротив.
Подготвен съм.
Разбрал съм че никога нямам право да докосвам никога повече в живота си нито чаша..нито глътка дори.
От това по-подготвено ако има...здраве му кажи.
И най-нажното е че го умея сам,нямам нужда от още 20 човека да ми вдъхнат кураж.
Ами утре ако ги няма тия 20 човека....не си ли си сам опора...на никого не можеш на 100пр да се довериш.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Любов и омраза....нови [re: josko1]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано31.08.14 08:43



Дишам...следователно съм жив...следователно разсъждавам...следователно имам право на мнение.
Всеки го има това право.
Мога да кажа същото и за теб..какно ми ки се раздрънкал.
Искаш да ве свиеш виновно в ъгълчето и да се засрамя ли..
И да почна от срам чак пуловера да си навивам с пръст

.
Не си познал изобщо.
Няма да се събудя с шише в ръце.
Не завися от никого...а от самия себе си!!!!!
Не завися от сбирка,клеб ,спонсор или събратя.
Там точно ми е силата-самоконтрола!!!!

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Church enemy]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано02.09.14 08:26



Няма да се събудя с шише в ръце.
Не завися от никого...а от самия себе си!!!!!
Не завися от сбирка,клеб ,спонсор или събратя.
Там точно ми е силата-самоконтрола!!!!







Напомних ти да прочетеш темата на Алкажа защо има хора които могат без,и защо има и такива които не могат без програмата.Понеже правиш най простата грешка да гледаш проблема от собствената си камбанария.Разбери че повечето от алкохолиците са успяли да разбият живота и семействата си в много голяма степен,т.е сами са,често са без работа,обкръжението им често не приема на сериозно това че те искат да се променят,знаейки как е пиел дадения човек до скоро никой по същата причина не ги наема на работа.Все трудности които ти не ги вземаш впредвид.Да спреш да пиеш е много по лесно от това да се научиш да живееш перманентно свободен от алкохол.Живееш в една от най добрите държави в които може да се живее,и въпреки че като цяло са те приели и работиш там ти забравяш че си на гости и не спираш да ги плюеш,ами такива са защото това е тяхната страна и или се нагаждаш според тяхните правила или с билетчето и назад към китното балканско градче от което си излязъл.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: nngv]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано02.09.14 15:25



Мога да се тагодя доколкото ми изнася и даколкото преценя че са хора към мен.
Щом според универсалния критерии за човешко отношение те са едни егоистични и самовлюбени диваци..то проблема не е в мен ..а в тях.
В Уредената Норвегия второто име им е дискриминатори и с различно субеткивно отношение към всеки поотделно.
Обикновенно моите малки грешчици ми се натикват в лицето..както днес че съм бил забравил да проверя за отворени прозорци в ресторанта.
И ми се каза ..че съм подписал в листа за праверка вечер че съм затворил прозорците..а сэм забравил един.
А в същото всичките ми колеги са вечно в издънки и грешки..но на тях не им се казва или натяква.
Идва се при мен..и ми се казва за всякакви грешки.
Сори..ама нито съм отговорник..нито ще върша чужда работа..нито ми дават бонуси..нито шефска заплата.
Така че...скоро ще стана да се изказвам и то сериозно.
На раб.среща която наближава скоро.
И ще бъдат ппедупредени че има и съд за човешки права.
Ако ще и да не съм негър.
Ако не видя промяна..ще ги цера с доказателства и където трябва.
Така е..рв двуличната..меркантилна Норвегия..където е за наши и ваши.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.