Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:31 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Dream63]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано28.08.14 06:24



Аз лично не бих се занимавала да те убеждавам защо нямаш право да пишеш такива неща, или какво трябва или не трябва да се пише, волята е твоя, тя е свободна, така е повелил Бог, живеем в свободно време, всеки може да каже всичко на всеки.
Просто се замислям, докъде може да стигне омразата, и злобата, докъде, ами ето докъде, докрай.
В последно време чета много, слушам, гледам, мисля, в какво общество живея, и накъде вървим, и защо се случват разни неща, ангажирам се, граждански, извън граждански, социално и всякак, защото според мен така трябва. Чета и тук, искам да проследя всичко, искам да имам отношение. Преди време бях писала за ксенофобията, за отделянето на различните, за нецивилизованото отношение към хора, които не са като теб. Изпитах на гърба си това отношение. Сега виждам, чета, изумявам се, че това отношение, на омраза, на нетърпимост, на злоба, то си витае във въздуха, и е навсякъде, дори и при себеподобните, в отделения кръг, и всъщност това може би е ново само за мен, не знам.
За мен ти, както и аз примерно, сме част от едно общество, думата не знам колко е подходяща, но това е вид общество, или място, на което се събират и подкрепят хора с един и същ проблем. Има създадена организация за тези хора, за да се преодоляват трудностите, за да могат да живеят. За това е думата тук, за обществото на АА, което дава възможност за живеят хора с проблем. Изсипва се обаче огромна помия, и то от хора, които имат същия проблем, ето това вече е интересно, тези хора били имали някакво друго решение на проблема, представете си. Те са други хора, болестта е друга при тях, те са по-хитри, по- образовани, по-радикални, по-така, и представят друго решение, ок, добре, нека да е така, това е нормално. Тези различия, тази конфронтация би могла да бъде дори градивна, ако обаче е добронамерена !!! Но тук виждам проява на такава концентрирана злоба, омраза и дори това, което прочетох вече последно. Думи на много много ниско и елементарно ниво, и не само, думи на дълбока омраза. Но за мен това са думи на омраза първо към себе си, това е омраза към самия себе си, към своя живот, към своя проблем. Ето за това говорим, как може тази злоба, тази омраза, която болестта ражда в изобилие, да се промени и да се превърне в нещо положително, приятно, дори в любов ?!?
Може ли, Алоне ?, ето за това пишем, говорим, борим се дори, за трансформирането на тази злоба в любов, може ли, възможно ли е да се получи ... да може, ако го поискаш обаче, с цялото си сърце си и душа !!!

Редактирано от spiritual66 на 28.08.14 07:23.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: goro.66]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано28.08.14 08:12



Защо ли ми се струва, че ти е трудно да различиш въпрос от предложение.
Разликата е поне в знака в края на изречението.
Също така трудно различаваш общочовешки ценности от които са съвсем нормални от изтръгната от пръстите ти помощ за коато някой е задължен да ти благодари. Не е необходимо да се предлагаш на всеки час за да те забележи някой при случай, че помоща ти е на пиявица.

Не е вярно, че на себе си и на близките се помага най- лесно. Напротив най- трудно. Ако всеки точно на себе си и на близките си можеше да помогне най- лесно, то от "далечните" щяха да бъдат само за фон.

Няма никакво значение кой ще страда за теб след смъртта ти, ако не си садист. Има значение на кого липсваш и кой ти липсва когато си жив.
Останалите неща не ти влизат в обсега.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Lodez]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано28.08.14 08:18



Не не е тяхна работа когато си говориш в обществен клуб. Тяхна работа е на Бележки.

Дискриминация не проявявам, а отношение. Търпението ми и към "болните" има граници. Не можеш да крещиш във всяка тема и някой до безкрайност да те търпи.
При случай, че не различаваш "любов и омраза" в нормален разговор, то определено трябва да ти се покаже.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: stefko_aa]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано28.08.14 08:27



Въпросът ти го зададох за мнение, но уви сбъркала съм човека който е можел да мисли и чувства.
Наистина, когато паднеш до дъното, то всичко е без значение.

Нещо бъркаш. Поне за сега не съм клошар и искрено се надявам да не стигна до там.
При случай, че стигна ще имам поне достойнството да не го развявам по клубове. Всъщност поне няма да имам компютър.
Твоя живот не ме интересува защото за щастие няма да се пресече с моя.

Можеш да се радваш колкото си искаш, но явно съм далтонист, та няма смисъл от цветовете.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: spiritual66]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано28.08.14 08:47



Да ново е само за теб и е хубаво, че започваш да се пробуждаш.
То и това е помощ и то доста по съществена от напудрените изрази.

Сбъркала си. Тук не е думата за АА, а за алкохолно зависими.
То голяма част от българите са православни християни, но не озвачава, че са вярващи и ходят на църква.

Може ли, Алоне ?
Няма начин да може когато си се сринал до края, но и твърдиш и дърпаш назад другите които се опитват да излязат защото живота е борба и задължение, а не уповаване.
Някой уповаващите трябва и да ги носи.

Чърч има отношение към живота, блъска се, работи, има семейство, проблеми, а не стой и да клати глава "пусти боже отгоре".

Не ти ли прави впечатление, че само ти отбеляза смъртта на Робин Уилямс или просто не отърва на великите тук АА. Какво ще кажеш за това и за "лечението му" в АА и другите хибриди.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Dream63]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано28.08.14 09:36



Ами може, дори и да си се сринал до края, може да посееш семе на любов в сърцето си, може


Чърч има отношение към живота, браво на Чърч !!! Аз дали имам такова ???
Днес станах доста рано, мисля си дали ще ми преведат заплатата, а трябва да пътувам, мисля за новата си работа, мисля да се срещна с нов работодател, вчера се срещнах със стария си, мисля за делото си, което така ме изморява, мисля за баща си, мисля за живота си, мисля за един мъж, дори за двама, мисля за приятелката си, която страда доста, мисля за новата си колежка, която е така добра с мен, мисля за едно момиче, което не е добре, и не виждам как мога да му помогна, мисля за страданието, мисля за постъпките си... това дали стига, за да се поизравня с Чърчи, или все пак той е с едни гърди напред, хахаха, нека да е напред
Ами аз съм прочела първа и съм го написала за смъртта на актьора, какво толкова има да се мисли, прочетох го, написах го, да не търсим под вола теле.
Ти напиши за себе си, не за мен какво съм чела или как съм се пробудила, остави това на мен, аз да се занимавам със себе си, а ти се занимавай със своите постъпки и думи !!!



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: spiritual66]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано28.08.14 09:48



Сериозно ли няма какво да се мисли относно смърта на актьора и на другите около него или не ни отърва, че 20 години е подскачал по стъпките на АА и накрая депресия и то след рлечение го вкарва в гроба.
Просто не ни отърва!

Хубаво е да мислиш, но и да вършиш нещо.

Добре се занимавам с постъпките си и думите си и определено не мисля да бъда толкова "благородна" като теб.
Така, че следващия път когато някой се опита да ми навира човеколюбието си, почтеността си и благородството си да бъде така любезен да получи противоположното с достойство. Нали знаеш за равновесието в природата.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Dream63]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано28.08.14 10:04



Е, не може всеки да е толкова благороден, колкото мен, но поне може да се опита да го направи, хехехехе, шегувам се

.



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Dream63]  
Автор Lodez ()
Публикувано28.08.14 12:12



"Дискриминация не проявявам, а отношение. "

Дискриминация (Discrimination)

"Дискриминацията може да бъде определена като форма на подчинение или негативно ОТНОШЕНИЕ към отделни лица или групи, основана на характеристики, които не са приемливи или нямат подходящо основание в условията, в които са налице. Дискриминацията означава каквото и да е различие, изключение или предпочитание, което отрича или намалява равно осъществени права. Дискриминацията de facto обикновено съществува дълго време, тъй като тя здраво е закрепена в обичаите или институциите на обществото."


Ами тук всички сме болни -чувствителни ,понякога поскачащи понякога не .Живота с тази болест е такъв .
Но истината е, че аз на твое място не бих давала мнение за нещо ,което не съм правила и не разбирам .Повечето тук са хора ,които помагат като спонсори и на които е било помогнато от СПОНСОР, а не наставник-човек ,който вярва ,че ти ще успееш да направиш това ,което искаш и ти дава "възможността-инструментите" за да осъществиш това си начинание ,защото и на него това ще му е от полза и на теб ! В България има подмяна на термините на АА с термини от терапиите за да може болните да се объркват и да не правят разлика между АА и терапиите и така спокойно да не знаят какво правят .Тук в Тази група в която съм в момента , много се говори за това как термините на АА трябва да се съхраняват за да не се объркваме и да си подменяме програмата с друга и. т.Но затова се грижат ААците и тяхното групово съзнание ?Хммм - та се отплеснах ,та така си помагаме а ти ?Хе да знаеш и ти си ни в помощ и то май голяма !Всичко е точно така както трябва да бъде .Айде приятен ден .



Тема Re: Любов и омраза....нови [re: stefko_aa]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано29.08.14 09:59



Изказване..типично за хора със капаци на очите,като коне с капаци.
Само тяхната велика истина и доктрина е най-вярната.
Света не е само черен или бял..цветен е..
Ама нали съм куха лейка,пък и просташки дерибей.
Някъде да видя лично да те нападна?
Написах -благодаря ти..ако не си прочел първото изречение.
Защо толкова те е страх от чуждото мнение което не е теснолинейка..като в АА?
Там е позволено да се одобрява от А до Д ли?
Незнам...аз не ги разбирам винаги всички неща-ИМАМ СИ МНЕНИЕ ЗА ЖИВОТА.
Не ми се налага всеки път да погледна в голямата книга,или да питам спонсора кога да ида до тоалетна?
Ти ще кажеш..нали си напълно свободен,в АА?

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.