Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:21 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: stefko_aa]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано21.08.14 09:03



Може и да съм "тъпа", може и да настоявам за "тотален контрол", но със сигурност не мога да бъда толкова подла като теб.

Защо първо не си оправиш собствения живот, а след това този на другите или към пропастта не трябва да сме сами.
За твоето благополучие не се грижа, а за безопасността на другите около теб.

Не е лошо да си свалиш тъмните очила защото ако ти не виждаш, то определено другите виждат и без очила.

Да, тотален контрол на хората без контрол.



Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: Dream63]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано21.08.14 09:24



Само един наистина последен въпрос,защото нещо наистина взе все повече да ме изумяваш-с тебе познаваме ли се,познавали ли сме се някога,та да знаеш кой съм,как живея,как се справям със себе си и с живота си,защото по начина,по който постоянно ми говориш излиза,че ТИ ОТНОВО СИ В МОЯТА ГЛАВА,което ти е ясно,че няма как да стане?


И отново повтарям въпроса си за кой ли път:
Помогнала ли си на когото и да е,по какъвто и да е начин да спре да пие и да живее наистина свободен без дрога или алкохол?!......

Бъди себе си.

Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: Dream63]  
Автор nowwe (новак)
Публикувано21.08.14 09:45



Много интересен форум и полезен,алкохолизъм в действие,браво.Кой пие ,кой не пие,кой изтрезнява,лично на мене сте ми полезни всички. Благодаря !Вече успявам да се огледам около себе си и да видя какво се случва по света и у нас.Преди не ми се отдаваше,бях зает изключително със себе си и проблемите които имах.Сега лично аз деля хората на две категории-тези които са със Бог и Той е с тях (не така както всеки си Го разбира,а така както Той се е изявил на човеците) и тези които не са със Него.И наблюдавам ,има какво да се наблюдава. И си правя изводи,за себе си.Оценям ги като полезни.Всъщност всеки си има мнение по дадени въпроси,всеки вярва че мнението му е правилно и действа по някакъв начин.И в последствие на тези действия на всеки му се случват случки.Ако случките са добри-оха ,кеф.Ами ако не са,какво се получава -другият виновен.Лично аз напоследък се старая да гледам повече в собствената ми къща какво се случва и ако има нещо за коригиране и имам сили да го поправя-ок,ако нямам-Господи помагай!Така ,че продължавайте да споделяте братя и сестрици алкохолици има какво да се вземе от опита на всички

.



Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: stefko_aa]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано21.08.14 09:45



Не мисля, че се познаваме, но понеже ти твърдиш, че знаеш коя съм, как живея и най- вече какъв ще бъде живота ми т.е. си гадател.
Помогнала ли си на когото и да е,по какъвто и да е начин да спре да пие и да живее наистина свободен без дрога или алкохол?!......
На този въпрос отговорих вече, но явно отговорът не ти задоволява злобното чувство но самодоволство.
Пиша го отново за теб специално.

1.Да, на себе си!
2. Загубих битката с баща ми.

От посоченото имам пълно право да се изказвам.

Сега ти връщам твоя въпрос. Ти на кого помогна и как го оцени?



Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: Dream63]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано21.08.14 10:21



Правя го всеки ден когато имам възможността за това,но това е единствено следвайки точно/доколкото е възможно/ описания начин на възстановяване от алкохолизма описан в книгата Анонимни Алкохолици.
Винаги когаго някой има нужда от помощ относно алкохолизма,за мене е важно да го направя,тъй като ако нямаше човек от АА,който да ми подаде ръка и да продължава да ми помага,то сега това,че пиша с тебе нямаше как да е физически възможно,защото отдавна трябваше или да съм умрял,или да съм в затвора или в лудницата за постоянно....
За всеки от нас,който иска да живее това е простия начин,по който да го направи,и който работи на 100%,при положение,че наистина се полагат максимални усилия това да бъде направено.
Както предложих на всеки,който иска да види за какво става на въпрос-нека да прочете Голямата книга и после ако наистина има желанието да продължи,то всеки от Анонимни Алкохолици би направил всичко,което зависи от него за да му помогне по всякакъв начин. За мене и милиони други алкохолици просто няма никаква друга алтернатива освен или работа по нашата духовна програма за възстановяване от алкохолизма,или алкохолна смърт.
Това са грозните и жестоки факти свързани с алкохолизма,и без значение това дали му харесва на когото и да е,това са си просто факти и нищо повече или по-малко.
От тук се започва и процеса на възстановяване от болестта,ако разбира се алкохолика /нашия събрат/ има желание да се оправи и е готов да направи всичко,за да го постигне-отново е просто,но не е лесно,тъй като ето тука идва голямата трудност-че всеки един трябва да се изправи против своето голямо АЗ,което постоянно ни нашепва:"Ти можеш сам,ти ще се справиш,остави ги тия тапънари" и......
Затвор,лудница,гробища ако не се постигне пълна психическа промяна правейки това,което ни се предлага с помощта на Бог така,както всеки си го разбира.
И отново стигаме до там-до програмата на АА,която се намира изцяло и единствено в Голямата книга ,и която се прави единствено със спонсор-човек,който има повече опит с това,и на когото може и трябва да се разчита ако алкохолика иска да се възстанови от алкохолизма,а не просто да спре да пие.

Бъдете здрави и трезви,и се радвайте на Живота си в трезвост днес и сега!



Бъди себе си.

Тема Re: разбирам го и още как!!.нови [re: stefko_aa]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано21.08.14 10:56



На кой съм помогнал ли..?
Да спре да пие.
Опитах...за малко да ме прогонят с камъни.
Мислиш ли че ако дойдеш ти в подбалканското китно градче от което съм в полите на балкана..там където анасонлийката и 60 ,70 градусовата ракия се пие вместо вода..ако тръгнеш с факел в ръката да им обясняваш великите истини и прозрения от АА доктрината..няма да ти го заврат този факел където не огрява?


Опитал съм на възможно най-сложното място..пълно с гордеещи се с пиенето си алкохолици.
Които се имат за бабанки,твърди пиячи...с още по-твърди глави.
В калофер и Христос да докараш..ще стане завършен алкохолик за отрицателно време.
Та за опитването..бил съм в лоното на болестта.
Еретик съм..с непиенето си..за цял град.
Или една значителна част от града.
Хубаво че си имаш възгледите..но за разлика от теб аз имам силата да се справя сам.
Замисли се.
Нямаш ли я вътрешно..не я ли откриеш сам за себе си..си удавник хванал се за тънка сламка.
Броящ 24 часов цикъл.
Аз броя ли...значи съм капут..издънил съм се.
Защо не приемаш чужди мнения?
Ааа..защото в АА има само мнението на групата.
И насадените доктрини и правила.
Било то и грешнш понякога.
Никога няма да бъдеш истински свободен докато броиш часове и се държиш за сламката .
Върху много тънък лед са в АА.
Но това няма са ти го каже спонсора.
Или ръководителя на групата.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: stefko_aa]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано21.08.14 12:16



Как разбра, че тези които не са следвали програмата са отишли в "затвора, лудницата или гробищата"? И трите са само за хора и те уверявам, че не са запазени специално за алкохолици.. В последното ходят всички зависи кога и как.
Мога ли да те попитам защо те е толкова страх от "лудницата"?

"Голямата книга" не съм чела или не знам, но "Анонимни алкохолици" или истории на алкохолици съм чела и определено я препоръчвам на всички защото там има много поучителни истории. За втората трябва да се чете в трезво състояние.



Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: Dream63]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано21.08.14 14:04



За разлика от тебе и хора като тебе,които само дръндорят каквото им дойде наум,от около осем години посещавам редовно сбирките на Анонимни Алкохолици в града си,или присъствам и на онлайн-сбирки,което за мене е едно от най-важните,но не единствени неща,което ме пази от това да не пия и да живея без да ми се налага да пия.Моите събратя си водят дори и статистика колко хора-алкохолици умряха за тия около осем години и то хора,които бяха наистина запознати с Братството Анонимни Алкохолици.Имаше дори и такива,които бяха ходили по разни Конференции у чужбина и какво ли не още,но за истинско съжаление сега вече не са между живите.
Лично от себе си зная колко пъти съм бил на косъм от затвора,лудницата или от гробищата,така че и това няма какво да го коментирам. Това,че изхода за един алкохолик от безнадежния тип е или лудница,или гробища или затвор,не е нужно да си айнщайн за да си направиш простите логически заключения. От лудницата не се страхувам,защото и там съм лежал,с което не се гордея,но пък и не съжавявам за това,тъй като в АА се научавам просто да приемам това,което наистина не мога да променя.Това,от което наистина се страхувах беше да не стана като хидядите мои събратя,които в следствие на продължаващите си опити до безкрайност сами да се справят с алкохолизма накрая се превръщат в някакви подобия на човек и си остават да живеят в лудниците за постоянно.Пък ако ти лично смяташ,че живеенето там за постоянно и ходенето като мушкато накъдето те духне вятъра е нещо много за харесване-ОК.Но ако наистина мислиш по някакъв начин да помогнеш на някого,който наистина сам не може да се справи с алкохолизма,то можеш простичко да го свържеш с някой от нас,който наистина простичко би му помогнал без накакви уловки или излишни простотии...



Това е от мен и бъди жива и здрава и Бог да е с теб!

Бъди себе си.

Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: stefko_aa]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано21.08.14 15:36



Всичко можеш да промениш.
Това което е в досега ти.
Въпроса е дали наистина искаш да го направиш.
Ами и аз ако смирено си бях казал че не мога да променя това да спра да пия?
В голямата книга много често се говори за удобни истини и удобни извинения.
Та ако силно го искаш ..ще го направиш от раз.
В името на себе си..семейство..близки..в името на това да докажеш че си нещо много повече от безволевият си пиян баща.
Аз доказах и на себе си и на всички..че съм много повече в не-пиенето от него.
А той ме смяташе за женчо и мекушав.
Той твърдия а корав мъжкар отиде в гроба от инсулт.
След три дни пиене.
Понеже имаше отворени незйрастващи гангрени на краката.
С тромбофлебит..2 кутии цигари на ден и литър домашна ракиа.
Пък накрая каквото имаше пиеше.
Дори и ракия с билки и лавандулов спирт.
Мислиш ли...че и искал от някой помощ????
Не...не си хвърлям бисерите на свинете които им е най-удобно да си ровят на воля.
И да реват как всеки им пречил на пиенето.
Което мога...го мога.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: разбирам го и още как!!.нови [re: Church enemy]  
Автор josko1 (:))))
Публикувано21.08.14 16:28



хахахаха....къв е тоя ник "чърч енеми"? "СЕЛФЕНЕМИ" по е подходящ за човек кът тебе....., бегай от тука с топките ми недей игра жена ми е доста ревнива да не земе с метлата да те подхване....

шъ има тогаз да гледаме сайра....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.