Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:52 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Любов и омраза....нови [re: stefko_aa]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано20.08.14 09:42



Може би защото в АА братството трябва да си излят по техния шаблон.
Това да не ти е някакво си свободно изкуство и свободна професия..


Не си твърдо канонизиран в стъпките,абзаците и подточките..спукана ти е работата.
В АА клуба трудно допускат някой който е съумял със собственни сили да се справи с проблема.
За Алки незнам как съумява.но и преди съм го наблюдавал това нещо тук.
Аз съм бил член на АА общността за един известен период,докато осъзнах че тясно -комсомолско-партийния живот ме задушава.
Каноничност,мантри,повтаряния,благодарности...
Или го можеш или не,или пиеш или не...
Няма нужда от словестни тиради..за отлазване от алкохола.
Какво оправдават с тоновете приказки?
Може би (подхлъзванията).
Е....аз откакто се заех сам със своята трезвенност,вече 5 година става не съм докоснал алкохол.
Със самодоверие в себе си.
Може и да не съм истински алкохолик..ама не мисля.
Прекалено много алкохолици и пияници имам в рода.
Така ч както Йода в Стар Уорс казва...Да бъдеш или да не бъдеш..или си или не си...не съществува никакво опитване!!

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Е друго е когато човек си го разбира....нови [re: Church enemy]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано20.08.14 13:46



Здрасти Финтроле.



От доста време не беше се появявал,но явно нещо отново си решил да раздаваш правосъдие и да бълваш простотии накъдето ти видят очите,но нейсе-явно това е резултата от едноличната ти оправа с БОЛЕСТТА АЛКОХОЛИЗЪМ-ПОДЧЕРТАВАМ ДЕБЕЛО-БОЛЕСТТА АЛКОХОЛИЗЪМ,а не със самото вещество наречено алкохол....
Та както ако си забелязал или прочел, в поста си по-горе попитах тебе и хора като тебе да споделите от себе си не само как сте пили,не само как сте спрели да пиете и не пиете,а просто ако имате дори един единствен случай,в който сте помогнали на някой да не пие и да живее без да пие,просто да го споделите,та да има и ние,които "Постоянно повтаряме мантри,удряме си тиквите яко в земята,търсим някакви си "висши сили" и се кланяме до земи на някакъв ГУРУ" поне нещичко и ние да понаучим. Просто да не се налага да правим някакви тъпи и тотално ненужни и дори просташки неща за да не пием и да живеем свободни без нуждата от алкохол,дрога и да се радваме на всеки един ден така,както никога до сега не сме го правили...Ей това наистина ще ми е полезно,защото аз по природа съм се малко да не кажа доста мързелив,та ако ми помогнеш споделяйки се от опита как става това,то повече няма да ми се налага да ходя постоянно на сбирки,да чета някаква си смешна голяма книга и да търся накакви си висши сили.

Само дето преди да се опиташ отново да изръсиш някоя поредна простотия,бих могъл да ти кажа,че доста хора,които се опитваха да се оправят самосиндикално така,както и аз в крайна сметка се опитвах доста време да направя,станаха или постоянно пациенти на някоя лудница,или на почивка у затвора или просто си заеха мястото да подобаваща и дълга заслужена почивка там,откъдето поне за сега никой все още не се е върнал.

Бъди трезвен и здрав,и като можеш сам да не пиеш и да се радваш на това да не пиеш или да си правиш каквото си искаш,то остави тия,които наистина не могат сами да се справят "така добре,както ти си успял" да направиш ,да се спрат и да опитат нещо друго преди да загубили тотално възможността наистина да оживеят. Пък ако това,което ти и твоите поддръжници правите да се ядете с всеки,който не ви харесва и да се правите на всяко гърне мерудия ОК-това си е ваше право. Но преди да продължите да го правите,и преди да говорите има ли Бог,няма ли Бог,Висша сила или каквото и да е,за миг си помислете дали пък хора като нас наистина не са прави с това,което правят за да останат трезви,и да помогнат на тия,които го поискат също да достигнат трезвост......
Пък ако някак си Вие се мислете за "богове",мога съвсем искрено и лично да ви съчувствам и дъблоко да ви съжалявам.

Желая на всички мои братя и сестри алкохолици още 24 часа чисти и трезви и Бог да е с вас!


Бъди себе си.

Тема Re: Е друго е когато човек си го разбира....нови [re: stefko_aa]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано20.08.14 15:49



Аз пък познавам достатъчно такива които отказаха алкохола и са живи и здрави и достатъчно такива които не успяха и са сред мъртвите или напът натам.

Незнам каква е болестта алкохолизъм ( нещо й липсва дефиницията в медицината), но определено не ти прави никаква чест да изпращаш този или онзи в гробищата, ако не си заел мястото на Господ.

Това, че ти и други просто повтаряте едно и също и просто съществувате, а не живеете въобще не ми е по вкуса.
Вселенски благодетел не съм се писала, но определено и такива като теб не го умеят, та дори и да се пишат за такива.
Не умееш дори да се зардваш на успехите на другите, а не раздаваш благородство. Та ти не можеш и да говориш като хората! Защо не напишеш поне едно логично изречение за да има защо да се пъна да чета поне?!



Тема Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: Dream63]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано20.08.14 17:08



Драга Алоне.

Въобще нямам никакво изискване или очакване да ме харесваш или да ме мразиш,защото това въобще не е в моята компетенция и наистина не ме интересува.


Относно това,дето си писала кой,как се чувства явно отново със сигурност се правиш на бог,щом отново всииииииииииииичко знаеш,но и това не е моя работа.Но както и доста пъти съм споделял-ако ти,или който и да е друг какъвто и да е "разбирач за алкохолизма" си мислите,че можете по някакъв начин да попречите на мен,или на когото и да е да прави това,поради което е жив и трезвен,ама мноооооооооооооооого яко сте в дълбока заблуда меко казано. Пък и освен това като гледам имаш доста други занимания с места по форумите,където да си ходиш и да си драскаш каквото ти падне.
Защо просто не се спреш да се катериш отново по мойта глава и по тия на другите,та поне някой,който все още може да се оправи да вземе да стори нещо за себе си,вместо да ти слуша умните и намазани приказки,с които можеш само да се изтипосаш някъде в махлата или където и да е другаде,където никой,нищо не знае за болестта-алкохолизъм?!
Сто пъти съм го споделял,но не аз съм го измислил,а е просто чистата Истина:

АЛКОХОЛИЗМА НЯМА НИЩО ОБЩО С АЛКОХОЛАААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!
........
Толкова относно твоите реплики,дуплики и познания по алкохолизма, и неговото лечение по "конвенционални и традиционни народни методики".
Ходи си по другите форуми дето има всякакви други хора,с всякакви други интереси,но моля те, наистина спри да се изказваш наистина напълно неподготвена за нещо,за което си нямаш и на идея. Защото без да си ги мерим,след като ти можеш да пиеш или да не пиеш ей така без нищо,след като това за тебе не е проблем,отново ти казвам,че около теб в момента наистина умират хора,които не са като тебе,но биха могли доста лесно в даден момент да си помислят,че "и те могат сами да се справят с алкохолизма". И също така ти предлагам да вземеш наистина да прочетеш нашата Голяма книга преди отново да продъжаваш да бълваш змии и гущери против когото и да е,защото точно там хората са описали кое,защо и точно как трябва да се направи за да има наистина Свобода от това безнадеждно състояние на духа и на тялото на болния алкохолик.

Бъдете здрави и трезви,и Бог да ви благослови, драги събратя и сестри-алкохолици!

Бъди себе си.

Тема Re: Любов и омраза....нови [re: Church enemy]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано20.08.14 23:17



Извън болестта алкохолизъм, извън Обществото на АА, извън Голямата книга на АА, извън Програмата на АА, извън групите на АА... да правиш шоу или да бъдеш шоумен, за да има публика в залата и в двата случая се изисква талант и работа. И таланта и работата, пак са от Бог. Останалото е?! Е, останалото не е моя работа.

Радвам се, че се справяш сам. И си личи, усеща се, че се справяш сам. Ами, ако в този момент, Бог има това за теб? Кой съм аз, да се опитвам да те ремонтирам?

Винаги има нещо полезно за мен в това, което споделяш тук.

Редактирано от Sandu62 на 20.08.14 23:18.



Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: stefko_aa]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано21.08.14 08:05



Я, виж ти! Твърде много вярваш, че някой конкретно се интересува от твоята личност и че си открил панацея (ти или други) срещи заболявания или състояния наречени "алкохолизъм".
Това което ти правиш и други при случай, че ти помага е най- малкото нещо което което може да ме безпокои, но определено това с което вредиш на хора които имат много общо с алкохола не бих подминала защото ако бях попаднала на човек като теб днес щях да съм мъртва.

Така, че смени направлението си за лекуване.



Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: stefko_aa]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано21.08.14 08:15



Мисля, че твоето място не е в този клуб или по- точно е в този като опасен / определението ще го пропусна/.
Когато този клуб ти стане собственост ще ми отговаряш къде да ходя и къде да пиша.
Моите интереси също не те вълнуват, а гледай собствените ти при случай, че са останали такива в опустошената ти душа.
Твоята глава дори и за катерене не става защото не съм убедена, че се държи здраво на шията ти и не клюма неконтролируемо.
В махлата може да се изтопосаш ти и определено ще ти подхожда на слушателите / не съм убедена, че останаха толкова прости личности, но някой слушател може и да намериш.



Тема ...нови [re: Dream63]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано21.08.14 08:36



Зададох ви следния прост въпрос,на който никой от вашата клика не ми отговори простичко-така,както ви попитах:
Имате ли поне един алкохолик,на когото сте отделили време и сили за да му помогнете да се възстанови от алкохолизма,или просто така си го правите това ядене като кучета с нас-ей така за спорта, и да си намирате някакво интересно занимание,защото явно това е вашето понятие за "Добър живот"-постоянно да слагате прътове в колелата на когото и да е,който просто с нещо не ви допада?...




"ЖИВЕЙ И ОСТАВИ,И ДРУГИТЕ ДА ЖИВЕЯТ"....

Бъди себе си.

Тема Re: ...нови [re: stefko_aa]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано21.08.14 08:47



Да, баща ми и не "достатъчно време", а голяма част от живота ми.



Тема Re: Е то бива,бива ама чак пък толкова...нови [re: Dream63]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано21.08.14 08:50



Не смятах така да ти го кажа,но тъй като явно ти не желаеш да спираш с простотиите си,мога да ти споделя следното нещо,от скромния си опит натрупан през тия няколко години с хора като мен-алкохолици:
Все съм виждал хора,които искат да подреждат целия Свят,и които са тотално убедени,че това ,което правят е вярно едно към едно,и които постоянно си мислят,че са нещо много повече от когото и да е и където и да е,но това твоето просто надминава всичко,което някога съм срещал около себе си.
Твоята тъпа и неуморна упоритост ,и желанието да наредиш всички и всичко около себе си наистина е уникално и несравнимо и няма никакво значение ТИ какво си мислиш или говориш за мен,или за когото и да е-това е алкохолизма в действие,драга Алоне-тотален контрол на всичко и на всички пък дори и това да е най-голямата простотия,която няма никаква връзка с реалността. А относно моето "лечение"-тенкс,не се грижи за моето благополучие защото няма какво нито да ми дадеш,нито пък да ми вземеш,така че наистина малко поуспокой топката и престани отново да пренареждаш Дира,другите Форуми и целия свят....
А кой какъв е и какво прави,това се вижда където, и от когото трябва,Алоне.



Бъди здрава и Бог да е с теб!

Бъди себе си.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.