Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:07 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Шоуто свърши и няма да продължи!  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано31.07.14 22:58



"И на мен ми звучи достоверно.
Аз не отричам АА като движение, нито Програмата, нито 12-тте стъпки, дори основателите на АА, които по едно време имах чувството,че от консервената кутия, която си отварям ще изскочат също са ми симпатични по своему."


Вчера споделях с/и слушах двама алкохолици. Днес изслушвах друг, яко напил се и за кой ли път се чувствах безпомощен и безсилен. Казва ми: "Честен съм. Искам да спра да пия, но не мога." В такива моменти разбирам защо алкохолици с духовен опит и трезви доста време, са ми споделяли за егоистичния елемент в Програмата на АА - аз съм безсилен да помогна на този натряскал се алкохолик, но аз оставам трезвен. И се моля Бог да направи, каквото може и трябва.

Защо поставих в началото, цитата в кавичките от Меркуриал? Защото точно това желаех да го сподели, точно Меркуриал. Аз съм прашинка, аз съм само член на АА, аз не съм Братството на АА, аз не олицетворявам Програмата на АА. И когато днес намерих време и останах насаме с Бог казвам:"Господи, нека бъде Твоята воля! Не ми е полезно да се правя на шут, да се забавлявам в комуникации точно с тези хора. Само Ти, можеш да ме спреш, Господи! Аз ти се доверям. Ти си Силата, Ти си Любовта, Ти си Живота. Аз съм само инструмент в Твоите ръце! Къде греша, Господи?"

Благодаря Ти, Господи! Черно но бяло - истината за Братството на АА от перото на самата Меркуриал!Какво казвам аз - няма значение. Еднодневка съм аз. Днес ме има, утре ме няма. Братството на АА и днес е факт, вече близо 80 години.

"Опитвам се друго да покажа и надявам се да успявам....."

Може би успяваш Меркуриал, но това също не е от кой знае какво значение.

Шоуто за мен свърши. Завесата падна.

Сцената е свободна и ви очаква. Заповядайте!

Меркуриал, благодаря ти, с цялото си сърце ти благодаря, за споделена от теб истина за Братството на АА. Поклон. Аз слизам от сцената. Ти може би още тази вечер ще се качиш. Заповядай. Каквото и да изиграеш оттук нататък, мен не ме вълнува, не ме занимава. Не съм и мечтал, точно ти, толкова привлекателно да представиш АА. Още веднъж благодаря.

Благословена нощ.

Господи, нека бъде Твоята Сила, Твоята Любов, Твоят начин на Живот. В Твоите ръце се предавам! Амин.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sandu62 на 31.07.14 23:02.</EM></FONT></P>

Редактирано от Sandu62 на 31.07.14 23:07.



Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано01.08.14 05:52



Адресът на официалният сайт на АА в България е www.aa-bg.info





Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано01.08.14 16:50



"...трябва единствено да се положат услия да се спазва добрия тон,да се уважава всеки който дава мнение за това как и какво е направил и постигнал в борбата си със това тежко заболяване наречено алкохолизъм.Заяжданията са взаимни и всичките ние сме малко или много виновни да се осере така форума,трябва да има някакъв респект между хората тука,без него ето това е резултата."

Благодаря ти, nngv за това твое мнение, което цитирам по - горе! Съжалявам за отношението си към теб в прибързана честност и чувство за себеправедност.

Все пак, има една Десета стъпка в Програмата на АА. Не бързам да се извинявам, но може би ще имам възможност да поправя вредата, грешката си.



Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Sandu62]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано02.08.14 02:22



Не бързам да се извинявам, но може би ще имам възможност да поправя вредата, грешката си.



Няма защо да се извиняваш,разбери че не можеш да огрееш навсякаде както слънцето го прави,светът е шарен различен,всеки си има мнение.



Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Sandu62]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано07.08.14 10:57



Утре, петък/08.08.2014./ от 21.00 часа, българско време ще има он - лайн сбирка на АА на скайпа на групата на АА "Само за днес". Алкохолик с повече от 22 години трезвост ще споделя опит/може би и знания/ по Традициите на АА. Скайпът на групата е:samozadnes.bg.aa

Заповядайте. Това не е моята домашна група, но съобщението го правя по молба на братя и сестри от тази група. Понеже като резултат от програмата на АА, вече съм на ти и с компютрите.

.

Аз лично се надявам и вярвам, че такава он - лайн сбирка, на която алкохолик с повече от 20 години трезвост ще споделя опит, сила и надежда с нас по 12 - те стъпки на АА, духовните принципи на АА, програмата на АА.

Каквото съм могъл, съм направил. Оттук нататък се доверявам на Бог за случването или неслучването.

Бъдете здрави и трезви. "Дайте време на времето."



Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Sandu62]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано20.08.14 09:44



To be...or not to be...You are or you are not...the is no try!!
YODA..STAR WARS



Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Sandu62]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано20.08.14 09:49



Какво има толкова да се предъвква и канонизира??
Или пиеш или не!!
Или си господар на живота си или си жертва.
Няма средно положение.
Ако го има е самозаблуда и тогава си в капана на собственните си илюзии за опита.
Няма нищо такова като опит в регулираното пиене....


Като гледам,братството си сдтрада най-много от това.
От прекалено много заблудени овчички...следващи уж плътно стъпките и традициите,беседващи с часове на сбирките,а след няколко дена вече са в запои.
Ами какъв е смисъла да се правят само на диалектици.?
Да си чешат само езиците ,без действие.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Church enemy]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано20.08.14 09:51



И още нещо...няма висша сила,която да не ти налее в устата,разберетего.
Отлкакто спрях да вярвам в онова отгоре..и да хълцам хленчейки ..колко съм горкичък и господи това..господи онова..откогато повярвах само и единственно в собственните си сили,оттогава станах победител.
Много вредно нещо е нездравата вяра,а религията е за геноцид направо!!

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Church enemy]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано20.08.14 10:16



Като те чета непредубедено, мисля, всеки има право и възможност да потърси своя път и своя начин на освобождаване от алкохола и начин за осъществяване на нов смислен и достоен живот


Та, като те чета, разбирам за сетен път колко много си приличаме, алкохолиците, ти настояваш и пледираш за своя начин, или проявяваш крайност, като настоявааш, че точно твоя начин е правилен, което не е истина.
Намерил си своя път, своя начин, своето освобождение, ами много хубаво, радвам се от сърце. Обаче дай правото и на всеки друг страдащ като теб, да намери своя път. Ако той е свързан с братството на АА, ако е свързан с канонизиране, с беседване часове наред, ами добре, това е начин, това е друг начин, нашият начин, или техният начин, мисля, че той трябва да се приеме и уважава, защото води до спасение.
Никакъв друг критерий няма, приятел, колкото и смешен в твоите очи да е даден начин или метод, ако той води до спасяване на живот и изграждане на нови устои за живот, той е достоен за уважение, и може само да се адмирира !

П.П. А от какво страда или не страда братството как може да определяш точно ти, като не участваш в него, няма логика ?!
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от spiritual66 на 20.08.14 10:25.</EM></FONT></P>

Редактирано от spiritual66 на 20.08.14 10:30.



Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: spiritual66]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано20.08.14 22:38



Виж всеки си има неговия начин,съгласен съм.
Но съм виждал не малко ходещи по сбирки и пиещи и спиращи,и пак почващи и пак спиращи.
Не участвам в братството да,но това ми дава право да си кажа мнението.
Понеже не съм човек който казва на черното -бяло.
Това още повече се засли след спиране на ал5охола.
Да бъда безмилостно честен и към мен си и към света.
И на мен си не спестявам грешките,но и на никой друг.
Буквално следвам тази стъпка със свалянето на картите на масата за истината.
Който го и страх от истината си и негов проблем.
Който го е трах от мечки да не ходи в гората,са казали хората.
Отдавна вече не живея за хорската симпатия.
Предпочитам шепа хора..ама истински.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Church enemy]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано21.08.14 09:22



Е, голем сладур си, и как така не участваш в братството, пък имаш право да си кажеш мнението си, хахаха
Все едно аз да си кажа мнението за нещо, което не познавам, разбира се, никой не може да ни го забрани, обаче, помисли, дали твоето мнение се опира на реални факти, дали е обективно, дали съответства на истината ? Това го пиша не защото искам да те анализирам, или да се заяждам с теб, не, а защото тук четат и други хора, и може да повярват на това, което пишеш, нали трябва да мислим и за другите хора, не само за себе си, или в случая за нашия диалог, примерно ?!?
И като те чета: безмилостна честност, да не спестяваме грешките, сваляне на картите, страхове, свобода от чуждото мнение... ами всичко това според мен си го научил от АА, а пък сега протестираш, това било онова било в АА



Редактирано от spiritual66 на 21.08.14 09:24.



Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: spiritual66]  
Автор josko1 (:))))
Публикувано21.08.14 17:18



напомня ми един спор с жената преди 20 години посетих филипините и като бях там ми се дощя медец жената помогна и намерих в един магазин чист мет ям а тя ме гледа и се чуди на тая моя прищявка незнам дали е от алкохолизма, но често имам нужда от сладко, давам и лъжица да пробва а тя се муси все едно се гнуси, "не обичам мед" крещи тя...абе жено ти до ден днешен пробва ли си мед я питам?" не съм " нервно отговаря," не съ го пробвала но не го обичам"....Егати улавата жена си викам, "как тъй не обичаш нещо дето не си го пробвала"...хахахах. На края опита вкуса на мед и за нейна изненада и хареса,,,дори през всеки втори или трети ден пече палачинки на децата поляни с вкусен медец.
Тъй че ги разбирам тия хора дето отричат неща преди да са пробвали, не напразно е казано по диянията/плода им ще ги разпознавате.......







Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: spiritual66]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано22.08.14 17:13



Научил съм го..да.
АА изигра своята роля когато му беше времето.
Не съм против АА.
Не си ме разбрал правилно.
Против скованността в АА съм.
Против прекалено многота беседи и приказки.
Работата може да се върши..без да се пропищява целия свят.
Първо го свърши..после го отчети..накрая се похвали.
Така действам аз.
Относно това да помагам на други..ами лично мен никой не ме заведе в АА.
На никой не му дремеше дали ще оцелея или не.
Сам съм се борил и преборил.
Ако в АА се действа само на съжаление и самосъжаление...изобщо не е чудно защо има много баби и хилаво дете накрая.
Както е по народному.
Аз алкохолик не осъзнаващ в какви лайна е сам..няма нито някъде да водя..нито пък да убеждавам.
Щом аз..където никой не ми даваше шанс съ м успял..значи всички поне наполовина повече го могат.
Може и да съм бил вълк единак и егоист..сам за себе си..но важното е че съм успял.
Който иска..да спи ако иска в АА клуба..щом това ще го спаси



Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: josko1]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано22.08.14 17:26



Тук грешиш.
Бил съм на редовни сбирки повече от половин година в АА.
Но как да убедя закостенели хора като вас..пуритани,че има и друг път и собственни сили и воля да си докажеш че можеш сам.
В АА осъзнах всъщност собствентата си сила и възможности.
Слушайки и наблюдавайки не един рецидив...на твърди стари ядра..разбирай членове от отдавна.
И тук някъде се зароди съмнението..че хубаво..господ дава..ама защо са отново в джаза?
И тук разбрах че висшата сила си е била винаги в мен.
И не бог..господ спира..а аз!!!
И ми се отщя от онези възторжени приказки за това как много се чуствали докоснати..пък все една и съща плоча въртят..на пропиването.
И вечната война с алкохола.
Понеже са му дали психологическато власт..и го признават за по-силен.
Аз си казах..нищо и никой не е по-силно от мен.
И ето ми..господар на живота си.
Колкото и парадоксално и свитотатственно да ни звучи.
Аз не живея по никакви матрици..шаблони и степеотипи.
Ако чакаш книга да ти казва..как да оцелееш...спукана ти е работата.
Аз пиша сам своята книга.
Къс собствени роботещи методи.
Без да броя дти..часове..без страх..без уговорки.
Наливам в чашите на приятели и близки...но знам едно..никога не докоснай първата чаша и глътка.
Това взих от АА.
Повече томове дискусии не ми трябват.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Church enemy]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано23.08.14 00:33



"Наливам в чашите на приятели и близки...но знам едно..никога не докоснай първата чаша и глътка.
Това взих от АА.
Повече томове дискусии не ми трябват."

Това ти го споделяш и аз ти благодаря. И ти благодаря, не защото си благодарим ей, така, между другото еди къде си. Преди изобщо да съм чувал за Обществото на АА, точно това си казвах и не само си казвах - знаех го - можеш да разливаш наляво и надясно в чашите на когото и да било, но не докосвай първата чаша, или не отпивай първата глътка. И нямах обяснение защо в началото работеше в някои случаи/купони, срещи, случайни срещи, приятни и неприятни запознанства.../, докато от един момент нататък нищо и никой не можеше да ме спре, за да не посегна към първата чаша. Нали знаех, че не трябва да посягам към първата чаша, нали знаех и имах опита, какво се случваше, след като погълнех първата глътка алкохол??? И сега чувам в АА, някой да казва:"В АА разбрах, че проблемът ми е в първата чаша, да не посягам към първата чаша." За себе си казвам - аз съм алкохолик от безнадеждния тип и само да знам - че не трябва да посягам към първата чаша, или че не трябва да отпивам първата глътка алкохол - не ме спасява, не ми е достатъчно. И не това на мен ми е проблема.

Аз съм алкохолик. Това аз го казвам. В АА не се поставят диагнози.



Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Sandu62]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано23.08.14 01:45



АЗ СЪЩО СЪМ АЛКОХОЛИК.
НЯМАЩ ВРЕМЕ ДА СЕ ОБЪРНЕ ОТ РАБОТА И АНГАЖИМЕНТИ.
НО ДА СИ КРАЙНО ЗАЕТ И УПЛЪТНЕН Е НОМЕРА.
Сори за капса и буквите,пиша в тъмното.
Но не е само може би това за заетостта.
Става със осъзнаване на проблема,на по-високо ниво.
Ще ми се да посетя АА..не толкова за да ходя често там,а за да им кажа че съм успял..че съм намерил себе си и силите в мен.
Но повярвай ми...все се каня и все не остава време.
Всеки ден сина ми има я мачове,я тренировки..пазарене,чистене в къщи...тичам по задачи постоянно.
И набегом пиша тук в движение или по нощите.
И късни смени работя.
Извинявай ако съм бил груб или арогантен.
Нямам против АА и свободната воля.
Просто не е моя път явно.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Church enemy]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано23.08.14 04:28



Значи,първо да се хвали (онзи дето разпасва оръжието,вместо този който го запасва) който е чел библията знае какво се има впредвид

за мен е важно да се събере добър(голям)трезвен период(десетки г,) за да се похвали човек че е успял.После е важно да се прочете темата на Алкажа,която дава добра представа защо има алкохолици които НЕ МОГАТ да минат без Програмата,и защо има и такива които МОГАТ,и е важно да се има търпимост към всеки ама ВСЕКИ който е успял да се изтръгне от лапите на заболяването независимо по кой начин,Посвещаването на АА,програмата и ежедневната помощ към хора страдащи и в напреднала фаза не е за всеки работа,да се знае това е важно...
Не правете форума бойно поле за изява от типа кой е по по НАЙ,,,



Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Church enemy]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано23.08.14 15:45



От написаното тук, излиза, ти изразяваш желание да бъдеш един вид реформатор, така да се изразя, реформатор за АА


Ще правим промени..., понеже ти лично си очаквал нещо, но не си го получил, аз така те разбирам.
Успял си сам, преборил си се сам, и сега това го рекламираш.
Разбира се, че е важно, че си успял, иначе надали някой щеше да те отрази тук, но дотам свършваме с теб, и с егоизма ти, и идва ред на другите хора, които също искат да успеят, като теб.
И тези хора трябва да бъдат насочени, привлечени, насърчени, подкрепени...
Ако трябва, дори и да спят в клуба на АА, ако това може да ги спаси ...



Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: spiritual66]  
Автор mina68 ()
Публикувано24.08.14 09:47



От написаното тук, излиза, ти изразяваш желание да бъдеш един вид реформатор, така да се изразя, реформатор за АА
Ще правим промени..., понеже ти лично си очаквал нещо, но не си го получил, аз така те разбирам.
Успял си сам, преборил си се сам, и сега това го рекламираш.
Разбира се, че е важно, че си успял, иначе надали някой щеше да те отрази тук, но дотам свършваме с теб, и с егоизма ти, и идва ред на другите хора, които също искат да успеят, като теб.
И тези хора трябва да бъдат насочени, привлечени, насърчени, подкрепени...
Ако трябва, дори и да спят в клуба на АА, ако това може да ги спаси ...


Кетхен, къде видя тук ЕГОИЗьМ?
Нямаш ли си друга работа, та постоянно се заяждаш с хората, които имат мнение различно от твоето?



Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: mina68]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано24.08.14 13:45



Хехехе, днес ми е свободният и спокойният ден..., та, имам много време


Егоизъм е да налагаш своите разбирания на други хора, да настояваш, че те са единствено правилни и верни и да очакваш хората да ги изпълняват. Това е егоизъм в действие, който и аз практикувам често също, но се уча да приемам различията при хората и да бъда по-толерантна, всъщност Бог ме учи, а аз само Го следвам



Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: spiritual66]  
Автор mina68 ()
Публикувано24.08.14 20:15



Нещо бъркаш понятията уважаема!
Цитат от Википедия:
"Егоизмът или още себичността е начин на поведение, който се обуславя от мисълта за собствената полза, изгода и защита на собствените интереси, като обикновено се характеризира с определена доза себелюбие".

Къде видя тука полза и изгода в изложението на финтрол?

Чудесно е, че имаш толкова свободно време!
Предполагам, че няма да ти е трудно да намериш точното определение и да изразиш мисълта си по правилния начин.



Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: spiritual66]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано25.08.14 09:55



Ами добре че дотук свършваш с мен и егоизма ми.
Чудесно изречение на алтруист от АА.
Аз обаче дали ще свърша е проблема.
Както всеки има право да изрази свободното си мнение в този уж (свободен) свят,така и аз имам.
Пък дали ще ви хареса или не,не е мой прожблем.
Или го приемата или не.
Мина отдавна времето когато живеех със непосилна вина,срам и уплаха,че някой си някъде..нещо не ме бил одобрил.
Та така.
Ако искате спете в АА.
Приобщавайте.
Както казах..важен е крайния резултат.
Не..много добре било..много добре играли..ама загубили катострофално загубили.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: mina68]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано25.08.14 21:48



Бре бре бре, ами сега, чак цитати от Википедия, леле майко


Късно чета, но днес не ми е свободният ден, нито спокойният, хехехе, много хора, много нещо, всички искат да се срещат с мен

Не знам къде съм писала за полза и изгода, това не съм го писала, нито съм го мислила, нито съм го имала предвид, не, писах за това, че ако събратът се е справил сам, със свои сили, успял е, това е супер, но това може да не е приложимо за много други хора, това съм искала да кажа само.
Като сред тези хора съм и аз, и това е моята кауза, моето спасение, моето верую, ако щеш, и е съвсем логично да си защитавам каузата и да я пазя, та нали тя ми е донесла спасение



Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: Church enemy]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано25.08.14 21:52



Е, не бих искала така да се приема това, което писах, не съм искала да акцентирам, или да подчертавам, ей ме на, алтруист, ей те тебе, егоист, не, и ако така си разбрал, съжалявам.
Исках само да те накарам да се замислиш, че има един куп други хора, измежду които съм и аз, които със свои си сили, собствени, не са успяли да се избавят от алкохола, и са потърсили помощ, от други хора, и това е тяхната кауза.
За крайните резултати няма да споря, защото излизаме от темета, и е въпрос на човешка гледна точка, имам си мое мнение.



Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: spiritual66]  
Автор spiritual66 (някоя)
Публикувано26.08.14 09:03



Не ми се искаше снощи да се захващам отново за правописа, и съзнателно те копирах, но правилното е уикипедия, това "в" е латинското... абе, ама нейсе...
И друго, в тази Уикипедия, такива неща се пишат, преди време бях видяла, че там стои изтипосано името на един мой обожател, написана биография, фермани, какво бил, какво правил и т.н. А аз го познавам в общи линии отблизо, и имам някаква представа за него, и така, не знам дали направих добра връзка, искаше ми да подчертая достоверността на написаното в уикипедията, и ИСТИНАТА.
Или казано протсичко, това с уикипедията, ако очакваше да ме впечатлиш с него, или да ме накараш да спра да пиша, или да говоря, няма да се случи





Тема Re: Шоуто свърши и няма да продължи!нови [re: spiritual66]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано26.08.14 17:22



Ок.
Разбрах

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.