Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какво минимално количество алкохол е безопасно?нови  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано30.07.14 15:31



Искам да попитам някои неща от чисто практическо естество. Мисля че всички се срещаме с такива колебания в ежедневието. Не смятам, че заслужават отделна тема, но навсякъде върви кавга и никой няма да обърне внимание.
Най-общо: в какви точно минимални количества алкохолът е безопасен за нас?
Например:
- Може ли да готвим с вино? Има ред ястия, в които се сипва вино за вкус. В някои сладкиши се капва коняк за аромат. Та, какво количество можем да ползваме с тази цел? При термична обработка алкохолът се изпарява, но все пак... Ако някой, също така, се сеща за заместители - есенции или други хитринки, да сподели опит.
- Бозата опасна ли е? Киселата боза, имам предвид. Не че ми е любима напитка, но е хубаво да се знае.
- Загнилите плодове?
- Сиропите за кашлица? Вземат се по лъжичка, но кой знае...
- Кожата поема алкохол. Козметика, в която има спирт, трябва ли да се избягва?
- Аз лично не ям бонбони тип "пияни вишни", но може пък напразно да се страхувам, не знам.
- Не използвам също така спирт за почистване, заради изпаренията.

Моля, споделете опит, за много от нас ще е полезен. Търсих такава тема назад, няма.



Тема Re: Какво минимално количество алкохол е безопасно?нови [re: memi2011]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано30.07.14 15:58



Да ти отговоря аз.

Навремето имаше статия за съпруга на баба Ванга който е бил алкохолик и се твърди, че е починал точно от компреси на алкохолна основа.
Не мога да кажа дали е вярно, не мисля, че и някой ще го потвърди или отрече.

Въпросът който задаваш може да се раздели на две части или по- точно възприеме.
1. Дали е възможно да се пие по- малко т.е. контролирано пиене. Аз не бих рискувала с такъв експеримент защото всички които казват, че са опитвали са се провалили при случай, че са били алкохолно зависими. На това нещо си има и обяснение при зависимите.
2. Дали може да се употребяват горепосочените от теб неща. Според мен еднократно може при случай, че не спадаш към тези / мисля, че бяха 2,7 %/ които не разграждат алкохола.
Не бих обаче ползвала дълго лекарства или различни илачи на алкохолна основа.

От посочените съм пила боза, яла съм бонбон от пияни вишни, еднократно съм използвала лекарство съдържащо алкохол. Не съм забелязала промяна стига усещането за алкохол да не довежда психически да ти се пие.
Аз никога не съм понасяла миризмата на човек лъхащ на алкохол, но с медицинския алкохол не съм имала проблем. Алкохолът за пиене има аромат различен от чистия алкохол.

Козметика на алкохолна основа не използвам и избягвам различни мехлеми на тази основа.

Въобще мнението ми е, че многократно е желателно да не използваш горните неща и съответно мисля, че с първата употреба ще забележиш, че нещо не е наред.



Тема Re: Какво минимално количество алкохол е безопасно?нови [re: memi2011]  
Автор josko1 (:))))
Публикувано30.07.14 16:41



сама ще разбереш га се натряскаш у някой дерек.......





Тема Re: Какво минимално количество алкохол е безопасно?нови [re: josko1]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано30.07.14 16:59



Йоско, аз съм алкохоличка. Не мога да пия никакъв алкохол. Не питам за контролирано пиене, с това съм наясно, че не е възможно. Питам за неща от типа "лъжичка сироп за кашлица опасна ли е за хора като нас". Или "три супени лъжици вино в задушеното фатални ли са". Когато някой се е простудил, го разтриват с ракия, но ако е алкохолик, това възможно ли е? А питам, именно защото не си позволявам такива неща. Но лекар ми е казвал да не се вманиачавам чак толкова. Та, опитвам се да очертая границите, използвайки вашия опит. Ето, от горния пост си изясних, че бозата не е толкова страшна. Пак казвам: не става и дума за контролирано пиене.

Редактирано от memi2011 на 30.07.14 17:07.



Тема Re: Какво минимално количество алкохол е безопасно?нови [re: memi2011]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано30.07.14 17:55



Господи, колко си толерантна!!! Ако не беше споделила, че навсякъде върви кавга, какво щеше да му стане на болното ти его, просто не знам. Никъде не върви кавга. Ти, като журналистка, мисля, че най - добре знаеш какво е кавга. На останалата част от поста ти малко по - късно, защото точно на теб ще се опитам без кавга абсолютно толерантно да ти отговоря, според мен, на въпросите ти.



Тема Re: Какво минимално количество алкохол е безопасно?нови [re: Dream63]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано30.07.14 17:58



"... но с медицинския алкохол не съм имала проблем."

Съвсем добронамерено те питам, какво е съдържанието на медицинския алкохол?



Тема Re: Какво минимално количество алкохол е безопасно? [re: memi2011]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано30.07.14 18:03



Ще ти разкажа нещо, което като го чух онемях. Преди да го чуя с ушите си от алкохолик, честен съм, не съм вярвал в това. Ето за какво става въпрос. Бях чувал термина, мнението, идеята и каквото и да е там - "бяло петно в съзнание." И си казвам, ама веднага - това вече са глупости. Та, на семинар на АА сме в Плевен. И какво разказва един алкохолик, трезвен от месец, може би. Ще продължа по - късно. Засега, чао.



Тема Re: Какво минимално количество алкохол е безопасно?нови [re: Sandu62]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано30.07.14 19:38



95%СН2ОН. Купува се от аптека.
Можеш да го разреждаш с дестилирана вода и да се употребява за дезинфекция, разтриване и други.
Когато го употребяваш като разтворител винаги пише колко процента.



Тема Re: Какво минимално количество алкохол е безопасно?нови [re: memi2011]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано30.07.14 21:05



На всяка листовка на лекарства при случай, че съдържат алкохол пише да се използва след консултация или внимателно при алкохолици.
Изключение правят такива които са алкохолен разтвор.
Мисля, че почти няма заместител които да не е във вид на таблетки.

Използвала съм мехлем които съдържа алкохол, но не повече от три дни. Не мисля, че и от еднократно разтриване ще има проблем. Съвсем друго е компресите или алкохолните извлеци.



Тема Re: Какво минимално количество алкохол е безопасно?нови [re: memi2011]  
Автор talliia (holy war)
Публикувано30.07.14 22:46



Отдавна не съм влизала в клуба. Днес влязох и..... останах изумена.... Няма да коментирам....другите теми. Тази ме заинтригува. Аз съм алкохолно зависима и си се боря сама. Не съм ходила на сбирки на АА, защото не понасям някой да ми „дава наклон”, не вярвам във висши сили и тем подобни. Вярвам, че не алкохола ми е виновен, /той сам не се е наливал в гърлото ми /, а че Аз съм си виновна и за това не чакам някой / ”с висше”/ да ми помогне или „излекува”. Разчитам на себе си.
По темата: Не ме притеснява чашата с вино в манджата, защото не я усещам, притеснява ме остатъка в бутилката, защото няма как да си купя 1 чаша вино. Не ми влияят 3-те капки аромат от коняка в сладкиша, а остатъка в бутилката. За това си купувам аромати /изкуствени/ от магазина- има ги. Говоря за моментите когато Аз готвя, защото обичам да го правя, а не за обществени заведения за хранене. Там въобще не се интересувам какво са салгали, защото не усещам нито виното, нито коняка.
Боза не пия, защото не че не обичам, ама си мога и без нея.
Загнили плодове: Мушмули и райски ябълки.... загнили се ядат. Който обича да пробва, надали ще има проблем. Другите загнили не са полезни за всички, не само за нас.
Сиропи за кашлица не съм пила от дете. Не съм кашляла от години. Ако ми се наложи има билки, като живовляк, повет, бръшлян и други....
Пияни вишни мога да изям цяла кутия и..... нищо. Няма да ида да си купя втора кутия в никакъв случай. Сладкото ми убива апетита дори за алкохол.
Козметика със спирт не ползвам, защото изсушава кожата, а моята и без това е суха.
Спирт за почистване е много тъпо да ползваш /остави изпаренията/ при положение, че има много по- добри препарати. А пък ....и да ти кажа честно въпреки, че имам претенции, че съм АЗ, до спирт от аптеката не съм „опирала” 
Имам чувството, че много се впрягаш. Аз за себе си разбрах, че никой не може да ми помогне, освен АЗ. Аз съм си виновна и АЗ трябва да си помогна. Сама!
Не търси помощ по форумите. Следи се, анализирай се и ще намериш пътя!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.