Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:03 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Програмата на АА работи!  
Автор mercurial (wild)
Публикувано29.07.14 01:04



Тъпа утка, непоръбена си ти, Меркуриалче. От мен да го знайш


Мислех тук да събера всички останали подобни "благословии" от възстановяващи се по Програмата на АА, но и това е достатъчно.

А това така добавям за разкош, случайно попаднах на него:
Ами, то целият ти пост е само едно болно его, бе умниче - кокиче, повяхнало! А бе, сподели наистина как го правиш това да си толкова тъпа? Как действаш, по какво действаш?

Ама, не знам дали въпросът ти е идиотски, но ти май са прайш на идиотка, щото не си пиеш хапчетата. Може да има модератори, но не са на клуб. Ти от български рабираш ли бе, куку - муку у боклуку.

ника -" педерас" не е зает може свободно на воля да го ползваш - повярвай ми - много скронни и толерантни ще бъдем с теб /извинявам за дет говоря от общо име/ лично аз не съм толерантен но съм много болен и опасен алки и кът ламя огън бълвам та пази топките си да не опърля ако са женски. - възстановяващ се от 1864 г.

Сигурна съм,че има още много такива и не само по мой адрес.
Предлагам да ги съберем. Хем да има какво да покажем на "чужденците", хем да стане ясно как безотказно действа Програмата.



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от mercurial на 29.07.14 01:31.</EM></FONT></P>

Редактирано от mercurial на 29.07.14 01:35.



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: mercurial]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано29.07.14 05:58



Трябва да добавиш не твоите благословии, а твоите простотии. Каква е връзката между "програмата на АА работи", теб и мен, пак не мога да схвана. Кажи, какви хапчета пиеш в комбинация с какъв алкохолол, та ръсиш толкова болни и извратени мисли и умозаключения, бе недоразумение шлайфано, недоизшлайфано? И за кой ли път, те питам? Кой ти плаща и колко ти плаща, за да си толкова тъпа? Само пари могат да те направят толкова безпаметно тъпа.





Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: mercurial]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано29.07.14 06:17



"...Предлагам да ги съберем."

Моля те, бъди честна, конкретна и точна. На кого предлагаш да ги съберете с нежно самосъжаление и тънка самоирония в завоалирана манипулация? Ами, просто помоли Алоун да ти помогне. А може би очакваш някой от модераторите да се включи като този път не отправяш конкретно и към тях отчаян зов, защото хич не се страхуваш. Понеже вече открито си го правила по повод мнението преди около година на "алкохолик, възстановяващ се от 1864 година"? Каква уникалност, оригиналност и не на последно място, какво зашеметяващо и искрящо чувство за хумор, като използваш точно 1864 година!Заболя ме корема от смях. Ако не си ти , кой ще ме разсмива не знам? Направо ще забравя да се смея. Хайде, сега да видим, колко поста ще съберем, ти, Алоун и аз в тема с пърхащото от ирония в заблуда заглавие:"ПРОГРАМАТА НА АА РАБОТИ"?





Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: mercurial]  
Автор diablo67 (непознат )
Публикувано29.07.14 10:10



За мен програмата на АА беше началото на един нов живот. Имам доста трудности и тежки моменти, особено в началото, но се научих да ги преодолявам повече или по-малко успешно без алкохолната патерица. Преди на хубаво или лошо си реагирах по един начин. Дай да се натряскам, и всичко е о кей! И да вървят по дяволите всички тъпанари. Всъщност дванадесетте стъпки са с една цел- постигане на духовно пробуждане и промяна на личността, възстановяване на ценностната система и изместване на това наше чудовищно ЕГО на заден план. Мога да напиша още много, но няма смисъл. Това трябва да се преживее!
За много от нас, алковците от безнадеждния тип, това беше животоспасяващо и не само това. Нов смислен и пълноценен живот. Тук изказвам свое преживяване. Не искам да давам акъл или да ангажирам когото и да било. Всеки има право да си вярва в каквото си иска и да прави каквото смята за редно. Бог ни е дал право на избор. Алкохола обаче не.



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: mercurial]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано29.07.14 10:37



Не мисля, че програмата на АА може нещо да направи по въпроса.

Алкохолик е просто това отдолу във външна изява. Само дето и физиономията я няма.



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: diablo67]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано29.07.14 10:53



Всъщност дванадесетте стъпки са с една цел- постигане на духовно пробуждане и промяна на личността, възстановяване на ценностната система и изместване на това наше чудовищно ЕГО на заден план.

Аз също така мисля плюс това
Бог ни е дал право на избор. Алкохола обаче не.
Като основно.

Не мисля, че като вървиш по програмата и не спазваш последното ще има някаква промяна т.е. промяна има но към по- лошо - от "вирусоносител" се превръщаш в болен и оттам в термално болен.



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: Dream63]  
Автор megi_123 (непознат )
Публикувано29.07.14 21:21



Много се опитвам да разбера потребителката mercurial. Защото отдавна чета и пиша /рядко/ тук, но определено форума ми помага.
Та мисълта ми е какво на mercurial не и харесва? Нали не пие, не я кефи Програмата на АА, по друг начин е успяла, хвала!
Забелязвам, че визира конкретен човек от АА, който я е обиждал и му цитира нещата, които и е писал. Според мен това е личен конфликт и би трябвало да си се разберете помежду си.
Не е лицеприятно да става публично достояние това и аз, ако влизах тук за пръв или втори, трети път, нямаше да си правя труда отново да го правя. Щях да си тъна в алкохолно невежество и да си кажа, ето няма смисъл от нищо.
Всеки спасил се, не би трябвало да хули другите, отървали се не по неговият начин, а да сподели как той го е направил и човек , търсещ помощ да си направи изводите и да намери неговият си път.
А не АА са такива, АА са онакива, аз съм...същото важи и за привържениците на АА. Но те поне обясняват и разказват какво са направили и правят, макар че също на моменти отричат други начини. Много ми дойде и много се обърках, кой крив и кой прав.



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: megi_123]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано29.07.14 22:51



Ами, нали това казвам, че Меркури с тъпи халтури само хули, а не казва какво в действие мъдрури... и не се разбира пихтундри ли, или само кат изнемощяла хромава кранта се нъпъва куцо да прави паркури.



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: megi_123]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано30.07.14 08:57



Явно защото е била свързана с АА и със спонсор от този клуб.

Резултатът е налице. Такива неща се заплащат цял живот додето някой не победи, съответно всеки си мисли, че случая му не е единичен.



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: Dream63]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано30.07.14 09:07



Ти, кьорава ли си, глуха си, забравяш ли, откачаш ли? Няма клуб на АА, има групи на АА, има Братство, Общество на АА. А бе, интелигентна си, що го играйш малоумна?!



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: Sandu62]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано30.07.14 09:31



Ти разбрали, че предлагам да си направите такъв в Дира в Общества.

Ти различаваш ли виртуал от реал?

Ти, кьорава ли си, глуха си, забравяш ли, откачаш ли?
Това не само, че не те интересува, но не можеш нито да помогнеш, нито е "обида" освен за такива като теб които са твърде по зле от горе посочените хора.



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: Sandu62]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано30.07.14 10:07



Ти, кьорава ли си, глуха си, забравяш ли, откачаш ли? Няма клуб на АА, има групи на АА, има Братство, Общество на АА. А бе, интелигентна си, що го играйш малоумна?!


Ей Sandu62, спри да се излагаш с тези язвителни обиди,и не защитавай оня австралийски палячо където е писал тези заплахи към една жена.Вие сте много много болни хора,и нямате проблем с алкохола ама наистина.Вашето лечение трябва да е с усмирителни ризи в лудницата.Спрял си да пиеш от три петъка време и се взе на много сериозно май.Ако това ти е въстановяването плюл съм аз на него.



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: nngv]  
Автор megi_123 (непознат )
Публикувано30.07.14 10:39



Мда, почнах да разбирам mercurial вече.
Добре, че писах, та да ми се поизяснят нещата.
Официално ти се извинявам, mercurial !!!





Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: megi_123]  
Автор josko1 (:))))
Публикувано30.07.14 11:24



Специялно тоя форум бе откит по поръчка на неколцина алкохолици с надежда да се свържем с други болни и безнадежни алкохолици и с помоща на бог един другиму да си помогнем. За извесно време форума свърши добра работа докът се появиха меркури, ледиводки и тем-подобни гарги....искаха раздяла и промяна на името. Всъщност самите членове на АА не желаеха името на АА да се влачи из калта, затуй се взе решение да променим името на форума от АА на АЗ......
Но е явно на всички че на вас името чак не ви пречи но хората, който пишат и искрено обесняват как с помоща на програмата на АА хора променят живота си от добро на по-добро. Лично аз вярвам да не съм писал години в тоя форум докът гаргите не се появиха и почнаха по-стария начин/единствен начин който умеят да се ядат и без много да се замислят поставят невинни хора на тяхно ниво като съдят, обиждат и псуват кът некой чукундури.....
Меркури почна да обсъжда и провокира хора без да има причина чисто и просто щот е на няколко коняка или приятеля и не плаща нужните.......ти кво мислиш, че на такива треба весник да им се чете или сме длъжни крастата и да чешем......





Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: nngv]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано30.07.14 11:42



Ами, ти изобщо не обиждаш бе, човеко! Ти от колко петъка си трезвен? Ако, наистина ме познаваш и знаеш как действам в АА или извън АА, ама изобщо няма да ти мине през ума, че защитавам някого. Ясен ли съм? Не си ти този, който ще казва излагам ли се или не се излагам. Това би могъл да го каже работодателят ми, колегите ми, спонсорът ми, алкохолиците от АА, жена ми, дъщеря ми, приятелите ми, най - накрая точен ли съм, греша ли в честността си, скромността си спрямо Бог и/или хитричко се оправдавам за действията си в заобикалящия ме свят, че все пак не съм изтривалка за околните. Ясен ли съм, пак питам? Или си ги разбираш нещата повече от Меркуриал и Алоун и какво друго да видиш, освен, че защитавам някого си, пък бил той и палячо. Ти наясно ли си, какво и колко е нужно да бъдеш палячо без кавички, щото без кавички си го написал? Можеш ли да стоплиш? Можеш ли поне да се опиташ, само да опиташ да стоплиш. Само опитай и вече има Кой да свърши останалото. Днес, за мен, ти си "палячо".





Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: megi_123]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано30.07.14 11:48



Много важно, че ОФИЦИАЛНО се извиняваш на Меркуриал - Изперкуриал?! Ей, сега в мнимо състрадание и преднамерено съчувствие ще преживееш един истински ден! Вярваш ли си? Много бързо ги схващаш нещата и оттам мнението се мята като шаран на сухо с поглед на теле в железница.





Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: Dream63]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано30.07.14 11:53



И във виртуал пак ще е групал на АА - ал, а не клубал на АА - ал, пък ако ще да е в реал. Ей, това виртуал и реал направо ме довърши. Голяма си скица, Алоун в реал - "Мечтание" от Шуман. Хубав и трезвен ден от мен и в реал, и във виртуал.





Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: Sandu62]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано30.07.14 12:11



Започвам да се съмнявам дали не ме разбираш или считаш, че това е забавно.
Не зная от какво пишеш и дали си писал другаде до сега, но приетото "форум и подфоруми" в Dir.bg e "Клубове".
Като натиснеш на бутона "Клубове" ти излизат много такива по интереси.

Това няма нищо общо с реалните клубове - "Клуб на художника", "Клуб на архитекта", "Клуб на пенсионера".



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: Dream63]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано30.07.14 12:16



Аааааааа...напрао ма разби! Веки всичко разбрах. Добре че е твоето безмилостно щедро и обяснително перо. Ами, ако има АА, няма да бъде в клубове. То ще е отделно, отвъд всякакви класификации, да мой веднага да ни виждат и чак сетне да влязат при теб в клуба на АЗ. Майтап, създание - мечтание в подсъзнание.



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: Sandu62]  
Автор megi_123 (непознат )
Публикувано30.07.14 13:00



Програмата на АА, била давала спокойствие...



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: megi_123]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано30.07.14 13:24



Ако погледнеш програмата на АА тя наистина дава спокойствие, но на тези които вървят по нея, а не на тези които я пропагандират за други, а те да са боговете.

Програмата освен, че категорично отрича употребата на алкохол, има много общочовешки черти и накрая най- важното, че ако не можеш да намериш сили в себе си, то да се уповаваш на Висша сила. За хора които не виждат изход, надеждата е много важно нещо.

Съвсем отделен е въпроса някои какво направиха от АА.



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: josko1]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано30.07.14 13:44



Не се опитвай да хвърляш вината върху други.
Вината и отговорността за клуба е лично твоя и на такива като теб.
Народът ни го е казал "Рибата се омирисва от главата", "Дай на глупака власт и му гледай сеира", "На малко прасе и на нов началник се не радвай, защото не знаеш каква свиня ще излезе".



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: megi_123]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано30.07.14 14:23



Нали, знаеш за лисицата и гроздето?! В крайна сметка, ти нали без програмата си спокойна? Какво ги мислиш другите дето практикуват програмата - спокойни ли са, или не са спокойни? Ааааа...или може би ти в самото спокойствие на ума, духа и тялото регистрираш загриженост за тези, които не могат и не са достигнали твоят покой? Съчувстваш, страдаш, опитваш се да разбираш. И всичко това без да правиш програмата на АА и си само алкохолно зависима, не пиеш, щаслива си и ти остава време да обсъждаш, коментираш спокойствието или неспокойствието на тези, които са в АА и живеят не, заради програмата , а с програмата. Свалям ти капа, Меги! Неустоимо привлекателна си в пълното си великолепие. Ти си самата благодат за четящите тук.



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: Dream63]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано30.07.14 14:26



Ти си от боговете и то без програмата. Вещ специалист си. Това лъха от постовете ти с никовете Алоун, Мечта и Мечта63.



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: Dream63]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано30.07.14 14:28



Себе си в коя мъдрост откриваш или ти си чиста и свята като момина сълза? Забравих, и МЪДРА!



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: megi_123]  
Автор josko1 (:))))
Публикувано30.07.14 16:15



ми какво спокойствие изпитва един пациент от хирург га му се реже чума или рак....вие май имате нужда от форум де дават уроци как да стойте на кухите си глави...., а меракури може и да знае други стойки де практикува с надежда да избегне емоционалните си болки - де да е една или две а тя с йога се справя - ашкулсун!





Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: josko1]  
Автор Dream63 (I want)
Публикувано30.07.14 16:31



Второто се извършва с пълна упойка и спокойствието е пълно. Спомени нямаш.



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: mercurial]  
Автор mina68 ()
Публикувано30.07.14 18:42



Тъпа утка, непоръбена си ти, Меркуриалче. От мен да го знайш


Мислех тук да събера всички останали подобни "благословии" от възстановяващи се по Програмата на АА, но и това е достатъчно.

А това така добавям за разкош, случайно попаднах на него:
Ами, то целият ти пост е само едно болно его, бе умниче - кокиче, повяхнало! А бе, сподели наистина как го правиш това да си толкова тъпа? Как действаш, по какво действаш?

Ама, не знам дали въпросът ти е идиотски, но ти май са прайш на идиотка, щото не си пиеш хапчетата. Може да има модератори, но не са на клуб. Ти от български рабираш ли бе, куку - муку у боклуку.

ника -" педерас" не е зает може свободно на воля да го ползваш - повярвай ми - много скронни и толерантни ще бъдем с теб /извинявам за дет говоря от общо име/ лично аз не съм толерантен но съм много болен и опасен алки и кът ламя огън бълвам та пази топките си да не опърля ако са женски. - възстановяващ се от 1864 г.

Сигурна съм,че има още много такива и не само по мой адрес.
Предлагам да ги съберем. Хем да има какво да покажем на "чужденците", хем да стане ясно как безотказно действа Програмата.


Страхотна идея, mercurial !
Санду можеш спокойно да го игнорираш.
На неговите бълнувания никой не обръща внимание.
Зат`ва не си хаби мастилото!

Редактирано от mina68 на 30.07.14 18:44.



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: Sandu62]  
Автор megi_123 (непознат )
Публикувано30.07.14 21:54



Май наистина не си добре, честно!
Говорех за прословутата ви Програма...и аз съм работила по нея. Тя нали пропагандира спокойствие на духа и тялото. А като ти чета постовете, от тях напира злост и злъч, къде ти е одухотвореността?
Съзирам само злоба, и ако това ти дава тази Програма, не знам, няма какво да кажа повече.



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: mina68]  
Автор megi_123 (непознат )
Публикувано30.07.14 22:37



mina68 и mercurial отдавна не разбирах защо така пишете, сега ми се изясни картинката.
Програмата на АА сама по себе си е много хубаво нещо, но практикуващите я, се излагат, което поражда въпроса : дали тази Програма наистина действа?
От творящите тук, работещи и живеещи по нея става ясно, че Не действа.
По изпълнени със злоба творения не бях чела напоследък.



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: mina68]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано31.07.14 06:32



Ами, хайде де! Събирай! Що се занимаваш с моето игнориране и бълнуване? Аморето как е?



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: megi_123]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано31.07.14 06:36



А твоето е без злоба? Нали си вярваш? Картинката се изяснява, когато четеш, не само постовете на Мина и Меркуриал и към тях. Ясен ли съм? Или ти можеш да харесваш само твята картинка?



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: megi_123]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано31.07.14 06:39



Не живея за твоето одобрение. И нямам претенции за одухотвореност. Друга е думата, но без претенции.

Много с любов, без злъч е казаното от теб, че май не съм добре. Умопомрачителна си!



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: Sandu62]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано31.07.14 10:09



Ами, ти изобщо не обиждаш бе, човеко! Ти от колко петъка си трезвен? Ако, наистина ме познаваш и знаеш как действам в АА или извън АА, ама изобщо няма да ти мине през ума, че защитавам някого. Ясен ли съм? Не си ти този, който ще казва излагам ли се или не се излагам. Това би могъл да го каже работодателят ми, колегите ми, спонсорът ми, алкохолиците от АА, жена ми, дъщеря ми, приятелите ми, най - накрая точен ли съм, греша ли в честността си, скромността си спрямо Бог и/или хитричко се оправдавам за действията си в заобикалящия ме свят, че все пак не съм изтривалка за околните. Ясен ли съм, пак питам? Или си ги разбираш нещата повече от Меркуриал и Алоун и какво друго да видиш, освен, че защитавам някого си, пък бил той и палячо. Ти наясно ли си, какво и колко е нужно да бъдеш палячо без кавички, щото без кавички си го написал? Можеш ли да стоплиш? Можеш ли поне да се опиташ, само да опиташ да стоплиш. Само опитай и вече има Кой да свърши останалото. Днес, за мен, ти си "палячо".



Слушай сега психарче,тука е обществено място,това не е домът ти и аз не влизам в него с твоето разрешение.Ти или си в делир или въобще не си преглеждаш постовете преди да ги пуснеш.Не ми казвай дали стоплям да не те изстудя.Престани да цапаш форума с шизофрениите си.Програмата смирява алкохолика,ако я изпълняваш както трябва но въпроса е ти алкохолик ли си или шизофреник??



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: Sandu62]  
Автор krokoko (непознат )
Публикувано31.07.14 10:47



Това ми е първият пост в дира изобщо до сега само съм чел тука.Добре бе ''братя и сестри'',нали се опитвате да сте безмилостно честни.Няма ли кой да му каже на вашия другар,че това е висша форма на сух алкохолизъм.Или ви е страх да не го загубите за каузата?По-добре група от само двама,но истински разбиращи какво правят отколкото такива крясъци и излагация,а всички останали ''съмишленици'' си мълчат като риби пред очевидното.Така не му помагате,напротив.Няма ли кой да му каже в очите- Брат,поспри се,това не ти помага особено на възстановяването!Кой му е спонсора на този да се засрами сеир ли гледа или го подучва така да се държи и излага.Тази програма е проработила при много хора,но те повечето не пишат тук.Понеже тук предимно се спори,а те нямат нужда от спорове за да се чувстват добре...
П.С. от един страничен наблюдател



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: krokoko]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано31.07.14 11:41



Ами, можеш да прочетеш и други, не само мои постове, които не са в теми на Меркуриал и Алоун. Ще добиеш по - пълна и реална представа. Иначе, нищо лошо, че мислиш каквото и да е там за мен. Благодаря ти за споделеното. Честно.



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: nngv]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано31.07.14 11:46



"Не ми казвай дали стоплям да не те изстудя."

Мисля, че този вопъл е израз на шизофрения и говори за шизофрения. Би могъл да четеш други постове и да не се занимаваш с моите. Щом ти си самото смирение, защо се занимаваш с мен? Та, чак и ще ме изстудяваш, щото май ти си в делир? Не е ли така? Криво да седим, право да говорим.



Редактирано от Sandu62 на 31.07.14 11:47.



Тема Re: Програмата на АА работи!нови [re: krokoko]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано31.07.14 11:51



Спонсорът ми винаги казва какво мисли, какви грешки той е допускал и завършва винаги с великолепното за мен: "ИМАШ ИЗБОР!"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.