Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:02 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Има ли разлика между АА и АЗ?нови  
Автор mercurial (wild)
Публикувано17.07.14 23:11



Има ли разлика според вас между клуб на Анонимните Алкохолици и клуб на Алкохолно зависимите (тук)?
Ако има разлика как да я направим и дали да не направим два отделни клуба?
Моля за конструктивни предложения, емоциите и риториката да оставим назад.
Благодаря!



Редактирано от mercurial на 17.07.14 23:12.



Тема Re: Има ли разлика между АА и АЗ?нови [re: mercurial]  
Автор spiritual66 (сюрреалист)
Публикувано18.07.14 09:13



Ами аз например имам мнение, и становище, и позиция, но не бих желала да я излагам тук, и точно под твоя апел и пост, защото ти не проявяваш уважение към хората, респективно и към мен !



Тема Re: Има ли разлика между АА и АЗ?нови [re: mercurial]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано18.07.14 09:27



Според мен по същество няма, но...
След ното има много.
Този въпрос беше поставен по друг начин преди време - за разделяне на хората които ползват АА и останалите.
Тогава и сега се колебая за това.
Разделението не е добре за хората които имат проблеми.
Изкуственото поддържане на такава общност /клуб/- също.

Колебая се в мнението си и ще помисля за плюсовете и минусите на едното и другото.



Тема Re: Има ли разлика между АА и АЗ?нови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано18.07.14 09:41



При случай, че това стане АА трябва да премине към "Непрофесионални общества", АЗ да остане към здравната тема или зависимите да станат с клонове, въпреки, че между зависимостите има голяма разлика.

Аз предлагам АЗ да остане тук, а АА да отиде към Непрофесионални общества.



Тема Re: Има ли разлика между АА и АЗ?нови [re: ALONE911]  
Автор spiritual66 (сюрреалист)
Публикувано18.07.14 11:19



Изобщо не е добре да се разделят хората, и каквото и да било друго, свързано с тях.
Като цяло, ние, алкохолиците, зависимите, различните, сме непопулярни, болни, скрити, отхвърляни, неприемани, и е така трудно за всеки един от нас да оцелява днес и сега, и е от жизнено важно значение да имаме общи неща, на които да стъпваме и да се опираме, когато ни е трудно: обща организация, обща информация, общ форум, като източник на информация и място за помощ и т.н. Всяко разделяне би се отразило зле на хората, които пишат тук, които търсят спасение, или едва дишат сега, точно сега ...
Сега не е време за разделяне, а за обединение





Тема Re: Има ли разлика между АА и АЗ?нови [re: spiritual66]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано18.07.14 11:41



Права си, но само в частта на защита на правата на подобни хора.

В частта да обясняваш и да настояваш, че другият има същите твои проблеми и най- важното, че ще ги реши със същия твоя метод без да отчиташ различията е много опасно.
Все едно аз да седна да обяснявам на някои в депресия или епилепсия да спре да пие, а той ми вика "Та, аз въобще не употребявам алкохол" и обратното някои мен да уверява, че проблемът ми не е че пия, а си имам някакво заболяване което с алкохол или без все едно.

Накрая резултатът е показателен.



Тема Re: Има ли разлика между АА и АЗ?нови [re: ALONE911]  
Автор spiritual66 (сюрреалист)
Публикувано18.07.14 11:51



Ами нали форумът е за алкохолно зависими тук, така се казва "Алкохолно зависими" ?
За каква епилепсия говориш ти ?



Тема Re: Има ли разлика между АА и АЗ?нови [re: ALONE911]  
Автор spiritual66 (сюрреалист)
Публикувано18.07.14 11:53



Не знам и аз, но ми се струва, че докато отчитаме различията, приликите, и докато мислим, хората ще си умрат ...



Тема Re: Има ли разлика между АА и АЗ?нови [re: spiritual66]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано18.07.14 11:53



Давам ти пример, въпреки, че от тук разбрах, че има и алкохолна епилепсия на етап на развитие на алкохолизма.
Проверих го и е така.

Ще се постарая да потърся линка който бях дала за изменение на МКБ10.

Редактирано от ALONE911 на 18.07.14 11:57.



Тема Re: Има ли разлика между АА и АЗ?нови [re: spiritual66]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано18.07.14 12:04





Да, но при сегашната ситуация и усилено, било съзнателно или не ще сме им помогнали.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.