Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:13 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема знаете ли че гаргата е лешояд  
Автор josko1 (:))))
Публикувано21.07.14 15:36



Алкохолика може да изпитва страхове но не е шубе. Но защо има гарги в тоя форум?



Тема Re: знаете ли че гаргата е лешояднови [re: josko1]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано21.07.14 15:47



Защото има много "мърша".



Тема Re: знаете ли че гаргата е лешояднови [re: ALONE911]  
Автор Sandu62 (минаващ)
Публикувано21.07.14 16:44



Точно, защото съм в АА и пак, точно, затова споделям на мен и пак,точно какво и как ми помага не само в АА, но и извън АА, отнова ще цитирам нещо от Голямата книга на АА, главата "Как действа програмата":...Не се възстановяват онези, които не могат или не искат изцяло да се отдадат на тази проста програма и това обикновено са мъже и жени, които по природа не могат да бъдат честни със себе си. Има такива нещастници." В началото много се възмущавах на превода за думата "нещастници". Защото може , например "неудачници" или "несретници". Днес съм благодарен, че преводачката е използвала точно думата "нещастници". Аз повече не съм искал да бъда нещастник. Не исках да бъда от тези, които рядко, но се провалят. Затова на втория месец от отиването ми в АА, започнах да практикувам програмата със спонсор. Впрочем, аз имам мое усещане защо, когато са писали книгата не са формулирали идеята така: 1."Никой не се проваля, ако стриктно следва нашия път." , а 2. "Рядко сме виждали човек да се проваля, ако стриктно следва нашия път." Защото, ако беше първият вариант, лично аз щях да чуя думите до запетаята - никой не се проваля и аз веднага щях да си кажа, е аз ще съм първият, който ще се провали. Нали, преди да дойда в АА, освен всичко друго, дълбоко в себе си желаех да съм уникален, да съм номер едно във всичко. По тази причина, ама изобщо не ми дреме колко пъти какво ще цитирам и кого ще цитирам, ако това ми помага.

Сега, да се върнем на твоя пост. Можеш ли да бъдеш честна със себе си, Алоун? Как мислиш, не само мислиш, ами и как действаш, какво е твоето поведение, за да си отговориш но въпроса:"Кой, все пак е "мършата"? Защо не допуснеш, че има голяма вероятност, ти да си "мършата", а не останалите? Би могло, разбира се, и аз да съм "мършата". Хайде, този път, поразмишлявай малко, преди да започнеш бясно да чаткаш по клавиатурата, сакън да не би някой да забрави, че ти и само ти си кората на лайното и то в луксозна опаковка, ама целофанена с жълта панделка, да не би да останеш незабелязана и неодобрена.

АЛОУН - БАЛОУН - КУХОУН.





Тема Re: знаете ли че гаргата е лешояднови [re: Sandu62]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано21.07.14 16:51



Отговарям защо са гаргите.



Тема Re: знаете ли че гаргата е лешояднови [re: ALONE911]  
Автор Sandu62 (минаващ)
Публикувано21.07.14 17:01



Изключително оригинален, пращящ от напъната естественост отговор. Ставаше дума за честност. Вярно, че и честността за мен също е процес, ама все отнякъде и в един момент, човек започва да се опитва да бъде честен.





Тема Re: знаете ли че гаргата е лешояднови [re: Sandu62]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано21.07.14 18:05



Защо, какъв е твоя отговор.
Или ти нямаш такъв, но умееш да правиш коментари на чуждите.



Тема Re: знаете ли че гаргата е лешояднови [re: ALONE911]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано21.07.14 23:03



"Защо, какъв е твоя отговор.
Или ти нямаш такъв, но умееш да правиш коментари на чуждите."

Алоун, това е коментар на моя отговор. Ти дан си пияна бе, Алоне - Коконе?





Тема Re: знаете ли че гаргата е лешояднови [re: josko1]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано22.07.14 00:34



Нерде Ямбол-нерде Стамбол.
И к'ва е връзката между страховете на алкохолика и гаргите във форума?



П.С.Или деди гуру е решил днеска да пише по та'а тема и точка.


Редактирано от mercurial на 22.07.14 00:39.



Тема Re: знаете ли че гаргата е лешояднови [re: mercurial]  
Автор Sandu62 (член)
Публикувано22.07.14 07:24



Връзката е, че няма връзка за теб, Меркуриал. Това е полезното в един клуб, като този, че всеки е свободен да споделя каквото пожелае. И всеки има избора да вижда или да не вижда връзка и да вземе пак, което му е полезно. Е, може и да не вземе това, което му е полезно. Избор, става въпрос за свободен избор и отговорност. И страхувам ли се от тази отговорност?

И още нещо. Не всеки гуру или не е гуру или не на всеки и във всичко. Пак стигаме до избора. И пак, ако не се страхувам да направя избор и да не изисквам от околните да харесват моя избор, щото ме е страх, ама не мога да бъда честен, за да си призная, че ме е страх и предприемам неадекватни действия след избора си и се чудя какво става и почвам първо да мъдрувам, а след това негодувание, раздразнение... и идва чувството за безполезност, загуба на собствената си ценност и по - нататък мисля, че знаеш какво се случва и пак, ако можеш да бъдеш честен пред себе си, само за себе си.



Тема Re: знаете ли че гаргата е лешояднови [re: Sandu62]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано22.07.14 08:07



То остава да си пиша и отговарям сама.

Ти в пияно състояние така ли правиш?

Та какъв е отговорът ти за гаргите? Останало ли ти е от логическата памет или можеш само да правиш звукови словосъчетания?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.