Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Благодарянови  
Автор ivo_zhurkov@abv.bg (непознат )
Публикувано30.06.14 21:22



Искам да изкажа и споделя радостта си от моята една година
без алкохол.Много съм щастлив и радостен.Радвам се че срещнах групата от Дружба.Невероятно е. Вчера на моята година почина моя съученичка от анорексия, нещо което затвърждава радостта ми от живота и желанието да грабя с пълни шепи.
За тази една година промяната е на 360 градуса духовна.Да за някой съм твърде набожен ,ама кво да се прави хахахахаха. Да не говорим в семейството ми всичко е наред. Успях да направя толкова неща които отлагах с години запой.
Радвам се че ви има.Късмет.Живейте с пълни сили.





Тема Re: Благодарянови [re: ivo_zhurkov@abv.bg]  
Автор nngv (минаващ)
Публикувано01.07.14 08:11



Вчера на моята година почина моя съученичка от анорексия, нещо което затвърждава радостта ми от живота


това не знам как да го разбирам,иначе честито година без алк.



Тема Re: Благодарянови [re: nngv]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано01.07.14 12:37



И при двете има психическа зависимост.

Жалко, че съученичката на Иво не е успяла да се пребори.
Анорексията взема много жертви днес, а учудващото, че тях не ги съжаляват дори колкото алкохолиците. Външният им вид е зловещ.

Честито Иво!

Редактирано от ALONE911 на 01.07.14 12:38.



Тема Re: Благодарянови [re: ivo_zhurkov@abv.bg]  
Автор diablo67 (непознат )
Публикувано01.07.14 18:23



Поздравления за едната година. Много алкохолици твърдят, че през първата година Бог ги е носил на ръце като малки деца. Започва се работа, семейните и обществените отношения се оправят и на човек му се струва, че едва ли не живота е песен. Това са подаръците на трезвостта. Но познавам доста хора, които след една или няколко години трезвост решават, че са си решили проблемите и е време да си гледат собствения животец. Това разбира се, си е тяхно право, но някак си не ми изглежда честно да говориш за програмата и АА, да даваш личен пример и изведнъж изчезваш от хоризонта ти си си добре, майната им на другите, Що да се хабя да предавам посланието на разни криви тикви? Да не говорим за това, че болестта си е в тях и си чака момента. Подобно успокоение е опасно. Затова когато някой алкохолик започва да ми чурулика колко е добре и как откакто е спрял да пие едва ли не цъфти отвсякъде, си викам, добре, ама първо, едва ли си напълно честен и второ, Какво мога да науча от теб, като всичко ти е 6. Моля да не бъда разбран погрешно, далеч съм от мисълта да нападам когото и да било. Напротив, много се радвам, когато някой си намери пътя.



Тема Re: Благодарянови [re: diablo67]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано01.07.14 21:51



Интересно, къде откри някой на който нещата са на 6? Независимо дали е алкохолик или не.
При случай, че си очаквал или очакваш нещата да са ти на 6, то определено очакванията са ти много високи, но ако се вгледаш и разбереш откъде си се измъкнал, то наистина са ти на 6.
Някои наистина не успяват, а тези които могат трябва и да се радват на живота. Да отбележа, че написах "и".

Само аз ли разбирам Иво?



Тема Re: Благодарянови [re: ALONE911]  
Автор petrus ()
Публикувано02.07.14 08:55



Ако се живееше с трябва....може ли да ми опишеш как живееш с трябва. Щото аз не мога, може да ми липсва воля. ;)



Тема Re: Благодарянови [re: diablo67]  
Автор myhell (непознат)
Публикувано02.07.14 09:03



Диабло, по-полека с категоричността , за да не се озовеш от другата страна. Казвам ти го от личен опит, защото както единият ден си толкова ревностен към Програмата и както имаш пламък за това, така на следващия ден всичко е чуждо и непознато, сякаш никога не си чувал и не си правил Стъпките и т.н. Тъй че по-скромно и по-кротко. Нали ти трябва лош опит ... на човек, на когото нищо не му е на 6 ...



Редактирано от myhell на 02.07.14 09:32.



Тема Re: Благодарянови [re: petrus]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано02.07.14 09:05



За себе си /лично/ трябва е понятие с доста пролуки, но относно детето ми "трябва" е доста стеснено.

Не ти бях особено от помощ.
За някои хора "трябва" се отнася точно за техния живот/това е най- доброто/ и ако не се отнася то трябва да се хванеш за някой или нещо.
Много хора изпадат точно поради тази причина.



Тема Re: Благодарянови [re: myhell]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано02.07.14 10:26



В тази програма, може би, трябва да се заложи да се радваме на щастието на другите дори и за 1 ден.

Все повече се убеждавам, че злобата се ражда от безсилие.
Вземете, че попювайте човека да не го урочасате.



Тема Re: Благодарянови [re: ALONE911]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано03.07.14 13:48



Да. Най-голямото престъпление тук е да кажеш, че се чувстваш добре и че нямаш сериозни проблеми. А сега се чу даже мнение, че от успял човек няма какво да се научи.

Към Иво: Поздравления за първата година без алкохол! Желая ти да се чувстваш все така щастлив и изпълнен с живот!

Редактирано от memi2011 на 03.07.14 13:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.