Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:06 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Свобода  
Автор petrus73 (непознат )
Публикувано19.06.14 00:18



Днес на сбирката прочетох от книжката "Днес" мисълта за днес. Беше за свободата. Сетих се, че в алкохола търсих свобода. Бях несвободен човек. С право като си несвободен си търсиш свободата. Всичко ме доминираше, всичко ме дразнеше, грешките на другите ме убиваха. Ако някой решеше да ме изостави не можех да го преживея. Живеех в егоцентричен мой объркан свят, напълно затворена от моето аз. Духа ми е искал свобода, с алкохола съм я намирала. Все повече и повече, накрая стана неописуемо, нищо не можеше да ме спре. Спрях алкохола и ми се спря глътката въздух от затвора ми. Програмата е път към свободата. И в сбирките получих първите уроци по свобода. Идвай на сбирки, връщай се, как да се връщам като всеки ме дразни, не отговаря на моите очаквания и изисквания. Примерно не ми обръща специално внимание. И го намразвам. Трябваше да си затварям в чекмедже предразсъдъците си и така да отивам да дишам малко свобода. Това стана на сбирките. Там се почувствах с хората от там за пръв път малко свободна. Служенето не е задължително, както всичко в АА не е задължително. Толкова много свобода. Сега съм свободна и навън от сбирките. Но първата глътка беше там. Благодарна съм, че ми се показа пътя към свободата.



Тема Re: Свободанови [re: petrus73]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано19.06.14 08:06



Спрете да се вайкате бе





Тема Re: Свободанови [re: petrus73]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано19.06.14 10:44



Нещо което много ми хареса.





Тема Re: Свободанови [re: ALONE911]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано19.06.14 12:21



Алоне, точно на петрус глупостите ли хареса?
Ама пак файда. Поне да има твоето одобрение, че може да почувства силно отхвърляне





Тема Re: Свободанови [re: aлkaжa]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано19.06.14 12:38



Харесах това:


и счетох, че е добро решение и обяснение на "глупостите" на Петрус.



Тема Re: Свободанови [re: petrus73]  
Автор alkaja-106775 (общителен)
Публикувано19.06.14 13:02



Както винаги, загрял съм последен. Важното е, че няма одобрение за петрус73. Петрусе, Петрусе, няма харесване за тебе Петрусе. Ко ше прайш ся?





Тема Re: Свободанови [re: alkaja-106775]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано19.06.14 13:06



Важното за Петрус е тя да се одобрява, а не аз и ти.



Тема Re: Свободанови [re: petrus73]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано19.06.14 13:17



Не е така алоне, не е така. Недей да я защитаваш петруса. Недей да я замазваш. Чини ми се, че и тя нещо куца по стъпките. Обясни й къде какво да направи.

Аз лично откровено казвам на петруса: "петрус73, не харесвам какво пишеш. Постарай се. Понякога използваш повече думи, понякога по-малко. Това не те оправдава. И ако обичаш - казвай по някой виц, че много гробовно ми звучиш. Какво си се отчаяла?! Няма смисъл да се отчайваш. Аз и без това не те харесвам. Може и да те харесам, обаче ще видим. Засега не."



Тема Re: Свободанови [re: aлkaжa]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано19.06.14 13:37



Не забелязах Петрус да се е отчаяла или разочаровала.
Забелязах обаче, че се връща в миналото. Може би да й напомня. Тази тактика не е за мен. Твърде е опасна.

Чувството за хумор е много важно, но не се заключава в разказването на вицове, а във възможността да се смееш над тях.
Рядко ми влияе човек как пише, а какво пише. Не винаги цветущия език е признак на буден ум.

А, ти как си Алкажа. Навремето щях да те доя от цялото стадо овце. Да не би вече да си "прегорел"?



Тема Re: Свободанови [re: petrus73]  
Автор alkaja-106775 (общителен)
Публикувано19.06.14 13:49



Забелязах обаче, че се връща в миналото. Може би да й напомня.
.............................................................................................................

Точно така алоне. Недей й премълчава. Тя не ще да иде на психоаналитик, но има нужда от специализирана външна помощ. Нищо, че не ще.
Всичко й кажи. Питай я още защо не си е решила проблемите със свободата, ами е ползвала алкохол. Кажи й, че алкохолът не решава проблемите с робството, а само ги задълбочава /известна мисъл/. Кажи й, че без алкохол проблемите се очертават прекалено ясно и че трябва да ги реши.
Това нейното не е алкохолизъм, а слабост която може да се тушира не само с алкохол, ами и с други работи. Защо изобщо е избрала алкохола? Не можа ли да избере нещо друго? Защото има точно определено въздействие както много други психоактивни вещества, й и чисто физическо въздействие.

И да се спре да натяква за тези сбирки, където била получила уроци по свобода. Дрън-дрън. От хората на сбирките се била почувствала за пръв път свободна. Пила първа глътка свобода.
Вземи да й обясниш, че не са точно така нещата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.