Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:55 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Воля!  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано13.06.14 21:29



ж., само ед.
1. Способност на човека да осъществява своите желания, целите, които си е поставил. Имам воля. Липсва ми воля.
2. Стремеж, желание. Воля за победа. Воля на избирателите.
• На воля. На свобода. Пусни птичето на воля. Растат на воля.

Имах цел и желание да остана трезвен и да се чувствам добре докато съм трезвен и ОТИДОХ на сбирката на АА. Казаха ми, че трябва да НАПРАВЯ програмата на АА, едни доста прости на вид неща. И аз ги направих съвсем сам ги направих честна дума, кълна се. Финтроле не си правя майтап, но пак не мога да те стигна, твоята воля е по различна по голяма, аве голема работа си, колкото четири по малки.


Машалла финтроле.



Тема Re: Воля!нови [re: maharadjata1]  
Автор mina68 ()
Публикувано13.06.14 23:27



некои хора пак са ги изтървали от Карлуково



Тема Re: Воля!нови [re: maharadjata1]  
Автор stasi123 (непознат )
Публикувано14.06.14 01:03



"Почувствах известно облекчение, когато разбрах, че волята на алкохолиците е учудващо отслабена спрямо алкохола, въпреки че остава силна в други отношения" ("Историята на Бил")
"...Защо не може да остане трезвен? Какво е станало със здравия разум и силата на волята, които той все още проявява по отношение на други неща?" ("Има изход")
"ФАКТ Е, ЧЕ ПОВЕЧЕТО АЛКОХОЛИЦИ ПО ВСЕ ОЩЕ НЕЯСНИ ПРИЧИНИ СА ЗАГУБИЛИ ПРАВОТО НА ИЗБОР В ПИЕНЕТО. НАШАТА ТЪЙ НАРЕЧЕНА ВОЛЯ ПРЕСТАВА ДА СЪЩЕСТВУВА. Ние не сме в състояние в дадени моменти да извикаме в съзнанието си с достатъчна сила спомена за страданието и унижението, което сме преживели само седмица или месец по-рано. Ние сме беззащитни пред първата чаша." ("Има изход")
"И така, в даден момент алкохоликът не притежава ефективна умствена защита срещу първата чаша. С изключение на единични редки случаи, нито той, нито друго човешко същество могат да осигурят такава защита. Защитата му трябва да дойде от някаква Висша сила." ("Още за алкохолизма")



Тема Re: Воля!нови [re: stasi123]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано14.06.14 09:46



Аз лично имах неописуема воля за живот, само това, такава воля за живот, която не мога да обясня тук с думи

и бях готова да направя всичко, за да живея ... СВОБОДНО

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от spiritual на 14.06.14 09:47.</EM></FONT></P>

Редактирано от spiritual на 14.06.14 09:54.



Тема Re: Воля!нови [re: mina68]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано14.06.14 19:40



Бях сигурен, че ще се включиш Минке!





Тема Re: Воля!нови [re: stasi123]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано14.06.14 20:04



Всичко което казваш е едно към едно Стаси, когато волята спрямо алкохола я няма или е учудващо отслабена, ние пак имаме избор, дали да пием или да проявим воля в това да се изправим срещу собствените си саморазрушителни и разрушителни желания и да се доверим на някой който да ни покаже пътя. Програмата на АА е един от пътищата, единственият който помогна на мен, пробвах всичко друго, което си мислех, че може да ми помогне.
Това наистина беше много трудно изискваше се много усилия или воля от моя страна да се доверя на някого аз на себе си нямах доверие, че как да се доверя на някого. Нали аз лъжех на всяка крачка, и най вече заблуждавах себе си за всичко. Мислех си, че и другите лъжат. Всички ми бяха виновни, но най вече себе си не понасях исках всичко да свърши. Да забравя само да си пийна малко още малко за последно. Аве какво за последно ще пия докато умра. Не имам шанс може да измисля нещо. Никакъв шанс нямам.
Беше каша в главата ми.
Въобще не виждах хората от АА които ми предаваха посланието, слушах ги но не разбирах какво имат предвид. Не съм чул че има програма за възстановяване от алкохолизъм а съм присъствал на около 10 сбирки, преди да последният път в който останах АА и се надявам до края на живота си да съм там.
Аз се радвам, че минах през оня ад за да мога сега да оценям всяко малко нещо което ми се случва и да се радвам като малко дете, че съм жив, че съм трезвен, че съм здрав, че карам кола, че мога да си свърша работата без да откачам от страхове и агресия, че мога да се забавлявам с колегите, в АА, в семейството дори когато съм сам. Много обичам да съм сам с мислите си. Преди беше ужас. Но сега е хубаво, имам си нормални проблеми супер, нормални проблеми.



Тема Re: Воля!нови [re: maharadjata1]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано15.06.14 02:36



Аз чета в този форум от 2005, пишех горе-долу пак от това време.Все едно.Искам да кажа,че познавам хората и никовете и трансформацийте им тук от почти 10 години.
Не съм работила по програмата никога, не съм имала спонсор , но съм изчела много подробно Голямата книга и всичката литература на АА.Незнам дали съм алкохоличка, немога да се самоопределя, мисля,че да.
Като чета ми правят впечатление много неща, но основно и най-вече:
особената словоохотливост, да не кажа словоблудство или направо логорея на членовете на АА/посещаващите АА сбирки.
Абе хора, какво ви правят там? Никой от четящите и пишещите тук не е малоумен според мен,че да се налага да поствате тези безкрайни чаршафи, понякога изпълнени с цветове ( надявам се останалите членове на АА не са далтонисти, че не използват цветове) и цитати. Лично аз, тези цитати ( едни и същи) ги чета вече 10 години и считам,че до такава степен съм ги наизустила,че мога да стана нечий спонсор, стига да мога да се преборя с бенефитите, които предлага ГУРУ Йошко-Австралийски примерно:)


П.С. Що скачаш/те срещу Финтрол, какъв е проблема с него? Че не следва Програмата ли?!?
А ти,maharadja, си ми особено симпатичен - христоматийна извадка от учебниците по биология, посветени на първобитно-общинния строй и неговите представители!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от mercurial на 15.06.14 02:55.</EM></FONT></P>

Редактирано от mercurial на 15.06.14 02:56.



Тема Re: Воля!нови [re: mercurial]  
Автор mina68 ()
Публикувано15.06.14 20:06



Ако приемем, че за да си алкохолик, трябва да си и задължително с психични отклонения*, то ти и аз, меркурий( и още някои като алоне например**) няма какво да го търсим в тоя форум, просто защото не сме алкохолички. Гуруто си е съвсем у ред, на него не мога все още да разбера каква му е далаверата да списва по сто глупости на минута.

* доказано хилядократно с писанията на махараджата, кейт, стефко, алкаджата и други
** неспоменатите НЕ ненормалници да не ми се сърдят моля!

въх, забравих санду - слагам го директно след кейт, щото той направо накара стефко да бледнее



Тема Re: Воля!нови [re: mina68]  
Автор alkaja-106775 (общителен)
Публикувано15.06.14 20:49



"няма какво да го търсим в тоя форум, просто защото не сме алкохолички"
...,....,...............

Наистина едно много разумно мнение. Крайно време беше един нормален, в психическо отношение човек, да се запита какво точно прави в този форум?
Това е един чудесен въпрос!
Респект, mina68!



Тема Re: Воля!нови [re: maharadjata1]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано15.06.14 20:49



Аз никак не съм от волевите хора.
Никак не понасям да се мъча - нито физически, нито психически.

Казват, че съм инат, но определено това беше много отдавна.
Волята я свързвам с упоритостта и силата за преследване на точно определени цели и въобще не виждам какво общо има с алкохола.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.