Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Воля!  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано13.06.14 21:29



ж., само ед.
1. Способност на човека да осъществява своите желания, целите, които си е поставил. Имам воля. Липсва ми воля.
2. Стремеж, желание. Воля за победа. Воля на избирателите.
• На воля. На свобода. Пусни птичето на воля. Растат на воля.

Имах цел и желание да остана трезвен и да се чувствам добре докато съм трезвен и ОТИДОХ на сбирката на АА. Казаха ми, че трябва да НАПРАВЯ програмата на АА, едни доста прости на вид неща. И аз ги направих съвсем сам ги направих честна дума, кълна се. Финтроле не си правя майтап, но пак не мога да те стигна, твоята воля е по различна по голяма, аве голема работа си, колкото четири по малки.


Машалла финтроле.



Тема Re: Воля!нови [re: maharadjata1]  
Автор mina68 ()
Публикувано13.06.14 23:27



некои хора пак са ги изтървали от Карлуково



Тема Re: Воля!нови [re: maharadjata1]  
Автор stasi123 (непознат )
Публикувано14.06.14 01:03



"Почувствах известно облекчение, когато разбрах, че волята на алкохолиците е учудващо отслабена спрямо алкохола, въпреки че остава силна в други отношения" ("Историята на Бил")
"...Защо не може да остане трезвен? Какво е станало със здравия разум и силата на волята, които той все още проявява по отношение на други неща?" ("Има изход")
"ФАКТ Е, ЧЕ ПОВЕЧЕТО АЛКОХОЛИЦИ ПО ВСЕ ОЩЕ НЕЯСНИ ПРИЧИНИ СА ЗАГУБИЛИ ПРАВОТО НА ИЗБОР В ПИЕНЕТО. НАШАТА ТЪЙ НАРЕЧЕНА ВОЛЯ ПРЕСТАВА ДА СЪЩЕСТВУВА. Ние не сме в състояние в дадени моменти да извикаме в съзнанието си с достатъчна сила спомена за страданието и унижението, което сме преживели само седмица или месец по-рано. Ние сме беззащитни пред първата чаша." ("Има изход")
"И така, в даден момент алкохоликът не притежава ефективна умствена защита срещу първата чаша. С изключение на единични редки случаи, нито той, нито друго човешко същество могат да осигурят такава защита. Защитата му трябва да дойде от някаква Висша сила." ("Още за алкохолизма")



Тема Re: Воля!нови [re: stasi123]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано14.06.14 09:46



Аз лично имах неописуема воля за живот, само това, такава воля за живот, която не мога да обясня тук с думи

и бях готова да направя всичко, за да живея ... СВОБОДНО

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от spiritual на 14.06.14 09:47.</EM></FONT></P>

Редактирано от spiritual на 14.06.14 09:54.



Тема Re: Воля!нови [re: mina68]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано14.06.14 19:40



Бях сигурен, че ще се включиш Минке!





Тема Re: Воля!нови [re: stasi123]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано14.06.14 20:04



Всичко което казваш е едно към едно Стаси, когато волята спрямо алкохола я няма или е учудващо отслабена, ние пак имаме избор, дали да пием или да проявим воля в това да се изправим срещу собствените си саморазрушителни и разрушителни желания и да се доверим на някой който да ни покаже пътя. Програмата на АА е един от пътищата, единственият който помогна на мен, пробвах всичко друго, което си мислех, че може да ми помогне.
Това наистина беше много трудно изискваше се много усилия или воля от моя страна да се доверя на някого аз на себе си нямах доверие, че как да се доверя на някого. Нали аз лъжех на всяка крачка, и най вече заблуждавах себе си за всичко. Мислех си, че и другите лъжат. Всички ми бяха виновни, но най вече себе си не понасях исках всичко да свърши. Да забравя само да си пийна малко още малко за последно. Аве какво за последно ще пия докато умра. Не имам шанс може да измисля нещо. Никакъв шанс нямам.
Беше каша в главата ми.
Въобще не виждах хората от АА които ми предаваха посланието, слушах ги но не разбирах какво имат предвид. Не съм чул че има програма за възстановяване от алкохолизъм а съм присъствал на около 10 сбирки, преди да последният път в който останах АА и се надявам до края на живота си да съм там.
Аз се радвам, че минах през оня ад за да мога сега да оценям всяко малко нещо което ми се случва и да се радвам като малко дете, че съм жив, че съм трезвен, че съм здрав, че карам кола, че мога да си свърша работата без да откачам от страхове и агресия, че мога да се забавлявам с колегите, в АА, в семейството дори когато съм сам. Много обичам да съм сам с мислите си. Преди беше ужас. Но сега е хубаво, имам си нормални проблеми супер, нормални проблеми.



Тема Re: Воля!нови [re: maharadjata1]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано15.06.14 02:36



Аз чета в този форум от 2005, пишех горе-долу пак от това време.Все едно.Искам да кажа,че познавам хората и никовете и трансформацийте им тук от почти 10 години.
Не съм работила по програмата никога, не съм имала спонсор , но съм изчела много подробно Голямата книга и всичката литература на АА.Незнам дали съм алкохоличка, немога да се самоопределя, мисля,че да.
Като чета ми правят впечатление много неща, но основно и най-вече:
особената словоохотливост, да не кажа словоблудство или направо логорея на членовете на АА/посещаващите АА сбирки.
Абе хора, какво ви правят там? Никой от четящите и пишещите тук не е малоумен според мен,че да се налага да поствате тези безкрайни чаршафи, понякога изпълнени с цветове ( надявам се останалите членове на АА не са далтонисти, че не използват цветове) и цитати. Лично аз, тези цитати ( едни и същи) ги чета вече 10 години и считам,че до такава степен съм ги наизустила,че мога да стана нечий спонсор, стига да мога да се преборя с бенефитите, които предлага ГУРУ Йошко-Австралийски примерно:)


П.С. Що скачаш/те срещу Финтрол, какъв е проблема с него? Че не следва Програмата ли?!?
А ти,maharadja, си ми особено симпатичен - христоматийна извадка от учебниците по биология, посветени на първобитно-общинния строй и неговите представители!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от mercurial на 15.06.14 02:55.</EM></FONT></P>

Редактирано от mercurial на 15.06.14 02:56.



Тема Re: Воля!нови [re: mercurial]  
Автор mina68 ()
Публикувано15.06.14 20:06



Ако приемем, че за да си алкохолик, трябва да си и задължително с психични отклонения*, то ти и аз, меркурий( и още някои като алоне например**) няма какво да го търсим в тоя форум, просто защото не сме алкохолички. Гуруто си е съвсем у ред, на него не мога все още да разбера каква му е далаверата да списва по сто глупости на минута.

* доказано хилядократно с писанията на махараджата, кейт, стефко, алкаджата и други
** неспоменатите НЕ ненормалници да не ми се сърдят моля!

въх, забравих санду - слагам го директно след кейт, щото той направо накара стефко да бледнее



Тема Re: Воля!нови [re: mina68]  
Автор alkaja-106775 (общителен)
Публикувано15.06.14 20:49



"няма какво да го търсим в тоя форум, просто защото не сме алкохолички"
...,....,...............

Наистина едно много разумно мнение. Крайно време беше един нормален, в психическо отношение човек, да се запита какво точно прави в този форум?
Това е един чудесен въпрос!
Респект, mina68!



Тема Re: Воля!нови [re: maharadjata1]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано15.06.14 20:49



Аз никак не съм от волевите хора.
Никак не понасям да се мъча - нито физически, нито психически.

Казват, че съм инат, но определено това беше много отдавна.
Волята я свързвам с упоритостта и силата за преследване на точно определени цели и въобще не виждам какво общо има с алкохола.



Тема Re: Воля!нови [re: alkaja-106775]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано15.06.14 20:58



Наистина едно много разумно мнение. Крайно време беше един нормален, в психическо отношение човек, да се запита какво точно прави в този форум?
Това майтап ли е?
Въпросът ми е много сериозен.



Тема Re: Воля!нови [re: mina68]  
Автор Sandu62 (минаващ)
Публикувано15.06.14 23:47



На Мина68

... ...... ...


................................................................


................................................................


................................................................


................................................................




/ не се чете/ / не се чете/



Тема Само с воля не става,иска се и акъл...нови [re: mina68]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано16.06.14 06:14



Драга госпожо,след като сте толкова умна,начетена и силно компетентна в областта на алкохолизма и живота като цяло,защо не понапишете нещо лично за себе си така,че "ТЪПОТО И НЕНОРМАЛНО АЛКОХОЛИШКО ПРОСТОЛЮДИЕ"/от което съм и аз/ да понаучим малко от ВАША СВЕТЛОСТ / тук следва дълбок поклон/ та белким това с нещо да помогне на нас и поне на още един събрат,който сега някъде умира, да не се трепе или да не утрепе някой?.....



Благодарен съм на Йошко и на всички,които са ми помагали в Анонимни Алкохолици да оживея и действайки днес в АА да имам възможността да споделям и на други,които биха поискали и те да оживеят.Бъдете благословени,братя и сестри-алкохолици и това,което става днес и сега ясно показва,че сме на правилния Път на Щастливата Съдба в Анонимни Алкохолици.Винаги е имало и ще има хора,които ще се опитват да ни издърпат обратно в пещерите на алкохолизма и пиенето на умиране,но в такива случаи аз просто се моля и съм благодарен на Бог,че ме свърза с хора,с които да живея трезвен живот,и с които да помагаме и на други да достигнат това,ако истински го желаят.


П.П.
Благодаря на Мина,Алоне,Меркуриал или каквито и да са други мои "привърженици" за това,че точно с ваша помощ имам съвсем реалната възможност да се уча да живея в истинсткия свят с хора,които нито искам да видя,нито да чувам,но с които трябва да живея колкото и да не ми се иска това да е така./Все пак не аз съм създал тоя свят/....

Бъди себе си.

Тема Re: Само с воля не става,иска се и акъл...нови [re: stefko_aa]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано16.06.14 08:11



Едно благодаря няма да е достатъчно.

Когато пожелаеш да живееш поне с хората които си изброил, то те уверявам, че си приел живота.
Гледай, да не ни прескочиш и да отидеш от другата страна където "Винаги е имало и ще има хора,които ще се опитват да ни издърпат обратно в пещерите на алкохолизма и пиенето на умиране"
, че определено връщане от там няма.



Тема Re: Воля!нови [re: mina68]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано16.06.14 09:06



Ще се опитам да остана вярна на темата в този форум, и на мястото, където пиша, място за взаимопомощ, и подкрепа, място, където може да се потърси помощ ако се случи да ти се припие, примерно.
Много обидни думи прочетох тук от някои хора, по мой адрес, и по адрес на хора, с които се познавам вече четири години, с които ходим на сбирки и се възстановяваме.
Разбирам добре, че обидите се сипят, за да се провокира внимание, имате нужда от внимание, всъщност имате нужда от подкрепа, и я търсите по този начин.
Всъщност според мен, вие имате нужда от духовност, без да го осъзнавате, и аз бях така, много много години наред, нещо търсих, нещо не ми достигаше, нещо не ми беше наред, нещо ми трябваше, но не знаех какво е то, и в онова състояние аз постъпвах по същия начин, или обиждах някого, или се сърдих, дърпах някого за опашката, използвах гадни думи, дори цинични, търсих внимание, провокирах го, не съм знаела какво точно търся, сега обаче знам, търсила съм духовността, която липсва на един алкохолик.
Алкохоликът е духовно болен човек...
Духовността не може да се замени обаче с нищо ... , тя има точни измерения, и точно място, където може да се открие.



Тема Re: Воля!нови [re: mercurial]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано16.06.14 20:41



И аз те обичам меркуриал!





Тема Re: Воля!нови [re: mina68]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано16.06.14 20:43



Минке тебе не те обичам!





Тема Re: Воля!нови [re: ALONE911]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано16.06.14 20:50



Алоне, нищо лично, но по заблудена от тебе не съм чел, не знам дали си алкохолик нямам представа, но не вдяваш конеца в иглата.



Тема Re: Воля!нови [re: mercurial]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано16.06.14 21:17



П.С. Що скачаш/те срещу Финтрол, какъв е проблема с него? Че не следва Програмата ли?!?

Ще ти отговоря Меркуриал защото си ми симпатична въпреки, че нападаш АА.
Причината е, че Финтрола говори срещу хората в АА и знам, се е заблудил за много неща, но супер фанатично проповядва неверни неща без да е правил програмата на АА и заблуждава и други хора на които може да се помогне. Той просто не знае за какво става на въпрос.
Наистина има хора в АА които пият, но си има обяснение за това, те просто не правят нещата както се предлагат. Или са спрели да ги правят по неясни причини. От скромните ми наблюдения с програмата се захваща само 3-4 човека от 100 и само те се измъкват другите пият.
За мен е важен живота на тия хора иска ми се наистина да усетят свободата която ми бе подарена, това е смисъла на моя живот в момента!



Тема Re: Воля!нови [re: maharadjata1]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано16.06.14 22:13



Добре, обясни като умееш " да вдяваш конеца в иглата".
Това по принцип е женска работа по нашите ширини, но определено мъжете които го умеят са доста по- добри.



Тема Re: Воля!нови [re: ALONE911]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано16.06.14 22:36



Не искам да те засегна просто ти казвам истината.



Тема Re: Воля!нови [re: maharadjata1]  
Автор stasi123 (непознат )
Публикувано16.06.14 23:17



Разбира се, че имам избор, maharadja, как да нямам! Извинявай, че пак ще дам цитат: "...имахме само две възможности: първата, да вървим към горчивия край като се опитваме, доколкото можем, да изтрием от съзнанието си невъзможността на положението си, а втората, да приемем духовна помощ." Имам избор или да поискам духовна помощ и да имам волята да полагам необходимите усилия, или да умра от алкохолна смърт. И няма среден път.



Тема Re: Воля!нови [re: maharadjata1]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано17.06.14 08:04



Не съм засегната, но определено ми е неприятен подтекст " и твоето време ще дойде".
Първо омекотява положението на другия и второ се крия добре прикрита злоба.

Вземи да се похвалиш с нещо хубаво и кажи "ти ще ме надминеш".
А, бе хора вие не можете ли да мислите малко позитивно?



Тема Re: Воля!нови [re: ALONE911]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано17.06.14 21:43



Не съм засегната, но определено ми е неприятен подтекст " и твоето време ще дойде".

Подтекста е само в твоята глава.
Просто ме изумяваш как вървиш супер упорито в грешната посока.



Тема Re: Воля!нови [re: maharadjata1]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано18.06.14 08:10



Правилната посока за всеки е различна. Целта е една и съща.

Защо ли обаче подлагам на съмнение резултатите? Защо ли от години някои се въртят в омагьосан кръг?



Тема Re: Воля!нови [re: ALONE911]  
Автор Sandu62 (минаващ)
Публикувано18.06.14 10:27



Себе си ли визираш в центъра на този омагьосан кръг, Алоне? Хайде, да съм по - разбираем - ти в числото на тези някои, които се въртят в омагьосан кръг ли си, или вече си извън кръга и наблюдаваш от величествена планина тези, които са в кръга и споделяш мъдрости, преживени от собствен опит, или прочетени от друг мъдрец на върха на планината? След две минути влизам отново да прочета отговора ти. Или две минути са много? Ако по - рано ти дойде вдъхновение в умозаключение, съжалявам, че те подценявам. Толкова мога.





Тема Re: Воля!нови [re: Sandu62]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано18.06.14 10:31



Аз се движа по спирала.



Тема Re: Воля!нови [re: ALONE911]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано18.06.14 14:28



Ако някой външен човек се съмнява, че алкохолизмът е болест, достатъчно е да проследи диалозите тук - от поста, с който започват, до начина, по който свършват, и вече ще бъде напълно и завинаги убеден, че това е коварно психическо заболяване.



Тема Re: Воля!нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано18.06.14 14:38



Честно казано аз все още вярвам, че това да нямаш доверие в нищо и никого не е първопричина, а следствие или може би да е обратното.

Не ми се иска да повярвам, че борбата е безсмислена.



Тема Re: Воля!нови [re: memi2011]  
Автор stasi123 (непознат )
Публикувано18.06.14 15:16



Темата е "Воля!" Даже го пише отгоре и може да се подсети човек!



Тема Re: Воля!нови [re: stasi123]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано18.06.14 15:31



Как се придобива "воля"? Като производна на черти на характера, от начина на живот или...?



Тема Re: Воля!нови [re: ALONE911]  
Автор stasi123 (непознат )
Публикувано18.06.14 15:39



Защо всъщност не прочетеш началото? Има няколко поста, дето са свързани с тази тема, а пък натам нещо става развален телефон.



Тема Re: Воля!нови [re: stasi123]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано18.06.14 15:56



Началото го прочетох много добре.
За двете неща трябва воля.



В "Голямата книга" пише, че волята е отслабена само към алкохола.
И все пак не всички хора са еднакво волеви дори и за различни неща. Волята е и действие, а не само желание. Не вярвам обаче, че всичко може да се промени с воля. Не вярвам, че и психиката, духа управлява сам.
Мисля, че вярвам в съчетанието "здрав дух в здраво тяло".



Тема Re: Воля!нови [re: ALONE911]  
Автор Lodez ()
Публикувано18.06.14 16:13



Aми Алоне тъкмо за това става въпрос .Както в източните бойни изкуства.Не се дървиш и репчиш, а си в душевно състояние на пълна капитулация пускаш всичките си предварителни представи за това как би трябвало да се постъпи ,буден си за това ,което е момента, а не за представата си за момента .От това зависи живота на алкохолик,ама не на алкохолно зависимият като теб например,а за алкохолика , а болния от алкохолизъм ,който иска да ЖИВЕЕ и то добре ,приятно и качествено .

Та волята при нас се влага в това духовно израстване ,а не в репченето и преборването ни с характера ни ,недостатъците ни,ни или контекста на живота ни .Не е нужно да се подскача ,да се доказва на когото и да е било каквото и да е било .И става полека лека ,както всичко на този свят .И точно за този процес се изисква воля.Сила ,която ни се дава от Сила по висша от нас .Както при Айкидото например .С малкото си пръстче ще смаже един четвъртит световен шампион по борба без да се пъне и поти ,спокойно и търпеливо без грухтене и звереене .



Тема Re: Воля!нови [re: Lodez]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано18.06.14 16:39



Нещо някъде твърде много се пука.
Може би и това е основното което държи вниманието ми в този клуб.

Баща ми беше алкохолик /с диагноза/ и не успя да се пребори.
Аз обаче успях. Виждам твърде малко разлика между нас двамата и то не в негова полза и все пак нещо ми убягва. Нещо ми убягва. След толкова години вече мога да гледам неемоционално на нещата.
Определено нещо не е точно така. Дори нещата изглеждат точно обратното.



Тема Re: Воля!нови [re: ALONE911]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано18.06.14 17:17



В опит да реша загадката "кокошката или яйцето", която те тормози:
Леля ми не пие. Едно време даваше да й сипят половин пръст, но след това изведнъж започна да отказва. Наскоро я питам: "Абе помня, че навремето пиеше по малко, защо така изведнъж намрази алкохола? Тя отговори следното: "Не съм го намразила, а преди няколко години се пристрастих. Започнах да пия всяка вечер и да не помня как съм си легнала. Затова спрях да употребявам спиртни напитки". Това тя го каза напълно спокойно, без всякаква емоция; чисто и просто изложи рационалната причина да отказва като й предложат вино. Не е имало нито болници, нито АА, нито терапевти, нищо; усетила е, че нещо не е наред, и е прекратила пиенето въобще.
Да, обаче хората като леля ми са единици. Болшинството от нас стига дъното. Каква е разликата? Според мен: степента на адекватност към реалността. Не случайно от алкохолизъм се разболява голама част от творческото съсловие, т.е. хора с буйно въображение и склонност към фантазии.



Тема Re: Воля!нови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано18.06.14 21:12



Да, леля ти я разбирам, но не разбирам тези които стигнат дъното как се измъкват и защо въобще не се измъкват. Или може би разбирам, че вече е късно, но до дъното има дълъг път. Тогава? Защо и повтаряш и не само повтаряш.
Никой не може да ме убеди, че не можеш да различиш какви са причините за състоянието ти или, че най- малкото алкохолът не го подобрява, а напротив.

Не зная защо аз си мисля, че баща ми не е знаел, че въобще не трябва никога да пие или просто е мислел, че проблема е някъде другаде не в алкохола и когато нещата там някъде се решат и тогава готово- мога да пия, а мога и да не пия. Но, не.
Нещата не се решават от самосебе си, ти си този които трябва да решиш и разрешиш и подобно мислене е фатално.
Леля ти е права. Поне проблемът с алкохола можеш да решиш до определен етап от време, а след това вече нищо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.