Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:00 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Програмата на АА е чудонови  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано12.06.14 11:11



Стефко, разбрах те



http://www.vbox7.com/play:c06b63fd
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от spiritual на 12.06.14 11:16.</EM></FONT></P>

Всъщност трябва и да ти благодаря, напълно се потвърждават моите собствени думи, преди време, отправени към Алоун, че ако човек не е готов за истината, няма как да я приеме и да я разбере
Оказва се, че си постъпил много мъдро
Благодаря ти отново !

Редактирано от spiritual на 12.06.14 13:41.



Тема Re: Програмата на АА е чудонови [re: spiritual]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано12.06.14 14:18



Това откъде изпадна?



Тема Re: Програмата на АА е чудонови [re: ALONE911]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано12.06.14 16:23



Съжалявам, няма как да ти е ясно какво искам да кажа


Държах точно тук да напиша "благодаря", защото допуснах някои грешки, поради това, че не разбирах
Стефко явно е разбирал



Тема Re: Програмата на АА е чудо [re: spiritual]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано12.06.14 20:38



Здравей,Кате.



Аз съм благодарен на Бог и на Анонимни Алкохолици за това истинско Чудо,което се случва с всеки,който е тръгнал по Пътя на Щастливата съдба действайки по програмата на АА. Също така съм благодарен на хората,които ми показваха и показват как и какво трябва да правя за да достигам ден по ден до тая Свобода,за която са ми говорили преди години. Благодарен съм на всеки един,който ми е помагал и все още ми помага по какъвто и да е начин в АА за да живея трезвен и да помагам на други да достигнат трезвост.
Благодарен съм и лично на теб,защото само така човек може да порастне-като бъде заедно с хора,да прави това,което трябва и да има нужното търпение и вяра,че всичко това,което е обещано в Голямата книга е истина и е достъпно за всеки,който търси и не спира да действа ден по ден-година след година.
Радвам се за теб,че си успяла да виждиш за какво иде реч,защото и аз въобще не бях си представял,че ще дойде ден,когато наистина ще обичам без да се налага да се напъвам и да "се правя,че обичам".....

"Ако положим усилия на тази фаза от нашето развитие ще бъдем изненадани от постигнатите резултати дори и да сме изминали и половината от пътя. Ще получим нова свобода и ново щастие. Няма да съжаляваме за миналото или да затваряме вратата след него. Ще разберем смисъла на думата ведрина и ще познаем спокойствието. Независимо то това колко много бяхме паднали в миналото ще разберем как нашият опит би помогнал на другите. Усещането за безполезност и самосъжаление ще изчезне. Ще престанем да мислим за егоистични неща и ще започнем да мислим за нашите събратя. Себичността ни ще се стопи. Цялото ни отношение и поглед върху живота ще се промени. Страхът от хората и финансова нестабилност ще ни напуснат. Ние интуитивно ще знаем как да се справим с нещата, които преди ни объркваха.

Дали са прекалено големи тези обещания? Не смятаме. Те винаги ще се изпълняват за нас - понякога по-бързо, понякога по-бавно. Те винаги ще се реализират, ако полагаме усилия за това."

Гл. VІ от Голямата книга "Да действаме".



Бъдете здрави и трезви още 24 часа и Бог да е с вас!

Бъди себе си.

Тема Re: Програмата на АА е чудонови [re: stefko_aa]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано12.06.14 21:36



Всъщност от моя страна се изискваше само малко вяра, да послушам какво се говори само с малко вяра, само това ...
Другото не е моя заслуга



Моля обаче, да се разберем, spiritual

Редактирано от spiritual на 12.06.14 21:46.



Тема Re: Програмата на АА е чудонови [re: stefko_aa]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано14.06.14 13:02



Да, това, което е обещано в Голямата Книга на Анонимни алкохолици е истина, и се случва обаче само на тези, които истински търсят спасение и Бог !
Благодаря ти, Стефко, че не ме предаде





Тема Re: Програмата на АА е чудонови [re: spiritual]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано20.06.14 10:13



Аз се опитвам да се "освободя" от цигарите, или от никотина, за втори път


Какво беше първият път, усещането ми беше, че искам да покажа, да докажа, да видят хората, че мога, излиза, че съм го направила заради някой или нещо. Всъщност няма нищо лошо в това, дори и да съм искала да се харесам на спонсора си, дори и това, все пак, бях свободна от тази отрова две години, и това мисля, е прекрасно, най-прекрасното нещо на света за мен, защото от много млада пуша, и то много, и съм така пристрастена, че не е за вярване
Обаче, все пак, както писах преди ден или два на Алоун, плаващи пясъци, Алоун, плаващи пясъци ... ах как се отнесе това точно към мен, плаващи пясъци, правя нещо заради някой, за да ме хареса, да ме одобри, да ме приеме, да ме обича... опала, при първата по-сериозна влага, както сама писах, и хайде, къщата пропадна
Пуших отново около осем месеца.
Сега отново се опитвам да ги спра, да се освободя от никотина, от наркотика. Сега усетих нов мотив, ей така, замислих се, как така рискувам сърцето си, белите си дробове, нервите си, емоциите си, как така ги пропилявам, как така, кой ми позволява, ето такива мисли ми дойдоха този път .... революция
И сега използвам това, което ме научи Програмата на Анонимни алкохолици, само за днес, само днес няма да пуша, утре ще видим !
И още, понеже сега не искам да се харесвам на никого, или да правя впечатление, и няма на кого да се отчитам ... просто ми се пуши, не мога да обясня защо, но е така, и поради това се налага често често да се обръщам към Бог, за помощ, за молба, за общуване и търсене

Редактирано от spiritual на 20.06.14 10:34.



Тема Re: Програмата на АА е чудонови [re: spiritual]  
Автор Lodez ()
Публикувано20.06.14 14:24



Здравей spiritual хахаха та да си дойдем на думата и аз съм на същотото дередже.Преди пет години и половина спрях цигарите защото се ужасих от себе си от маниакалността си и здравните проблеми поради пушенето ми .Практикувах пушенето също както пиенето .Запълвах оная дупка, която с нищо не можеше да се запълни .Също така виждах един приятел алкохолик как пушеше и това ме ужаси -видях себе си как гълтам цигарите даже а не дима само и как все не съм се напушила и как очаквам облекчение ма няма в крайна сметка .С една дума болестта алкохолизъм с всичките и изяви-недоволство , раздразнение ,нетърпение да се получи някакъв ефект и тогава с Програмата спрях без мъки ,молех се и действах като с алкохола и ми бяха премахнати .Престанах да кашлям ,емфиземата на дробовете за учудване на лекарите изчезна тотално всичко беше наред и успокоена понеже пуша от малка започнах отново да си търся някаква сила в цигарите от време на време ей така .Видях се как ги пуша на екс понеже при мен няма малко ,Има малко само там където нямам интерес емоционален или интелектуален . В страст и обсебване се превръща всяко нещо до което се докосна и го пусна да се закачи в болестта ми .Та Духовната Програма ми е за това да не съм закачлака . Да не страдам да не се овъргалям в нещо , което за другите не е проблем ,но за мен се превръща в назойлива действителност, която ме побърква. Та сега и аз ги отказвам за втори път въпреки ,че напълно хаха не съм ги пропушила ,но аз си знам болестта и знам ,че те ме контролират! Като не се сетя хубаво ,но като се сетя и не мога да мисля за нищо друго .Знам ,че цигарите за мен са хубава плодородна почва за отглеждане на болестта ми.Имам избор или пълна капитулация или болестта ми от цигарите ,а после от едно към друго ще ме обърка и ще си се въртя на сляпа баба занимавайки се пак със себе си=ума ми и чувствителността ми се занимават със себе си и ,кой знае с какви "нови" врътки т.е. напълно в духовната болест -отрязана от днешния ден от реалността която се случва и в която НЕ съм понеже съм обсебена от обсесиите си .Така беше и това винаги ме водеше до мъки и до пиене . Една обесеия никога не е сама при мен тя винаги довлича друга . Така не искам да бъде вече защото вкусих от хубавото да си буден .Благодаря ти за хубавия пост, който ми помага spiritual,желая ти Висшата ти Сила да е с теб и днес и да имаш един хубав и спокоен ден .И на себе си го пожелавам и на всички!





Тема Re: Програмата на АА е чудонови [re: spiritual]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано21.06.14 10:28



Тралала, една седмица без дима !



Най-страхотното от страхотното преживяване сега е, че спирам да пуша, и преодолявам трудностите с помощта и подкрепата на баща си.
Това е най-вълнуващото нещо на света. Цял живот прекарах в страхове от него, но наистина Бог е много милостив към мен, Бог ми дава шанс да порастна емоционално с подкрепата на родителя си ... толкова е вълнуващо това, най-вълнуващото нещо на света

Редактирано от spiritual на 21.06.14 11:07.



Тема Re: Програмата на АА е чудонови [re: Lodez]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано21.06.14 10:37



Много си права тук, значи пушенето ми е напълно като пиенето, обсесивно, натрапливо, или както искаш го наречи, маниакално, всепоглъщащо, така мога да го нарека, все едно е най-важното нещо в живота ми, гадна работа, с две думи.
Още майка беше забелязала, много много преди да стане и пиенето ми такова

, че вместо да намалям цигарите, аз се пристрастявам все повече и повече.
Все едно запълвам нещо, и го пълня както трябва и аз, с огромни количества, не може с малко

Преди доста време една позната ми каза, абе К., недей всичко изведнъж, пуши там по някоя и друга цигара ... абе ... еди коя си, абе аз ако можех да пуша по някоя цигара само, дали нямаше да се сетя сама така да направя, както и с алкохола, ако можех ей така, една цигара, с едно мартини, и ок... кой откъдето е ...

Но не мога с едно, това е положението




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.