Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ден на основателите на АА!нови  
Автор Lodez ()
Публикувано10.06.14 07:42



На всички приятели от Анонимни Алкохолици,честит празник .Днес е деня на Основателите на АА. На този ден Бил Уилсън намира Др . Боб в Акрон ,Охайо 1935 г.и двамата са били определени от лекарите като безнадеждни случаи .В този ден двамата започват да действат и да им се разкрива в крачка една програма от духовни принципи за възстановявавне от безнадеждното състояние на болестта алкохолизъм.





Тема Re: Ден на основателите на АА!нови [re: Lodez]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано10.06.14 09:01



И аз бях определена от лекарите за безнадежден случай, но духовната Програма на Анонимни алкохолици ми помогна да започна да живея по нов начин.
Благодаря на основателите на Анонимни алкохолици, благодаря на всички членове на Анонимни алкохолици, които всеки ден правят невъзможното, остават трезви, достойни и разумни.

https://www.youtube.com/watch?v=Q0wZQbK938Y



Редактирано от spiritual на 10.06.14 11:17.



Тема Re: Ден на основателите на АА!нови [re: Lodez]  
Автор diablo67 (непознат )
Публикувано10.06.14 10:14



За мен няма съмнение, че съм алкохолик от безнадеждния тип. По едно време сестрите в алкохолното ми викаха "вечния". Защото аз практически се бях приспособил да си живея там. Всеки опит за ресоциализация беше обречен на неуспех и неизменно ме връщаха обратно в насипно състояние. По някакво стечение на обстоятелствата точно днес стават точно 3 години от деня на последното ми изписване. За тези три години не ми се е налагало да влизам в болнично заведение по какъвто и да било повод освен когато ми се е налагало да си вадя медицинско за работа. Доброто си здравословно и духовно състояние дължа на АА. Без тях не ми се мисли къде щях да съм сега. Дълбок поклон на основателите и на всички, които са се възстановили, но продължават да работят с нови хора. Благодарен съм на Висшата сила и на всички събратя, начело със спонсора ми, които не загубиха вяра в мен когато се препъвах и падах. Техният пример ми даваше сила да се изправя някак си и да продължа напред въпреки всичко и въпреки себе си дори. Благодаря и на новите хора с които контактувам. Те дори не си дават сметка колко са ми полезни. Благодаря и на вас, които имате смелостта да споделяте в този форум. Сигурен съм, че много хора с подобни проблеми го четат и се надявам, че сме накарали някой да се замисли. Има изход! Дерзайте!



Тема Re: Ден на основателите на АА!нови [re: Lodez]  
Автор July_ ()
Публикувано10.06.14 11:23



AA се ражда през пролетта на 1935г. Бил У., нюйоркски борсов посредник, не е пил вече от 5 месеца. Отседнал в хотел в град Акрон, щата Охайо, където се намирал по работа. Ето как Бил описва случая, определил по- нататъшната му съдба и изиграл огромна роля в живота на милиони хора. :
„Слязох във вестибюла и тръгнах към бара. „Какво пък може да вляза и да пийна.” – помислих си аз. – Тогава си спомних за „рационалното'' мислене – всички мои усилия ще останат напразни, ако не помогна на някой друг, така както други помогнаха на мен. Ако искам да се спася, нужно е веднага да намеря в този град друг алкохолик.”
Бил произволно избира от указателя телeфона на местен свещеник, надявайки се с негова помощ да научи телефона на алкохолик, който се нуждае от помощ.

Така започва удивителната програма, която ние познаваме като
Дванадесетте стъпки на Анонимни Алкохолици. За нейно начало Бил приема момента, в който успява да произнесе: „Имам нужда от друг алкохолик.’’. Това се случва на 11 май 1935г., събота.


AA is Born
AA Grapevine, Ins., June 1965

Редактирано от July_ на 10.06.14 11:30.



Тема Re: Ден на основателите на АА!нови [re: Lodez]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано10.06.14 13:07



На основателите на АА дълбок поклон!
На техните последователи също.



Тема Re: Ден на основателите на АА! [re: Lodez]  
Автор July_ ()
Публикувано10.06.14 16:16



...Когато се върнал у дома, на 10 юни 1935г., доктор Боб пил за последен път. По ирония на сътбата, това станало с бирата, която Бил му дал за да не му треперят ръцете преди операцията, която трябвало да извърши...
...От този ден, официалната дата на създаването на АА, Бил У. и доктор Боб се посвещават на това да предават посланието си на други алкохолици. Тогава се родили идеите, залегнали по-късно в програмата на АА:
• Признание от алкохолика за безнадежността на състоянието му,
• Вяра в необходимостта да достигне дъното, тъй като духовното преобръщане и промяна на психиката не са възможни, ако не бъде достигната крайна степен на отчаяние,
• Убеденост, че духовното пробуждане е необходимо за продължителна трезвост
• Вяра , че алкохолика е нужно да премине от саморазрушителна концентрация върху собствената си личност, към активно взаимодействие с други хора.
Може би неволно, но именно Aби е дал тези идеи на Бил У.( за безнадежността и необходимост от общуване) и със своя опит е демонстрирал нуждата от това да помагаш на другите, за да запазиш собствената си трезвеност. Двамата основатели посвещават живота си на това да предават „посланието на надеждата”
...На 28 юни Бил и доктор Боб правят своята първа съвместна визитя на друг алкохолик, с което задействат програмата за възстановяване, известна днес под името Анонимни Алкохолици.

Имам нужда от други алкохолици, за да остана трезвен.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.