Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:39 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема АА групи на атеисти  
Автор nekoi ()
Публикувано19.05.14 00:59



Това писмо се получи на мейла на нашата група и го поствам тук почти цялото, защото ми се вижда много интересно. Не знаех, че в рамките на АА има групи на атеисти, агностици и свободомислещи. И защо да няма? След като има чисто женски групи или гей-групи.
Не знам какво е отношението на АА General Service Office към тези групи. Но каквото и да е то, макар че самият аз не съм атеист, тази идея ми допада. Защото тя показва широтата и толерантността на АА. В противовес на онези непознаващи АА, но изказващи мнения, че АА е секта или поне прилича на секта.

-------------------------------
My name is Dorothy H. and I am the chairwoman of the first biannual We Agnostics and Freethinkers International AA Convention (WAFT IAAC) that will be held in Santa Monica, CA on November 6th, 7th, and 8th, 2014.

I would like to give you an idea of who we are and what our goals are. We are committed to Alcoholics Anonymous and we are AA members!
We are committed to remaining sober and to keeping the rooms of AA open to everyone, regardless of their beliefs. WAFT IAAC is dedicated to these AA principles: The utter importance of AA unity; that the only requirement for membership is a desire to stop drinking; carrying this message to other suffering alcoholics (including atheists and agnostics); and that AA in no way should “express any opinion on outside issues—particularly those of politics, alcoholic reform, or sectarian religion.”
We believe that no one should be asked to deny their own beliefs nor accept anyone else's out of peer pressure. For us it's about not picking up the first drink.
We know the power of AA and its fellowship to transform people's lives. We are people who are freethinkers, seekers, agnostics, atheists and non-believers. It was in Agnostic and Freethinker meetings where we learned about the power and the freedom of a secular environment as a place to begin to heal by not being forced to navigate through other peoples' god based recovery.

We are reaching out to every part of Alcoholics Anonymous to let people know we are available to those who struggle with belief and religious talk within the program. We want to tell them about the convention and more importantly to let them know that there are people with long term sobriety who are non-believers, agnostics, freethinkers and seekers and they did not have to “fake it 'till they made it” or “hide it until they believed.”
There are over 150 agnostic type meetings in the USA and in 5 foreign countries. These groups date back to 1975 with the formation of the Quad A groups in Chicago, IL followed by my home group We Agnostics in 1978 in Los Angeles, CA.


What we are not!
We are not a group of people trying to form a split within AA, nor do we have any desire to create another step program. We are not asking to change the steps, the principles, the concepts, the traditions, or anything else that makes AA what it is. We are not a publishing house which publishes it's own literature or anyone else's, nor do we aspire to be that. We are simply a group of people who are putting on a themed convention, as in the themed meetings for women, seniors, LGBT, Hispanics, men etc.. We are committed to remaining neutral on any internal conflicts within the AA fellowship. We are just providing a place for people to convene and talk about whatever they wish.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: nekoi]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано19.05.14 08:26



1. Вярванията могат да бъдат всякакви и не е задължително точно религиозните да са най- неприемливи.
2. Отцепването от "корабът майка" определено не винаги е бил добре за него. Надявам се, че новото направление ще успее да вземе само най- доброто от АА /класик/ и да го доразвие в положителна посока.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: ALONE911]  
Автор nekoi ()
Публикувано20.05.14 00:56



We are not a group of people trying to form a split within AA, nor do we have any desire to create another step program. We are not asking to change the steps, the principles, the concepts, the traditions, or anything else that makes AA what it is.

Ние не сме група от хора, които се опитват да се отцепят от АА. Нямаме намерение да създаваме друга стъпкова програма. Ние не желаем да променяме стъпките, принципите, концепциите, традициите или каквото и да е, което прави АА такова, каквото е.
---------------------------------------
Тук възниква въпросът - как могат атеисти да ползват програмата на АА, след като в нея се говори за Висша сили и за Бог. Но този въпрос е възникнал преди появата на тези групи или преди ние да знаем за тях.
Ключът е в израза "Бог, кой както го разбира".
И още в "Единственото условие за членство в АА е желанието да се спре пиенето"



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: nekoi]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано20.05.14 09:30



Имам трима приятели с над 20 год трезвост, членове на АА които са атеисти. Когато съм ги питал как става номера, единия ми каза че е трезв 24 часа а другите двама, че знаят, че те не са Бог и имат смисъл в живота. Много хора покрай мен се отдръпнаха от АА заради невъзможността си да приемат идеята за висша сила. Аз лично съм безпомощен, не мога и не знам как да им помогна без да включа висшата сила в моето възстановяване.
Между впрочем в АА групата която посетих в Америка не говориха за Бог както и не се молеха и не се държаха за ръце след сбирка. Може и да съм нацелил такава група от атеисти.





Тема Re: АА групи на атеистинови [re: puvpav]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано20.05.14 10:11



Ами как правят Трета стъпка, която за мен е фундаментална ?
В какво или къде оставят живота си болните хора ?



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: spiritual]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано21.05.14 10:04



Очаквах отговор, но няма такъв, за мен Програмата на Анономни алкохолици е път към Бог, тя така е устроена, такава е същността и, така е замислена, човек като прави прави стъпките, като се труди, за намери пътя към Бог, да открие Божията воля и да я следва.
Не мога да си представя как може да си в АА, и да останеш атеист, или да не се молиш, ами то това е основата, да се научи човек да се моли за хората, за които в една друго време и реалност би мразил, би преследвал и би им отмъщавал.
Това е първото нещо, между другото, което ме стъписа, учуди ме, и ми беше най-трудно, да се науча да се моля за човек, който така ме дразни, така ме ядосва, ама така ми ходи по нервите, че просто нямам думи, това е за мен повратната точка, момента, в който обръщаш посоката, оставяш всичко старо, и правиш нещо различно, ново.
Всъщност така го обясняват и Джо и Чарли, и това съм запомнила аз, и това правя.
Промяна, промяна, промяна, промяна ...
Преди време, едно момиче, доста болно, и физически зле, идваше на сбирки, сега дори не може да идва и на сбирки, та по-миналата година, като дойде на новата сбирка, и ме попита, директно, еди кой си, какъв ти е, още, къде работиш, и какво правиш, аз и отговорих на въпросите, тя ме погледна и ми каза, хм, едно и също е при теб, няма промяна ...


Да, едно и също, ако се случва така, че се прави едно и също, значи се цикли, значи болестта е спряла някъде, и не иска да се оттегли. Ако няма промяна, няма възстановяване, трябва да има промяна, първо в действията, после промяната в мисленето, промяна в сърцето, и после идва промяна на обстоятелствата и промяна в живота



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: spiritual]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано21.05.14 12:25



Програмата на АА и въобще АА е сдружение на алкохолици за отказване от алкохола.
Дали ще вярваш в Бог или в каквато е там друга сила / абсолютно не вярващи в нищо хора не съм срещала/- Вселена, суеверия , "нищото", себе си е съвсем друго.
"Атеисти" е термин който се обозначават хора не вярващи в Бог в повечето случаи, а не изцяло в нищо не вярващи. Природата също има свои закони.
Това, че не се молиш не те прави нехуманен, а това, че си вярващ далеч не е определение за светец.
Не е и нужно да се молиш за някой, а да разбереш неговата гледна точка дори и да не е правилна.

Моите възприятия за АА са коренно различни от твоите, а 12 стъпки нито са задължителни, нито някой който ги е минал му гарантират "вечен покой"
За мен бяха важни хората в АА, а не "стъпките". По тази причина възприемам създаването на атеистични групи като разцепление в АА. Не намирам нищо толкова различно освен ако някой не е сбъркал целите на сдружението.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: ALONE911]  
Автор nekoi ()
Публикувано21.05.14 22:03



Ами как правят Трета стъпка, която за мен е фундаментална ?
В какво или къде оставят живота си болните хора ?


Как правят Трета стъпка във въпросните групи не знам и няма как да ти отговоря от тяхно име.

Но съм видял и виждам какво се случва с хора, които идват в АА, без каквато и да е вяра.
Най-често те придобиват НЯКАКВА вяра.

Колко се гордее с мисълта, че човекът, издигнал се толкова величествено от една клетка, зареяна в първобитната тиня, е върхът на еволюцията и следователно e единственият Бог, когото неговата вселена познава. Трябва ли да се отрече от всичко това, за да се спаси? При тези разсъждения неговият наставник обикновено се разсмива. Това, мисли си новодошлият, е последната капка. Това е началото на края. И е точно така: това е краят на стария му живот и началото на навлизането му в нов. Наставникът вероятно му казва:"Бъди спокоен! Обръчът, през който трябва да прескочиш, е много по-широк, отколкото ти се струва. Поне така беше с мен. Така беше и с един мой приятел, който навремето беше вицепрезидент на Американското дружество на атеистите, но го прескочи, като при това му остана много място." "Добре", казва новодошлият. "Зная, че ми казвате истината. Без съмнение братството на АА е пълно с хора, които някога са вярвали в това, в което вярвам и аз. Но как при тези обстоятелства мога да бъда спокоен? Това искам да зная."


Най-честият начин е посочен по-горе в разработката на Втора стъпка от 12 и 12. Като за начало алкохоликът започва да приема, че той НЕ Е Бог. Това е съвсем достатъчно като за начало.
И тъй като, както и ти казваш, АА е път към намиране на Бог, нататък всеки алкохолик намира по своя начин своя Бог.
За някой това може да бъде и самото АА.
В групата ни има и двама-трима, които не пият по няколко години, но и до днес казват, че са атеисти. Мога да предположа как АА им помага на тях, но нямам право да говоря от тяхно име



Но доколкото Трета стъпка ни препоръчва само да ВЗЕМЕМ РЕШЕНИЕ да оставим живота и волята си в ръцете на Бог, както го разбираме, всъщност освен другото тя ни препоръчва да вземем решение ДА СЕ ОТКАЖЕМ ОТ СВРЪХКОНТРОЛА, който всекидневно се опитваме да упражняваме над всичко и над всички.

Трета стъпка все пак казва само ВЗЕХМЕ РЕШЕНИЕ.
Защото съм сигурен, че и ти, като си го взела това решение, не си успяла веднага да оставиш живота и волята си в ръцете на Бог, както ти го разбираш. И че и днес в някои моменти не ти се получава напълно да изпълняваш това свое решение, макар че си го взела искрено и с пълната сила, на която си способна.
Затова натататък има още стъпки.
И след Трета ние продължаваме по тях в този вълнуващ и труден път към намирането всеки на своя Бог.

Редактирано от nekoi на 21.05.14 22:09.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: nekoi]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано21.05.14 22:33



Отговаряш на мен въпреки, че аз не съм задала този въпрос.

Аз не съм атеист в класическия смисъл на това понятие, но мога да се прибавя към агностицистите.
Възможностите за сега на хората са такива, че не са в състояние да докажат твърде много неща във Вселената.
Аз вярвам, че съществува "световен разум" и той не се губи, а доразвива. Вярвам, че няма случайности.
Вярвам в теорията за времето и пространството и т.н.

Уважавам всички хора които вярват в нещо независимо дали съществува или не. Вярата е много силно нещо. Да повярваш в себе си също не е толкова лесно, а напротив може би най- трудното.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: nekoi]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано21.05.14 22:41



Да вярваш в нещо и да спазваш нещо е много различно нещо.

Тези които вярват в Бог спазват ли десетте божи заповеди?
Всички които не вярват в Бог ли не ги спазват?
Определено - не. Защо? Защото голяма част са общочовешки.

Същото мисля и за традициите и стъпките на АА.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: ALONE911]  
Автор nekoi ()
Публикувано22.05.14 02:19



Да вярваш в нещо и да спазваш нещо е много различно нещо.
Тези които вярват в Бог спазват ли десетте божи заповеди?
Всички които не вярват в Бог ли не ги спазват?
Определено - не. Защо? Защото голяма част са общочовешки.
Същото мисля и за традициите и стъпките на АА.


Същото мисля и аз :)



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: nekoi]  
Автор July_mf ()
Публикувано23.05.14 00:00



Висшата сила през погледа на атеиста

"Имам богат и в по-голямата си част полжителен опит от работата с атеисти.
Всеки член на АА има право на собствено мнение. Много по- добре е да се поддържа открито и толерантно общество, отколкото да се поддаваме на недоволство, което може да възникне заради нечии възгледи. Не познавам човек, който да си е отишъл от АА и да е починал, само защото е има атеистични възгледи за света.
Но аз винаги моля такива хора да приемат за Висша сила своята група. Когато за първи път са дошли в АА, те са пиели, а болшинството от членовете на групата са пазили своята трезвеност. Следователно за тях групата представлява Висша сила. Това не е лошо за начало, и за много от тях развитието започва именно от тук. Разбирам добре чувствата им, защото някога бях като тях"

Писмо, 1962г.
Бил У.




Тема Re: АА групи на атеистинови [re: July_mf]  
Автор nekoi ()
Публикувано23.05.14 00:38



Ех, Джули, взе ми думата от устата. Нали знаеш, една крава казала - мууу. А другата казала - пфу, взе ми го от устата.

Всъщност не си ми взела думата, защото точно това писмо на Бил У. не съм го чел или съм го забравил.
Но същото е казано с други думи във Втора стъпка - 12 и 12. В смисъл, че като за начало може да приемете за своя Висша сила групата на АА, защото в нея има хора, които са се справили с алкохолизма и в този смисъл те са сила по-голяма от все още страдащия алкохолик.

Всъщност, когато постнах онова писмо на Дороти, не целех да предизвиквам дебати, а само да информирам, че има и такова животно, за което поне аз не бях чувал.
Честно казано, засега не мога да си формирам мнение за тези отделни групи на атеисти в АА - дали могат да бъдат вредни за движението, да са полезни или е все тая с тях и без тях.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: July_mf]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано23.05.14 08:36



То, било казано много отдавна.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: nekoi]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано23.05.14 08:46



На АА може да им е все тая, но определено на тези групи не им е дали ще използват, учат от опита на членовете на АА.
Много неща има да научиш от един "вярващ". Много пъти той дори не осъзнава колко много истини казва и как влияе на другите.Вярата на другите е изключително зареждаща.

В много редки случаи и аз ходя в църква. Просто ми действа успокоително. Веднъж съм ходила и в параклис...



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: nekoi]  
Автор Sandu62 (минаващ)
Публикувано23.05.14 15:19



Всичко, което споделях дотук по темата бе с единственото желание да разкажа аз какво правя, как аз възприемам Традициите на АА, защо аз приех да упражнявам Програмата на АА със спонсор и разбира се в доста постове съм споделял съвсем точно как се промени живота ми извън АА. Нямам грам желание да насилвам някого да споделя и аплодира моето мнение. Да се харесвам на всекиго, на всяка цена, във всяка ситуация са неща, останали назад, в близкото минало. И сега, когато оттук - оттам казват, че ходя на сбирки в почти всички групи на АА в България, защото искам да ме харесват, забелязват, да показвам колко много знам, а пък аз все повече се убеждавам, че нищо не знам, искам да извикам, че ходя навсякъде, защото се молих на Бог и получих Неговата милост, когато слушам, да чувам единствено и само това, което ми е полезно да остана трезвен и в днешния ден. Нито повече, нито по - малко. И се доверявам на Д - р/това за всички атеисти, агностици, свободомислещи и други/, че доста често говорим за едно и също нещо с различни думи, което води до излишни спорове, нетолерантен тон и т.н. Преживяването за мен е пред думите. Затова съм казвал, че АА е моята църква, въпреки че АА не е религиозна организация, точно защото не е църква. Но в АА се докоснах до това, което дядото на Бил Уилсън е казал преди да умре, а именно:"...в небесните сфери звучи музика, но че проповедникът няма право да му казва как трябва да я слуша." Това за мен в частност е 11 - та стъпка от нашата програма, но преди съм упражнявал и упражнявам първите 10 със спонсор. Радостен съм и съм благодарен, че моят спонсор за секунда не се изживява в ролята на проповедника и моя духовен жизнен опит от само себе си се допълва от опита и на други алкохолици, защото не връзвам кусури не само на моя спонсор, аз просто искам да бъда трезвен, но не да се напъвам да бъда трезвен. Каквото и да значи това.

Аз наистина съм благодарен, че в резултат на публикуването на това писмо, мога да прочета мнението на всички и посоката, пътят по който съм поел добива още по - яки очертания. Интересува ме, вълнува ме полезното, единствено полезното за моята трезвост. Господи, благодаря Ти! И днес съм трезвен и не ми се пие. Нека бъде Твоята воля, а не моята. Амин!



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: ALONE911]  
Автор Scourge of iron (Meet your maker)
Публикувано23.05.14 21:39



Вярвам само в себе си че мога да не пия.
И че не сме сами във вселената.
Дотук ми се изчерпва вярата.
Може би има задгробен живот..може би прераждане,карма и изкупление..но всичко са хипотези щом не почиват на собствен опит.
А за мен има значение личния опит и най-вече крайния резултат.
Много алколици си умират в опита.
Единственния начин да излезнеш от порочния кръг е да убиеш илюзиите си за контролираното пиене.
И да разрушиш това което те разрушава.
Няма начин една бутилка от евтино стъкло и шльокавица да е по-силна от мен.
Затова и успях.
За да докажа на всички и себе си че го мога.
И вие го можете!!!

Където има воля,там има и начин!
Time heals nothing!


Тема Re: АА групи на атеистинови [re: ALONE911]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано25.05.14 11:39



Брей, аз се разболях, и нямах време да чета, гледай колко е писано по темата


Ами разбира се, ако наистина вярваш в Бог, и ако си негов последовател, и го обичаш, с цялото си сърце и душа, разбира се, че ще спазваш това, което Той повелява, какво по-ясно или просто нещо от това



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: nekoi]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано25.05.14 11:45



Супер се е получило, супер, ама по-супер няма как да бъде, аз много се страхувах от спорове, дебати, и полемики, но вече не, само чрез спорове, полемики, или дебати може да се върви напред, и да се развива човек


Супер точно си го казал, "като за начало", да, като за начало, визирам себе си, аз пиех лекарства, на около месец без алкохол, ако някой ми заговореше за Бог, надали щях да го отразя.
Спомням си добре как после, като се бях нещо увлякла по духовна литература, и говорих за нея на сбирките, ми беше направена забележка, че там, на сбирката, не е място да се говори за такава литература, и се обидих тогава
Сега вече осъзнах защо е така, наистина, "като за начало", трябва много внимателно да се "стъпва", много много внимателно, за да може един страдащ човек да се "закачи" така да се каже за АА.
Но след началото има среда, и логично е, да има някакво развитие, ето за това аз писах, като правя правя Стъпки, колкото мога разбира се, да се види нещо различно, да има развитие, и това развитие да е намирането на Бог



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: ALONE911]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано25.05.14 11:49



Абе да ти кажа и аз едно време вярвах в световен разум, във Вселената, в хората, в смисъла на живота, в смисъла на смъртта, в теориите на прераждането, на кармата, в теорията на Пако Рабан, в трудовете на Пиер Дако, и най-вече ми беше станал много симпатичен Лазарев, с "Диагностика на кармата", дааааааааа....
Супер ми бяха, и стоях сама на една вила, майка и татко ме "гледаха", аз не можех да контактувам почти с никого, социализацията ми под нулата, супер ти казвам, и четях Лазарев...
Мисля, че няма нужда от мой коментар !



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: spiritual]  
Автор Scourge of iron (Meet your maker)
Публикувано26.05.14 12:20



За какво се говори на сбирките?
Предъвкването на едно и също с месеци наред.
Как да се доубедиш все повече!!
Е,виждаме че не сме сами,споделяме..хубаво..ама практика се иска,не канонно спазване на подточките в дебелата голяма книга,и накрая..ама аз се хързулнах,и се отрязах така мъничко..предайте в клуба,че съм се подхльзнал.
Ами нали ходиш всеки ден на клуб?
Нали се уповаваш на висшата сила?
Защо тази висша сила,не те спря преди да влезнеш в магазина за алкохол,и да се усмъртиш,напук на господ и висшата сила..след месеци на въздържание.
При мен големите ограничения почасово,и по програма,винаги са водели до едно-до издънка.
Така спирах цигарите,три години,така спирах и алкохола,с години.
Не се ли вземеш сам в ръце,никой не може да те спаси.
Като във филма Топло

,където чичко Снегов отказва да подпише декларацията за парното в кооперацията.
И Кукера му казва...ами като сте вярващ човек..ще ви спусне ли отгоре господ тръби и радиоатори,да падат от небето??
Вчера го гледах и много съм се смял..на назадничавостта на хората с вяра.
Прогреса е в собственната уверенност на силите!

Където има воля,там има и начин!
Time heals nothing!

Тема Re: АА групи на атеистинови [re: ALONE911]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано28.05.14 08:59



Моето мнение по въпроса за Висшата Сила се променя и допълва постоянно. През времето на моето възстановяване имах период, в който много се разочаровах (както ми се струваше тогава) от действието или по-скоро от бездействието на моята лична ВС.

Моменталически я уволних, като заявих че "ще се оправям сама". Не е нужно да казвам, струва ми се, че това си беше чиста проява на моя егоцентризъм, нетърпение и желание за власт, но тогава смятах, че постъпвам правилно.
Не си губих времето изобщо, а потърсих спонсор атеист. Попаднах на човек, трезвен от 15 години, чиято Висша Сила беше групата на АА. Докато работихме с него, аз категорично отказвах да казвам Молитвата за смирение. И всякакви други молитви също. Но не издържах дълго, защото аз просто имам нужда от Сила, която е неразбираема и с която мога да се усамотявам сутрин, вечер, през деня и да се облягам спокойно на Нея.
Да общуваме чрез молитва и медитация, но аз съм си такъв човек, просто не ми е комфортно дълго време без Него и главата ми трябва да е в облаците.
Но съм много благодарна за трезвомислието на тогавашния ми, здраво стъпил на земята спонсор, който ми даде много от своя опит и време.

П.П. На който каквото му помага, важното е трезвостта ни да е щастлива и пълноценна, да не е само стискане на зъби и юмруци, че така не се изкарва длго.

Усмихни се, има изход.

Редактирано от girasol* на 28.05.14 09:00.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: nekoi]  
Автор josko1 (:))))
Публикувано28.05.14 09:10



Това писмо се получи на мейла на нашата група и го поствам тук почти цялото, защото ми се вижда много интересно. Не знаех, че в рамките на АА има групи на атеисти, агностици и свободомислещи. И защо да няма? След като има чисто женски групи или гей-групи.
Не знам какво е отношението на АА General Service Office към тези групи. Но каквото и да е то, макар че самият аз не съм атеист, тази идея ми допада. Защото тя показва широтата и толерантността на АА. В противовес на онези непознаващи АА, но изказващи мнения, че АА е секта или поне прилича на секта.

=====================================================

Няма такава музика, бе Некой! Една жена е бременна или не е. Всъщност, ти знаешли името на Анонимни Алкохолици окаде е дошло? Първите сто, възстановили се алкохолика се събрат с надежда да намерят подходящ начин за разпространяване на Духовната програма, за която те вярвали да е чудесен начин на възстановяване на алкохолизмът. Повтарям - възстановяване на алкохолизмът, не спиране на алкохола. Те написали книга в която се дава подробно указание и пример как самите те "с помоща на новонамерена сила" успяват да се отърсят от страхът, дузина вида от предрасъдаци и бъдат свободни от оковите на егоцентризма. На книгата дали име "Анонимни Алкохолици", а по-късно братството на АА официано приема туй име и се нарича "Анонимни Алкохолици". Сиреч, Духовната Програма на АА е в самата книга, или както е писано в нея "главната цел на книгата на АА е да помогне на болния алкохолик да открие за себе си Бог"/така както той го разбира/, който би могъл да му помогне да преодолее проблемите си, ако му позволим разбира се.
а/ ние сме алкохолици и не сме в състояние да управляваме живота си.
б/ никаква човешка сила не е във състояние да ни освободи от алкохолизмът.
в/ Бог може и би ни избавим, ако Го потърсим.
Възможно ли е за АА да съществува без Духовната Програма на АА/12 Стъпки? А 12-те Традиции? Женски ли били те или сбирки на геи-ове.... нямаш представа за високото духовно ниво на тия събратя и безусловно им желание на действие да помогнат и подадът ръка на затъналия в тиня алкохолик. Иначе, преди братството на АА е съществувало движение на алкохолици наречено "вашингтонианс". Много свободни били. Занимавали са се със всичко. Включително продажба на роби. Взимали отношение в политиката. Религия! След като са алкохолици един Бог знае какви каши объркали та днес шепа хора знаят за тях. Изчезнали заедно с пчелите!





Тема Re: АА групи на атеистинови [re: Scourge of iron]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано31.05.14 14:29



Не знам как точно да отговоря, иска ми се да напиша, че някак е лесно да се жонглира с евтин цинизъм, и да се нижат думите, ако си "прескочил" трапа, и нещата са минали сравнително леко, не е имало утежняващи обстоятелства.
Не преувеличавам, нито искам да те обидя, не, но аз видях развитието на болестта, пред очите ми, видях какво се случи с един изключително интелигентен, смел, образован човек, видях смъртта му, и това е оставило незаличими следи в съзнанието ми.
Вярно е, че може много да се пише, да се коментира какво се прави на сбирките, какво се преповтаря, или се "дъвчи", да, възможно е и да се подиграват хора на това, но аз допускам такова отношение единствено при хора, които не са имало пряко отношение към този проблем, които никога не са чели нищо в тази връзка. И все пак е въпрос на развитие на индивида, дори и напълно здрав, без такива проблеми, да има правилно и конструктивно отношение към алкохолизма и към една такава уникална възможност за туширане на крайните неприятни състояния на болните от тази болест.
Каквото и да се говори на сбирките, колкото и да се преповтаря, каквото и да се "дъвчи", на каквото и да се уповаваме, каквото и да е това, то е хиляда пъти по-добро от най-добрият и лекият пиянски ден на един алкохолик, това мога да отговоря и напиша. Още, в условията, в които живеем, при така трудната социална ситуация, възможности за помощ, лечение, възстановяване, съществуването на такава организация за мен е нещо толкова ценно, толкова значимо и към нея може да се подхожда единствено с уважение и признателност.
По отношение на Бог, и "назадничавостта" на хората, които имат вярав Бог, бих казала, че това е лично твое мнение, и то е много примитивно, но не бих спорила или влизала в диспут на тази тема. Не че не мога, просто няма смисъл

, и някак излизаме от темата.

ПП. Ще си позволя да те попитам, като си постигнал някакво добро здравословно състояние, психическо и физическо, вероятно и емоционално, дори материално, което е много хубаво, дали след това си помислил някой път за някой друг алкохолик, който обаче няма нито едно от тези неща сега в този момент ...

Редактирано от spiritual на 31.05.14 14:52.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: spiritual]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано31.05.14 21:17



Защо тези които са прескочили трапа сравнително лесно нямат ли право да говорят или трябва да си в него поне с единия крак за да се даваш за пример?
Не ми харесва израза "че ако не можеш да бъдеш добър пример, то бъди лошо предупреждение".

Определено мисля, че Scourge of iron има доста по- добро звучене от много хора тук.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: ALONE911]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано31.05.14 21:45



Ако търсех добро звучене, тази вечер щях да отида да слушам концерт на открито, на форума, и щях да задоволя тази си потребност, от слушане на хармонично съчетани звуци, но бях твърде изморена.
Зависи кой какво търси, и къде го търси





Тема Re: АА групи на атеистинови [re: spiritual]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано31.05.14 22:09



Зависи кой какво търси, и къде го търси

По- важно е какво ще намери и къде.
Първото отнема твърде много време, докато второто винаги намираш.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: ALONE911]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано31.05.14 23:12



Нищо не разбрах, кое е първото, и кое е второто





Тема Re: АА групи на атеистинови [re: spiritual]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано01.06.14 15:59



Зависи кой какво търси, и къде го търси

По- важно е какво ще намери и къде.
Първото отнема твърде много време, докато второто винаги намираш.

Това което търсиш не винаги го намираш и не винаги на мястото където трябва да го намериш.
Иначе, винаги намираш нещо на определено място, но това трябва да е това което търсиш.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: ALONE911]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано01.06.14 20:25



Разбрах те, благодаря, хареса ми



И аз пък, хареса ми, малко неподходящо се изразих, полезно ми е

Редактирано от spiritual на 01.06.14 20:42.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: josko1]  
Автор nekoi ()
Публикувано02.06.14 00:17



Знам откъде идва името на Анонимни алкохолици.

Всъщност, когато прочетох това писмо и го постнах тук, на пръв поглед идеята ми допадна и го казах.
Но после, колкото повече се замислях, толкова повече резерви към тази идея се появяваха в мен.
Защото не виждам как тези групи ще успеят, хем да нахранят вълка т.е. да изоставят напълно идеята за Висша сила, хем агнето да остане цяло т.е. да вървят по 12-те стъпки на АА (в този момент ми стана смешно, защото днес 15-на човека от АА изядохме едно печено агне, което и по емпиричен път доказва, че агнето не може да остане цяло, навъртат ли се хора от АА около него

)

Действително програмата на АА е път към намиране на Бог, КОЙ КАКТО ГО РАЗБИРА.
Като се вземе предвид написаното с главни букви, това не е толкова трудно, колкото им изглежда на някои.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: nekoi]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано02.06.14 08:45



Преброих, че 9 от стъпките могат да се използват и се използват от всеки. Част от тях са в основата на психологията т.е. оздравителна програма за всеки.
Това са: 1,4,5/ частично/, 8, 9,10,11,12.

Обаче, аз не мисля, че това е главния проблем на АА или, че ще бъде първото разцепление.

В 40-50 години беше пусната тема, че "Алкохолът убива годишно поне 3 милиона".



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: nekoi]  
Автор diablo67 (непознат )
Публикувано03.06.14 16:40



Що се отнася лично до мен, аз не застъпвам определена ортодксална религиозна теория за Бог или Висшата сила, както предпочитате. Никога не съм одобрявал религиозния догматизъм. Оприличавам ги на коне с капаци. Ето това е вярно, а това - грешно. Има само един правилен път, всичко друго е от сатаната. И въпреки това има много какво да се научи от религиозните люде. Дори им завиждам понякога, защото за тях няма съмнения и колебания и те намират смисъл и щастие в своя живот. Това е техният избор и тяхно право. Аз самия имам своя собствена представа за Бог и определено вярвам, че нищо в тоя живот не е случайно. Не си напъвам главата да се опитвам да го обясня, защото няма смисъл, пък и достатъчно време съм живял в главата си и съм въртял теории, вместо наистина да живея. 12 те стъпки всъщност са замислени като начин на живот, който е път към Бога. Крайната цел е да осъществиш контакт с Висшата сила и да пуснеш контрола, който така здраво си стискал досега. Когато оставя контрола в ръцете на Бог, вместо на болната си глава, тогава живота ми става по-добър. По-леко приемам и хубавото и лошото, защото вече осъзнавам колко малко всъщност зависи от моята воля. Що се отнася до промяната, спор няма. Не мога да правя едно и също и да очаквам нещо да се промени. Ако искам промяна, предприемам определени действия и тогава мога да очаквам промяна. И не спирам. Много е лесно да се върна към стереотипа си, защото той се е затвърдил с години. Ние алкохолиците се страхуваме от промените. Защото те носят риск и несигурност. По-добре познато зло, отколкото неизвестност. Ама ако не пробваш как ще разбереш кое е добро за теб? И не бива да забравям, че това е процес, а не събитие. Тоест изисква време. Нещата стават бавно, но стават, ако постоянстваш. Алкохолика, тоест моя милост обаче иска всичко и го иска веднага. Аз дори започнах да ходя в неделя на църква. Задайте си въпроса западняците по-прости ли са от нас като ходят в неделя на църква. И колко от ходещите са наистина религиозни? Не мисля, че имат и 50%. Да не говорим, че в сегашния живот материалното е завзело изцяло ценностната система на хората. За духовни или така да го формулирам чисто общочовешки ценности не остава много място. Нима това не е морална деградация?



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: ALONE911]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано13.06.14 13:03



Отцепването от "корабът майка"


Може ,може...аз съм живия пример.
Всичко може,зависи дали наистина истински ти стиска.
Аз лично изобщо не ми хареса идеята цял живот да се чуствам зависим от АА.
Като хванат за тънка сламка която всеки момент може да се счупи.
В крайна сметка от мен си зависи,нали?
Не от господ или АА членовете.
Твърде много почерпени приятели съм виждал на сбирките на АА в Норвегия за 6 месеца период.
Това не е спиране и работене по програмата.
Това е агония.
Тичаха като луди пои всяко време на деня когато имаше отворен клуб през деня,въртяха се с часове преди да дойде часа на сбирките,виждах нервността им и треперенето им...
Кое е по-добре,да си години на ред жертва държаща се за тънка сламка,или успяваш сам алкохолик със собственно прозрение че можеш.
И със сила да направиш промяната?
Понеже от първите съм виждал доста.
Те ако някой не им кажеше всеки ден колко са горкички..тичаха да се напиват.
И после предаваха от тяхно име поздрави според протокола.
Усетих една грешна насоченост в много отношения относно този клуб в който съм ходил.
Може другаде да е друго..но това съм видял аз.
И си рекох....5,6 години устискал,3 години устискал..и със седмици запои след това.
Еми през тези 3 или 5 години..какво изобщо проумя?
Че не трябва да се докосва 1та чаша.
Аз това спазвам.
Просто и лесно.
Иначе и пет големи книги да цитираш,ефекта все ще е нулев.
Много приказки,много обяснения..и накрая едно няма нищо.
1/3 от членовете се дънеха резонно.
Ако не и половината.
Значи някъде нещо е сбъркано.
Аз където ми казваха че не ходя всеки ден ,а по ден два в седмицата,се оказах най-сериозния явно.
И то със собственна помощ.
Може би съм си внушил че съм алкохолик,но едва ли.
Баща ми умря от пиене и беше алкохолик.
И аз съм точно негово копие по начин на пиене.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: АА групи на атеистинови [re: spiritual]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано13.06.14 13:08



Мен лично предъвкването само ме натоварваше още повече.
Нямах нужда от постоянно припомняне на това колко съм жалък.
Това така или иначе си го знаех.
Имах нужда от конкретни мерки.
А всеки ми казваше..това си зависи от теб,ти трябва.
И аз го направих.
Осъзнах ..потупване по рамото,съчуствие,просълзяване по времето на разказите ми..но оттам нататък съм сам,аз трябва да направя крачките.
Дела иска,не думи!

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: АА групи на атеистинови [re: ALONE911]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано13.06.14 13:10



Вече имам нов ник.
Вследствие разочарованието ми,пълното ми разочарование от много (духовни и извисени) дъновисти-вегетарианци.
Толкова много фалш,агресия,злоба,егоизъм и стиснатост...толкова много егоцентризъм и материализъм не бях виждал досега.
Започнах книга относно това.
Фанатизна на доктрините-я кръстих.
И съм до 7ма глава.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: АА групи на атеистинови [re: Church enemy]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано13.06.14 13:12



Че не трябва да се докосва 1та чаша.

Аз мисля, че в основата е това, поне за мен.

АА е доста добре да се хванеш когато си на дъното или обезверен. Все пак там можеш да видиш и хора които са се измъкнали.
Мисля, че това е главното.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: nekoi]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано13.06.14 13:15



No gods,no masters!
От теб си зависи.Днес и сега!
Боговете обикновенно те разочароват.
А господарите те оковават във вериги.
Моята философия е,собственните сили.
Успявам ,значи мога!

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: АА групи на атеистинови [re: Church enemy]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано13.06.14 13:20



Не знам защо влагаш толкова много енергия в това.
Просто твоите очаквания са се разминали.

Аз определено имам ако не негативно, то предпазно отношение към такива обединения с духовна цел.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: diablo67]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано13.06.14 13:21



Не мога да завиждам на коне с капаци и религиозни фанатици.
Те са единственно за съжаление.
Какво става накрая когато пясъчния замък на многото единственни истини рухне??
Доскоро имахме в живота ни едни такива люде,за които имаше истина само ако Дънов е казал да.
И заради месото късаха връзка след връзка.
За тях приятелствата и хората са като салфетки за нос.
С които могат да се изсекнат веднага след като не стане на тяхната.
Пострадах и материално от тях.
Сега ще пребоядисвам кола.
Понеже не ги уважихме наврънх нова година да идем без месо у тях.
Аууу колко сме лоши...
Аууу как не сме им угодили пак като всеки път преди това.
Щом месото и догмата за вегетарианството е по-ценна от хората като цяло..да си живеят със зеленчуците,пастичките,тортичките и мебелировките.
Ще се сетят че вече тук си осраха пътеките,и само те са си виновни.
Сега щели да пробват в бг,тук не им се живеело вече,нямали вече приятели.
Няма как света да се върти около теб.
Няма как да стане,в който и да е фанатичен ум това да е висшата цел.



Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: АА групи на атеистинови [re: ALONE911]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано13.06.14 13:26



Мисля че всяко зло е за добро.
В главата ми има идея не само за книга,а за движение ,което да се разрастне с превантивна цел.
Понеже добрите хора си патят от такива.
Те са прекалено хитри и двулични такива хора,и останалите страдат понякога деситилетия.
Мисля че се роди идеята за нещо по-голямо..освен ако не стана и аз обект на нападения от такива,както вокалиста на Сепултура преди години.
Опитали са да го свитнат ,някакви крайни религиозни фанатици.
На прав път е човека.
Който не може да намери консенсус с думи,ползва правото на силата.
И аз го изпитах на гърба си.
Това е безсилие.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: АА групи на атеистинови [re: ALONE911]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано13.06.14 13:27



ДА,СЪГЛАСЕН СЪМ.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: АА групи на атеистинови [re: Church enemy]  
Автор Lodez ()
Публикувано13.06.14 14:33



Е абсолютно точно ,където има воля има начин ,а където има болестта алкохолизъм НЯМА воля ...Който има воля няма алкохолизъм !Е най-после доказахте ,ясно и точно за какво иде реч.Алкохолната зависимост не е алкохолизъм .Който има воля да живее без да пие и да не го мисли ,не е алкохолик !



Редактирано от Lodez на 13.06.14 14:36.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: Church enemy]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано13.06.14 14:38



"Предъвкването", за което говориш, всъщност служи на новите, за да научат това, което след време и на някои от тях също ще звучи като "предъвкване".
Считам, че мислиш егоистично, и аз така мислих в началото, и дори попитах, като мине една година, и какво трябва да правя, и ми се каза, че е мой избор дали да остана или не, вероятно и аз тогава съм разсъждавала като теб.
Истина е, това, което четем на мен ми е познато, но за новия ... за новия, който идва сега, е непознато, и е най-интересното и най-важно нещо на света в този момент, защото от това зависи живота му, това всъщност е направено за него, за новодошлия.
Мисля, че само чрез това "предъвкване", при мен се получи едно разширяване, или разчупване или разбиване на егото, да слушам "предъвкването" заради някой друг човек, и в този момент да не мисля за себе си.
Не мисля, че на сбирките се събираме, за да си напомним колко сме жалки, няма такова нещо, напротив, който е трезвен, и е стъпил здраво на фундамента Бог, той изобщо не е жалък, ами е много по-достоен от хиляди други хора.

Редактирано от spiritual на 13.06.14 15:05.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: Lodez]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано13.06.14 15:20



Мислиш ли, че един зависим, алкохолик, човек с проблем в пиенето ще седне да анализира какъв е точно?
Мислиш ли, че и може безпристрастно да го анализира?

Да оставим, че програмата да прочете, че и Сила да си измисли и то непременно да е Бог.

Не мислиш ли, че волю, неволю се затварят врати за хора и че постоянното повтаряне отблъсква много хора.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: Church enemy]  
Автор stasi123 (непознат )
Публикувано13.06.14 16:08



Днес се срещнах с една жена, която вече е осъзнала, че не може "повече така" и не знае как да продължи да живее. Днес си спомних как пиех и аз, също като нея - понеже имам алкохолна амнезия и не си спомням как стояха нещата около мене, когато бях в нейното състояние. Не се просълзих от жалост към нея или към себе си. Днес ми се разкри нов смисъл в едно предъвквано изречение от предъвкваната Голяма Книга. Тази жена е видяла пред себе си уверени, спокойни и ведри хора (членове на АА), които определено не изглеждат, нито се чувстват жалки. Тази жена намери на кого да сподели всичко, което я вълнува, и да срещне пълно разбиране и подкрепа. Тя за първи път чуваше от нашите уста думите от Голямата Книга, които ние си "предъвкваме" с години и в очите й изгря НАДЕЖДАТА. Тази жена днес ми помогна много!



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: ALONE911]  
Автор Lodez ()
Публикувано13.06.14 16:39



Ами аз мисля ,че само алкохолика минава времето си в доказване, че не е алкохолик ,но също така мисля ,че може да му се помогне само, когато той го пожелае и не само го мисля, но и опита го показва .Освен това АА помага само на хора, които искат и то само от личния си опит по програмата на АА ,а не да МТ или ПФ .Примерно аз знам да помагам само чрез това, което аз самата правя и получавам в АА и по никакъв друг начин .И както да ръчкам да влача да нося ,да моля и да прикотквам рано или късно този, който само се е съгласил ,че има нужда и малко му е олекнало спира да прави програмата и започва програмата за взаимоотношения и битово преуспяване като казва ,че живота е суров и той не може да се подчини на духовни принципи и глупости и тръгва да се радва на новите си познания да споснорира и себе си и другите докато пак стигне до там откъдетоп е дошъл ,че и по зла .Таков си е положнието .Аз например не мога да си разрешавам да съм съзависима защото това за мен е най- краткият път до болното ми его и връщането на болестта на свобода ,така че се пазя . Е не винаги успявам но внимавам.Тези хора ,които искат да бъдат увещавани не са моя работа .В АА има всичко и това също не е моя работа ..Има си всякакви сбирки и всякакви хора.Например Посланието на АА е = споделянето на Сила-(каква е Тази Сила ,от къде се получава за да мога да живея = програмата ) ,Опит-(как я прилагам тази програма,какво правя с действията си за да получавам тази Сила ) и Надежда- ( как живея сега за разлика от по рано,как живота ми става невероятно нов поради това. че практикувам нови работи ,как задълбочавам духовността си ,връзката си с Висшата сила ). Та това е Посланието на сбирките по Програмата за това си говорим . Но има за сега много хора в АА, които не правят разлика между споделянето на Сила ,Опит и Надежда ,което е посланието и оплакванията и разказите за как ми е минал деня и какви са ми проблемите..Има такив хора и то с много голяма суха трезвот или не са алкохолици ,които си боравят с това което слуашат от другите ,а нямат личен опит и после го преразказват по свой си начин и накрая се получават голями каши и трагични " смешки" и много нещастни и все още болни хора мислещи ,че правят програмата на АА и ,че обаче тя не работи за тях.Това е една от актуалните трагедии в АА ,но това е положението важното ,че вече има хора които могат да помагат .. ..Освен това си мисля ,че хората от АА трябва да си направят само АА под форум където ,който наистина иска да се лекува да потърси помощ .Както си става по целия свят .А не да сме в положение на конфронтация и съзависимост ,което пък е много опасно за нас самите .Така си мисля .





Тема Re: АА групи на атеистинови [re: Church enemy]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано13.06.14 19:53



Машалла, евалла, ашкосум финтроле, каквито и никове да си напишеш все финтрол ше бъдеш, ша знайш от мене.
Само да ти кажа нещо много интересно, че всичко което го виждаш като недостатък в другите хора го има и в теб, виждаш се в огледало. Така че много ще ми е интересно, да ти прочета глупостите дето си ги написал 7 глави /за другите хора ония лошите, или ония от АА глупаците дето се държат за сламка/ ще ме озориш ама ще ги прочета. Загряваш ли какво ти казвам или ще има нужда от специални обяснения?


Голям майтап си да знаеш, продължавай да пишеш!



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: ALONE911]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано13.06.14 20:10



Да оставим, че програмата да прочете, че и Сила да си измисли и то непременно да е Бог.
Не мислиш ли, че волю, неволю се затварят врати за хора и че постоянното повтаряне отблъсква много хора.

Разбира се, че отблъсква хората или поне тези които не вярват, като мен например, в началото едвам ги изтрайвах като ми заговореха за Бог и програмата. Особено за Бог. И им казвах:
-Дайте да говорим малко по малко за Бог. Само дето на колене не падах щото ми беше много криво, че са толкова кухи, излагаха се и мене излагаха, аз дето ги разбирам толкова много нещата.
Сега обаче ги разбирам, защо са говорели за Бог за Висши сили и тнт.
И какво му е лошото да ти предложат програма която ти спасява живота, ако я правиш както трябва, без да я подобряваш тя наистина върши чудеса.
А ти ако си болна от пневмония ще пиеш ли антибиотиците които са ти изписали, ще дадеш ли да ти набодът задника за да се оправиш? Или ще философстваш какво има в пенецилина /да речем/ на кое точно вреди, и колко неправилно подхождат към тебе. Пък ти нали си толкова специална и ги разбираш работите. Що не вземеш да им обясниш как да си направят, нещо още по добро от пенецилина.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: Church enemy]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано13.06.14 20:29



Понеже добрите хора си патят от такива.
Те са прекалено хитри и двулични такива хора,и останалите страдат понякога деситилетия.

Значи Финтрола бил хитър и двуличен.

Или тез подли мръсници са хитри и двулични фанатици. А ти не си ли фанатик ве, виж колко фанатично говориш против АА, против духовниците, кое ти е доброто на тебе. Добрите хора, не злобеят така те просто живеят и правят добро, не пречат на никого не вредят и на себе си. Аз лично много ги харесвам.
И ти се имаш за добър човек нали финроле признай си?



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: Church enemy]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано13.06.14 20:36



Осъзнах ..потупване по рамото,съчуствие,просълзяване по времето на разказите ми..но оттам нататък съм сам,аз трябва да направя крачките.
Дела иска,не думи!

Ние в АА не действаме, ние не си отваряме устите да говорим, не си размърдваме задниците и краката да ходим на сбирка /така най лесно се ходи с задник и крака/. Ние не пием вода, не казваме благодаря ние, ние не си мием зъбите да знаеш/ подуши някой алкохолик да видиш че е така. Ние не ходим на работа, ние не ебем, аве умряла работа, то изобщо има ли кой да отваря сбирките на АА. Ние не действаме, аве воля никаква, ние не мислим, само финтрола мисли и действа, да знаете и го прави по най правилния начин, останалата половина от населението на тази планета греши и не става. Той е железен, стоманен извинявай.
Какво е да имаш воля Финроле?


Моля те да обясниш на простолюдието.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: Church enemy]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано13.06.14 20:40



Финтроле памперса да си смениш, че мирише!





Тема Re: АА групи на атеистинови [re: maharadjata1]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано15.06.14 21:08



Информираното съгласие е не само право, но и задължение.

Пенецелинът въобще не е безобиден, а днес почти никой не лекува пневмония с пенецелин.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: ALONE911]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано16.06.14 21:28



Бях убеден, че ще ме коригираш за глупавото ми сравнение. Не искам да съм ""умен"" вече Алоне, бях като тебе можех всичко да обясня, бях натъпкан с всякаква ненужна информация и имах усещането, че превъзхождам хората. Това беше защото живеех в лъжа, не исках да видя кой съм всъщност имах много комплекси.
Да знаеш, че ако не оставиш всичките глупости които си мислиш, че знаеш на една страна и не вземеш да се вслушаш в нещо което наистина си струва ще страдаш много. От много знания винаги ще се заблуждаваш, че превъзхождаш останалите и по този начин ще се отдаличаваш от другите хора, няма да ги харесваш и обичаш, което вече ти е характер и ти страдаш. Това означава, че се отдалечаваш и от себе си, което ще те прави още по нещастна, това е твоят характер. Със сигурност се отдалечаваш и от Бог, който може да реши всеки един твой проблем. Последното е сто процента истина.
Не прави моите грешки Алоне, няма по хубаво нещо от това ти да обичаш хора и себе си, вместо ги превъзхождаш.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: maharadjata1]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано16.06.14 22:01



Вече съм на години половин век +.
Твърде късно ми е да преосмислям нещата, а хората винаги съм ги харесвала и ценила. Има и на моето ниво и по- незнаещи и по- умни.
Отдавна съм си направила равносметка на живота и както преди време писах на Дедо, ако бих живяла при същите условия, то определено щях да изживея живота си по същия начин. Просто съм родена с времето си.
Убедена съм, че лично за моя живот никога за нищо няма да съжалявам. Живяла съм така както съм могла и определено с възможностите си.



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: ALONE911]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано16.06.14 22:43



Какво правиш в сайт за алкохолно зависими?



Тема Re: АА групи на атеистинови [re: maharadjata1]  
Автор stasi123 (непознат )
Публикувано16.06.14 22:51



Чудя се и аз... защо нормален интелигентен човек без психически отклонения и с претенции за здрав разум ще си причинява това? Нали има и други форуми





Тема Re: АА групи на атеистинови [re: maharadjata1]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано17.06.14 08:16



Търсех помощ и намерих.
За щастие първият потребител който откликна имаше общоприето мнение за алкохола. Не успя да ми помогне, но не ме прати на дъното. За него признанието, че имаш проблем е поне 50% решение на проблема.
Трябва да видя този потребител дали пише още в Дира.
Второ, за щастие някои от мрънкащите се появиха доста по- късно след като аз вече бях намерила пътя и определено не можеха да ми повлияят.

Какво още правя? В момента си връщам помощта не на хора като теб , а на такива като мен които като влязат да не видят това на първа страница.
Уверявам те, че действа доста депресиращо и ако клуба стане дубльор на форум "Анонимни алкохолици" не бих писала.

Хайде, аз да задам един въпрос.
Защо всички с редки изключения пишат тук с един ник, а на други места с различен или въобще не пишат?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.