Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:42 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Благодаря на АА и на моята Висша Сила!  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано26.04.14 18:57



Здравейте, аз съм алкохолик който се възстановява по програмата за възстановяване от алкохолизъм на АА.
Когато дойдох в АА бях с план за самоубийство, не вярвах изобщо, че е възможно толкова луд човек да се възстанови, бях твърдо решен да си намеря пари за пистолет и да го направя, да се свършва вече. Но въпреки твърдото си решение имаше нещо в мен което ме караше да се връщам на сбирки, бях страшно зле на първата си сбирка ревах, не можех да стоя изобщо сред хора тръгваха страшни филми в главата ми, знаех че съм луд, това най много ме плашеше и нещата които можех да причиня на себе си или хората.
На една от първите ми сбирки един алкохолик каза че е правил опит за самоубийство и не му се е получило спасили са го. Гледах го изглеждаше супер спокоен нормален човек. Това ми даде надежда че явно има някой който е бил толкова зле колкото съм и аз и с много усилия започнах да правя програмата на АА. В началото не ми се получаваха нещата исках да променям хората в АА не ги харесвах, не приемах и себе си. Мразех всичко и всички и продължавах да мисля за самоубийство. Човека който ми показа как се прави програмата на АА ми каза да отлагам самоубийството като първата чашка. Само за днес няма да се трепя ще съм жив и ще действам пък каквото ще да става.
Днес съм почти 2 години и 5 месеца трезвен и се чувствам спокоен, мога да управлявам ума си, картините ми бяха пълна каша в главата никакъв контрол нямах сега всяка сутрин ставам и си представям нещо хубаво нещо което ще ми вдъхне вяра надежда и любов, ще ми даде сила и смелост за да живея качествено и го правя с лекота това е цяло чудо за мен.
Не можех да се кача на повече от третия етаж на затворено помещение иначе откачах имах панически страхове от това и много други неща. А сега преди седмица ми се наложи да подмазвам един прозорец на 10 етаж. Живях известно време на 13 етаж а сега живея на 8.
Най големия ми страх беше от мен самия не можех да стоя изобщо сред хора поради тази причина исках да избягам да предпазя хората от себе си. Случи се така че през периода ми на възстановяване смених няколко работи едната беше свързана с много срещи с хора и дълги разговори. Другата беше с малки дечица под 9 годишна възраст, а третата беше пак свързана с много срещи с хора от така нареченият елит. Така Бог всеки ден чуваше молитвите ми и нагласяше живота ми, докато наскоро не ми върна пълният контрол над ума и чувствата ми. Това е цяло чудо за мен, вече имам жена до себе си че и дете си имаме, имам папагали и куче, аве цирка е пълен. И се чувствам наистина добре, гледам да не изпадам в крайности. Спазвам няколко прости правила за живот, сега всичко е много по лесно много по хубаво. Никога не съм предполагал, че аз някога ще мога да живея без алкохол или хапчета, че ще имам нещата които изброих, че ще се чувствам толкова добре.
Благодарен съм на АА, на Господ, благодарен съм, на хората които ми показаха какво да правя по тази програма, благодарен съм, че и днес съм трезвен, няма го оня ужас на следващия ден когато търсех бутилката под леглото.
Така че искам да ви кажа че има изход, имаме си скайп сбирки човек може да се възстанови дори до родният му град или село да няма сбирка на АА.
Успех!



Тема Re: Благодаря на АА и на моята Висша Сила!нови [re: maharadjata1]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано26.04.14 21:37



Днес бях така щастлива, толкова доволна и преизпълнена с радост. Имам нова работа, участвах в кампанията "Да изчистим България за един ден !" След това се почерпихме в Царя, и така, супер доволна, с двете си нови колежки, се прибираме. Вървим по Симеон, говорим си, и се смеем.
Изведнъж, както си говорихме приятно, чухме, че зад нас някакъв човек извика и падна. Обърнахме се и видяхме човекът да лежи безпомощно на земята. Това е бездомният алкохолик, който се разхожда обикновено с едно куче и бутилка, той лежеше безпомощно на земята. Пред него някаква група от хора говориха и обсъждаха нещо на висок глас, смееха се даже ... Явно те са го блъснали и са го съборили на земята.
Колежката ми каза, сигурно е искал пари, защо го блъскат, като не искат да не му дават, защо го бутат ? Възмущаваме се.
Аз обаче виждам доста повече неща от колежките си, вълнувам се доста повече, и ми става много по-тежко и мъчно.
Бездомният алкохолик, когото всеки може да бутне, и той да падне, и да няма кой да го вдигне от земята.
Човекът се опита да се повдигне сам, трудно стана и продължи по пътя си


Аз съм много благодарна на Анонимни алкохолици, на Програмата за възстановяване от алкохолизъм, на спонсорите си и на подкрепата на много хора !
Бог ми даде милостта си !
Забравих да споделя, че работя даже и на второ място, толкова сили ми даде милостивият Бог !

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от spiritual на 26.04.14 21:42.</EM></FONT></P>

Редактирано от spiritual на 26.04.14 22:18.



Тема Re: Благодаря на АА и на моята Висша Сила!нови [re: spiritual]  
Автор rayoflight (минаващ)
Публикувано26.04.14 23:43



Радвам се за вас! : )

Джони Пенков: Преди имах проблеми с жена ми и се разделихме.
Сега имам проблеми със себе си. :))


Тема Re: Благодаря на АА и на моята Висша Сила!нови [re: maharadjata1]  
Автор nideks (непознат)
Публикувано27.04.14 09:41



Здравей,и браво!И аз съм възстановяващ се алкохолик, за което важна роля изигра групата на АА в Пиротска за което съм безкрайно благодарен на Висшата ми сила, която за мен е Бог, благодарен съм на Бог, че ми показа пътя към АА. Има изход, трябва само желание за това, и единственото условие е да се спре с алкохола. Пробвах и аз с разни мои програми , не се получи. Благодарен съм на всички приятели от АА. Сега живея живот подарен отново от Бог, а е прекрасно, никога не съм усещал такова чувство, винаги в мен е присъствал алкохола , а това е заблуждението от алкохола, че ще ми се решат проблемите ми, пълна илюзия. Има изход, а хапчето ми е АА. Успех!



Тема Re: Благодаря на АА и на моята Висша Сила!нови [re: rayoflight]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано27.04.14 13:37



И аз имах проблеми с мъжа си и се разделихме


Останаха проблемите със себе си
Сега имам още малко проблеми със себе си



Тема Re: Благодаря на АА и на моята Висша Сила!нови [re: spiritual]  
Автор rayoflight (минаващ)
Публикувано27.04.14 17:06



хаха, ще ги решиш и тях, spiritual, сигурна съм!



=>

Редактирано от rayoflight на 27.04.14 17:06.



Тема Re: Благодаря на АА и на моята Висша Сила!нови [re: rayoflight]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано27.04.14 17:26



Мерси, хубава песен !
И аз съм сигурна, че ще реша проблемите






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.