Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:24 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Една годинка.....  
Автор mikii (непознат )
Публикувано16.04.14 13:32



Здравейте,вчера стана една година без алкохол.Като се замисля,то трудно издържах един ден,а сега цели 365 дена с мисълта само за днес.Нещата си бяха трагични преди да спра,тотално се бях отчаял.Започнах да посещавам редовно сбирките на АА,и след месеци чудото стана.След известно време започнах да работя по програмата със спонсор за което съм му благодарен.Бог ми помогна,за което всекидневно му благодаря за всичко което прави за мен.За тази една година нещата се промениха към добро.Бавно и постепенно започнах да стъпвам на краката си.Не беше лесно,но никой не ми е казал че ще е лесно.Определено всяко едно усилие си заслужава.Благодаря на всички братя и сестри за тяхната помощ и подкрепа.Поздрави.



Тема Re: Една годинка.....нови [re: mikii]  
Автор petrus73 (непознат )
Публикувано16.04.14 14:09



Днес сутринта както обикновено си прочетох молитвите и помедитирах. Седях си и се помолих да бъда полезна на другите. Беше ми криво. Незнаех защо. Излязох да напазарувам и имах идея да чистя с една жена прозорци, ако тя днес може. Не беше сигурно. Върнах се и тя беше започнала. Попитах я иска ли да и помагам. Не бях се уговорила с нея пердварително. Тя каза да. Попитах какво да правя. Тя ми каза да чистя отвън прозорците а тя стъклата след мен. Даде ми и една отвертка, за да мога да чистя фугите. Започнах и чистихме двете. Аз питах, съобразявах се. След цялата тая работа ми стана едно спокойно, все едно открих себе си, че съм човек, който му харесва да е с дриги хора, да е благ, да не иска да става на неговата. Все едно се върнах в себе си, където никога не съм била. Подарък на Програмата. Благодаря на всички за помощта ви.



Тема Честито!нови [re: mikii]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано16.04.14 21:40



Честита първа трезва година в Анонимни Алкохолици,братко!



Пожелавам си да си жив,да си здрав,да имаш спокойна и плодотворна трезвост така,че още много наши братя,и сестри-алкохолици да могат като теб да се похвалят с първата си трезва година в Анонимни Алкохолици.

Благодарен съм на Бог,че те има и те познавам.

Бъди себе си.

Тема Re: Една годинка.....нови [re: mikii]  
Автор kop4ev-159017 ((голем пич))
Публикувано17.04.14 18:05



Честито братко, и още много успехи ти желая!





Тема Re: Една годинка.....нови [re: mikii]  
Автор Sandu62 (минаващ)
Публикувано17.04.14 23:16



Поздравявам те! Благодарен съм и за усилията, които полагате и за търпението, за да е и да бъде факт групата на АА в Сливен. Браво.



Тема Re: Една годинка.....нови [re: mikii]  
Автор goro.66 (непознат)
Публикувано18.04.14 20:28



Поздрави ,mikii:). Пожелавам ти още много дълги години трезвост ,много щастие и успехи и Бог да е винаги с теб.



Тема Re: Една годинка.....нови [re: mikii]  
Автор Scourge of iron (Meet your maker)
Публикувано24.04.14 09:44



Браво.
Честито.
Разчитай обаче на себе си,не на другите за твоето непиене.
Аз не пия близо 4 години вече.
6 месеца в АА,и псле сам.
Реших че ако сам не поемеш юздите на контрола в живота си,то пороците ще те контролират.
От тогава горе долу и не пуша.
А от няколко дни не ям и месо.
Заради мускули и ужасни сухожилни болки.
Ако не пробваш,няма как да знаеш дали ще помогне.

Където има воля,там има и начин!
Time heals nothing!


Тема Re: Една годинка.....нови [re: Scourge of iron]  
Автор spiritual (умерен реалист)
Публикувано24.04.14 22:10



Отговорността за трезвостта, или за живота ми, защото понятията на този етап за мен са идентични, са моя собствена отговорност, няма кой друг да отговоря за това. Може да посещавам пет различни сбирки на АА, да разговарям надълго и нашироко с двадесет и пет човека от АА, отговорността си е само моя, изборът, който правя всеки ден е мой собствен, да живея или да не живея.
Уникалното в АА е не наподобяващата "седянка" от седнали в кръг вид общност от хора, обединени от общо заболяване, подобни "седянки" могат да се организират и формално. Уникалното в АА е начинът за възстановяване, който се предлага там, или Програмата за възстановяване от алкохолизъм, която по своята си същност е уникална, нетрадиционна, несъвременна дори.
Програмата за възстановяване предлага да се остави контрола, обратно на това, което предлагаш ти, да се поемат юздите на контрола върху живота.
Има много фина трудно уловима за мен разлика между това да поемеш живота си в "свои ръце" и да "поемеш контрола върху живота си".
Да поемеш живота си в "свои ръце" за мен означава да поемеш отговорността за живота си, какъв да бъде той, как да продължи, накъде да го насочиш.
"Да поемеш контрола в живота си" за мен означава да го контролираш.
Паралел може да се направи с понятията смирение и примирение или смирение и овчедушие. Смирението е да правиш непрекъснато правилните неща и да не се отказваш, и да приемаш това, което се случва от действията, независимо какво е, това, което очаквам, или не това, което очаквам.
Примирението или овчедушието е да не правя нищо, заради възможен отрицателен резултат, или да избягвам да правя нещо, заради предишен отрицателен резултат, като за мен и двете съдържат в себе си действия, контролирани от предишен резултат.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.