Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:44 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Алкохолизъм и ПАВ  
Автор ketrin (умерен реалист)
Публикувано28.03.14 17:47



Темата е сериозна, и не бива да се подхожда към нея лаически. Не мога да твърдя, че имам медицинско образование, или че имам професионален опит, не, имам само личен опит.
Използването на ПАВ, изписани легално, с лекарско предписание, със зелена рецепта, по законен ред, и така нататък, всичко, както трябва да бъде, на пръв поглед изглежда нормално и правилно

, да, но само на пръв поглед. При потенциален алкохолизъм това може да доведе до сериозни последици. Необходимостта от ПАВ винаги трябва да алармира силно, да се замислим много добре какво точно се случва с нас, ако не можем да го направи сами, би трябвало да се консултираме с лекари, ако един не може да помогне, тогава с друг, ако и той не може, с трети.
Необходимостта от ПАВ при потенциален алкохолизъм се маскира по много и разнообразни начини, и може да бъде изключително трудно да се установи или изобщо да не е ясно, че става въпрос за алкохолизъм. Много внимание е необходимо, и тук за мен е мястото на превенцията и възможността на време да се установи това заболяване, което обаче за голямо съжаление се случва много рядко.
Вече при развил се алкохолизъм, с натравяния с алкохол, при постъпване в болнично заведение за интоксикация, се използват ПАВ, защото иначе има опасност организмът да не издържи, и да се стигне до нежелателни последици. Тук лекарите са тези, които се борят с последиците от алкохолизма, и предотвратяват нежелателните последици при рязкото спиране на алкохола. Става въпрос обаче само за преодоляване на абстинентните симптоми, и само толкова. Лекарят е длъжен да предупреди болния, че лечението с ПАВ, на този етап, само подпомага преодоляването на абстиненцията.
Алкохолизмът няма да се излекува с ПАВ. Ако лечението с ПАВ продължи достатъчно дълго време, алкохоликът намира по този начин така жадуваното спокойствие, освобождение, релакс, комфорт, отпускане ... И това може да стане също толкова опасно, колкото и злоупотребата с алкохол. Антидепресанти, бензодиазепините, сънотворните, и седативните вещества, са един вид алкохол на таблетки, както беше писано тук преди време, и този израз много ми хареса. За алкохолика ПАВ са алкохол на таблетки.
След благополучно преодоляване на абстиненцията от алкохол, след също така благополучно спиране и на ПАВ, на алкохолика трябва ясно да се каже, според мен без да се търсят меки и умерени думи, ИСТИНАТА.
При продължаване на употреба на ПАВ алкохоликът рискува отново да стигне до употреба на алкохол, до запои, и до ново умиране и болница. Употребата на ПАВ, от време на време, при вече диагностициран алкохолизъм, свързана с моментните неразположения : страхове, неприемане на реалните ситуациии, негодувание, агресия, ярост, депресия, меланхолия, отчаяние, безсмислие ... които не могат да се "смелят" от психиката на болния от алкохолизъм човек, е опасна.
Тези състояния на депресии, ярост, гняв, негодувание, неприемане, страхове и други такива, ще продължават при алкохолизъм, необходимостта от ПАВ и алкохол винаги ще стои като един изкушаващ и съблазняващ възможен опиат, но за съжаление, убийствен за това заболяване.
Коренът на заболяването стои.
Според мен трябва ясно да се каже, че Програмата за възстановяване от алкохолизъм може да се бори с егоцентризма, който е и коренът на това заболяване, Програмата за възстановяване от алкохолизъм може да променя човека, и по този начин да го спаси.
Без борба с корена на заболяването, без промяна на духовната същност на човека, без промяна на мисленето, не може да се очакват нови или различни външни прояви на това заболяване, и не може също така да се очакват и нови или различни последици, освен реална необходимост от приемане на алкохол или ПАВ, или и двете заедно.
Употребата на ПАВ без алкохол може да изглежда безопасно, но не е, защото това е желание да се променя реалността, тъй като тя не се приема от алкохолика. Но това желание ескалира, много характерно за алкохолика, опиянен от дадено моментно успокояване или въображаема промяна на реалността, при примерно някаква неприятна ситуация, той би могъл да поиска да промени и друга такава, и трета ... и така нататък...
В даден момент може да поискаме да променим почти цялата реалност, като тогава има опасност да останем извън нея.



Тема Re: Алкохолизъм и ПАВнови [re: ketrin]  
Автор д-p (новак)
Публикувано29.03.14 06:48



Съгласен съм с написаното като цяло, само бих искал да бъдат уточнени някои детайли.
Психоактивни вещества /ПАВ/ са алкохолът, наркотиците и някои медикаменти. Когато се изписват лекарства на алкохолно зависими хора, е важно да се преценява потенциалът за злоупотреба и зависимост на всяко от изписаните лекарства. Комбинирането на алкохол с такива вещества е изключително опасно. Не трябва да се правят обобщения: точно обратното. За лечение на абстинентните симптоми се използват някои лекарства с висок риск за злоупотреба и затова е важно да има строг контрол, много ясни предписания за продължителността на приема и уточняване на дозировките. Най-рискови са групите на бензодиазепините и барбитуратите. Те са депресанти, т.е. от същата група психоактивни вещества, като алкохола.
Има и медикаменти без потенциал за развитие на зависимост. В някои случаи назначаването на други лекарства може да е много важно: например при коморбидни състояния /т.е. две различни психични заболявания – в случая зависимост и още нещо/. Ефективното лечение на две едновременно съществуващи такива болести е огромно предизвикателтсво и за лекаря. Има психични болести, които изискват прием на медикаменти години наред, понякога цял живот. При алкохолната зависимост обикновено лекарствата са важни най-вече по време на абстинентния период, когато има риск за живота на човека. По-късно на преден план излизат другите елементи на терапията: психологични, социални, духовни. Няма лекарство за зависимост, медикаментите повлияват само отделни симптоми.

Редактирано от д-p на 29.03.14 06:49.



Тема Re: Алкохолизъм и ПАВнови [re: д-p]  
Автор ketrin (умерен реалист)
Публикувано31.03.14 12:53



Всъщност аз имам точно такива две заболявания, както се нарича съм в коморбидно състояние, и сега пиша това вече спокойно, и възприемам думите, че лечението явно с медицински средства на такова състояние е предизвикателство.
Нека подчертая, че това го пише лекар, който е много добре запознат със заболяването алкохолизъм, и още, такива лекари са неколцина в страната ни, в най-добрия случай.
Остава медицинско обслужване и помощ от медици, които биха се изказали определено категорично, че лечението на такова състояние е невъзможно

.
Аз не знам доколко съм излекувана, и какво ми е точно състоянието, но живея с тези две заболявания, в коморбидно състояние вече четири години, и се справям със задълженията си : професионални, лични, семейни.
Медицината понякога отстъпва назад, докторе,прави крачка назад пред Бог



Тема Re: Алкохолизъм и ПАВнови [re: ketrin]  
Автор д-p (новак)
Публикувано31.03.14 13:07



Това се опитвам да кажа: че медицината и Бог не са в конкуренция и медицинските мерки не изключват духовни. Вярно е и обратното: духовното развитие не пречи на медицинското лечение, точно обратното...



Редактирано от д-p на 31.03.14 13:10.



Тема Re: Алкохолизъм и ПАВнови [re: д-p]  
Автор ratna (подивела)
Публикувано31.03.14 20:41



Аз пък отивам на лекар , плащам си и ми изписват рецепта с някакво ПАВ .
медицината не е точна наука , а излекуваните от хронични заболявания са незначителен брой . Така че остава употребата на лекарства-дроги , за да се постигне ефекта на някакво жизнено благосъстояние или поне пълната апатия към съществуващия свят .
Така , че дали са решение или не (тези ПАВ) , поне са обществено полезни , защото
1. Намаляват риска от инциденти свързани с агресия при които могат да пострадат "невинни" свидетели .
2. Водят до повишаване на оборота в аптечните центрове .
3. Осигуряват заетост на хора работещи в производството на тези продукти .

За да се стигне до един такъв продукт (ПАВ) по легален път , трябва да се плаща на няколко етапа . Така , че хората , които ги употребяват са щедри и от страданието им зависи материалното обезпечение на друга обществена група .
Трябва да се улесни достъпа до някои медикаменти .
Истинските егоисти са тези , които усложняват пътя на хората до тези медикаменти



Тема Re: Алкохолизъм и ПАВнови [re: ratna]  
Автор ratna (подивела)
Публикувано31.03.14 21:35



Ако някой знае къде се продават бензодиазепини без рецепта , да ми пише на лични



Тема Re: Алкохолизъм и ПАВнови [re: ketrin]  
Автор ketrin (умерен реалист)
Публикувано03.04.14 21:06



Снощи прочетох нещо интересно за мен. Включена съм в група, руска, Бек ту Бейсик, във фейсбук. Чета полезни неща.
Групата е затворена, не си позволих да копна просто това, което е споделила една жена, алкохоличка, която има също и съпътстващо второ психическо заболяване. Заради последното е ходила на лекар в Русия, в Москва, който и предписал антидепресанти. Жената пита, пита групата, какво да прави, как да постъпи, все пак, антидепресантът не е бензодиазепин.
Направи ми впечатление това, става въпрос за Русия, съвсем различно ниво на информация, медицина, икономическо положение и много други неща. Лекарят, вероятно небезизвестен психиатър, предписва антидепреснати.
Само преди няколко дни уважаван от мен лекар, написа тук, че лечението на две заболявания : алкохолизъм и второ психическо заболяване, по темата тук, е предизвикателство.
А аз в отговор написах, че много лекари биха казали, че това лечение е невъзможно, и биха лекували смело с медикаменти второто психическо заболяване. И се оказах права, и го прочетох само след няколко дни.
Много съм щастлива и горда, че има такива лекари в България, и има хора от АА България, които стоят на честни и категорични позиции, и не лъжат.



Тема Re: Алкохолизъм и ПАВнови [re: ketrin]  
Автор ratna (подивела)
Публикувано04.04.14 20:46



Антидепресант не ми се иска да употребявам , въпреки , че са ми предписвали .
Употребявам само тези на "зелените" рецепти .
По-ли е добре да скачаме от мостове и блокове , отколкото да приемаме някакви успокоителни ?
Явно да . Хората не могат да си ги купуват лесно и им втръсва от всичко . Затова само днес има 4 самоубийства , но това се превръща в трайна тенденция .
Защото истината е , че никой не го е грижа за проблемите на хората !!!!!!!!!!!!!!
който е платежоспособен , с малко повече късмет може и да се оправи .
За останалите , кеф им влак , мост , рязане на вени , бесене .........................и така нататък



Тема Ами не е лесно...нови [re: ratna]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано04.04.14 21:20



Не искам да пиша за "суицид",тъй като говоренето за смърт не само не ми допада,но дори не искам и да си спомням колко пъти и по какъв начин се опитвах да си сложа край на живота.Тук не виждам точно кое от всичките ми "съпътстващи" заболявания се е проявявало при опитите ми да си сложа край на живота,но поне за едно със сигурност съм благодарен на моя Бог-че не ме остави да си отида ей така без да имам възможността да се порадвам на един Живот,за който не съм си и представял да съществува.
Помня добре първия си опит да се отърва,при който добре се бях подготвил да се утрепя,тъй като повече не ми се играеше тая простотия със спиране,почване на алкохола,тъпчене с лекарства,загуби на всичко,за което се струва да се живее и с тези постоянни страхове и омраза към всичко и най-вече и към самия себе си.
Както писах няма да описвам как съм се опитвал да се утрепвам,а просто мога да споделя отново,че има Изход за всеки,който искрено го поиска да се живее без дрога и алкохол и да се радва на Живота си в трезвост ден по ден.Това както постоянно споделям е Чудото наречено Анонимни Алкохолици,където открих тази Висша Сила,която ми даде и продължава да ми дава това,от което се нуждая за да живея в трезвост и да споделям с тия,които го поискат за да се порадват и те на една щастлива и ползотворна трезвеност ден по ден-година след година.



Бъдете здрави и трезви,и Бог да ви благослови,братя и сестри-алкохолици!

Бъди себе си.

Тема Re: Ами не е лесно...нови [re: stefko_aa]  
Автор ratna (подивела)
Публикувано04.04.14 21:57



на моят бог не му пука за живота ми .
не го интересувам изобщо . иначе нямаше да ме праща да събирам джанки за плодова ракия , когато другите деца учеха чужди езици .
моят бог ме научи да различавам "Първака" от "патоката" още в зората на живота ми .
моят бог ме научи да работя и да пия , защото светът , който ми показа се нуждае от очила изменящи цветовете му към по-светли тонове .
не е важно дали страдам или не . богът сякаш е глух към мен .
и да живея или да сложа край на живота си , отново ще му се все едно .
просто трябва да се разрешет ПАВ на хората , както дъвките се продават навсякъде , така и тези хапчета да са достъпни




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.