Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:43 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Трифон Зарезан vs Свети Валентин...нови  
Автор mikii (непознат )
Публикувано14.02.14 15:15



Е

й този Трифон Зарезан,много го уважавах.Като почнех да го уважавам та до другата година по същото време.Голямо уважаване беше.Няма ден няма нощ все си го уважавах.Ама и той много ме уважаваше.В какви филми ме е вкарвал,бедна ви е фантазията.И все в главни роли,последните години преди да спрем да се уважаваме.И то какви роли от трудни,по трудни.Не стига че ролите трудни ми и главен спонсор бях.Ама не винаги съм бил в главни роли,някой да не си помисли че е лесно.Постепенно се навлиза в занаята,но аз имах дарба бързо се издигнах до главен герой.В един момент се уморих и ми писна,да ама не няма измъкване.
Спрях да го уважавам,даже взех да го мразя.Добре че срещах добри хора,който също го мразеха та ми показаха пътя на измъкването.Голям зор беше.
Сега взех да уважавам Свети Валентин,от уважаване на Трифон Зарезан го бях забравил че съществува.Ама той Трифон голям използвач всичко иска да ми вземе,а нищо не дава.Хайде поздрави на всички и кой който иска него да уважава.На мен със Свети Валентин ми е по добре.



Тема Re: Трифон Зарезан vs Свети Валентин...нови [re: mikii]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано14.02.14 15:34



Ние тук всички сме млади! Ще мислим по- късно за старините.



Нямам спомени от Трифон Зарезан защото се приемаше като мъжки празник.



Тема Re: Трифон Зарезан vs Свети Валентин...нови [re: mikii]  
Автор ratna (подивела)
Публикувано14.02.14 17:49



Те тия двамата здраво са се оплели , за Трифон Зарезан и Свети Валентин , тях имам в предвид .
Уж Свети Валентин , но без вино малко влюбени минават . Свети Валентин се е превърнал в дистрибутор на Трифон Зарезан . Няма не искам ............влюбени , червени рози , червено вино


вместо да си кара с шоколадови сърчица , той бонбони с ликьор , а след ликьора вино , а след виното ...............
Свети Валентин винаги е бил едното лице на Трифон , а другото му лице е неспасяемия гуляйджия - пияч .
Една позната спомена някакъв стар лаф за този ден , че който няма "полвинка " , си взима полвинка вино . А който има " полвинка " , защо си взима литър ?
Не знае отговора .



Тема Re: Трифон Зарезан vs Свети Валентин...нови [re: ratna]  
Автор ratna (подивела)
Публикувано14.02.14 18:01



На масата на Трифон винаги можеш да седнеш , но на масата на Валентин - трудно . Там са предварителни резервации , стайлинг .............. не е за обикновенните хора . А Трифон приема всички , достъпен дори за най-отхвърлените и онеправдани хора . И там се отпускат и забравят кои са .
защото дори и да не се уважава Трифон , Валентин е малко високомерен . Той се прицелва със стреличките си в хората избирателно , неговата армия от амурчета е добре платена и изпълнява стриктно заповедите му .
Ех , Трифоне , не си виновен ти за това , че хората не използват правилно твоя елексир , а злоупотребяват с него .
Но така стоят нещата . Та нима ако не беше той , нямаше да има водка ли ?
Само че тогава кой щеше да е виновен ?



Тема Re: Трифон Зарезан vs Свети Валентин...нови [re: ratna]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано14.02.14 18:57



Този Трифон не е ли на лозята и виното?

Св. Валентин не е български празник, но само ти се струва, че е високомерен.
Почти не пропуска да не те улучи някое амурче през живота ти. Някои повече пъти, някои по- малко, някои само веднъж. Е, не всяка година, но всеки си чака реда.
Пък и опиянението от любов трае по- дълго време от опиянението от вино.
Има и изключения, но...



Тема Re: Трифон Зарезан vs Свети Валентин...нови [re: mikii]  
Автор petrus73 (непознат )
Публикувано15.02.14 01:16



Благодаря за поста ти. Много хубав. Вярно, че всичко ми беше взел. Аз нямах друго удоволствие от живота освен да седна да пия. Нищо друго не ми правеше удоволствие. Не можех да ходя на поход без да пия, не можех да изляза с приятели без да пия. Основното беше да пия. Даже не можех с кола да изляза за да мога да пия. Даже после почнах да не се прибирам в къщи да спя защото знам че ще пия. За да се напия, нали аз задруго на гости не ходя. Пиех си вечер с една приятелка, защото нали бях изоставене, после с приятел, защото нали ни е весело двамата. Аз все с алкохол свързвах нещата. Да се отпусна вечер, но понякога и на обяд, то много труден деня, и колко пъти съм оставала на трапезата. Като пия и ми се развързва езика, който иначе не можеш с ченгел да ми вадиш думите от устата. И не ги затварям и не се прибирам, всичко отива по дяволите, ами какво като ме чака някой, е няма нищо, струва ми се всички възможно, даже идеи, които абсолютно не са осъществими, аз смятам за лесни и защо да не го направя. И после а то много съжалявам.
Днес само получих рози за празника.



Тема Re: Трифон Зарезан vs Свети Валентин...нови [re: mikii]  
Автор o6oistka-117876 ((минаващ))
Публикувано15.02.14 15:50



А бе по-добре ти е св. Валентин, ама аз да си кажа.
Мен на трезво св. Валентин ме е вкарвал във филми, близки до тия под режисурата на Трифон. Мноооого тънък лед е тоя Валентин.
Уж задремала под пластове трезвост болест пуста наша, ама като ми намигне Валентин и побърканяшкият ми хипоталамус почне да отделя повечко адреналин и допамин и аз съм скоропостижно вътре с двата крака до гърлото. В емоционалния запой. Слаб ми е ангелът. Това е. И вече си знам. Заиграе ли тръпката в слънчевия сплит, запърхат ли пеперудите в стомаха - запретвам ръкави и почвам 4-та стъпка. И пак, и пак, докато излезе всичко. Ама всичко. Безпощадно и безмилостно честно. И да видиш как похотта си е облякла най-новите дрешки и се кипри като Наташа Ростова на първия си бал. И си мисли, че е неразпознаваема...Пък аз си мисля - о, принцът най-сетне ме намери...
Във филма 28 дни, към края на лечението в клиниката един от групата пита Стив Бушеми - ами сега като излезем оттук как стои въпросът с гаджетата. Бушеми му вика - на първата година трезвост си купувате цвете. На втората година трезвост ако е оцеляло цветето, си купувате домашен любимец, и на третата, ако и цветето и любимецът са живи - може да помислите за гадже евентуално.

Харакири
Това за протокола, защото дирчето от известно време не ме кльопа с ника ми.

Редактирано от o6oistka-117876 на 15.02.14 15:51.



Тема Re: Трифон Зарезан vs Свети Валентин...нови [re: o6oistka-117876]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано15.02.14 18:23



Леко се отчайвам ...

, през изминаващата ми четвърта година на трезвост, цветето ми, купено през първата ми година на трезвост, леко залиня, и аз се изплаших, че умира, но запретнах ръкави, и се погрижих за него, и сега започнаха да излизат нови листенца.
Котето ми е добре сега, но миналата година, като го водих през лятото на ветеринар, за да го подстриже, заради козината му, която се беше оплела много, и не можех да я среша, последният ми каза, "много зле гледано коте, как може така" ... и аз се засрамих тогава. Сега козината на котето е наред, реша я от време на време, като ми разреши, освен това котето ми позволява вече да го прегръщам !

Та, това сега достатъчно ли е, за да се мисли за гадже, или трябва да се изчака ?



Тема Re: Трифон Зарезан vs Свети Валентин...нови [re: kethen]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано15.02.14 19:40









Тема Re: Трифон Зарезан vs Свети Валентин... [re: Xapakиpи]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано16.02.14 10:07



Аз благодаря за филма, но по този повод се сетих нещо интересно. Преди време гледам един филм, не е обичайно за мен, но реших да се "развлека" с филм, или да се "потопя" в него. Установих, че аз просто "влизам" във филма, или се превърнах в едно от действащите лица. Интересно е, че филмът беше "Отчаяни съпруги". "Влизането" ми във филма стана неосъзнато, в един момент обаче се усетих, че все едно съм аз една от отчаяните съпруги, сепнах се, и спрях филма. Оттогава не го гледам.
Та, по повод на филмите, не знам точно как действа мозъкът ми, но съм установила, че не бива да гледам много и всякакви филми.
Преди време ходих много на театри, но напоследък ме товарят, много говорят, много цинизми има, даже и неприлични сцени, също така и сценариите не винаги са издържани, и не ми е приятно.
Преди много много години обожавах класическата музика, преди да потъна в алкохолната забрава. Няма да забравя как майка ми каза, че съм "изпростяла" страшно много, след като съм се омъжила, че съм нямала вече никакви интереси, че нищо не ме вълнувало

.... страшно се обидих. Обидих се, но нищо не направих по въпроса, просто продължих да си пия, и да си взимам лекарствата, и да си пуша, и да гледам турски сериали
Обожавала съм класическата музика, както вече написах по-горе, свирила съм на пиано, свирила съм в духовата музика в училище, пяла съм в хора в гимназията, изобщо, бях много музикална, докато не се запознах с негово величество алкохола, той ми замести музиката и музикалните ми интереси
От почти половин година отново слушам опера, за последните месеци съм гледала около шест или седем постановки, което много ле радва. Усещам, че музиката лекува душата ми, така я усещам, и слава на Бог, че това ми се даде отново, да мога да го изпитам, да се насладя, и да усещам музиката ... беше ми отнето много години
И още по повод филмите, мисля, че най-интересният ми филм засега е цветето, което расте и е много красиво, котката, която се кефи и живее като царица, и баща ми, в когото виждам промяна.
Тази сутрин говорим с него. Вчера му споделих нещо, по повод разговора ми с един човек, който беше готов веднага да ми "услужи" и да ми "помогне". Въодушевих се, и такава, емоционално приповдигната, го споделих с татко. Той каза, не. Осече веднага, аз се учудих, и казвам, ама защо "не". Тази сутрин се замислих, и анализирах, защо е "не". Това е десета стъпка от Програмата за възстановяване от алкохолизъм. И вече след това говоря с него, и му казвам, разбрах защо е "не", но ми е интересно, ти как разбра веднага. Той ми казва, ами аз имам ум, това пък така ме дразни, сякаш аз нямам. Той ми казва, аз имам сили, а ти нямаш. Казвам, защо да нямам, той ми казва, ти имаш физически сили, но горе, нямаш сили ... в главата. Първоначално разбира се винаги мисля, че става въпрос за интелекта ми, и това ме вбесява, но сега веднага се сетих, че не става въпрос за това, а за психически сили. Той е прав, освен това, той проумя същността на болестта ми, нямам сили...
Много съм благодарна за това




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.