Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:12 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Sub forumнови  
Автор Evie (непознат)
Публикувано06.02.14 10:33



От години се "вихрят" спорове за това дали АА е единствения изход от алкохолната зависимост. Би било добре да се нарави алтеернативна секция за обсъждане и взаимопомощ. Има много полезни варианти и мнениа. Самото споменаване на Висши сили е безкраайно отблъскващо и наивно за много хора, за да го вземат на сериозно и потърсят констуктивна помощ.



Тема Re: Sub forumнови [re: Evie]  
Автор petrus ()
Публикувано06.02.14 12:02



Конструктивна помощ. Какво е това? Аз спрях да пия в АА и мога да кажа за моя опит на друг алкохолик. Само това. И го правя, аз от един такъв форум отидох в АА.



Тема Re: Sub forumнови [re: Evie]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано06.02.14 14:12



Аз не съм за разделянето на клуба.

Обикновено "подскачат" хората в АА, но много от тях са били от "тежките пиячи". Просто предишните шансове и възможности когато са били на ранен етап на зависимост са ги загубили.
Всеки човек обаче си оставя едно оправдание за себе си за това което е могъл да направи и не го е сторил.
Дразня се само от непрекъснатото повтаряне - няма друга алтернатива и на всяка тема "Аз като влязох в АА" и нищо не пише ни какво е правил преди, ни какво е научил от АА, та се е променил.
Човек остава с впечатление, че там се появява една Сила и на въпросният алкохола вече не му е проблем.

В действителност няма нито един в АА който да се е оправил като е пил, та дори да е извървял всички 12 стъпки без първата.



Тема Re: Sub forumнови [re: ALONE911]  
Автор petrus73 (непознат )
Публикувано06.02.14 15:27



Мила алоне,

В действителност няма нито един в АА който да се е оправил като е пил, та дори да е извървял всички 12 стъпки без първата.

Това от къде го разбра.

Между другото аз пих 20 години и не съм губила семейство и приятели и дом и работа. Но имах бели петна след напиване и там правех глупости за които съжалявах и това се повтаряше. Последната беше да се обадя на чужди хора да им казвам какво трябва да направят

Изложих се много и се уплаших и отидох в АА.
Там ме посрещнаха хора които знаеха за болестта и разказваха за своя опит. Спряг да пия и ходех на сбирки. НАмерих си човек да ми покаже стъпките и ходех на сбирки. И досега продължавам да ходя на сбирки и да давам приноса си в АА.
Живота ми стана друг. Не съм неспокойна и раздразнена. Давам право на другите да са зле, без да ги обвинявам че аз съм зле щото те са така. ХАХА.
И тъй.
До скоро.



Тема Re: Sub forumнови [re: petrus73]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано06.02.14 15:51



Не знам какво разбра, но аз нямах това предвид.

Хората които отиват в АА са вече зависими от алкохола или алкохолици. Такъв не съм чула да се оправи при случай, че пие. То аз и на други места да ходи не съм чула да се оправи. Изключвам злоупотребяващите с алкохол.
Има и такива които може би ходят по други причини...

Що се отнася до другото - аз не зная колко време съм пила контролируемо - може би някъде от 16-18 годишна възраст. Проблем, че имам забелязах някъде около половин или година преди 2011 година. Нито семейство съм губила, нито работа, нито приятели, нито съм се излагала някъде защото когато започнах системно да пия и то само вечер си бях в къщи. След това имам тихо пиянство т.е. лягам и заспивам. Съответно започнаха да ми се появяват бели петна при употреба на алкохол. Това беше окончателния сигнал, че нещата не са добре.
Живота ми обаче с нищо не се промени след като спрях алкохола. Не искам обаче, да си представя как щеше да се промени ако бях продължала да пия при последващите събития.
Не съм неспокойна и раздразнена.
Аз никога не съм била такава, но алкохола ми действаше успокоително и отпускащо, витаещо. При абстиненцията, обаче бях точно такава - неспокойна и раздразнителна.



Тема Re: Sub forumнови [re: ALONE911]  
Автор mikii (непознат )
Публикувано07.02.14 11:46



Хората които отиват в АА са вече зависими от алкохола или алкохолици.

Е значи аз съм попаднал на точното място.Зависим съм от алкохола,но и не само от него.Закачам се лесно към всичко негативно.Преди 15 години бях се закачил към Бинго,докато не свършеха парите не ставах.Тогава спрях или затвориха залата не се сещам какво стана.Относно алкохола,никога не съм можел да контролирам нещата.В началото всичко си беше горе долу нормално,напивах се,имах бели петна но пиех рядко 1-2 пътя в месеца.Не че ми е било комфортно на следващият ден но нещата някак минаваха.Когато почнах редовно да пия,се напивах почти винаги,и количествата бяха сериозни,но пак имаше едно но, бях на фаза домашен алкохолизъм-тук вече почнах да се заяждам и карам с близките ми за глупости.Сега разбирам че са били глупости тогава си бяха ,,големи проблеми'' за мен.И дойде третата фаза когато освен алкохола не можех да контролирам и себе си.Вършех глупост,след глупост.Семейство имам-но бях на път да го загубя,работата също.За прахосани пари,здраве,нерви няма смисъл да споменавам.Почнах да се оглеждам че където мина трева не никне.Опити за спиране много.Резултати нулеви.Едва преди месеци успях да спра алкохола за по дълъг период,който продължава и сега.И спрях благодарение на АА,и моята висша сила/колкото и клиширано да звучи/. Това няма как да си у бесня,от 600мл минимум на ден + няколко бири/това в продължение на години/,и изведнъж на 0 милилитри алкохол ,без хапчета и др. медикаменти.При всякакви предни безуспешни опити.Това е благодарение на сила.Моята висша сила.



Тема Re: Sub forumнови [re: Evie]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано10.02.14 17:56



Има смисъл от предложението на Evie. Някои от нас, включвам и себе си, не са ходили никога на сбирки на АА, а са непиещи от години. Аз минах през задължителното детоксикиране, три пъти месечно посещения при психиатър, медикаментозно лечение на депресия и после три години индивидуална психотерапия. Имах чудовищна психическа зависимост към алкохол, макар да не знаех какво е това абстиненция, например.
Аз и другите като мен бихме били полезни с личен опит, ако някой реши да тръгне по този път. А и най-малкото може да се очертае типът алкохолен проблем, за разрешаването на който психоанализата е подходяща.



Тема Re: Sub forumнови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано10.02.14 20:03



Да, но мисля, че има нужда от всички.
Най- добре ще бъде това да разберем и да се обединим.
Не мога да разбера защо е това разделяне. Тук не пишат специалисти които да си делят пациентите.



Тема Това наистина е добро..нови [re: ALONE911]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано10.02.14 21:21



Здравей,Алоне.

Това,което написа преди малко наистина е нещо,което има някакъв смисъл след всичките нападки,заяждания и какво ли не още от твоя страна,а и от страната на такива,с които явно не "харесвате" Анонимни Алкохолици...
Старая се да говоря повечето от себе си и от опита си с възстановянето от болестта-алкохолизъм,като по никакъв начин не искам никой с нищо да карам да приема или отхвърля това,което е мой личен опит преживян през годините на пиене и не пиене.Аз не успях близо 30 години нито да се науча да пия,нито да живея без да пия и все повече, и повече се побърквах без значение дали пиех хапове,не пиех хапове;дали ходех по психиатри,психолози,по църкви и къде ли не още.Накрая преди де стане наистина нещо фатално и непоправиимо имах невероятния Шанс да получа помощ от Анонимни Алкохолици.Благодарение на това,което намерих там и изпълнявайки това,което ми се предалага, днес, и сега съм жив и съм трезвен като мога да се радвам на такава Свобода,за която никога досега не бях предполагал,че може да съществува.
Нека както ти писа всеки да си споделя това,което си иска,но нека наистина да престанем да се ядем като кучета,защото както писа-просто няма какво да делим и вместо да се дърлим "кой какъв е или какъв не е",да си напомняме постоянно,че тук четат разни хора-едни,които могат сами да се оправят,но също така и хора като мен,които наистина не могат да го направят колкото и да е голямо желанието и усилието да го направят. Без да включваме и хората,които навярно "няма с какво да се занимават" и тук явно просто си търсят забавление показвайки пред всички нас колко са "велики" ....



Желая на всички една спокойна и трезва вечер,и нека Бог да ви благослови!

Бъди себе си.

Тема Re: Това наистина е добро..нови [re: stefko_aa]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано11.02.14 08:20



Проблемът е, че приемаш т.е. приемате определено мнение като директна нападка и то всеобхватна.
Аз не си спомням в нито един пост да кажа АА е ..., никой да не ходи там.

Ако питаш мен аз имам не по- малко основания за несъгласие с психиатри и психолози като цяло / без да ги отричам / , но в една тема само kethen реагира и то в пълна защита, зазбирайки поведението ми като пълно отрицание.

Приемате твърде лошо въпросите които ви се задават относно АА / нормални въпроси за всеки / и съответно въпроси с конкретни членове като всеобщи.

Без да включваме и хората,които навярно "няма с какво да се занимават" и тук явно просто си търсят забавление показвайки пред всички нас колко са "велики" ....
Това също е много важно защото проявата на интерес към нещо не е случайна показването на такава почва на величие не е добър вариант. Има голяма вероятност да затънеш в блатото, а и това да не се случи, то нагазил ли си веднъж е доста неблагоприятно да викаш колко си велик.
Досега съм чула много спечелили от "луд", но не и от алкохолик. Задай си въпроса "защо"?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.