Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:29 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Sub forumнови [re: Evie]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано11.02.14 14:27



Приемате твърде лошо въпросите които ви се задават относно АА / нормални въпроси за всеки / и съответно въпроси с конкретни членове като всеобщи.

Подписвам с две ръце, макар да е изключително меко казано. Това е една от причините поради която почти не влизам тук! Или ако вляза това е от година на година, когато почувствам нужда да си припомня кое-как-защо из алкохолизЪмите



Тема Re: Това наистина е добро..нови [re: ALONE911]  
Автор petrus73 (непознат )
Публикувано11.02.14 18:12



Ти пък умираш съвети да даваш. Като някой пише за себе си ти след това казваш защо е така и как е така и защо се проявява така.
Не случайно в АА имаме правило да не се дават съвети. Не е случайно. Приемам, че тук не е АА, но на съвети реагирам доста как да ти кажа, наистина не случайно в АА не се обсъжда мнението на друг. Все пак не сме в АА на курс за обучение. Прочети и виж какво е, има толкова много литература, ако те интересува, мила Алоне.
Теорията не ми е помогнала въобще, нито познанието за мен самата. Има една Програма на АА. Тя не е само да се ходи на сбирки. Тя се прави със спонсор. Носи нещо, което не съм очаквала, че мога да имам, защото не съм знаела, че съществува.
Хубав ден и до скоро.



Тема Re: Това наистина е добро..нови [re: petrus73]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано11.02.14 18:59



Съвети малко давам и много питам.
Иначе, тук за какво е?

Какво има клуба общо с АА? Литературата също се обсъжда с хора които имат мнение.

Теорията не ми е помогнала въобще, нито познанието за мен самата. Има една Програма на АА.

Това за теб, но това не е форум на АА, а и да беше пак се задават въпроси. Дали харесва на хората от АА е отделен въпрос.

По този повод си спомням едно мнение: "Американски форум - питаш и ти отговарят, руски форум - питаш и теб те питат, български форум - питаш и всички ти обясняват колко си тъп".

Та така, пак да питам: Какво е разликата между алкохолно зависими и алкохолици?



Тема Re: Това наистина е добро..нови [re: ALONE911]  
Автор Lodez ()
Публикувано11.02.14 21:20



Алон,ето ти едно много ясно и точно научно обяснение ,едно от безбройните едни и същи научни обяснения за това тежко заболяване ..Иначе има всякакви "дефрагментации"на болестта от терапевтична гледна точка, но те са изключително и само меркантилни .Аз това го знам от опит и поради факта ,че ми светна ,загрях благодарение на възстановяването на здравия ми разум та да мога да живея в мир и да се пазя от себе си защото като алкохолик е нормално да съм фурнаджийска лопата и да обслужвам интересите на някого за да получавам одобрение или дивиденти от светско-материална гледна точка и да не се усещам ,че ме ползват, а пък аз да мра от нелекувания си алкохолизъм на "ТИХХХХХ" ОГЪН при пситата и с лекарствата !!! .. Този лекар поне е малко по честен съвсем малко по ,но това е положението по-вечето от тях използват нашия недъгав ум за да си се въртим самите ние в тяхна полза .Аз съм от тези алкохолици ,които мразят да бъдат ползвани ...особенно от меркантилни многознайковци .Като алкохолик може и да ги надговоря тях или тези ,които не знаят ,че ги обслужват ,ама и от това се мре при моето заболяване алкохолизъм .Та по-добре тихо и кротко нито да ме ползват нито да ги надговарям,а да си правя това, което ме е спасило и спасява от безумието ми . От хроничното ми прогресиращо, смъртоносно заболяване.Защото генератора за безумие си е в мен до края на живота ми и ,ако не живея по принципите на този нов и необичаен до сега за мен начин на живот само за днес , означава ,че той сам ще се захранва от старото и ще генерира това ,което си знае от винаги -болестта в цялото и разнообразие ..

http://www.examiner.com/article/know-the-difference-between-alcoholism-and-alcohol-abuse

Редактирано от Lodez на 11.02.14 21:22.



Тема Re: Това наистина е добро..нови [re: Lodez]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано11.02.14 22:18



Прочетох. Благодаря.
За съжаление, а може би за щастие / зависи с кой се сравняваш/ съм от алкохолиците.
Вярно, че знанието носи спокойствие.
Как беше онази молитва: "Боже дай ми сила да ..."
Няма , да задавам повече въпроси/за сега/, а и е време малко да се оттегля.



Тема Re: Това наистина е добро..нови [re: ALONE911]  
Автор petrus73 (непознат )
Публикувано11.02.14 22:23



Съвети даваш, има примери безброй и това е то. Липсва комуникция защото тъкмо се сподели нещо и ти казваш това да , това не, а това да, но на почивки от по 5 минути с три лицеви опори между почивките. Това пък изобщо не е баскетбол. Какъв футбол, то няма лед. Ей така...
А иначе, питаш, но после и сама си отговаряш, като отговорите не са ти по вкуса.
И какво като питаш. Направи си пиши другия път отговора с въпроса.
Иначе си симпатична като вземеш да споделиш нещо за себе си.
И пак да кажа аз съм алкохоличка и споделям тук. Не е АА, но имам тук много АА приятели, които четат.



Тема Re: Това наистина е добро..нови [re: petrus73]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано11.02.14 22:34



Прочети линка на Lodez и ще си отговориш защо липсва комуникация и защо ти се струва, че има противоречие в изказванията ми.



Тема Re: Това наистина е добро..нови [re: Lodez]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано12.02.14 21:45



http://www.examiner.com/article/know-the-difference-between-alcoholism-and-alcohol-abuse
Защо ми се струва, че има разлика между твоето мнение и автора на статията?
Или аз не превеждам добре?



Тема Re: Това наистина е добро..нови [re: ALONE911]  
Автор Lodez ()
Публикувано12.02.14 22:51



Здравей Алон,ами разбира се ,че има различия .Човекът се занимава с терапии ,а мен те не ме интересуват по простата причина ,че след деситилетия в различни терапии не видях спокойствие и още по-малко когато бяха комбинирани с лекарства .Аз за себе си както милиони други алкохолици в АА разбрах ,че мога да намеря спокойствие само в живота по принципите на Анонимни Алкохолици т.е. програмата с домашна сбирка ,спонсор и правене на това, което болното ми его не иска да правя -закон номер едно в новия ми живот

!Обаче човека честно е обяснил болестта и затова ти пратих линка .Показал е точно разликите между алкохолизма и зависимите злоопотребяващи с алкохол .Те не са алкохолици.Аз съм болна по рождение от болест ,а другите си имат поведенческо -психологически проблем който с опознаването му се лекува.Моята болест е хроническа и прогресираща и това ,че познавам и проблемите си и как функционира съзнанието ми при дадености на мен това не ми помага абсолютно с нищо освен да си измисля някой нов модел за имитиране ,което рано или късно ме изморява защото болестта ми е такава, че не чувствам нищо друго освен недоволство ,раздразнение и неспокойство и това ме угнетява и отделя от света .Засега друг начин за лекуване на тази болест аз не съм открила освен духовния .В терапиите открих ремисия или по точно казано суха лудост.Вземи се порови и почети има много написано за това точно как ни е завъртяно мисленето и как до безкрай все едно и също си въртим и още много други различни неща и колко лесни сме за манипулация .А всеки си решава каквото си иска .
the terms alcoholism and alcohol abuse are used interchangeably, which does not help in treatment because they are distinctly different. Alcoholism is a disease with a genetic source. It affects about eight percent of the population. Alcohol abuse is a behavioral problem, a disorder shared by an estimated 27 percent of the population.
There are many other differences, but the medical one is a big one. Alcoholics are born with an inherited gene disorder impacting the way the body handles alcohol and altering biochemicals in the brain and physical tissues in the body. Alcohol abuse isn’t genetic, physiological or biochemical, but psychological. The latter is 100 percent curable; the former is a progressive, chronic and fatal primary disease with no cure.



Тема Re: Това наистина е добро..нови [re: Lodez]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано13.02.14 08:52



В характеристиките има голяма разлика , а това за мен е основно при избор на подход.
Еднаквият подход може да бъде буквално фатален за другия.

Тук като чета оставам с впечатление, че всички са алкохолици или се определят като такива, а спрямо тази статия това не е вярно и подхода към тях и другите трябва да е различен.
Според мен от тук идват и основните противоречия.

Не мога да разбера какво мислене върти теб и другите освен, че алкохолизмът не изключва и психическите проблеми на алкохолно зависимите.

Редактирано от ALONE911 на 13.02.14 08:58.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.