Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Отричането...нови [re: ALONE911]  
Автор petrus ()
Публикувано02.02.14 12:14



Мила Алоне, по четенето на това, което пишеш тука не мисля , че нещо може да те откаже от това което искаш. А да се обидиш и да се откажеш съвсем не ми прилича на теб!



Тема Re: Отричането...нови [re: kethen]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано02.02.14 12:26



Напълно си права, но този съвет беше:
" На такива хора като теб препоръчвам да пият отколкото да се въздържат. Те влизат в психиатрията в другото крило и са много по- зле. Виждал съм ги."



Тема Re: Отричането...нови [re: kethen]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано02.02.14 12:35



Друга препоръка също не последвах защото противоречи на моята същност.
Да пиша. Никога не си записвам мислите още по- малко друг да ги оценя. Това го възприемам като грубо вмешателство в живота на човек.



Тема Re: Отричането...нови [re: petrus]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано02.02.14 12:41



Аз точно обратното - никога не съм отговаряла "подобаващо" и там разбрах, че на всеки трябва да се отговаря така не зависимо от състоянието му.
Разбрах, че много хора стигат до такива положения защото не могат да отговарят "подобаващо".

Досега никой човек не съм успяла да го променя, но да го убедя в нещо може и да съм успяла.

Има една мисъл: "Човек не може да бъде никога такъв какъвто не е."



Тема Re: Отричането...нови [re: petrus]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано02.02.14 12:47



Напротив много лесно съм обиждаща се даже прекалено.
Отказвала съм се само в краен случай навремето, а сега просто виждам, че няма смисъл от това. Просто пропускам и след определени усилия си казвам "карай да върви".

Има едно нещо от което не бих се отказала, и това е когато става въпрос пряко за живот.



Тема Re: Отричането...нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано02.02.14 13:13



Ами ако живота на човека си отива ... ако животът е на косъм ?
За какво вмешателство тогава говорим, става въпрос за живота на човека, той си отива, трябва да се помогне "спешно", трябва да се живее по някакъв начин, но ... старият начин вече не "работи", изчерпано е всичко, всичко е опитано, използвано, проиграно... ако можеш, представи си го

...има такива случаи.
Преди време слушах нещо интересно, ако човек не може вече да живее със своето си сърце, ако белите му дробове не работят, какво правят лекарите, включват командно дишане, изкуствено, докато собствените ресурси се възстановят, и човекът отново да може да започне да живее сам, ето за това става дума



Тема Re: Отричането...нови [re: kethen]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано02.02.14 13:18



Тогава съвети се не дават, а се действа.

Дори и информираното съгласие се подписва след това, ако е в съзнание.



Тема Re: Отричането...нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано02.02.14 13:20



Напълно точно, първо се действа, а после се подписва така да се каже "информираното" съгласие, защото е логично, че човекът не знае какво подписва, ако му се даде са подпише нещо в състоянието, в което е





Тема Re: Отричането...нови [re: kethen]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано02.02.14 13:22



Точно това предлага и Програмата на АА, първо да се действа, без "информирано" съгласие, а после да се подписва





Тема Re: Отричането...нови [re: kethen]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано02.02.14 13:45



Права си, но не всички не са в състояние да оценят нещата и подходът.
Така, че при не информираното съгласие "пациента" има възможност да се откаже и което е най- лошото да се откаже въобще от лечение. Последното е изключително лошо за начинаещите, а от спонсорите не се търси никаква отговорност, а и няма начин да се потърси.
В доброволните организации това е голям проблем защото принципа много бързо се измества в "доброволно, но задължително", а в повечето случаи хората нямат друг шанс.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.