Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:14 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Отричането...нови [re: Nimeni]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано02.02.14 18:17



Добре. Оставам теб, а за другите хора ще помисля.

Все пак трябва да разбереш първо, че хората не си ти. Най- вече поради множественото число.

Иначе си живея добре живота. За наслаждение е все още рано да се говори.



Тема Re: Отричането...нови [re: myhell]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано02.02.14 19:06



дори алкохолът да го няма в мен, аз пак съм алкохолик - неспокойна, раздразнителна, недоволна, отегчена, параноична, депресирана, мразеща, умираща, гонена от страховете си, живееща в самозаблуди, постоянно въртене на филми и т.н., няма щастие, няма спокойствие, няма нищо.
Това е стандартното състояние на огромна част от "популацията". Просто огромната част си решават проблемите по различен от алкохола начин. Демек искам да река, че неспокойна, раздразнителна, недоволна, отегчена, параноична, депресирана, мразеща, умираща, гонена от страховете си, живееща в самозаблуди, постоянно въртене на филми и т.н., няма щастие, няма спокойствие, няма нищо.няма никакво отношение и не е тъждествено с аз пак съм алкохолик Единственото свързващо е, че едното служи за оправдание на другото и обратно

Редактирано от gogo163 на 02.02.14 19:09.



Тема Re: Отричането...нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано04.02.14 08:32



Снощи се замислих, че нещо ми убягва тук, в тази дълга диалогична надпревара от доста време, усещам някаква горчивина в думите ти, Alone.
И се сетих какво е, Беше ми необходимо само едно "ще се справиш, погледни нас - ние се справихме. , ето това е причината за спотаената някъде дълбоко горчивина и разочарование в душата ти.
Когато се присъединих към АА, си спомням, една вечер след сбирка, мисля че беше петък, имаше тогава сбирки на АА България, от девет до много късно вечерта продължаваха, след сбирката аз продължих да говоря с една сестра. Бях много отчаяна, обсесията на алкохола ме преследваше, независимо от сбирките и старанието ми да се измъкна от блатото. Тогава тя накрая ми каза, много добре са се запечатали думите в съзнанието ми : " Ще се получи К. , ще се получи и при теб ... след като при толкова хора се е получило, и при теб ще се получи." Надали тогава съм оценила думите и по достойнство, но ето, сега е времето да ги оценя, да ги споделя, и да благодаря. Явно тогава съм имала нужда точно от тези думи. Тези думи явно са много съществени, ти си имала нужда точно от тях ... аз ги получих ...
Пиша всичко това и заради моята братовчедка, на която бяха предложили АА, но тя не пожелала да се присъедини, остана си сама с алкохола и с всичко, което той носи в добавка със себе си, пиянски компании, разруха, отделяне, подигравки, пропадане, безизходица, травми, изолация ... След смъртта и, намерили дневник, нейният дневник, в който тя е описвала състоянието си, и който е бил отдушник на душевната мъка и страдание, съпътстващи всеки алкохолик ... трагедията е, че този дневник не е бил споделен с друго човешко същество ... и тя сама не е издържала на душевната стихия ...



Тема Re: Отричането...нови [re: kethen]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано04.02.14 10:01



Тогава точно така се почувствах или просто бях заложила големи очаквания.
Има и нещо друго, че аз отидох около 1 месец след като престанах да пия и след влизането ми тук.

Това обаче, не се отнася за този клуб. Бях отворила много сайтове и се опитвах да вляза, но нещо не се получаваше.
Даже дълго време след това бърках прочетеното тук

с клуба.
Още след първия ми пост в първата ми тема всички бяха изключително убедени, че ще се справя, много повече от мен.
Всички ме подкрепяха, напътстваха, съветваха и то много точно за мен.
Аз ли бях попаднала в подходящ момент и на подходящи хора не мога да кажа, но тук се чувствах много по- добре от АА.



Тема Re: Отричането...нови [re: ALONE911]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано04.02.14 11:28



Важното е, че сега си добре, това е най-важното, вярвай на интуицията си





Тема Re: Отричането...нови [re: ALONE911]  
Автор petrus73 (непознат )
Публикувано04.02.14 13:12



За мен не винаги е показателно, че където се чувствам добре съм на добро място. Аз тук започнах да ходя на сбирки англоговорящи където се чувствах последната дупка на кавала, понеже не можех да говоря добре англисйки. Но продължих и разбрах, че чувството е лъжливо.
Много ще се радвам да се видим някой ден на сбирка. Аз също бях точно като теб и много се оприличавам на всичко което пишеш за себе си.



Тема Re: Отричането...нови [re: petrus73]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано04.02.14 13:33



За мен не винаги е показателно, че където се чувствам добре съм на добро място.
Да това важи за много хора, но аз явно добре разчитам знаците на съдбата. Често и ги прескачам, но определено тя / съдбата/ все още ме търпи и като съвсем се отнеса ме вкарва в "правия" път.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.