Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема аз съм, а не "МОЕТО БОЛНО ЕГО Е"  
Автор Sandu62 (новак)
Публикувано22.12.13 08:49



Днес правя 18 месеца трезвост. Точно толкова съм и в АА. Не знам, обаче от кой ден се чувствам част от Братството на АА. Никак не харесвах "БРАТСТВОТО". Миришеше ми на секта. Заменях с "ОБЩЕСТВО", "ОРГАНИЗАЦИЯ", "ДВИЖЕНИЕ"... "БРАТСТВОТО" е една от думите, от които започна моето търсене в нова посока - не да тълкувам думите/за това има тълковен речник/, а да търся, да потъвам в истинската емоция, когато чувам някоя дума. Някои от думите прашясват, някои от думите стават шаблон от прекалена употреба в лицемерни послания...Та, днес думата "БРАТСТВО" не знам дали ми харесва или не ми харесва, защото емоцията, която събужда в мен не може да се опише с една дума или в думи. Не се страхувам от хората, с които се срещам в АА. Мога да споделя с тези хора всичко, което ме вълнува. Тези хора може в един момент да ми завиждат, да ме мразят, да не ме понасят, да ме иронизират, да ми се гневят...Но тези хора са честни и ме обичат. Каквото и да значи това. Тези хора, когато имам нужда ще ми помогнат и няма да ме потупат лицемерно по рамото, за да ме успокоят, че не е важно какви лайна съм изсрал. Не. Те ще ми покажат точно какви лайна съм изсрал и как мога, какво да правя, такива лайна повече да не сера. Може би други ще изсера, не съм господ, но точно същите няма да е полезно за мен...И разбира се, ако искам мога да им се доверя, да ги чуя. В АА на мен лично, никой, никога, нищо не ми е налагал. Единствено и само са ми предлагали. Изборът винаги е и е бил единствено и само мой. И ако може в здрав разум. Не в грандиозен интелект, а в здрав разум. И пак, каквото и да значи това.

Благодаря ви за вашата честна и безкористна помощ. Благодаря ви за вашето честно отношение към мен. Доверявам се, че всичко, което ми се случва в АА е по волята на Архитекта, Дизайнера, Майстора, Мъдреца, Мислителя, Разума... с една кратка дума - Бог. С мое ново, собствено схващане за тази дума от три букви, което не ме плаши, не ме отвращава...С една нова емоция дълбоко у мен за тази дума от три букви, която не е нищо друго, а само едно - моето велико всемогъщество в тази минута не съществува, моят грандиозен интелект и знание не съществуват. Аз съм нищожна част от Вселената, поставена на едно добро и защитено място от суетата и глупостта - Анонимни Алкохолици.

А сега ще си изпия спокойно, не важно, кафето. След това ще отида да видя и да се опитам да разбера как се чувстват, какво правят жена ми и дъщеря ми. След това от 11.00 часа отивам на среща в група на АА. До тук с плановете. Това ми е достатъчно като начало в този прекрасен ден. А можех и да нямам тази емоция за прекрасност на деня, нали? Всъщност "прекрасен" пак е дума. Думата можеше да е "гнусен". Емоцията, емоцията...

Хубав и вдъхновен, и трезвен ден.



Тема Re: аз съм, а не "МОЕТО БОЛНО ЕГО Е"нови [re: Sandu62]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано22.12.13 23:59



Честито, Санду!
Смирение, смелост, мъдрост.
Бъди здрав.





Тема Re: аз съм, а не "МОЕТО БОЛНО ЕГО Е"нови [re: Xapakиpи]  
Автор elica_mg (непознат)
Публикувано23.12.13 12:05



" Животът ще придобие нов смисъл. Да наблюдавате как хората се възстановяват, да ги виждате как помагат на други, да наблюдавате как самотата се стопява, да виждате как около вас израства едно Братство, да имате много приятели - това е преживяване, от което не бива да се лишавате. Знаем, че не бихте искали да пропуснете това. "
ГК, гл.7

Един от любимите ми абзаци. А най-хубавото е, че го живея.

Честито, Санду!
Прегръщам те, братле. :)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.