Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:49 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Минесотският модел?нови  
Автор Sandu62 (новак)
Публикувано21.10.13 11:18



"Раждането на АА"-публикувано в сп.Грейпвайн,юни,1965 година,т.е. Бил Уилсън още е бил жив,каквото и да значи това.

Цитирам част от тази статия.

Бил Уилсън и д-р Боб имали планове за разкриване на мрежа от болници за алкохолици,в които да работи персонал,който да прилага основните положения и принципи на Програмата.И тъй като младата организация получавала много обнадеждаващи резултати при работата си с алкохолиците,се увеличавала привлекателността на подобна възможност.Бил получил предложение да получава заплата по тази програма,когато му предложили да започне работа в болницата "Св.Тома" за създаване и ръководство на група за лечение на алкохолизъм на КОМЕРСИАЛНА ОСНОВА.Когато на една от сбирките разказал за полученото доста привлекателно предложение от финансова гледна точка,той не срещнал одобрение.Алкохолиците решили,че подобен професионализъм ще компрометира Програмата.В политиката на АА и в една от нейните Традиции залегнало,че нито един член на АА не бива да извлича материална изгода от принадлежността си към АА.Друго немаловажно следствие на това предложение,отправено към Бил,било това,че възникнала Традицията да се представят на обсъждане,мнение и решение в групата всички дела,които засягат Програмата."

Сега!Преди да продължа,ще копирам един пост от 2007 година на Аня,която не познавам.Ама аз и Бил Уилсън,и д-р Боб,и д-р Силкуърт не познавам.

"Алкажа, ти говориш за лъжа. Силна дума. Знам, че охотно ги употребяваш.
А как ще наречеш една полу-истина? Част от истина равна ли е на цяла Истина?
Чела съм постинга на Теди. Радвах му се, но фактически нищо ново за мен не съм разбрала от него, защото всичко това го знаех преди (и му се радвах преди). Но го прочетох внимателно, може би за разлика от теб.
“Имаше само един проблем. Трябваше ни одобрение и разрешение от лекарите.”
Ако нямаше одобрението и съдействието на лекарите, това нямаше да е възможно. А това одобрение и съдействие на професионалистите, произтичащо от убеждение, че АА е нужно и полезно, е именно основа на миесотския модел. И това е подминатата част на твоята полуистина.

За протокола: моите писма също явно не си чел достатъчно внимателно. И цитирайки една извадена от контекста част на едно изказване я правиш по-малко даже от полу-истина. Ако се падах и аз по силните думи, щях да кажа: правш я лъжа. Която цитираш уж като моите думи. (Любим метод на политиците, всеки ден гледаме по телевизия такива похвати. И ги наричаме: манипулация. И ги наричаме: демагогия.)
Навремето ти бях казала, че в консултативния пункт в моя град се провеждат сбирки на група АА, която аз създадох за своите пациенти, но в които самата аз участвам инцидентно. В ТЕЗИ конкретни сбирки НА ТАЗИ КОНКРЕТНА ГРУПА. Точно за да не се получава смесване ра ролите. За да не затруднявам хората, с които съм в терапевтична релация и които ме третират като професионалист. За да могат САМИ да си провеждат сбирки, БЕЗ участието на своя професионалист.
Лесно е да се деформира истината."

Ами,наистина е много лесно да се деформира истината.

Какво общо имат Бил Уилсън,д-р Боб и д-р Силкуърт с Минесоткият модел?За мен.Едно единствено-д-р Силкуърт е приел,че Програмата от 12 стъпки помага в много случаи,където той е безсилен и я предлага на тези болни от алкохолизъм при условие,че болният желае да се предаде на определени идеи.Не защото има нужда,а желае.И най-важното-д-р Силкуът не създава консултативни пунктове,в които да има група на АА.Болните отиват вече в такава съществуваща група на АА.И не ги води д-р Силкуърт,води ги анонимен алкохолик.Все едно Бил е бил или някой друг възстановяващ се по Програмата алкохолик.

Разбира се,че всеки психотерапевт-професионалист,който е член на АА има моралното право да упражнява професията си и да получава съответното заплащане и да посещава групи на АА.Но той получава заплащане от болницата,в която работи за задълженията,които има като професионалист.Професията "психотерапевт" няма нищо общо с Братството на АА.В смисъл да създава групи на АА.Но е полезно да присъства в такива създадени вече групи на АА.За мен."Ледът е тънък".Въпрос на честност.

И най-просто казано:Аз,като възстановяващ се алкохолик в АА и член на АА не желая да получавам заплащане в какъвто и да е консултативен пункт,защото професията ми е "инженер-химик".Нямам професия "консултант" по Програмата на АА.А и нарушавам Традициите на АА,ако все пак ми кефне да упражнявам професията "консултант".Не мога да получавам заплата за нещо,което съм получил даром.

Но!И пак-"Ледът е тънък".Разбира се,че бих искал и мисля,че е добро в болниците,където има алкохолици,да има и група на АА.И тази група на АА няма да я създаде шефа на болницата.Важно е първо съгласието на шефа на болницата.Ама не само съгласието.Мисля,че шефа,а може би някой лекар трябва да имат убежденията на д-р Силкуърт.Нито повече,нито по-малко.Как става това?Не знам.Ще видим.Ако Бог ми открие какъв е пътя в 2013 година,в 2014 година...Ще споделя.А може би на друг алкохолик,член на АА ще го открие?При всички положения Братството на АА без лекарите няма как да го има и да се развива.Не мисля за случайност факта,че за автор на първото издание от 1939 година на Голямата книга е посочено името на д-р Силкуърт.

Да се върна на част от поста на Аня:"А това одобрение и съдействие на професионалистите,произтичащо от убеждение,че АА е нужно и полезно,е именно ОСНОВА на Минесотския модел."

Ами,честно,ако останем наистина само в "ОСНОВАТА",се връщаме там,където е било АА в годините от 1935-1971 година.В тези години е нямало проповедници,нямало е велики спонсори,нямало е велики спикери,нямало е велики психотерапевти...Имало е Бог и силният дух на АА.От къде знам?Усещам го от всичко,което чета като литература на АА от онези години.

За мен е важно какво правя аз,а не какво ми пречи.И ако сгреша да имам силата да си призная грешката.Ама не ей,така,за да получа извинението,одобрението на околните.Вече имам взаимоотношения с Него,имам 11-та стъпка,доверявам Му се.Пред Него и на Него-абсолютната честност,ако мога,с останалите-честност с благоразумие,любов и толерантност.


И за да приключа темата "Минесотски модел" за мен,цитирам Бил Уилсън/сп.Грейпвайн,февруари,1948 година/:

"Ние не можем да предоставяме името на АА-дори и косвено,за осъществяването на странични мероприятия,колкото и значими да са те.Ако ние го направим,ние ще бъдем безнадеждно компрометирани и осакатени.Мислим,че АА трябва да предлага целия свой опит-на целия свят,независимо как той ще бъде използван.Но не и името си.Така че нека ние,членовете на АА,да решим за себе си,че трябва винаги да приемаме хората и никога да не ги изключваме,да предлагаме на всички абсолютно всичко,което притежаваме,с изключение на своето име.И нека изчезнат всички прегради,и нека по такъв начин да се съхрани нашето единство.И нека Бог дари нашето Общество с дълъг и полезен живот."

И друго мога да кажа честно,ама няма да е в благоразумие,любов и толерантност.Затова ще замълча.

И днес съм трезвен.И днес избирам АА.И съм горд,че съм малка част от АА в България-такова,каквото е.

Ей,не мога нацяло да млъкна.Ще ми е полезно,ако някой ми отговори на въпроса:От коя година датира "Минесотският модел"?Много ми се иска да е след 1971 година.

Всичко това за мен.А на вас-както ви харесва.



Тема Re: Минесотският модел?нови [re: Sandu62]  
Автор д-p (новак)
Публикувано21.10.13 12:24



Ето тук има повече информация за историята на модела Минесота.
http://arka-bg.com/index.php/2012-04-18-07-53-39/-i--

Аз лично харесвам идеята за системен подход и работа в мрежа в лечението на зависими. За съжаление по стар български обичай много хора се опитват да решават всички проблеми по един единствен начин, като в същото време отхвърлят и оплюват всички останали пътища и възможности. Виждал съм отделни лекари, психолози, проповедници от АА, представители на религиозни общности за зависими и всякакви други хора, воюващи фанатично с всеки възглед, различен от техния. Това ми напомня старата притча за слепците и слона. Ще си позволя да я копирам тук, защото ми е любима:

СЛЕПЦИТЕ И СЛОНЪТ
Идрис Шах

Зад планините имало един голям град, всички жители на който били слепи.
Веднъж един чуждестранен цар с войските си разположил лагера си в пустинята недалеч от града. Във войската му имало огромен боен слон, прославил се в много битки. Само с вида си той разтрепервал враговете.
Всички жители на града били нетърпеливи да узнаят: какво е това нещо – слон. И ето че няколко представители на обществото на слепците се отправили към лагера на царя, за да разрешат тази задача.
Без да имат и най-малка представа за това, какви са слоновете, те започнали да опипват слона от всички страни.
При това всеки, опипвайки някаква отделна част, решил, че сега вече знае всичко за това същество.
Когато се върнали, ги обкръжила тълпа от нетърпеливи граждани. Живеещите в дълбоко неведение слепци страстно желаели да научат истината от тези, които се заблуждавали.
Разпитвали слепите експерти подробно за това, каква е формата на слона и изслушвали техните обяснения.
Пипналият ухото казал: „Слонът – това е нещо голямо, широко и мъхесто, като килим”.
Този, който пипал хобота, казал: „Аз имам за него достоверни сведения. Той прилича на права куха тръба, страшна и разрушителна”.
„Слонът е могъщ и здрав като колона” – възразил третият, опипал крака и стъпалото.
Всеки опипал само една от многото части на слона. И всеки го възприел грешно. Те не можели с ума си да го обхванат целия: та нали знанието не е спътник на слепците. Всички те си въобразили по нещо за слона и всички били еднакво далече от истината. Създаденото от умозрението не води до Божественото. В тази дисциплина не може да се прокара път с помощта на обикновения интелект.



Тема Re: Минесотският модел?нови [re: д-p]  
Автор Sandu62 (новак)
Публикувано21.10.13 16:06



По-стар български обичай,не ни харесва да познаваме българската история.И не само да я познаваме,ами като я познаваме да вземем да се поучим от грешките.Нито едното,нито другото.И нещо по-важно,по-стар български обичай нито държим на българските традиции,нито ги спазваме.Всичко започва от мен.Няма минало,няма традиции.Аз и само аз.По по-стар български обичай много искаме някой отвън да дойде да ни оправи дереджето.


Два месеца,след като дойдох в АА пожелах да прочета не само Голямата книга на АА,но и всичко от Бил Уилсън,д-р Боб и д-р Силкуърт.Не исках повече да действам по стар български обичай.Доверих се първо на това как точно са се възстановявали първите сто алкохолици.Разбира се,че разширявам духовния си жизнен опит/както пише в Голямата книга/,чета и други книги.Но това е за мен.Въпреки,че д-р Боб в последната си голяма реч казва,че чете Светото писание.Все пак аз не съм д-р Боб.Малко скромност/не тази на Юрая Хийп/ не ми е излишна.

На мен лично ми харесва идеята за системен подход и работа в мрежа във възстановяването на алкохолици.За това е Духовната програма от 12 стъпки на АА.И мрежата е факт още през 1955 година,че и по-рано.Зависи на кой каква мрежа му харесва.На мен ми харесва мрежа от честност.Каквото и да значи това.Мрежа,изтъкана от духовност,само от духовност и нищо друго.И пак,каквото и да значи това.

Сега-за слепотата.Аз се доверявам на Бог,не както Го разбирам.Доверявам се на Бог-Съдателят,Дизайнерът,Творецът на всичко видимо и невидимо.Той и само Той решава в Неговото време кой е слепец и кой виждащ..И пак,каквото и да значи това.Ако аз определям/все едно с притчи или без притчи/кой вижда и кой не вижда,аз започвам моментално да се изживявам на господ.И още по-точно-започвам да съдя.А съдя ли?-връщам се на Първа стъпка от Духовната програма на АА.Аз желая да се връщам на Първа стъпка и често го правя,за да не забравя кой съм,но не желая да се връщам на Първа стъпка,защото се вихря в болното си его и съответно съдя и обвинявам.Не, че не се случва да съдя,но се опитвам бързо,бързо да изляза от пещерата.И имам решение,имам изход за това.

Ако перифразирам Бил Уилсън-ние подаряваме Програмата на целия свят да я прилага за всякакви зависимости,но на никого не даваме името АА.

В прав текст-"Минесотският модел" не е Братството на Анонимни Алкохолици.За мен.

Иначе,чета "АРКА".От "Грях или болест" съм попил всичко,което ми помага,за да проумея/доколкото мога/тази непроумяема болест "алкохолизъм".


Приемам,че си поставен от Бог в точното време на точното място.И съм благодарен,че споделяш с мен твоето мнение.Но това,че приемам съществуването ти,не е проекция на това- да приемам и мнението ти.

"В спора се ражда истината".За мен в много случаи-в спора се ражда простотията.Но в това какво правя,а не какво говоря е може би Неговата истина.


И накрая-в предишния пост,зададох един конкретен въпрос:"От коя година датира "Минесотският модел"?Ще бъда благодарен,ако можеш да ми отговориш конкретно,а именно годината и само годината.


Хубав ден.И приятна вечер.



Тема Re: Минесотският модел?нови [re: Sandu62]  
Автор д-p (новак)
Публикувано21.10.13 16:25



Центърът за възстановяване "Хейзълдън" е създаден през 1949 г.



Тема Re: Минесотският модел?нови [re: Sandu62]  
Автор д-p (новак)
Публикувано21.10.13 16:51



Напълно съм съгласен, че Минесотският модел НЕ Е Братството на АА. И не трябва да се бърка с него. Този модел работи ЗАЕДНО с АА, а не го замества. Просто го свързва с останалите звена и подпомага разпространението на идеите на АА. Понякога го допълва. Той му дава връзката с други специалности и професионалисти, които могат да стабилизират човека физически и психически, за да е в състояние да започне духовното си развитие. Иначе много от зависимите не стигат до пълноценно възстановяване поради тежките усложнения и увреди, понякога умират преди това...

Редактирано от д-p на 21.10.13 16:56.



Тема Re: Минесотският модел?нови [re: д-p]  
Автор Sandu62 (новак)
Публикувано22.10.13 09:34



Благодаря за конкретния отговор.Успях да прочета нещичко за фондация "Хейзълдън".Започвам с мнение на Петър Кралев:

"През втората половина на двадесети век в САЩ от много професионалисти,
лекари и психолози вече се осъзнава недостатъчната ефективност и не
особената резултатност на „Анонимни Алкохолици” – около 5 % по техни
собствени признания/аз питам:тези 5% от коя година са и чии са собствените признания/ - като едва ли не единствена форма, включваща елементи
на някаква психотерапия по програма при лечението на алкохолизма. Въпреки
че през четиридесетте години на 20 век алкохолизмът още не е обявен за
болест, остро се усеща нуждата от професионална работа със засегнатите, от
обучение на специалисти, от използване на актуални психологически,
психиатрични, дори в някаква степен и педагогически знания. Както и от
психотерапевтични умения. Без да се отхвърля изцяло ролята на „Анонимни
Алкохолици” – смеел ли някой да го направи! - дори в някаква форма на
сътрудничество с движението, се върви към създаването на нов модел на
лечение, който за първи път е изпробван в средата на двадесети век в щата
Минесота в САЩ, откъдето остава и названието „Модел „Минесота".


В литературата на АА пише,че АА не е панацея.Ясно и точно,без претенции за единственост и каквато и да е гаранция за успех.Предложение да се следват неотклонно и стриктно 12 прости духовни принципа и да се спазват 12 традиции.Който желае да опита,който желае и има силата да ги следва.И най-важното за мен-да забравя за своето всемогъщество и да допусна,че има Сила по-могъща от мен,която може да възстанови здравия ми разум.Интелект/все едно колко имам/ без здрав разум?Не става.Интелект в здрав разум-за мен вече е нещо друго.Какво друго?Ами вече не се доверявам на това безумно от векове желание на човека да обясни всичко видимо и невидимо в своята човешка логика-човешката логика и ум,като единствено условие за научно обяснение на всичко.


Добре.Създават фондацията "Хейзълдън"-чудесни условия за живот,професионалисти от психотерапевти,психолози,терапевти...Появяват се застрахователи,дарители...Започва да мирише на бизнес,на пари,на пари,НА ПАРИ!И защо им е непременно Програмата от 12 стъпки на АА.Ами много просто.Годината е 1949-та. По това време не 5%,а 75% от алкохолиците в групите на АА са се възстановявали от болестта "алкохолизъм".Да.Имало е и пробиви.И в това време Братството на АА е единство и само единство,защото 12-те традиции не стоят само на лист хартия,но се и спазват.Парите измислят гениална идея-ще вземем като допълнение и 12-те стъпки на АА.Но това не е достатъчно.Ще вземем и възстановили се алкохолици от АА,ще им лепнем етикета "консултант" и много бързо и лесно ще натикаме Братството на АА в десета глуха.Защото Братството на АА не желае ПАРИ,а се издържа от собствените си волни дарения.Двама или трима човека лесно могат да бъдат манипулирани.Пък били те и от АА.Защото нищо човешко не ни е чуждо.Сега сме 2013 година и Братството на АА съществува такова,каквото е.По думите на Петър Кралев,моделът"Минесота" в Русия се дъни и разбира се,защото консултантите от АА не са достатъчно образовани и разни други причини,за да се стигне до щастливата за ПАРИТЕ теза:"АА е архаична и догматична организация".Сериозно?Ами що не изхвърлят от модела "Минесота" 12-те стъпки,ами се занимават с качествата или недостатъците на консултантите?И от резултатите на n-броя консултанти стигаме до гениалното заключение-АА не работи.Духовността е по-силна от ПАРИТЕ.Може и да не изглежда така на фона на всичко,което се случва днес.Времето не е това,което е в човешката логика.Каквото и да значи това.

Петър Кралев:"Само издателската дейност носи на по-късен етап по 20 милиона
долара печалби годишно на фондацията "Хейзълдън". От 1949 г. до 1997 г.
през Хейзълдън преминават около 100 000 души с различни форми на зависи-
мост - от алкохолизъм до наркотици и поведение, зависимо от хазарта,секса и
свръхконсумацията на храна."


Не разбирам от статистика и социологически проучвания.Задавам въпрос:Тези 23% възстановили се алкохолици в "Хейзълдън" на базата на част от тези 100 000 души,които са преминали ли се изчислява?


Към 2001 г.,членовете на АА по света се удвоиха и достигнаха повече от 2 000 000 души в близо 100 800 групи на АА в 150 държави.Така пише в предговора към четвъртото издание на Голямата книга.Аз се доверявам на тези факти.Ами на какво да се доверя?Може би на това,което пише Петър Кралев:"АА е фанатична и затворена организация и не може да се разбере точно какво става там?"


Аз, обаче се доверявам на нещо друго,написано от Петър Кралев:"Когато човек започне сериозно да работи като терапевт, той също като лекаря не може да
си избира клиентите (или пациентите). Трябва да е подготвен и за странния
свят на шизофреника, и за отчаянието или гнева на човека, на когото предстои
развод, или пък за катастрофиралия, който развива посттравматично стресово
разстройство. Или пък за хората с алкохолизъм и други зависимости,момичетата
с хранителни разстройства, които са сред най-трудните клиенти.Може да не е
във всичко еднакво добър, но започне ли терапевтът да капризничи,това озна-
чава да остане без работа. Тази е причината да ви натоваря с този доклад."


"...ТОВА ОЗНАЧАВА ДА ОСТАНЕ БЕЗ РАБОТА."За мен-да остане без пари.И за да не остане без пари,ще приема и ще лекува всички КЛИЕНТИ,не пациенти.Ами,хубаво.Ама защо този двоен стандарт?Той може да не е във всичко еднакво добър,а в група на АА,всеки новодошъл трябва веднага или не веднага да спре да пие.От какъв зор?Повтарям-АА не е панацея.За мен е.Но не за всеки.Въпреки,че аз лично вярвам-ако алкохолик пожелае,не защото има нужда,да прави това,което аз правя-опитвам се стриктно да следвам пътя на първите сто възстановили се алкохолици,мисля,че ще има успех в признанието,че е победен от алкохола и няма нужда от битки с него.Със силата на волята си,би могъл да опита други неща.Какви?В Голамата книга пише.

Коментирах и споделях с информацията,която имам до днес.Може би в нещо греша?Ако науча нещо ново,не съм всемогъщ,мога да споделя и грешката си.


Всичко това за мен.А на вас-както ви харесва.

Хубав ден в трезвост и Вдъхновение.Каквото и да значи това.



Тема Re: Минесотският модел?нови [re: Sandu62]  
Автор д-p (новак)
Публикувано22.10.13 10:51



Аз лично не се доверявам на цитираните тълкувания, защото въпросният автор в рамките на няколко години промени диаметрално възгледите си за АА. Наистина съм чувал за руски частни клиники, които рекламират лечение с АА. Но това си е чиста далавера. И това не е АА. Не мисля, че те са и по модела "Минесота". И в момента някои частни програми в България рекламират "терапевтични опции" за зависими от сорта на "изглед към морето", "джакузи" и т.н. Но съм виждал и съвсем коректни организации, които не правят пари на гърба на пациентите си. Познавам в детайли такъв модел в Германия. Все пак лечението струва пари. Въпросът е в какво се инвестират и дали някой се опитва да "продава" идеите на АА. Престоят на болен човек в болница води до разходи: ток, вода, храна, отопление, лекарства, изследвания, заплати на персонала и т.н. Това е съвсем нормално. Въпрос на контрол е да няма злоупотреби. А и не винаги етикетът отговаря на съдържанието... Ако една програма рекламира невероятна успеваемост и оплюва останалите, вече в нея има нещо подозрително.



Тема Re: Минесотският модел?нови [re: Sandu62]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано22.10.13 11:12



Ух!Стана ми едно такова много особено,като прочетох това,което си написал и изровил.Благодаря ти за труда,който си положил,вероятно има нужда от тази информация.

Аз от няколко дни съм с някакъв вирус и си стоя в къщи и имам толкова време,колкото не съм имала от години,та се поразмислих.Да си призная,първо като видях заглавието на поста,инстинктивно се отдръпнах с нежелание да се завъртам в този филм-кой крив,кой прав.Може би защото се позавъртях в него с идването си в АА,когато нямах силите за това.Тогава изобщо не знаех на кой свят съм,къде е пода и тавана на стаята,камо ли да тръгна да оправям АА.Но сега вече точно благодарение на АА,на хората там-всички,които съм срещнала и на Бог,вече стоя по-зраво на краката си и имам доста повече сили.Та, изпитвам искрено уважение към психиатрите и психолозите,които се занимават с алкохолици.Изхождам от съзнанието,че има много сърцати хора от тях,които дават всичко от себе си за да лекуват по начина,по който могат и за което са учили.Изхождам също и от съзнанието,че в този материален свят,в който живеем е напълно нормално човек да взима пари за работата,която върши и за която е учил.Иначе ще умре от глад.Изхождам също и от съзнанието за себе си.Аз съм едно "такова подаръче",на което окото му е само в белята,че ако не бях алкохоличка,никога не бих се занимавала с такива като мен.Дотук добре.Не правя реверанси на никого.Пиша честно това,което мисля.

Само ми е чудно,как професионалистите си мислят,че могат да се справят с нашия проблем-болестта алкохолизъм,при положение,че самият д-р Юнг е вдигнал ръце от нас.Всъщност,човекът не е вдигнал ръце,признал е че не може,но ни е дал ключа от вратата на духовното.Ние пък сме го пъхнали в ключалката,отворили сме я и...за първи път сме видяли Светлината.И не един,или двама,а милиони!


И другото,към което съм особено чувствителна е,когато някой си позволява да казва,че АА е фанатична организация и не знаел какво се случва там.Ами,случва се това,че тази организация спаси живота ми.И този на близките ми.И ВЕЧЕ ГЛЕДАМ ДЕТЕТО СИ В ОЧИТЕ!.И...каквото и да кажа,ще бъде слабо.

С цялото си сърце вярвам в АА!



Тема Re: Минесотският модел?нови [re: д-p]  
Автор Sandu62 (новак)
Публикувано22.10.13 13:26



Благодаря ти,за толерантността.Честно.Вярвам,че и ти си честен.

Ами,могат да се споделят и различни мнения без да се затъва в блатото на злобата,доказване на единственост и правота на моето его,а бе,най-общо с излишно чувство за себеправедност да се стигне до простотията.

Благодаря ти,още веднъж.Не знам,дали си алкохолик или лекар,но бих искал да присъстваш на една наша група на АА.Ако,разбира се и ти искаш и останалите алкохолици от групата са съгласни.


Хубав ден.



Тема Re: Минесотският модел?нови [re: umainiche1212]  
Автор Sandu62 (новак)
Публикувано22.10.13 13:54



Пак казвам.Споделям моето отношение с информацията,която имам днес.С това не се застраховам.Това е в старото ми мислене.Просто вярвам,че съм честен и ще мога,ако се наложи да си призная грешката,ако съм допуснал такава.

А иначе...Толкова съм благодарен на Дизайнера- за добрия тон,с който споделяме мнение по темата.

Хубав и трезвен ден,Омайниче.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.