Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:34 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 7 годинкинови  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано17.10.13 22:23



Преди 7 г и три дни не вярващ в нищо и в никого отчаян и пиян в една друга държава в една малка църква паднах на колене облян в сълзи и се помолих: "Ако има нещо там каквото и да е то моля те помогни ми да изляза от този ад.Не знам какво ми има но повече не мога така".
Два дни по късно пиян до козирката сам поисках да вляза в болница. Така започна поредната ми ремисия след една неистова 6 годишна борба за оцеляване и надлъгване с алкохола. Два месеца след изписването ми от болницата попаднах на този форум в който получих подкрепа от трезви приятели. След като се погневих на някои членове на АА за около 8-9 месеца които пишеха тук и гневейки се без малко не се пробих отидох на първата си АА сбирка. После взех че станах фен на АА и на програмата.
Искам да благодаря на всички които са отделили от времето си за да пишат тук. Всеки един ми е помогнал неимоверно много.
Днес знам че АА, програмата на АА работи. Знам че както мен никой не можа да ме вкара насила в АА то така и аз не мога да го направя с никого. Ако все пак някой иска да повърви с мен и да му споделя моя опит то с удоволствие бих го направил.
Нека Бог бъде с вас приятели или по точно позволете Му да се погрижи за вас. Много щастие ви желая.



Тема Re: 7 годинкинови [re: puvpav]  
Автор Sandu62 (новак)
Публикувано18.10.13 06:35



Добро и светъл ден,puvpav!Поздравявам те със седемте години трезвост.Радвам се и съм благодарен,че те познавам.И мога спокойно да споделям различно от твоето мнение по разни въпроси,когато разговаряме.

Пожелавам ти,този петък в трезвост,да откриеш нови истини за себе си в самото Вдъхновение.

Нека бъде Неговата воля.



Тема Re: 7 годинкинови [re: puvpav]  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано18.10.13 07:29



Честито puvpav! Много се радвам че си добре и продължаваш напред!





Тема Re: 7 годинкинови [re: puvpav]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано18.10.13 09:02



Жив да си, братко!
Много съм взела от теб. Благодаря.
Любов и любов имай, и пак любов.





Тема Re: 7 годинкинови [re: puvpav]  
Автор д-p (новак)
Публикувано18.10.13 10:31



Честито! Много се радвам за теб! Желая ти още много по 7 годинки!





Тема Re: 7 годинкинови [re: д-p]  
Автор nekoi ()
Публикувано18.10.13 12:20



Честито, пувпав!
Както казваше един мой познат: Само който е имал куче, знае колко е хубаво да нямаш куче


Аз пък ще кажа - само, който е бил в някогашното положение на пувпав, знае колко е хубаво да бъдеш в сегашното положение на пувпав.



Тема Re: 7 годинкинови [re: nekoi]  
Автор Kopkи ((голем пич))
Публикувано18.10.13 15:14



puvpav,поздрави и успех !



Тема Re: 7 годинкинови [re: puvpav]  
Автор щурец (мексиканец)
Публикувано18.10.13 15:15



до ся на тая челна стойка "маста" треба даси станал - аферим!!!



Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.

Тема Re: 7 годинкинови [re: nekoi]  
Автор щурец (мексиканец)
Публикувано18.10.13 15:19



дано да не е кът пув-пав влакчето де само пушак вдига!



Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.

Тема Re: 7 годинкинови [re: щурец]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано18.10.13 22:35



Преди известно време един приятел ми каза : За да си щастлив трябва да се научиш да обичаш хората а за да стане това трябва първо да се научиш да обичаш себе си после да се научиш да прощаваш. Няма значение колко знаеш и как умееш да филсофстваш а по важно е как го прилагаш. Как го прилагаш се вижда по държанието и по това как се отнасяш съм другите, дали е с любов, дали е с толерантност дали си съпричастен и тн. Това няма как да стане обаче докато си се вторачил в хората около теб дори с идеята да им помагаш защото пропускаш себе си и помагането ти се превръща в хранене на егото и контрол над другите. Злобата и сарказма са форма на гняв а когато допускаш да се гневиш то нараняваш себе си.
Най ми харесваше това че всички сме различни и всеки си има път който е Божа работа. И ме пита един път: "Представи си че всички хора мислят по един и същ начин, имат нужда от едно и също нещо, харесват едни и същи неща пък дори и да приличат на теб и това да са твоите неща колко скучен и безинтересен щеше да е света". Аз му казвам - лелеее гати тъпотията. А той: Ами тогава защо искаш хората да са като теб и да мислят като теб ? Защо не им даваш правото да са си уникални точно толкова колкото си и ти ?
И още много неща ми е казвал, но за това някой друг път.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.