Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:50 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Спрях да пиянови  
Автор ivojurkov@gmail.com (непознат )
Публикувано05.10.13 10:57



Здравейте,
Казвам се Иво на 25. Не осъзнавах че имам проблем с алкохола.Но е факт и сега осъзнавам колко голям е бил. Пиех много

.Направо като се сетя ми става лошо.Започвах със ставането с една бира и след това продължавах и през деняИзпивал съм сам 4 галона по 2.5 литра. В последно време започнах да пия и твърд алкохол по 2 патрончета ром или водка и за завършек галон бира от 2 л. Не знам защо го правих. Всичко се оправи когато си намерих гадже,изведнъж спрях.
Алкохола започна да ми вреди и на здравето. След напиване нямах махмурлук всички се чудеха защо. Но започвах да осещам в главата и по тялото ми да преминава ток.... Да не говоря за болката която пречиних на майка ми..Ще се радвам ако мога да погооря с някой със същия проблем. Въпроса ми е мога ли да кажа че съм бивш алкохолик.Не съм пил от 29,06.2013.Как да продължа да живея в трезвеност. Истината е че се чувствам много добре. Съмнявам се да има нещо което да ме върне обратно към пиенето. За тези 4 месеца разбирам, че живота е по- хубав без алкохол, хапчета и наркотици.
Благодаря



Тема Re: Спрях да пиянови [re: ivojurkov@gmail.com]  
Автор Sandu62 (непознат )
Публикувано05.10.13 11:32



Здравей,Иво.

Имаш избор.Можеш да опиташ да продължиш да живееш по този начин.Никой не знае колко време още няма да пиеш.Бивш алкохолик,за мен,такова чудо няма.Моят опит показва следното-можех да не пия грам с месеци,аз не съм пил и грам цели осем години.С днешна дата точно как съм се чувствал и какво съм правил през тези осем години без грам алкохол не е най-важното,което на теб в момента би ти помогнало.По-важно е друго-без грам алкохол можех,но изпия ли дори само 20 грама,в 99% от случаите не можех да остана само с тях,не можех да остана и с двеста...Лично аз трябваше да се нахакам да безпаметност и на другия ден се събуждах с куп угризения,гаден махмурлук и т.н.Един "нормален пияч" може в продължение на един месец да пие само по 50 грама например всеки ден.И да остава всеки ден само с тези 50 грама.Аз съм алкохолик и не знам точно на кой ден/3-я,5-я.../,но със сигурност няма да издържа един месец и ще се налюскам,както само аз си знам.С това,което ти споделям не те карам още днес да пробваш 50 грама,за да видиш какво ще стане?Както казах-имаш избор.Можеш да посетиш някоя група на АА.Не знам от кой град си,или село...Но групи на АА има и в Плевен,и Стара Загора,и във Варна,и в Бургас,и в Пловдив, и в София.В тези групи се събираме алкохолици и споделяме своя опит,говорим за болестта си.Защото алкохолизмът е болест,както всички останали болести.И аз нямам никаква вина,че съм болен,че съм алкохолик.Аз не мога да кажа дали ти си алкохолик.Това можеш да го кажеш единствено и само ти.За това наистина би могло да ти помогне,ако можеш да присъстваш на едно събиране в група на АА,защото ще имаш възможност да чуеш какво споделяме за болестта от личния си опит ние, алкохолиците.И ако се оприличиш с някого от нас в твоите действия,когато пиеш,или мотивите да започнеш да пиеш, ти и само ти решаваш дали имаш проблем с алкохола.

Можеш да изпишеш в гугъл Анонимни Алкохолици и ще излязат всички контакти на групите на АА.


Желая ти един трезвен ден.И емоционално спокоен.



Тема Re: Спрях да пиянови [re: Sandu62]  
Автор kalashnikof (непознат )
Публикувано05.10.13 13:13



Нещата които разбрах в АА са , че бивш алкохолик няма. За възстановен да, но бивш не. Аз съм спирал доста пъти алкохола. Решавах, че го спирам и ставам нов човек, но рекорда ми е 28 дни. Винаги се случваше нещо и посягах към бутилката. И с изключение на последния път винаги започвах заради някакъв гняв, който избухваше в мене. Просто скачах гневен и се напивах, защото смятах , че заслужавам да се наградя и да си помогна да сваля напрежението с алкохол. Последният път само просто не се усетих как съм излязъл от вкъщи, купил съм си бутилка и когато осъзнах , че пия пак бях изпил половин бутилка ракия. После ми беше все едно, дали ще продължа. Сега в АА не съм пил шест месеца и странното е, че изчезна мисълта за алкохол. Намерих живот в който сякаш всичко е нормално , но не забелязвам алкохола. Просто не ме вълнува. Естествено както се казва това е само за днес, утре не знам и не мисля толкова напред. За себе си разбрах , че програмата на АА работи. За алкохолик като мен работят дванадесетте стъпки практикувани със спонсор, за другите не знам, те си решават. Както казваше баща ми всеки има право да си троши главата както намери за добре.
Хубав и спокоен ден от мен.



Тема Re: Спрях да пиянови [re: ivojurkov@gmail.com]  
Автор иван (минаващ)
Публикувано06.10.13 10:55



Здравей,Иво
Радвам се,че човек на 25 е осъзнал проблема си.Това е мнооого важно,повярвай.Едно е да спреш да пиеш на 25,съвсем друго е това да се случи на 47 или 50 примерно...тогава може да е твърде късно.Радвам се,че си имал волята да спреш тия месеци,това е обнадеждаващо.Аз например спрях тотално за близо месец,но се подхлъзнах с биричката за седмица.Че и ракия тук 3-4 дни...
Но днес се случи нещо лошо,почина един алкохолик,бог да го прости...почти на моята възраст.Така,че аз спирам ТОТАЛНО алкохола,нямам друг начин за за спасение.При мен действа единствено огромния СТРАХ за животеца ми.Филмът по какви причини умират алкохолиците ме е обзел напълно и мисля,че няма причина да се върна към миналото.
СТРАХ,СТРАХ И ПАК СТРАХ ЗА ЖИВОТА И ЗА ТОВА КОЕТО ЩЕ ПРИЧИНИШ НА БЛИЗКИТЕ.
За мен това е спасението,никакви АА,само воля и всичко ще е наред.
Желая ти успех в борбата,младо момче.
Всичко е много лесно,просто трябва да се уплашиш СИЛНО.



Тема Re: Спрях да пиянови [re: ivojurkov@gmail.com]  
Автор rayoflight (новак)
Публикувано06.10.13 12:43



"Ще се радвам ако мога да погооря с някой със същия проблем. "

Здравей, Иво! Радвам се за теб, че си се насочил така правилно - да търсиш споделяне с хора със същия проблем! Радвам се, защото това може да се окаже терапевтично и именно такава е целта на сбирките на алкохолици. Алкохолици, които вече не пият и други, които все още не са се отказали. Когато се изговори едно нещо в някаква степен се сваля напрежението от човека, асимилира се по-добре проблемната ситуация, може да се погледне от друг ъгъл. Както се казва - "Споделена мъка - полвин мъка."


Ако не се терапевтира по някакъв начин, а се "замита под килима" ... не се знае кога и с каква сила може да връхлети отново.

За бивш... ще ти дам пример със себе си (не с алкохол). Аз много години НЕ пуших. Бях ги спряла. Запалих САМО ЕДНА, за първи път виждах такива цигари и бях ядосана и нестабилна емоционално в момента. Опитай се да познаеш какво стана - дали останах САМО с тази една цигара...

Слава Богу, днес отново съм ги спряла. Понякога ми се припушва, но не е страшно. Минава. Много по-леко от преди. Но спирането втория път ми беше по-трудно. Вече бях изгубила надежда когато се случи.

Тази или друга зависимост - все си е зависимост. Която може да бъде отключена в даден момент. Може и да не се отключи. Но винаги трябва да си имаш не едно, ами 3 наум. И да не падаш в заблудата, че щом е минало достатъчно време вече си "излекуван" и зависимостта я няма.

Как да продължиш да живееш в трезвеност - аз не знам, защото съм нямала този проблем лично, но знам, че хора със същия се събират в АА.
Успех желая ти от сърце! Използвай младостта си и това, че не си изгубил десетилетия в свой плюс.
Успех!

Ако искаш да имаш щастливо бъдеще, пусни миналото да си отиде с усмивка! :)

Тема Re: Спрях да пиянови [re: иван]  
Автор ivojurkov@gmail.com (непознат )
Публикувано06.10.13 12:54



Благодаря за хувавите думи и вдъхнатия кураж. И аз съм на мнение че волята за живот без алкохол и тен подобни е по -силна от здравни организаций .
Късмет и кураж на теб Иван.
Мойте съболезнования за човека. Мир на праха му.
Желая ти както на теб, на мен и на всички хора щастлив живот изпълнен с хубави моменти

.
Пак благодаря.



Тема Re: Спрях да пиянови [re: rayoflight]  
Автор ivojurkov@gmail.com (непознат )
Публикувано06.10.13 13:01



Благодаря ти.


И аз смятам да продължа живота си нормално. Благодаря за куража....
А примера с цигарите ми е до болка познат по същия начин стана и с мен.Само че втория път по-лесно ги спрях. И така вече 2 години.
Благодаря ти пак. Късмет и на теб Чао



Тема Re: Спрях да пиянови [re: ivojurkov@gmail.com]  
Автор nekoi ()
Публикувано06.10.13 23:36



За да си отговориш на въпроса дали си бивш алкохолик, първо трябва да си отговориш на въпроса - алкохолик ли си?
Ако си алкохолик, значи не си бивш алкохолик. Защото бивш алкохолик няма. Има алкохолици, които не пият от скоро, не толкова от скоро или не пият от дълги години. Но те си остават алкохолици, защото не могат да пият контролирано. Т.е. да могат да пият колкото те искат и да спрат, когато искат. Те пият колкото алкохолът им заповяда да пият. А алкохолът заповядва на алкохолиците да пият все повече и повече, докато не умрат от пиене. Всъщност алкохолиците не умират от болестта алкохолизъм. Те умират от инфаркти, инсулти, цироза, панакреатит и т.н.

В АА никой не лепи етикети на другия "ти си алкохолик" "ти не си алкохолик". Всеки решава сам за себе си, като се съпоставя с хората в АА, които вече твърдо са се определили като алкохолици.

Затова ти препоръчвам горещо да посещаваш известно време сбирките на АА, независимо дали си алкохолик или не си.

За съжаление страхът не е надеждна бариера срещу пиенето при алкохолиците. От страх алкохоликът може да не пие известно време, но след това със сигурност ще пропие.

За да достигне стабилна трезвеност и да живее нормално, алкохоликът трябва да направи някои неща. За тях многократно е писано в този форум.



Тема Re: Спрях да пиянови [re: nekoi]  
Автор иван (минаващ)
Публикувано07.10.13 00:50



nekoi,цитирам те "За съжаление страхът не е надеждна бариера срещу пиенето при алкохолиците. От страх алкохоликът може да не пие известно време, но след това със сигурност ще пропие. "
Не насаждай страх в момчето,моля те,СТРАХЪТ Е ГОЛЯМА ПРИЧИНА ,ЗА ДА СЕ СПРЕ ПИЕНЕТО.Аз го изпитах и все още го го чувствам,не искам и няма да си позволя да изчезна от близките си хора!!!И ще ви докажа,че може и без АА и "спонсори".Аз си имам спасителче и без АА :)
ЦАР АЛКОХОЛ ,както го наричате,няма да ме надвие :) Никога не се отчайвай,Иво,човекът е създаден да се бори!



Тема Re: Спрях да пиянови [re: иван]  
Автор Sandu62 (непознат )
Публикувано07.10.13 08:02



Аз предлагам това,което съм опитал.Аз предлагам това,от което се чувствам добре.Аз предлагам мястото,хората,духовните принципи-неща,с които и днес съм трезвен,неща,които ми носят в голяма част от деня емоционално спокойствие и разбира се,физическа трезвост.Нямам желание на никого нищо да доказвам.Самата идея да доказвам на хората около мен нещо, ме връща в онези осем години,когато не пиех.Борех се и не пиех.Сядам на маса с приятели-те си говорят,смеят се,забавляват се и между другото пийват.Аз се правя на господ,кефя се,че се боря,че не пия,държа се високомерно,неадекватно...Ама не си давам сметка за това и някой ще подхвърли-"Sandu,не се прави на интересен,вкарай едно,ей,така за тонус,виж как си се одървил!"Аз не му вярвам.Аз си мисля,че се кефя.Е,как да се кефя,като аз през цялото време се боря и умирам от страх,че може и да превъртя и да взема да вкарам едно.Ама как да вкарам като знам,че въпросната вечер може и да остана с едно,но много скоро непроумяемо и неусетно ще се нахакам.Хората пият,докато изпитват удоволствие,не за да се напият.Аз пия,за да се напия.Много ме тормозеше този въпрос-"Защо сядат да пият,като няма да се напиват?"И как няма да не съм одървен,като се боря.Борците на тепиха са одървени,защото се борят.Ама те са на тепиха 6 минути,това им е работата-да се борят.Борят се шест минути и след това-масажи,релаксации,здравословни диети и тем подобни.Щангистите и те са одървени,докато вдигат щангата,даже съм чувал,че докато вдигат щангата викат яко,защото в този момент и яко пърдят,голям зор и изпускат парата и веднага като слизат от подиума ги посрещат двама-трима и започват възстановителни процедури.Ами възстановяват ги и се възстановяват,защото се напъват и се борят.Сега,не знам дали се и страхуват задължително,за да могат и да победят,защото нали затова се борят,за да победят.


Аз се признавам за победен от алкохолът.Нямам време да се боря с него.Нямам желание да се боря с него.Имам желание да живея.Каквото и да значи това.Когато живея,на никого нищо не доказвам.Аз осем години се борих и доказвах.Резултатът-започнах на деветата година пак да пия.Другите резултати?Някои от тях вече съм споделял тук,другите-не са тема на това,което пиша днес.


Аз избирам АА.Ти избираш твоето приятелче.Сега,моя работа ли е да ти кажа:Иване,я зарежи,твоето приятелче,ела в АА,ще ти стана спонсор и ще видиш как няма да се бориш и да умираш от страх,ами ще живееш?


Мога да ти кажа:Имаш избор.Ти си го направил и ти желая успех.


Аз няма и не искам нищо да ти доказвам.Нямам време за доказателства.Животът е Тук и Сега.Не искам да го изпускам в доказателства в "ще".


Желая ти трезвен и щедър ден.


Всичко това за мен.А на вас-както ви харесва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.