Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 08.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема За безалкохолната бира  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано12.09.13 12:50



Отварям тази тема, понеже в един пост отново прочетох мнение за коварството на безалкохолната бира. И друг път съм срещала във форума опасения, свързани с тази напитка. Бих искала, ако някой има негативен опит, да сподели. Аз пия безалкохолна бира от години и никога не съм се замисляла, че може да вреди по някакъв начин. За мен това е безалкохолна напитка като фантата, например. Пия я предимно с някаква храна, която не търпи сладко питие - риба, пържени картофи, скара и т.н. Никага не съм имала проблем - да ми се допие "истинска" бира например или да посегна към алкохолна бира, ако свърши безалкохолната. В съзнанието ми това е "лимонада", не правя връзка между нея и алкохола. Но постът на Мина в темата на Иван ме разтревожи и ми се ще да чуя мнения.



Тема Re: За безалкохолната биранови [re: memi2011]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано12.09.13 14:25



Горчиво, газирано..има вкус на бира..но не е бира.
Аз лично съм изпил "тонове" безалкохолна бира за 14-тина години сухота.
Проблемът е само в главата, с което натъртвам, че някой може да се хлъзне, а някой друг може да я интерпретира като горчива Фанта, примерно. ЗА мен е едно много приятно безалкохолно питие. Ако няма безалкохолна бира, купувам си Спрайт...мен лично ми е все едно..вече от много години

Редактирано от gogo163 на 12.09.13 19:34.



Тема Re: За безалкохолната биранови [re: gogo163]  
Автор д-p (непознат )
Публикувано12.09.13 19:02



Съгласен съм с gogo163. При всеки зависим тригерните механизми могат да бъдат различни. Човек сам трябва да си прецени, дали безалкохолната бира му предизвиква импулс за друга бира, или не... Ако има риск, по-добре е да я избягва.



Тема Re: За безалкохолната биранови [re: memi2011]  
Автор Sandu62 (непознат )
Публикувано13.09.13 08:43



Здравей,Меми.

Аз така мисля.Ако можеш да си отговориш честно на следния въпрос:Единствено и само с храната и заради храната ли ми се пие безалкохолна бира?

Ако отговорът е "да",мисля,че няма кой знае какъв проблем.Ако отговорът е "не",то въпрос на време е кога точно ще изпиеш я една алкохолна бира,я нещо друго алкохолно.


Аз и друго мога да ти споделя.Това е моят опит.Трима алкохолици от безалкохолна бира минаха на алкохол.Но пък ето GOGO163 не минава както споделя.


Една моя приятелка ми сподели следното:"Sandu,аз пия ракия,заради салатата.На мен идеята ми е в салатата."Аз веднага й отговарям,защото ми е много близка и не ме интересува дали ще ми се обиди или не/тя знае,че съм в АА/:"Ами,Слънце,що не изядеш пет салати и изпиеш 20 грама ракия,ами изпиваш 1 кило ракия и изяждаш салата и половина?"Тя се смее.Все още й е смешно.Всъщност пред мен се смее,насаме със себе си не знам как се чувства.


Меми,мисля,че ме разбираш.Започвам с идеята за храната и не знам докъде ще стигна,защото съм алкохолик.А алкохолизмът е НЕПРОУМЯЕМ.


Аз избирам да не пия грам,нито алкохолна,нито безалкохолна бира.Още повече,чувал съм,че и в безалкохолната бира има някакво количество алкохол.Този факт не го проверявам никъде.Приемам го за истина."Лека самозаблуда" в избраната от мен посока-аз не мога да пия и грам.Толкова.

И днес съм трезвен.И днес избирам АА.И днес ще отида на работа...По нататък какво ще се случи?Не знам.Избирам отново готовността да приемам и "хубавите" и "лошите" неща в днешния ден.Каквото и да значи това.


Всичко това за мен.А на теб-както ти харесва.



Тема Re: За безалкохолната биранови [re: memi2011]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано13.09.13 10:53



memi2011,
Когато бях на лечение, нещо като изчистване от алкохола, и първоначално вглъбяване и осъзнаване на проблема алкохолизъм, ми беше предложено от медицинско лице да опитам с безалкохолна бира. Това ми е запечатано в съзнанието, помня много добре, даже ми се каза къде я има, в кой магазин. И името на магазина е запечатано също, защото тогава сензорите ми работиха на три хиляди обороти, примерно, като се споменаваше алкохол, или тема за употреба на алкохол. Мен тогава само това ме интересуваше, кога ще мога да започна да пия, и по колко, и и какво е добре да пия ... и такива неща

.
Идеята да пия безалкохолна бира стоя в главата ми, отлежа, така да се каже. Но след сбирките в АА, след като започнах да работя по Програмата на АА, да се вглеждам в себе си, в живота си, в миналото си, в поведението си, с една дума, като се увлякох в работата си в АА, идеята за безалкохолната бира си отиде.
Не знам, безалкохолната бира за мен тя носи идея за истинска бира.
При мен, последните години, преди да спра да пия, са изцяло свързани с бирата. Сърцето ми не издържаше вече на твърд алкохол, заедно с лекарствата, и нямаше начин, наливах се бира, и то в доста сериозни количества. И мисълта отново за бира, някак си, не е много уместна, нито приемлива за мен.
Непонятно е сравнението за мен, бира и фанта, да ме извинят тук хората, но за мен двете носят различно послание, така да се каже - бира и фанта.
Като пиех бирата, аз търсих усещане за алкохол, свързвах я с облекчението, успокоението, спокойствието, което търсих, за да облекчавам душевните рани и страдания и опънатите нерви ...
А фантата е просто безалкохолно, то никога не си е сменяло посланието за мен.
Така стоят нещата по отношение на безалкохолната бира за мен, три години и половина трезва, с АА, на които отново да благодаря и да се поклоня.



Тема Re: За безалкохолната биранови [re: memi2011]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано13.09.13 13:21



Като пиех бирата, аз търсих усещане за алкохол, свързвах я с облекчението, успокоението, спокойствието, което търсих, за да облекчавам душевните рани и страдания и опънатите нерви ...
А фантата е просто безалкохолно, то никога не си е сменяло посланието за мен

А аз понеже не пиех вода след литър твърд алкохол за денонощие-пиех бира когато съм жаден. Както и да е, аз просто обожавам горчивият газиран вкус на бира. Алкохолът в нея никога не ме е интересувал. Към този момент безалкохолната бира ми дава и горчивото, и газираното, и вкуса. Сега ако имам възможност и повод си купувам такава бира. От друга страна като се застуди и жаждата не е толкова голяма. Тая бира топла не върви, а зимата не върви съвсем да е изстудена.
Ей такива работи. Иначе съвсем съм съгласен с казаното преди мен и още в началото го казах. Проблемът е в главата. За мен безалкохолната бира е начин да си утоля жаждата с нещо приятно. В тоя ред на мисли е равносилна на Фанта или Спрайт.Ама говорим за безалкохолна бира 0%, не вариации на тема нискоалкохолна такава



Тема Re: За безалкохолната биранови [re: gogo163]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано13.09.13 14:35



Точно така. За 0% говорим. И за задължителното условие човек да е наясно, че употребява безалкохолна напитка, а не "безопасна бира". Хубаво направих, че сондирах мнения тук, защото все пак имах известно притеснение. А би ми било терсене да се откажа от безалкохолната бира през лятото, защото е вкусна (през зимата и аз като Гого просто я забравям). Покрай мен сума ти приятели я откриха и сега я предпочитат в жегите, понеже няма алкохол и не се изпотяваш от нея, нито пък ти се доспива.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.