Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Всеки си има свой,собствен път!..  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано27.07.13 00:07



Почнах да пия редовно алкохол когато бях на 13 години- сега съм на 48.Трезвен съм шеста година в Анонимни Алкохолици.
Спрях да пия за първи път когато бях на 20,не пих една година и накрая щях да подивея от някакви страхове без конкретна причина.Пропих се отново и след пет години тръгнах редовно по психиатри,врачки,йоги,психолози,екстрасенси,почнах да пия цяла палитра психо-хапове,които не престанах да пия до последното ми спиране на алкохола и лекарствата в Анонимни Алкохолици.През всичкото това време исках да не пия никога вече,да се науча да пия и просто да си живея нормално като всичките останали хора около мен,но това не се получи.По-късно в АА разбрах,че съм болен човек,а не някакъв изрод,разбрах от какво съм болен,но най-вече ми беше показан начина,по който да живея без да пия нито алкохол,нито хапове-променящи съзнанието.
Днес и сега също така,и не пуша,при положение,че пуших също толкова дълго,колкото пиех и алкохол. Като се върна назад и видя за какво става дума,мога съвсем простичко да споделя,че ако не беше,и не е Анонимни Алкохолици и програмата за възстановяне от алкохолизъм,ако не беше помощта и дълго търпението на спонсора ми преди време и най-вече защитата от моята Висша сила,която наричам Бог и който намерих в Анонимни Алкохолици,това просто нямаше да е възможно,тъй като щях или да съм мъртъв,или да съм в затвора или в лудницата за постоянно..........


Днес и сега съм наистина благодарен на всеки,който има дял в това да бъда един от милионите трезви,и свободни алкохолици по света и именно поради тая причина съвсем простичко исках да споделя това,което ми се случи накратко.От тук насетне всеки има наистина „Свой,собствен път“,но при положение,че за тия седем години в АА видях какво се случва с мен,с хората,които нищо не правят и с тия,които наистина искат да оживеят,мога да кажа отново това,което е от скромния ми опит,но което е казано по принцип за алкохолика като цяло:

„Един алкохолик или изтрезнява,или го затварят или го заравят“.......



Бъдете трезви и нека всеки един,който има някаква вероятност да е като мен/като нас/ преди да тръгне да си търси „Собствения си път“да види това дали е път нанякъде или отново е „Път към НИЩОТО!“.

П.П.Да не забравя една "малка подробност":"АЛКОХОЛА Е В БУТИЛКИТЕ,А БОЛЕСТТА Е В НАС"....

Бъди себе си.

Тема Re: Всеки си има свой,собствен път!..нови [re: stefko_aa]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано27.07.13 09:11



Аз съм съгласна, че всеки си има свой собствен път, но пътищата на алкохолиците незнайно защо много си приличат, защо ли, ами защото има едно много добро определение в Грейпвайн, много добро определение - алкохоликът е егоманиак с комплекси за малоценност, това определение покрива всички алкохолици, които познавам досега

!!!

Пращат ми се да чета разни неща, от английски, честно ви отговарям тук, няма да чета неща от английски, и да си губя времето, така избирам и решавам да постъпя.
Аз превеждам сега Малката Червена Книжка на АА за нюкамърс, и мисля да я довърша, това е моят избор.

Не искам да ги чета не защото съм предубедена, или не желая да видя и нова гледна точна, а защото съм убедена, че АА работи, Анонимни алкохолици проработи за мен, за друга жена, за трета жена, за пета и т.н, защо да не вярвам на своите очи, ами да вярвам на нещо написано.

Мен няма как да ме убедят или да не ме убедят с книжлета, защото благодарение на АА получих безценен опит в наблюденията си върху алкохолици, и това ми е най-ценния дар, и няма защо да чета какво мисли някой, затворен в стаята си и почесвайки се зад ухото, без да е видял една лудница на този свят, това е положението, лудниците са много добър отрезвител за хора като мен и няма какво да ми се казва или доказва от къде извирала водата, аз знам ОТКЪДЕ ИЗВИРА ВОДАТА, ПОЗНАВАМ ИЗВОРЪТ !

Редактирано от kethen на 27.07.13 09:13.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.