Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:44 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Продължение на Темата за Благодарно Сърценови  
Автор алки (:))))
Публикувано15.07.13 13:26



Явно в БГ няма такова.....

Редактирано от алки на 15.07.13 13:30.



Тема Re: Продължение на Темата за Благодарно Сърценови [re: алки]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано15.07.13 13:54



Прочетох "Благородно", а то било "Благодарно".



Тема Re: Продължение на Темата за Благодарно Сърценови [re: алки]  
Автор алки (:))))
Публикувано15.07.13 13:57



Вал, човек без благодарно сърце едва ли може да се нарече човек, проблема е че не всеки може да разбере за какво се говори, а в България като се чуе да се говори за благодарност всеки почва да реве и се оплаква все едно живота му е нищо, а повечето са здрави и под-послон за което треба да бъдем благодарни на Бог........


Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!


Тема Re: Продължение на Темата за Благодарно Сърценови [re: Hothead]  
Автор алки (:))))
Публикувано15.07.13 15:14



ХотДарлинг не се безпокой за такива дреболии, ако бехме на нашия Баир в Родопите на спокойствие бих ви обеснил разликата между "Благородно" и "Благодарно" сърце....., явно там в София нищо и никога няма да могът да разберът за каква болест става дума - не е алкохолизмът!


Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!


Тема Re: Продължение на Темата за Благодарно Сърценови [re: алки]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано15.07.13 15:30



Това Родопите да не ти е бащиния. Тъй като познавам хора от този край и мога да кажа, че ти си рядък случай на изключение.
Ето един поздрав от мен.



Разбира се, че не е алкохолизма. Съвсем други болести имат някои.
Аз не съм благодарна нито защото съм се родила, нито защото съм живяла и живея, нито защото ще умра. Не искам никой да ми е благодарен.
Благородна / не по аристократически произход/ винаги съм била и вярвам, че ще бъда.
Лошо е, че много хора не правят разлика между двете



Тема Re: Продължение на Темата за Благодарно Сърце [re: алки]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано15.07.13 15:41



Днес се засякохме с майката на един събрат. Мой набор. На умиране вървят при него нещата. Казах го на майка му, защото горката и тя почнала да лъже като него. Сега има много работа и други дръндрънканици. Та й викам - ами като ни гледаш нас, да не би да стоим без работа.
Абе жестока лъжа. Коментирахме с един събрат за алкохолизма - коварен, объркващ, всемогъщ. Думата объркващ в английския е baffling. Предпочитам да си го превеждам като неразбираем, непроумяем. Това е болест, която не може да бъде проумяна. Как така съм решил да не пия, искам да не пия, не трябва да пия, не бива да пия, не мога да пия - как така посягам и пак пия? Ето това е непроумяемостта на алкохолизма, такъв какъвто го познаваме.
Не може да се проумее. Ден след ден, вече почти седем години, виждам хора да казват - няма повече да пия. Никога повече няма да пия. Край!
Този филм съм го играл и аз почти девет години. Девет години. Ден след ден казвах край - няма повече да пия. После почвах отново, но не с намерението да се напивам. Този път не като другият път.
Мда.
Та вече осемнадесет човека умряха откакто съм трезвен и те бяха абсолютно сигурни, че ще спрат да пият. Това е непроумяемостта на алкохолизма - невъзможността да не се почне, защото е казано край и искрено се иска да е така. Непроумяемо е. Как така не искам и въпреки всичкото ще започна отново?
Говоря с майката на събрата и й казвам - ти поне не влизай в тази плоча да приказваш глупости. Гледаш го, че отива на умиране. Тя - така е, шишето му е в краката, а ме лъже, че не пие. Какво да правя? Това ме пита жената - какво да правя? Какво да ти кажа - гледай ти да оживееш. Той отива да умира. Тя - така е, но като съм го гледала от малък и какъв хубавец беше. Дано да разбереш някой ден.
Спомних си думите и на една друга майка по същият повод. Вика ми тя - да беше мъж да го оставя, а то помня му първата усмивка, първата къдричка.
Дали като го гледам малкият ми племенник как расте, дали в този момент мога да си представя, че той иска да стигне до подобно състояние или някой е предвидил за него да стигне до кофите?
Защото очевидно алкохоликът не бива роден с мазно сако около кофите. Не че това е вариант.
Преди малко идва при мене още един събрат. Намацан. Казва ми - помогни ми. Опааа. Каква помощ очакваш? Той - спри ме да пия. Да бе, да. То ако можех да спирам хората да пият - сега Бил Гейтс щеше да ми диша прахта в класацията на Форбс. Базикам го. Мога да ти предложа помощ, но ти искаш ли я? Или не е за тебе тази работа? Стигнал ли си до положението да поискаш помощ и да приемеш помощ?
Страшна и непроумяема е тази болест. И първото непроумяване е че какво тук изобщо значи някаква болест. Какви точно са параметрите на тази болест?
Единият основен параметър е нейната НЕПРОУМЯЕМОСТ. Както беше казал един много готин събрат - "Отвъд човешката фантазия". Значи до определена граница се простира човешкото познание. Оттам нататък е областта на човешката фантазия. Това, което мога да си представя. А болестта е след границата на фантазията. И нека сега се опитаме да я разберем и кой е този, който е наясно


Никой не мога да спра да пие, но имаме тука една чудесна Програма, едни прекрасни Стъпки, които възвръщат живота на хората, които са достатъчно непредубедени и достатъчно готови да опитат. Защо някой не опитва, ами предпочита да умре, е загадка. Дори не се чудя защо някой предпочита да умре от пиене. То е ясно за мен. Не ми е ясно, защо някой иска да живее гаден живот на сухо, при положение, че има милиони доказателства. Очевидни доказателства за добър живот и възстановяване. Ама и това не е моя работа да го проумявам. Особено след като е непроумяемо.
Основното е, че днес съм трезв. По време на обедната почивка пихме кафе с един събрат и си четохме нашата Прекрасна Книга наречена "Анонимни алкохолици". Човекът е готов и иска да направи нещо за живота си. Аз съм насреща, защото това на мен ми дава много. Просто е. Толкова е просто.
Защо да живея измъчен живот, когато мога да живея изобилен живот. Това е много съществен въпрос.
Защо не съм го живял преди? Нито съм подозирал, че има такъв живот, нито някой бях виждал като пример за такъв живот.




Тема Re: Продължение на Темата за Благодарно Сърценови [re: Hothead]  
Автор алки (:))))
Публикувано15.07.13 15:49



бъди човек и в нужда подай рака на друг пък останалото не ни занимава нито е наша работа освен да помогнем човека в нужда....подай рака!


Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!


Тема Re: Продължение на Темата за Благодарно Сърценови [re: алки]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано15.07.13 15:59



Най- сетне да си дойдем на думата.
Аз съм на същото мнение.

Изпращам ти родопска песен в изпълнение на една изключително красива родопчанка.





Тема Re: Продължение на Темата за Благодарно Сърценови [re: Hothead]  
Автор алки (:))))
Публикувано15.07.13 16:11



каде е струмица каде е въбрица - казах ти на шикалки с мен да не играеш....




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Продължение на Темата за Благодарно Сърценови [re: aлkaжa]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано15.07.13 16:25



Ти как си обясняваш това?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.