Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Алкохолно зависиминови  
Автор алки (:))))
Публикувано14.07.13 19:47



Без Значение Кой е, и за кой се мисли (айнщайн) ако не сте намери или потърсили помощ вие сте в тинята без значение какво другите ви казват. Интересно е защо повечето от близки предпочитат да останете болен/а затворен/а в някоя болница или лудница? Явно и те са болни от нашите капризи и обещания....и после години мъка и безплодни обещания няма ли да е по-лесно за тях да затворим пияницата и го турим де му е мястото....?


Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!


Тема Re: Алкохолно зависиминови [re: алки]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано14.07.13 21:18



Истина е това, което си написал. Изживях го на гърба си, майка и татко и приятелите ми си промениха отношението към мен заради пиенето ми, и ми беше много мъчно. Обвинявах ги, исках си доброто отношение и уважение, но същевременно продължавах да пия, да деградирам и да се провалям и пропадам, и ставаше все по-ужасно и мъчително.
Още е пред мен образът на братовчедка ми, много близки бяхме, и ми е много мъчно, че я няма, и изпитвам страх, че може и аз да свърша като нея.

Заради всичко това нямам право да си играя на живот и смърт и да експериментирам. Аз лично видях, че АА работи, Програмата на Анонимни алкохолици за мен е най-скъпоценното лекарство на света.

Още, добре помня това, което превеждах, алкохоликът, който е трезвен, и е намерил някакво душевно равновесие, трябва да помни винаги, че е болен, и трябва да се щади, и да води един прост и умерен, и още, духовен начин на живот, иначе рискува здравето си и живота си.

Понякога полемиката тук излиза от добрия тон, и това ме товари, даже ме плаши, както всеки друг предполагам, и ми се иска това да не е така, обаче съм си изяснила, че това е моят егоизъм и егоцентризъм, да искам да е така, както аз мисля, че трябва да бъде.
Така че, нещата са точно такива, каквито трябва да са, и ги приемам.

Принципите водят пред преди личностите, аз съм за принципите, така че всичко е ок, както се казва сега.
Анонимността вече започвам да я осъзнавам какво представлява и ще се науча да я живея.

Анонимни алкохолици трябва да продължат да се развиват, да имат много привлекателен вид пред обществото, и да бъдат интелигентната алтернатива за страдащият зависим от алкохол.

Редактирано от kethen на 14.07.13 21:38.



Тема Re: Алкохолно зависиминови [re: kethen]  
Автор mina68 ()
Публикувано14.07.13 22:10



кетхен,

Става ли ти готино католижеш г*за на алки? Само дето имаш конкуренция в лицето на стефко, алкажа и новопръкналия се светлозар.

Що не земеш да идеш на танци , или някъде където е по-тъмничко и има мъже ( дано се излъже някой и да те оноди), че ми омръзнаха простотиите ти в стил недоебана стара мома.



Тема Re: Алкохолно зависиминови [re: mina68]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано14.07.13 22:25



Минке, тва твоето аморе, като го повредиш пращай го в сектата. Със сигурност ще доведеш много материал за ремонт.





Тема Re: Алкохолно зависиминови [re: mina68]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано14.07.13 23:18



Просто можеш да не ги четеш простотиите ми, съвсем лесно е, пропускай ги !



Тема Re: Алкохолно зависиминови [re: mina68]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано14.07.13 23:20



Така ме изкушаваш да сляза на твоето ниво и да ти отговоря, но не бива, защото съм дама !



Тема Re: Алкохолно зависиминови [re: mina68]  
Автор nowwe (непознат )
Публикувано14.07.13 23:45



Мина68 ,моля се Бог да прати лъч светлина в безумния ти мозък.Моли се усърдно,Бог е милостив и понякога се случват чудеса,дори в наглед безнадеждни случаи е възможно да има просветление.Процента на успеваемост по мои наблюдения е малък но винаги има надежда.

Редактирано от nowwe на 14.07.13 23:53.



Тема Re: Алкохолно зависиминови [re: kethen]  
Автор mina68 ()
Публикувано14.07.13 23:48



кетхен,
ако някой псува като каруцар, не озачава, че той Е каруцар.
Въпросът с дамите е още по-сложен, само желание не стига.Трябва да ти е в кръвта.Затова "... ама аз съм дама..." , ги разправяй на баба ти на хурката.



Тема Re: Алкохолно зависиминови [re: maharadjata1]  
Автор mina68 ()
Публикувано14.07.13 23:51



махараджа,
за какво страдаш така нещастно?
Щото не те включих в списъка на гъзолизците ли?
Имай малко търпение ! И за теб ще намеря хубава занимавка.



Тема Re: Алкохолно зависиминови [re: mina68]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано15.07.13 00:13



Преди седмица бях потресена и обидена до дъното на душата си от всичко изписано в този форум.После се почувствах смъртно заплашена.Сега си мисля,че няма наистина никакво значение кой за какъв се мисли,кой какво говори,вярва ли си,или не и какъв е човекът.Единственото,което има значение е ЗА КАКВО СТАВА ДУМА ПРИ АЛКОХОЛИЗМА.И съответно да наглася светофара си на адекватните светлини-червено,жълто,зелено.Оказа се много полезно занимание.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.