Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:44 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема АА каква е тази шега?  
Автор алки (:))))
Публикувано09.07.13 10:04



В Християнска Държава кът БГ, как си позволява едно дружеството кът тия на Анонимнимните Алкохолици да вярва да може да направи повече за болните алкохолици в Нашата Любима Родина от Православна Църква и нашия Бог Исус Христос?


Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!


Тема Re: АА каква е тази шега?нови [re: алки]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано09.07.13 10:50



Ако трябва да съм честна, лично духовникът, който ме води вече доста време към християнската ми идентичност и просветление, с интерес се запозна със същността и целите, които си подставя движението Анонимни алкохолици, даже нещо повече, в неделя ми сподели, че специално за алкохолици като мен ще има гроздов сок, не вино !
Сподели ми също, че той се е опитвал да помага на алкохолици, но не е успявал в това си начинание, така на улицата, забелязал някакъв клошар пияница, и му е дал примерно средства и му е говорил, но по-нататък, клошарът си продължил да пие по старому ...
Изводите може да си направите сами, уверена съм в интелигентността и уникалността на всеки пишещ тук

!



Тема Re: АА каква е тази шега?нови [re: алки]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано09.07.13 11:05



Шега?Шега!Шега.
Ами,може да е от сорта-като не мога да ти оправя спирачките ще увелича силата на клаксона.И...понесе реката шоколади!Или...лайна?Както ви се харесва.



Тема Re: АА каква е тази шега?нови [re: umainiche1212]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано09.07.13 15:59



По логиката на Алки да вземем да закрием болниците и поликлиниките, щото какви са тия доктори, дето си въобразяват, че могат по-добре от църквата да лекуват диабет, пневмония и гастрит. И нямаме нужда от зъболекари, понеже кариесите ще ни ги излекува Иисус Христос.



Тема Re: АА каква е тази шега?нови [re: memi2011]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано09.07.13 19:24



Меми,това ни е дефектът,иначе на пръв поглед незабележим,но на практика,разрушителен,чупещ кости,човешки съдби и щастие-отричане,противопоставяне,сравнение.Чета от известно време в този форум и да си призная се обърквах все повече и повече,докато в един ден взех,че се оправих в бъркотията.Е,изказах се много смело-че съм се оправила.Ама,си намерих някаква стабилна отправна точка.Лично на мен в АА ми беше даден най-страхотния съвет,който ще следвам винаги и навсякъде,а той е,да си извадя памуците от ушите и да ги сложа в устата.Така прекарах известно време и сигурно и за в бъдеще ше сменям мястото на памука.Но,да си дойдем на темата.Лично аз намерих Бог в АА.Той е навсякъде,но аз го намерих в АА.И разбрах,че това ми е било на мене липсващото парче от пицата-липса на съзнание и усещане за единение с Бог.Това съм търсила и в алкохола.
Не знам на кого и защо не му харесва българското АА.Ами,то е такова,каквото е.Мен ме спаси.Всъщност пиша това,защото сигурно има много като мен,които стоят в тъмното сами,уплашени,безпомощни,четат ли четат и надеждата става все по-малка.Това би могло да бъде внушението на хората,които тук отстояват правотата си.Само че не е така.ИМА ИЗХОД!А хората и в АА и извън АА са всякакви.Единствената читава мотивация обаче да се появи някой тук и да си позволи да пише е или да сподели нещо за себе си,или да протегне ръка за да помогне.А това се вижда и се разбира.Нека винаги бъде Неговата воля!



Тема Re: АА каква е тази шега?нови [re: алки]  
Автор rayoflight (непознат)
Публикувано09.07.13 19:50



Не те разбирам, алки. Никак. Каква ти е мотивацията да напишеш горното? "Страната ни" е прекалено объркана ... и както винаги - толерантна.
Що се отнася до православната църква там името на Бог се изписва "Иисус Христос". Но все така не разбирам противопоставянето ти от какво идва...

Ако искаш да имаш щастливо бъдеще, пусни миналото да си отиде с усмивка! :)


Тема Re: АА каква е тази шега?нови [re: алки]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано09.07.13 21:39



Аз вярвам в Исус Христос, но го открих в АА. Като преди това са ме водили на църква като ме набарат в абстиненция да ми четат молитва и да говоря с поповете. Какво да си говоря с тях, то е очевидно, че няма Бог ако го имаше нямаше да има войни, аз нямаше да страдам, нищо не съм му направил, че да ме наказва така и тн.. Като си поговорехме точно две минути и казваха на близките ми, че няма смисъл да ме водят при тях, няма да стане номера, да пробват еди какво си. И ако не съм си намерил за пиене ме водеха на билкари например, виках си тия направо се подиграват с мене, какво ше ги прая тия билки. После на психиатър, там вече отидох доброволно щото загрявах, че не съм уред или фред. Отклоних се от темата.
Ами имало Бог и той вършел чудеса за тия които го търсят, но аз нямаше как да го открия, по друг начин освен в АА. Тук срещнах хора които мислят като мен, имат същите проблеми като мен, пили са както аз пия. Интересното беше, че само първите три месеца повтарях, че не съм като тях.



Тема Re: АА каква е тази шега?нови [re: memi2011]  
Автор алки (:))))
Публикувано10.07.13 00:26



Българската историята може да е запозната с чудесата на Иисус Христос и не само туй но Го е приела не само за Глава но е и признат Бог на Православната Църква, но какво ще кажете за Йешуа бен Йосиф от Назарет дето си падал по алкохола и не-напразно от столми с вода нашия си прави руйно вино?




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.