Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 11:41



Алкохолизмът е заболяване което се лекува със спиране на алкохола, а последствията му / ако има такива/ върху организма се лекуват от медицината.

Психическите предпоставки и последствия се "лекуват" от АА, психолог, психиатър и най- вече от теб самия.

Благодаря за поканата. Ходих на сбирки на АА - 2 или 3 преди две години.
На мен / подчертавам на мен/ не ми допаднаха.
На други могат да допаднат / предпоставките за това са много/ и положителните страни на АА са много.

На църква също съм ходила/ не е за мен/ по много причини.

Аз съм на мнение, че може да вярваш във всичко, стига това да ти помага. Двете т.е. трите по- горни неща не са за мен, което не означава, че не са за друг. Също не означава, че са само черни или бели.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 11:44



А как се спира алкохола при алкохолизъм

?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 11:46



Както се питаше един датски принц ... и после ... "Ето това е въпросът"

?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: umainiche1212]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 11:56



Аз също харесвам изгревите и залезите, небето, звездите, цветята, птиците, животните, но те нямат тази символика за мен или я загубиха някъде в миналото ми. Въпреки, че в много неща вярата ми е останала.

Един алкохолик след първата чаша вече не мисли, а "действа" без да мисли. Просто първата глътка изисква втора и т.н.
Един алкохолик/ той съзнава какво върши/ е напълно убеден, че няма да се стигне до следваща чаша и продължението.
Некой беше пуснал тема за това.
Един алкохолик посягайки към първата глътка е убеден, че ще може да спре т.е., че може да контролира пиенето. Както се казва, не може всички да могат, а аз да не мога.
Ти защо не скочиш от покрива на 18-ет. блок? Защото си убеден, че няма да има друг път или защото последствията върху теб ще са страшни.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: umainiche1212]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 12:07



Защото има хора,които четат и не знаят на кого да вярват и какво да мислят.Които се чувстват лоши и виновни,по-черни от дявола,а не знаят,че са болни.И че има изход,като се погрижиш за себе си и има начин за това.Че милиони хора са се възстановили по програмата на АА.ФАКТ!

Не е необходимо да знаеш, че си болен и още по- малко да вярваш на това.
Не знаят как да постъпят?
Причината не е незнанието. Знаят много добре и когато си болен се търси лекар, поне в 21 век. Другият въпрос е на какъв етап от развитие на болестта си.
АА е много по- добър от лекар в началото и в края. Има кусури, но валидни за всяка масова организация, особено пък такава към която обществото не изпитва особено топли чувства към участниците в нея. Същото се отнася и за самите алкохолици. Като каже човек алкохолик, то представата не е никак добра. При случай, че и сам се е докарал до там, още повече.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 12:12



Просто не слагаш алкохол в устата си и продукти с алкохол.

Вече казах, че аз през абстиненцията без преувеличение едва не умрях. Не мислех, че ще издържа.
Не, мисля, че има по- добри начини за края на живота ми. Поне по- безболезнени.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: umainiche1212]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 12:35



Ами,хайде да си задаваме въпроси,но да не им отговаряме с клишета и с добри пожелания.

Да кажа аз как постъпих.

1. Когато разбрах, че съм развила зависимост от алкохола ми остана надеждата, че все пак може поне да стопирам нещата в развитие, ако потърся помощ.
По навик помощ търся от патили.
Влязох тук / директно през вратата - става въпрос за живота ми/, имах и късмет / без късмет не може/ и директно пуснах тема.
Първият човек не беше въобще алкохолик, но досега помня думите му въпреки, че това го знаех. Да ти обърнат внимание в такова положение не е никак лесно.
На АА / към психиатри имам отношение и няма да отида за себе си/ с пълното съзнание, че там са всякакви хора - такива като мен, такива по- добри от мен и съответно такива по- лоши. Алкохолът не определя човека. Едно беше сигурно, че имаме или сме имали общ проблем и затова сме заедно.
Лошото е, че някой се опита да реши други мои проблеми или проблема ми с алкохола, но по начин който не е приемлив за мен.
Тази цена нямаше как да платя.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано11.07.13 12:37



Е,не, не може с такава ирония и жлъч да се говори за нещо,което очевидно не познаваш,никаква идея си нямаш и да създаваш впечатлението,че в АА са някакви малоумници.Не на един,ами на 5 скенера ще отидеш,ако е необходимо и още изследвания ще направиш и ще проведеш лечението,което е необходимо според лекарите.Втората част от молитвата ни е Бог да ни даде смелост да променим нещата,които можем.Това включва целия живот-да се лекуваме,да си работим работата,да казваме "не" и "да",всичко,което го има под слънцето.Виж да сътворяваме изгреви,а също така да променяме хората,не можем.И ми се струва напълно разумно да приема това.ДРУГОТО би било лудост.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: umainiche1212]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 13:04



Този пост не беше към АА, а че алкохолизма е всеобхватна болест и определя всичко- болести и нашето поведение като цяло.
Глава може да ме боли от махмурлук, през неразположение до тумор в главата. Настроението ми и при трите случаи никак не е добро. Не зная и на някой друг при такъв случай да му е добре. Пък, да си сложа една усмивка на лицето и една благодарност...
Знаеш ли, в Фейса имаше една мисъл / трябва да я потърся/ " Алкохолиците умират от алкохол- другите от друго/.

Не мога да приема и няма как да приема, че алкохолиците са различни от другите хора и едва ли нещо специално. Остава и табела да сложим "Алкохолик - това звучи гордо" - перефраза на Чехов.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано11.07.13 13:51



Hothead,не знам откъде да ти отговоря.Ами,от последното."Алкохолик" не звучи никак,или може да звучи всякак,кой каквото му вмени.Не е въпросът в това.Въпросът е във факта "алкохолизъм".Има такова животно.И то е свирепо и може би най-жестокото от всички възможни човешки болести.Жестоко за околните и за самия алкохолик.Не знам,дали се раждаме така или ставаме такива,прекрачвайки в даден момент някаква граница,която е недопустимо да бъде прекрачена.Ако си позволя да мисля върху това,пак ще вкарам някаква оценка,в случая за себе си.В първия вариант аз съм жертва,в другия-лош и виновен човек.Не ми върши работа нито едното,нито другото.Отново се връщам на факта.Факт е,че не мога нито да пия,нито да не пия,просто ей така с чисто емоционални мотивации.Не става.Затова трябва да видя какъв ми е проблемът и да престана да съсипвам хората и живота около себе си.А за да престана да ги съсипвам трябва на първо време да престана да се опитвам да ги променям.И се получава много просто уравнение.А+В=С.Ако приемем А за константа/хората и света,такъв,какъвто е/,за да се промени резултатът,С,трябва да се промени В.Тоест аз.Но това не може да стане отново пак хей така.Доста труд и пот се изискват за да осъзная и да се променя.Но и това не е достатъчно.Трябва да намеря своята цялост,която съм изгубила.И това е вярата за мен.Вярата за мен е Смисъл.Това ми се е губило.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.