Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:28 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: val999]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 10:24



Да се върнем към темата: Сърце пълно с благодарност!

Аз никога не съм била "благодарен" или "неблагодарен" на неизвестно кой и какво.
За мен тези думи са били винаги насочени към конкретна личност, а отношението към самия мен е било винаги естествено. Имало е случаи когато не съм била доволна от себе си и когато съм се радвала, че съм постигнала нещо.

Не мога да си обясня думи като "погледни слънцето и се радвай, че отново му виждаш изгрева". Не ми е ясно защо трябва да съм благодарна, че съм се родила, живяла, живея и един ден като всичко ще умра. През различните периоди от живота си човек колкото и да е ограничен от обстоятелствата и от годините си има право на избор според възможностите си.
Не, не съм благодарна, нито неблагодарна. Просто живея живота който имам така както мога.
Да подчертая, че не искам и никой да ми бъде благодарен. Направила съм това което съм искала и можела.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 10:26



Та, това не е ли същото което аз казах, обобщено.
Какви са думите е съвсем друго.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 10:28



Еми попита ме, отговорих ти





Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 10:29



Твърде дълго стана, може би трябва нова тема, трудно е човек да се ориентира в отговорите !



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 10:30



Как кое е опасно?

Боли ме глава. Не издържам на болка. От болката ставам нервна и ми е крив света.
Какво ми предлагаш?


Имам личен проблем? Да ходя да се моля или да питам АА да ми го реши?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 10:35



Не мога да те разбера, моля те, опиши и го обясни по-подробно !



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 10:36



Има много яд и гняв в написаното от теб, и е много лаконично, не мога да разбера .



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 11:09



Нито яд, нито гняв има.

Ето по- подробно.

Имам главоболие от много години. Като студентка се намери един лекар да ми каже, че това е мигрена. И така, годините си течеха.
Преди около 7 години се намери друг който ми каза, че това не може да е мигрена и да отида на скенер. Мотиви: мигрената не минава от болкоуспокоителни.
Да поясня, че като малка ме преобърнаха с една люлка - карбалка, на която бях седнала с крака към облегалката и един батко да покаже силата си обърна люлката и паднах по гръб и желязото на люлката се вряза в лявата половина от лицето ми.
На скенер не отидох, не защото разсъждавам различно от болшинството/, а защото не считах, че положението е сериозно или не ми създаваше проблеми и защото не мога да си представя някаква операция с вероятност да остана неподвижна и с здрав мозък. Ще кажеш разсъждение на алкохолик. Не, нито параноя имам, нито се дължи на алкохола.
До тук добре. Да, но от миналата година проблемите се увеличиха. Разбира се, че е от възрастта и от стреса, но защо ли имам съмнение за нещо друго. Разбира се, защото съм алкохолик.

И така? Да ходя ли на скенер и да се вземам в ръце додето е на време? Може и да няма нужда въобще да ми отхлупват главата, ако има не се знае дали не е късно или да се моля на бог да ме прибере безболезнено т.е . да ми помогне.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 11:25



Ето така вече ми стана ясно в общи линии.

Преди около десет години аз получих първите пристъпи на мигрена, свързана с нарушаване на някои биологичните функции. Понасях я по някакъв начин, но си спомням един пристъп, който беше много силен и страшен. Тогава мислих, че получавам инсулт. На следващият ден отидох на лекар, поисках доплер, защото мислих, че съм получила инсулт. Нямаше органични изменения. Освен това ми направиха и енцефелограма, също нямаше органични изменения. Така, невроложката обаче ми предписа ривотрил, заради мигрената, понеже и казах, че не мога да понасям болката. И така започнах да пия ривотрил, съвсем редовно предписан и както се разбира съвсем правилно предписан. Обаче, аз не съм като другите, аз си го пиех този ривотрил, после и с антидепресанти и алкохол

. Често за да мина през пристъпите на мигрена аз пиех всичко, и лекарствата, и много твърд алкохол и цигари много .
Аз уважавам много медицината, науката, медицината дава такова и такова лекарство при мигрена. Обаче жената не е знаела, че аз съм потенциална алкохоличка, и още, че аз, като имам пристъпи на мигрена, освен лекарствата, пия и алкохол !

Не искам да интерпретираш манипулативно и да си играеш с думите и идеите ни !

Анонимни алкохолици предлага помощ на алкохолици, ако дойдеш, ако покажеш, че се интересуваш, моля, заповядай, чакаме те, ще ти се обърне внимание, ще получиш помощ, че ти се даде литература, някой от по-старите ще ти обясни всичко, което те интересува !

Мигрената е заболяване, и се лекува с лекарства !

Алкохолизмът е заболяване, което НЕ СЕ ЛЕКУВА С ЛЕКАРСТВА !!!



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано11.07.13 11:26



Знаеш ли,стана ми тъжно от това,което пишеш за изгрева.Познато от преди и тъжно и страшно.Искам да виждам изгревите във всичките си дни,които имам да живея,а да съм благодарна за тях е най-естественото състояние на човек,който не смята,че той е причина за тях или пък едва ли не ги е създал.На това в нашите книги му се вика егоцентризъм,който пък е основният ни проблем/цялата тази работа да не виждаш изгревите и да не си благодарен за тях/.Обаче си мисля нещо друго.Нали няма как да е така,някак не е логично,не вярваме,че един алкохолик посяга да пийне чаша-две и си мисли:ей сега ще пийна едно,после още едно,после няма да мога да спра и ще се изложа,ще нараня близките си,ще падна в канавката,ще изпадна в делир и ще постъпя в лудницата или пък може и направо да умра.Никой не си пожелава това.Но така се случва.А другата истина е,че алкохоликът ЗНАЕ,че така ще се случи,рано или късно.Не го иска,но го знае и въпреки това посяга.Какво е това умствено състояние,което предполага такова самоунищожително действие,по-голямо по сила от най-силния и естествен инстинкт за себесъхранине?По-силно от най-силния инстинкт?Очевидно е,че това е някаква тотална невъзможност да живееш. А тя откъде произлиза?Ами,хайде да си задаваме въпроси,но да не им отговаряме с клишета и с добри пожелания.Защото има хора,които четат и не знаят на кого да вярват и какво да мислят.Които се чувстват лоши и виновни,по-черни от дявола,а не знаят,че са болни.И че има изход,като се погрижиш за себе си и има начин за това.Че милиони хора са се възстановили по програмата на АА.ФАКТ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.