Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 09:18



Ами ако беше въпрос на такава проста и ясна логика, много просто бе, нямаше даже да има Форум такъв, хората щяха да си кажат, ок, на мен не ми понася този алкохол, и аз няма да пия повече никога през живота си.

Как лесно ставало това! Знаеш ли, че по време на абстиненцията бях с единия крак в гроба. Това, че издържах и то само физическа абстиненция беше едно от най- големите ми постижения в живота. Не мислех, че ще оцелея.

обикновена непоносимост към алкохола !

Непоносимост / токсикация / и зависимост е нещо съвсем различно.
Алкохолната токсикация е много страшна, особено при неукрепнали организми и в повечето случаи същия не посяга към алкохола.
Зависимостта се развива по- бавно и "непоносимостта" определено в началото е много добро "съвместно съществуване" да не кажа симбиоза. Отнася се и за такъв като мен който не можеше да издържа на алкохол т.е. не беше лош пияч.
С обикновена непоносимост някой си отиват от този свят много по- бързо от алкохолиците.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: алки]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 09:27



Каква е разликата от зависим от шикера и зависим от алкохола?
За обществото ми е известно, но за отделния индивид?

Алки, съжаляваш ли, че си бил активен спортист / борец или боксьор/ ?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 09:33



Аз лично гледам доколкото мога да не философствам, и да няма много лично творчество, какво мисля аз и така нататък, защото може и да допусна грешка.
Научила съм се, има медицинска литература, психология, има си Голямата Книга, има си списание Грейп Вайн, има си АА литература, има си алкохолици, мога да споделя, и мога да прочета споделено и общо взето толкова, внимавам да не се отпущам да мисля много самата аз, защото може и да се заблудя.
Това, което пишеш ти, не е нито медицински издържано, има много грешки, защото не си подготвена достатъчно.
Обикновена непоносимост, алкохолна зависимост, алкохолизъм ... има си специфични особености, има литература.
Аз, освен че съм прочела доста, съм минала през абстиненция, всъщност през абстиненции, като последната я помня още, знам колко е страшно, защото съм смесвала антидепресанти, транквиланти, и алкохол. И аз не знам как съм оцеляла.
Бог ме спаси и ми показа пътя чрез Анонимни алкохолици, път за живот и милост !



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 09:43



Оффф, колко съвети съм чула, чувала, слушала, чела, гледала, мислила, колко комбинации съм въртяла в главата си, от кога, от сега, свързвани основно с външните обстоятелства, но не се получи нищо !!!



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 09:44



Напротив, ако говоря с пет човека, ще получа пет различни съвета !



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 09:54



Изгубих написаното.

По - добре е да философстваш / поне развива мисленето/ отколкото въобще да не мислиш.
Не ми стана ясно какво си научила, но от приложението му никакъв ефект не видях, поне за мен.
Не държа, че изказването ми е медицински издържано, но интерпретациите ти на факти са крайно опасни за другите.
Ти може да си божии наместник на Земята, но не всички имат твоя късмет.

Така, че дай нещо земно и медицински издържано. С четене на молитви за здраве не става. Убедена съм.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 09:58



Кой е казал, че външните обстоятелства са решаващи?
Решаващи и основополагащи са вътрешните за всеки човек, а външните са оформящи.
Липсата или наличието на такива, не се дължи на алкохола въпреки, че има достатъчно данни за генетична предразположеност към зависимости.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 09:58



Посочи съветите които си получила.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 10:14



Не бива да пиеш много, защото не е хубаво. /съвсем тривиално/
Пий по малко, само за компания. / също тривиално /
Пиенето вреди на ограните на човека, лицето ти също ще се развали. / нищо ново под слънцето

/
Пиенето няма да ти реши проблемите. / тривиално с елемент на зараждаща се мъдрост/
Абе да не си само ти разведена, стига вече. / махленско -клюкарско /
Абе писна ни от твоите разводи и проблеми, я работи. / още по-махленско -клюкарско /
Абе ще си загубиш работата, тогава. / поучително - прагматично /
Не е хубаво това, не е правилно, не отговаря на социалното ти положение / поучително с елементи на морал /
Не бива да го правиш повече, нещата са много зле / майчински загрижено /
Няма да го търпя това повече / насилие /
...
стига мисля или не



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 10:16



Бих искала наистина да ме запознаеш с това, кое виждаш за опасно, интерпретацията на кои факти са крайно опасни, това ме интересува живо !!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.