Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:57 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано10.07.13 17:15



Абсолютно точно казано, Алиса! Особено в тази му част: Пробвала си едно химично съединение, организмът ти не е реагирал добре на него, имало е тежки здравословни последствия, справила си се, приключила си с този експеримент в живота си, знаеш защо не трябва да го повтаряш, даваш си сметка, че си сбъркала, съжаляваш, че си сбъркала и си пропиляла време и здраве. Това НЕ Е твоята напитка/храна/ - и толкоз.
Сега ще кажа тук нещо еретично. Когато ми достигна до съзнанието истината - а именно, че имам непоносимост към определена химическа субстанция и нищо друго - ми идеше да ревна от облекчение. Т.е. оказа се, че нито съм "различна от другите", нито страдам от мистериозна "умствена и душевна" болест, нито пък съм зависима от някаква "висша сила", а чисто и просто не ми понася спирт. И това е всичко! Към днешна дата съм благодарна (да вляза в духа на темата), че имам непоносимост към алкохол, а не към захар, примерно, както е при диабетиците, че да се лишавам от разни вкусни неща. А алкохолът - нито те храни, нито ти утолява жаждата, нищо важно за биологията ни не прави. А обявих предварително поста си за "ерес", защото не съответства на често срещаните претенции за "специалност" и "изключителност", базирани на здравословен проблем.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: алки]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано10.07.13 19:06



gogo163 , аз не ти давам съвети.


Постът ми започва със:"За себе си съм разбрала....", тоест аз споделям своето разбиране и не съветвам никого. Не съжалявам теб, защото не те познавам. Съжалявам онези мои зависими събратя, които спират да пият, но продължават да водят живот, пълен с проблеми, които алкохолното мислене им причинява. Спрели са да пият /или да се дрогират, тъпчат с храна, секс и хазарт/, но са точно толкова нещастни, колкото и по времето на употребата си.
Теб не те знам как мислиш, както казах, не те познавам, така че не разбирам защо приемаш нещата лично. Или разбирам, но не ми е работа да те анализирам.

Алиса, теб също не те познавам, така че моля те, спри да ми даваш съвети и предсказания колко и какво качество живот ми остава. Това не зависи от теб.
Ако от един умиращ алкохолик съм се превърнала в щастлив и пълноценен човек, живеещ живота си на сто процента, все си мисля че съм разбрала нещо от качеството на живота си. Стигнах дотук без твоите съвети, смятам без тях да продължа нататък.
Мантри ще си повтарям толкова, колкото ми се иска, не го правя само аз, не го правят само алкохолиците, а много хора, използаващи медитацията за по-близка връзка с духовното.
И да, аз съм уникална. Уникална съм като всеки един човек, осъзнал своята неповторимост и уникалност. Другото е тълпа.

Спокоен, усмихнат и пълноценен живот ви пожелавам.

Усмихни се, има изход.

Редактирано от girasol* на 10.07.13 19:08.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: memi2011]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано10.07.13 20:44



Боже мили, как пишете такива неща. Изобщо не са верни, защо ги пишете, и защо подвеждате така много други хора. Това, което чета сега, това тук сега е една хубава и здрава логика, и това няма нищо общо с обсесията от алкохола. Как така, видяла съм, представете си, че организмът ми не реагира на алкохола добре, и това като съм го установила, и си казвам, няма да пия повече, и край, и даже "ще ревна от облекчение", защото това не е захар, ами алкохол.

Абе всъщност аз мисля, че хората не са така неграмотни, и се сещат, че това са големи глупости, но все пак, трябва да отбележа, как може да се пише такова нещо във форум за алкохолно зависими.
Ами ако беше въпрос на такава проста и ясна логика, много просто бе, нямаше даже да има Форум такъв, хората щяха да си кажат, ок, на мен не ми понася този алкохол, и аз няма да пия повече никога през живота си.
И проблемът се решава.
И няма опиняния,
няма провали,
няма излагации,
няма кървища,
няма умиране,
няма полудяване,
няма.
Знаете ли, даже може и да предложим и на медиците да го преразгледат това заболяване, прието е като заболяване от МЗО, обаче може и да има грешка, може всъщност да става въпрос за една
обикновена непоносимост към алкохола !

Моля ти се, не пиши такива неща, това не е истина.
Така рано и твърде млада си отиде от този свят моята братовчедка, която имаше сигурно в излишък и логика, и ум, и интелигентност.
И тя беше проумяла, че не бива да пие, и даже не пи със свои си сили цяла година, цяла година, и после отново започна да пие и почина.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано10.07.13 20:47



Днес си направих труда да погледна и "вашият" така да се каже форум, и прочетох това онова. Мнението ми е, че там си пишете общовалидни неща, някои цитатчета, Фройд, това онова, няма лошо, пишете си на воля.
Но това, за което иде реч тук няма нищо общо, повярвай Алиса, няма нищо общо с вашите разговори !
Ако си запозната с така наречената Духовна Програма на Анонимни алкохолици, ок, давай да дискутираме, може и да ми е полезно, знае ли човек, но ако ще си пишем тривиални неща, ами то на улицата има сто човека, които ще ми дадат съвет на първо четене още како да се прави при проблеми с алкохола, не мислиш ли ?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: алки]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано10.07.13 22:53



За това става на въпрос.





Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: maharadjata1]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано10.07.13 22:58



За това става на въпрос.



Аве отговарям на един човек и ми прехвърли отговора на друг, при вас така ли е?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор алки (:))))
Публикувано11.07.13 04:59



те за себе си говорят - не понасят алкохола, но си падат и то яко по сладко....
на нас се чудят как човек може едно шише ракия да изпие, а те за закуска цяла торта с кеф си апват - бас ловя за Алиса да е над 120кг щот е зависима към шекера....




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: memi2011]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 08:29



Моето заключение е същото, въпреки, че съм наследствен алкохолик.

Човек може да е имал друго психическо заболяване което да е потискано или да се е усложнило в следствие на употребата на алкохол, може да е придобил психическо заболяване или отклонение като резултат от субстанцията или увреждане на гл. мозък, но в основата си алкохолизма не е психическо заболяване.
Последствията от него обаче са увреждане на психиката.

Двете неща трябва да се разграничават защото не разграничаването им води до доста тежки последствия както в началото, така и в развитие.
Алкохолът никога не е бил добър приятел на хора с психически проблеми, колко и заблуждаващо да изглежда/ , твърде опасна комбинация е алкохола и лекарства / не зависимо какви са лекарствата/, а комбинацията от алкохол, психотропни вещества и антидепресанти е сигурна смърт.

Убедена съм, че от по- горната комбинация мъртвите са много повече от мъртвите алкохолици, независимо дали "мокри" или "сухи".

Едно от нещата в Голямата книга в което съм убедена, че е истина е, че спирането на алкохола не решава въпроса с други психически заболявания, а ги усложнява, поради самото въздействие на алкохола върху организма.
При случай, че алкохола е подтискал само проявата на качества на характера, то преодоляването на тези черти и израстването на човек може да стане и с вяра в Висшата сила, но ако въпроса касае увреждания, то тази практика освен, че не действа може да се окаже и фатална.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: girasol*]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 08:48



Какво да кажат тези които са все същите.

Забравих, че един клубар тук ми каза, че алкохолиците се променят в противен случай си "сух" алкохолик и скоро ще сменя етажа на психиатрията, поне диагнозата.

Вчера зададох на Алки един въпрос който умишлено избегна:
Каква е разликата в теб преди да започнеш да пиеш, когато си пил с течение на времето и когато си спрял да пиеш?

Започвам да си мисля, че и наследствените алкохолици имат по- малка психическа зависимост по обясними причини.
Бях толкова изплашена когато установих, че съм станала зависима от алкохола, та последното което ми е минавало през ума е да изпитвам желание да пия. Просто се страхувах, че няма да успея да спра алкохола и нито знаех, че не трябва въобще да пия, нито пък как се чувства човек по време на абстиненция.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 09:00



За алкохол може да получиш само един съвет или най- много два:
1. Да ограничиш пиенето - най- лошия за един алкохолик и добър за един злоупотребяващ с алкохол.
2. Алкохолът не разрешава проблеми, а ги задълбочава. - добър за всички, но често поради 1. не приложим.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.