Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:13 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано08.07.13 10:27



Може и да има истина в това, което си написала, може и да изпитвам някакво удоволствие да не съм като другите хора, и това да ми носи нещо като душевен оргазъм. И какво от това, ето, пиша го, признавам го, ето, ти си професионалист ... Обаче това е характер, и си мисля, че с такива логични и професионални анализи няма как да ми се помогне или да се променя.
Това е недостатък на характера ми, така нареченото себелюбие, или зависимост от самата мен, или обсебеност от мен самата, себелюбие, което да кажем е в пъти повече от това при другите хора .
Истина е, заета съм много със себе си и не мога да видя другите хора, но питам те, аз, примерно, това, което си написала, и което е професионално издържано и всякак на ниво, как ще ми помогне ..... ??????????
Как, аз съм на 46 години съм, изградена съм, като личност и всичко, и как ще ми помогнеш, ще ми го повториш колко пъти, един, десет, сто, колко пъти, и още, най-важното как ще отчиташ резултатите, как ..... ??????
Ето тук е хубаво да се види и да се посочи уникалността на Програмата на АА, защото само чрез нея това може да се промени, мога да анализирам, да стигна до точно този недостатък, и да го видя ясно, ясно, и да се моля той да се премахне, или да се намали, така както Бог преценява, тогава, когато Бог прецени, така, както Бог прецени, тогава, когато Бог прецени !!!



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано08.07.13 12:29



Уффф, изобщо не съм професионалист лекар или психиатър, не знам откъде това впечатление. Професията ми е съвсем друга, доколкото е свързана с християнската религия, поназнайвам малко - къде от четене и анализиране, къде от лични контакти и разговори, дори от изповеди, мои, лични.

Истина е, заета съм много със себе си и не мога да видя другите хора, но питам те, аз, примерно, това, което си написала, и което е професионално издържано и всякак на ниво, как ще ми помогне ..... ??????????
Как, аз съм на 46 години съм, изградена съм, като личност и всичко, и как ще ми помогнеш, ще ми го повториш колко пъти, един, десет, сто, колко пъти, и още, най-важното как ще отчиташ резултатите, как ..... ??????


Ами аз не ща да ти помагам, отде накъде! Нито си болна, нито си на умирачка, че да те спасявам. Тровила си се с химия, спряла си, вече нямаш и желание да се тровиш отново - тази страница е затворена, животът продължава. С други изпитания и други предизвикателства, които да тренират в тебе други качества.
Ако ти кажа, че Бог ти е пратил нарочно това изпитание, за да разбереш що е слабост и що е страдание и това да те направи по-зряла и подготвена за други изпитания, няма да ми повярваш.

и да се моля той да се премахне, или да се намали, така както Бог преценява, тогава, когато Бог прецени, така, както Бог прецени, тогава, когато Бог прецени !!!

Премахнал се е недостатъкът, няма го, Бог е преценил, че ще се справиш, справила си се. Чакат те други недостатъци за чистене. С този си приключила. Край!

Не ти се вярва, нали? Не щеш нови цели и нови битки, искаш си тази, вече си свикнала с правилата и, чувстваш се сигурна в тази борба. Имаш съмишленици, приятели, свързва ви общото минало, искате си общото бъдеще с все същия общ БИВШ проблем. Поне, докато се чувствате герои, победители, сражаващи се.

Как ще разбереш какво Бог е преценил, ще ти се яви, ще ти проговори в главата ли, що ли? Бог те е оставил сама да прецениш още, когато те е създал.

И, себелюбието ти хич не е в пъти по-голямо, отколкото на всеки друг, не се самоласкай. Твоето е напълно фокусирано само в една точка - чашата, която неалкохоликът може да си позволи. Щом избираш да циклиш само върху това до края на живота си, добре. Бог няма да ти попречи, ама изобщо. Сама се програмираш - това е свободната воля, с която Бог ни е дарил.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: mina68]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано08.07.13 12:40



Ама какво сте я подпукали Кетхен?
Наистина, искате да я научите да мисли правилно ли? Да чувства нещата по начина, по който вие ги чувствате ли? За разлика от вас тя само споделя как се чувства, тя никого не кара да се чувства по нейния начин. Защо пак другарски съд - ама тя самовлюбена, ама тя специална и комплексирана, ама тя трябва да забрави за проблема си? Пак бла-бла до побъркване.
И какво щяло да стане ако ден не била благодарна, трябвало изобщо и по принцип да е благодарна.
Не е измислила Кетхен програмата на АА, само е избрала да я следва, защото я е спасила. Така че всички ревизии и опити да се открие топлата вода от всеки от вас поотделно, са безмислени.
И ако някой от вас беше си направил труда да прочете малко, ама мъничко, щеше да разбере, че за Кетхен и за мен, и за такива като нас алкохолици понятията "по принцип" и "изобщо" не са от особено значение, защото програмата ни учи да живеем в тези 24 часа, с които разполагаме в момента. Всеки един ден за мен, алкохоличката (сгурно на някой ще му прозвучи като Аз, Графинята и пак ще търсите под вола теле и ще ме обявите за себична), е даден даром от Бога. И всеки ден е целият ми живот. Утре изобщо никой не знае дали ще има. Така че мен са ме учили ДНЕС, САМО ДНЕС да съм трезва, благодарна, смирена, силна. Само днес, не изобщо, не по принцип. Разполагам само с днес.
И моля оставете ме мен (респективно Кетхен, защото сме от една черга) в тези 24 часа да се чувствам и да разсъждавам както намеря за добре без назидателно да давате оценки, одобрения, осъждания, насмешки, снизхождения и пр.
И още нещо за протокола - в нашите среди е прието когато някой сподели нещо лично, другите да не го коментират, полемизират, политизират, а да разкажат СВОЯ опит с подобно преживяване. Така никой никого не учи, хората само се изслушват и всеки взема от другия само това, което му е необходимо без да го учи как да стане.
Да, добре де, не викайте, знам че това не е форум на АА. Но просто исках да чуете за един от нашите принципи, който струва ми се би бил полезен в общуване на всички нива и реалности, вкл. и тук.
Извини ме, Кетхен, ако прозвуча като опит за защита, но ми стана мъчно, че така те нападнаха и изкълваха за едната гола благодарност...



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано08.07.13 13:17



Алиса, що да те ти повярвам на това, което пишеш, няма такова нещо, мога да си позволя да ти повярвам

, даже да се вслушам и да се замисля, да .
Много хубаво атакуваш, тук Харакири се намеси, защото нали съм лабилна, и трябва да ми се помага, обаче да призная, не се притесних особено от това, което си написала, замислям се.
Благодаря ти !



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Xapakиpи]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано08.07.13 13:24



А, аз ти благодаря, Харакири, хубаво е да има подкрепа човек, от това по-хубаво няма.
Също хубаво е обаче, че всички тези коментари не ме притесниха изобщо, ето това е много хубаво, даже е чудо !
Нека пишат, нека говорят, нали има такова предаване мисля по телевизията, аз рядко гледам телевизия и много селективно.
Благодаря на Анонимни алкохолици отново, защото не бива да забравям откъде съм тръгнала, за мен това не трябва да се забравя





Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано08.07.13 16:49



Искрени адмирации за двата поста, Алиса! Всичко това ми се върти в главата, но не бих могъл да го кажа толкова систематизирано!





Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано08.07.13 19:14



За себе си съм разбрала, че не само не мога да пия като нормалните хора, а че не мога да мисля като нормалните хора. Не съм се "вкопчила" в болестта си, просто тя е с мен, тук е и тук ще си остане, просто ще се опознаваме все повече с нея. Някой да е гледал "Красив ум"? Това е история на човек, който се е научил да живее с болестта си и въпреки болестта си е успял да спечели Нобелова награда. Още изтръпвам при сцената, когато той казва на илюзорното момиченце:"Ти не си истинска."
Аз също знам, че мислите в главата ми не са истински, че те са плод на болестта ми и свиквам с това първо да отсея нейния глас, нейните притеснения, страхове, заблуди и чак тогава да решавам проблемите си. Като нормалните хора.
И ако някой мисли, че болестта на зависимостта не е истинска, че проблемът е само и единствено в субстанцията.............то аз го съжаляавам. Истински.
Кетхен е описала един свой ден с демоните на болестта в главата й и справянето й с проблемите /като нормалните хора/, плюс демоните.
Обичам я за това.



Усмихни се, има изход.

Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: girasol*]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано08.07.13 20:41



че проблемът е само и единствено в субстанцията.............то аз го съжаляавам. Истински.
Аре, нЕма нужда!





Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: gogo163]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано08.07.13 21:17



Това пък е израз на голяма простотия, искам да отбележа, да се пише по този начин, аре маре. Човек да си изкаже мнението, да напише нещо, обаче така ... нямам думи.
Обаче аз продължавам, и няма да спра да пиша, че алкохолизмът е душевно страдание, и е разположено някъде горе в главата, и това е положението.
И имам много реални случаи за това, което пиша, видяла съм го и няма кой да ме убеди в обратното.
Разбирам, че е лесно на човек, който не е бил зависим от нищо, да дава съвети, общочовешки, така да се каже, не че няма право, и не че ние, бидейки болни, не искаме да тръгнем и ние като другите хора по общочовешките маршрути, искаме, ох как искаме, но е много трудно.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано08.07.13 21:57



Това пък е израз на голяма простотия, искам да отбележа, да се пише по този начин, аре маре.
Аре-маре.....не моля и не искам ничие СЪЖАЛЕНИЕ. Самото деклариране на това, че СЪЖАЛЯВАШ някого е израз на голяма простотия, чувство за превъзходство/на базата на какво?/ и унижение за опонента.
Или, както е казал поетът

" НА зла круша-зъл прът". Просто е!

Разбирам, че е лесно на човек, който не е бил зависим от нищо, да дава съвети..
Пак ме предизвикваш да употребя...ъъъ..това,дето е израз на голяма простотия. Преди много години съм си публикувал историята/Историята на един Гогу/ и не смятам да съм нещо по-различен в основата си на алкохолик. Просто съм с друго мислене, не традиционно.

Редактирано от gogo163 на 08.07.13 22:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.