Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: mercurial]  
Автор алки (:))))
Публикувано14.07.13 19:32



Ти Поне дума Разбра Ли От Темата на Вал и за какВа Благодарност става дума - йок.....сигурен съм съм всички помаци от Родопите Схванаха''' и са БЛАГОДАРНИ на АА,
но е явно вие тука "шопите" сте за шега и дошли щуки да ловите, но май сте сгрешили риболовния сезон - хич не ми е чудно що сте на тоя хал.....




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: maharadjata1]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано15.07.13 08:15



Ще го прочета, но нали не мислиш, че лесно се приема и коментира нещо дори и да е "земно и медицински издържано", а не отговаря на теб.

Тъй като не съм "божии наместник на Земята", не съм и различна от вас, то определено трудно ще приема нещо на вересия., особено за нещо при които този отсреща клати глава в такт или изпада в истерически шок.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: girasol*]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано15.07.13 09:04



Ще ти отговоря само веднъж и няма да го повтарям. Докарах се дотам, защото съм алкохолик. А "алкохолик" не означава единствено наливащ се с алкохол индивид от мъжки или женски пол. Ако още не си разбрала, че алкохолизмът е заболяване а не хрумване или прищявка, няма никакъв смисъл да се мъчиш да проумееш, по-добре се откажи.

Да, разбира се. Изпи за първи път чаша алкохол, когато беше на 1- 5-10-15 години, нещо прищрака в организма ти и повече не спря. Защото, нали си алкохолик, една глътка само от настойка на алкохолна основа отприщва зависимостта в пълната и прелест.


Това като вампирско ухапване, бре. Вярваш ли си?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано15.07.13 09:19



За кой ли пореден път не разбирам нищо.

Алкохолик не можеш да станеш с едно напиване. Можеш обаче да си отидеш от този свят при алергична реакция на организма както и при големи количества алкохол от токсикация на организма.

Предразположеността на организма към зависимости може да е генно заложено, но алкохолизъм без алкохол няма. Всички характеристики които са посочват на алкохолиците са следствие на употребата на алкохол, а останалите характеристики са характерни за други заболявания и състояния за които алкохолът е допълнителна "екстра".



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: megi_123]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано15.07.13 09:20



Непрекъснато, Алиске, непрекъснато, един алкохолик трябва да има едно на ум и да се пази от алкохола, и нито за миг да не забравя това.
Тази зависимост не бива да се сравнява с никоя друга, така както ти казваш, че хората не знаят за някои други зависимости.


Ахам. Има един списък с храни, козметика, в общи линии химия, от която много, извънредно много трябва да се пазя, защото не ми понасят и последствията са тежки за лекуване. Имам си едно наум и съм ги изключила не само от ежедневието си, но и от желанията си. На другите им понасят, консумират и се кефят, но на мен не. Това нито ме прави болна, нито ме прави непълноценна. Просто внимавам някои химични съединения да стоят далеч от мен. Автоматично. И не се чувствам болна, нито вадя дивиденти като манипулирам околните да се отнасят към мен като с кристална ваза. Повечето хора, които познавам, имат някакви здравословни страдания - с годините това е неизбежно - и спазват определен режим или диета, за да не ги провокират. Списъкът на хроничните заболявания е огромен. Алкохолната и химичните зависимости са само една малка точка с няколко подточки от него. Демек, нищо изключително, никакво чудо невидяно.

Държите се като хипохондрици, в това е проблемът.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано15.07.13 09:50



Всеки си има оправдание за себе си, особено за състояния довели до пълно разрушаване на себе си и другите.
Разбирам, да имаш обяснение, но обяснението не е оправдание.
Това води до много по - пагубни последствия.
Съответно и обществото дава и е давало доста поводи за горното.
Обяснението: той / обикновено той, към тя обществото ни не е толкова толерантно/ пие защото жена му е такава и такава, има проблем в работата, съкратиха го, баща му бил такъв и такъв, случи се това и това.

За мен алкохолизмът е заболяване в следствие на злоупотреба с алкохол.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: memi2011]  
Автор megi_123 (непознат )
Публикувано15.07.13 10:03



Не ставам адвокат на Алиса, обаче да лягаш и да ставаш с мисълта как не трябва да пиеш, означава да продължаваш да си обсебен от бутилката. Това не е живот на здрав човек. Има нещо доста налудно в това от сутрин до вечер да повтаряш като мантра "Аз не пия

Кой е казал, че ляга и става с тази мисъл?
Имах пред вид, човек да има едно на ум. Преувеличаваш нещата доста, големи периоди от време аз въобще не мисля за алкохол, просто си знам, че не мога да пия и не го забравям.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор megi_123 (непознат )
Публикувано15.07.13 10:06



Държите се като хипохондрици, в това е проблемът.


Щом мислиш, че е така, ок. На теб това с какво конкретно ти пречи?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: megi_123]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано15.07.13 10:54



Щом мислиш, че е така, ок. На теб това с какво конкретно ти пречи?

Пия умерено и все по-намаляващо умерено с годините. Обаче, баща ми е алкохолик, следователно, нося гена и не се знае в кой момент организмът ми ще каже "щрак". За да не се самонавивам излишно, се самонаблюдавам, чета много, наблюдавам поведението на самоосъзнали се и непризнаващи се за такива алкохолнозависими непрекъснато и си правя изводи за себе си.

Далеч съм от мисълта, че държа всичко под контрол. До този момент съм стигнала до извода /от опит/, че човек се самопрограмира чрез начина, по който се самовъзприема. Някои самопрограми си ги залага сам не по жизненоважна необходимост, а за да манипулира околните чрез тях. Заради лесна и временна изгода.


В тези случаи дребните дарения за ежедневно съществуване, които манипулаторът получава, го прехвърлят от една зависимост в друга. Дребните дарения са вече не материални или химически, а емоционални. Зависимият не излиза от зависимостта си. Самонавивайки се, че е неизлечимо болен, той смуче енергия на по-високо ментално и духовно ниво. А това е далеч по-деструктивно от простичкото безпаметно дългогодишно пиянство.

Погледни само виртуалното поведение на "старите", основателите и "радетелите" на отбиването от бутилката. Сигурно киснат тук от години с все същите заучени мантри, но стават все по-неадекватни, агресивни, неуправляеми и ограничени. те деградират буквално пред очите на всички, защото си самовнушават и внушават на всеки новочетящ с алкохолни проблеми, че е неизлечимо болен. И, че оздравяването не е в твои ръце, не е в твоето мислене, нагласа и желания, а предопределено от неква неизвестна сила извън тебе. Която обаче, е разпоредила, че ти си болна, саката, инвалид по рождение, длъжна си да се възприемаш като такава и няма мърдане. Освен временно облекчение в компанията на подобни зомбита.

Безутешна картинка. Все едно, гледам животинче в клетка, на която са отворили вратата, дори са махнали стените, но то не помръдва извън територията на клетката. От страх.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано15.07.13 12:17



Това, че носиш гена / не се знае/ не означава, че ще се прояви.
Ние сме две сестри. Сестра ми никога не е имала склонност към пристрастяване към каквото и да е. Има изключително бурна реакция на алкохол / като баща ми/, може да пие, държи много повече на алкохол от мен, когато пие, пие "качествено" и съответно може да пие един път в месеца, може и цяла седмица вечер, може и един път в годината. С една дума - когато има и има повод.
Същото се отнася и с цигарите и каквото и да е друго.
Това е организъм който не е склонен към зависимости.

Бих изброила много признаци на алкохолна зависимост, но те са много специфични като интервал за всеки. Самозаблудата във всеки един може да е много голяма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.