Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:55 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Сърце пълно с благодарност  
Автор val999 (трезвен засега)
Публикувано06.07.13 14:25







Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: val999]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано07.07.13 13:45



Вчера сърцето ми не беше пълно с благодарност, да го подчертая, не беше. Предишния ден имах мигрена, и се бях изнервила, страхувам се от мигрената, плаши ме, и затова реших да го споделя тук, защото знам, че болестта алкохолизъм е толкова голяма, колкото са големи тайните ми, и се старая да не оставям тайни в себе си.
Вчера се събудих и не бях благодарна, това ми се случва много рядко, но се случи, нямах сили да се противопоставя на това нещо, или на болестта, всъщност точно така, нямах сили да се противопоставя на болестта, болестта е точно неблагодарността. Още сутринта вчера татко ме усети, че не съм благодарна, и ми каза да спра да недоволствам, но аз не спрях. Продължих да говоря, да се оплаквам, и да недоволствам. За момент се замислих, само за момент, че това не е правилно, така не трябва, не бива, на неблогадарността трябва да се противопостави благодарност, но не можех да спра това, което извираше от мен. Имах много трудна седмица, имах напрежение, правя си зъбите също, имах мигрена, как да имам сърце пълно с благодарност ?!? Вчера следобед не можах да си поспя, традиционния ми следобеден сън в събота, лежа и мисля, мисля и мисля, хм... После ми се обади приятелката ми, и ми каза, че според нея трябвало да пия успокоителни лекарства, защото съм била много чувствителна ... Тя ми каза, че много малко хора биха постъпили като мен, в дадена ситуация, в смисъл, че съм странна, ами да, и казах аз, аз не съм от многото, аз съм от малкото хора на този свят, така е ?!? Трудно... после пих кафе с хора като мен, алкохолици, със същия проблем като мен, поговорихме доста, и се почувствах много по-добре. Трудно заспах, неблагодарността не позволява на човек да заспи лесно. Помолих се, повъртях се и заспах.
Днес се събудих и видях, че има слънце. После видях, че цветята на терасата ми са прекрасни и реших да им сложа малко тор. После видях, че татко е до мен и е здрав, той има рожден ден днес. После си помислих какво щастие е, да станеш в неделя, и да си свеж, и да има къде да отидеш, и най-важното да имаш желание и да имаш сили да отидеш някъде. После си помислих, че е така хубаво да имам нова рокля и тя да ми стои добре. Така прекрасно е да мога да се изкъпя, и да не мисля лоши неща, и да нямам лоши спомени от вчера. После помислих, че кафето е много ароматно и мога да го изпия сред цветята. Побързах да изляза, защото навън би се стори много примамливо, и излязох. Случайно срещнах един познат, много приятен мъж, и отидохме да купим цвете на татко. Той пожела да ме изпрати до цървата, в която ходя в неделя сутрин. Там срещнах моя бивша колежка, която каза толкова хубави неща за мен, колко съм интелигентна, умна, дейна, работохоличка, само че съм много емоционална, така ме представи, което всъщност няма нужда от казване, защото си личи. Ей Господи, толкова години живях, около 27 години съзнателен или осъзнат живот, и все мислих, всеки ден, Боже, с мен нещо не е наред, има нещо, но какво е то, не съм като другите хора, абе почти съм, но не съм съвсем като тях, какво ми е, кое ми е различното, даже мислих дефектното, кое, защо, как ... ?!? Толкова години, влизах и излизах в толкова много ситуации, видях и се запознах с толкова много хора, и никой не можа да ми отговори на този въпрос, защо не съм точно като другите хора, и какво е точно различното, психиатърката ми даже ми задаваше едни логични въпроси, ами след като студентите знаят по-малко от теб, ти защо се притесняваш пред тях, нали те знаят по-малко от теб, защо се притесняваш, защо ?!????????? Не знам защо, просто се притеснявах, безпокоях, вълнувах, мислих много ... в пъти, в хиляди пъти повече от другите хора ... Ей, Господи, най-накрая да разбера какво се случва горе в мозъчето ми, или в душата ми, дали има значение вече ?
Много благодаря на Бог, защото на мен Анонимни алкохолици ми дадоха решение на едно уравнение, което нямаше решение, и което наистина за много хора остава без решение ... Да, днес имам сърце пълно с благодарност, и искам да го споделя с вас, благодарността е заразителна, както и неблагодарността !!! Нека се предава напред благодарността в сърцето !



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано07.07.13 20:50



Вчера сърцето ми не беше пълно с благодарност, да го подчертая, не беше. Предишния ден имах мигрена, и се бях изнервила, страхувам се от мигрената, плаши ме, и затова реших да го споделя тук, защото знам, че болестта алкохолизъм е толкова голяма, колкото са големи тайните ми, и се старая да не оставям тайни в себе си
Знаеш ли, по света има милиарди хора, които не са изпълнени с благодарност! Ако от горния цитат се извади пасажът, свързан с алкохола-то ще се получи съвсем стандартния ден на съвсем стандартния човек...който никога не е имал проблеми с алкохола.
Какво искам да кажа? Искам да подчертая, че е силно деструктивно да се омотава с паяжината на пиячката каквото и да е в реалния живот. Дните биват добри, биват и лоши. Не може да си благодарна когато просто денят върви от провал към провал. Той, денят, просто така върви независимо дали си сух, мокър или въобще не си алкохолик.
Проблемът СПОРЕД МЕН е, че алкохоликът знае, че има едно забранено кътче от битието където може да намери илюзорна утеха, да избяга от кофти дните и кофти ситуациите. Ако тази мисъл се игнорира, забрави се, спре да те вълнува-то човек не би трябвало да намира опора в обяснението на всеки гаден ден със че болестта алкохолизъм е толкова голяма, колкото са големи тайните ми.
Дните са гадни..има и добри. Животът си върви синусоидално, има възходи, има падения. Съвсем нормално е при падения да не сме благодарни и обратното, при възход да пърхаме от щастие и ентусиазъм. Това не се определя от "коварната алкохолна болест".
Винаги съм споделял мнението, че алкохоликът става съвсем пълноценен човек когато един ден си каже-"Баси работата, тази седмица не съм мислил, дори не съм се сетил за "коварната болест"". ТОва е началото на пътя когато благодарността и неблагодарността стават нормално житейско възприятие, така както го възприемат милиардите хора по света



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: gogo163]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано07.07.13 21:48



Независимо как върви един ден, аз съм благодарна още сутрин, защото съм трезва, защото изглеждам добре, защото не ми се вие свят, защото мога да мисля спокойно, защото няма тремор, това е благодарността на алкохолика, който е трезвен, и това няма нищо общо с хората, които нямат такъв проблем. Не мога да се сравнявам с другите хора, които имат добър или лош ден, моят ден винаги е добър, щом започва добре, разбирай трезва съм и мога да се грижа за себе си и за мисля нормално.
Болестта алкохолизъм наистина намира опора в тайните ми, това е болест, която ме манипулира и заблуждава точно в тайните ми неща, и е възможно да ме изтормози докрай. Когато една тайна се сподели, тогава чувам мнението на друг човек, и може да се окаже, и това се оказва вярно в повечето случаи, че съм се тормозила за нещо, което не е такова, каквото изглежда, или че много дълбоко съм се заблуждавала.
Животът върви нагоре надолу, това е така, но преди, като пиех, животът ми някак си не мога да определя как точно вървеше, нагоре или надолу, сякаш само надолу, и надолу, пак да подчертая, ето затова не мога да се сравнявам с другите хора. Аз тръгнах от кота под нула, оттам, как да се сравнявам с другите хора ?
Да, животът става нормален за мен, наистина, когато тази седмица, миналата, и по-миналата аз не съм се сещала за алкохол, и това е така, и така ставам като нормалните хора, минавам през това или онова, нагоре надолу се движа в колелото на живота и не ми трябва алкохол, и само това, даже само това е повод за БЛАГОДАРНОСТ, мисля си, един трезвен алкохолик няма право да бъде неблагодарен и това е поводът да пиша пост.
Ние, алкохолиците, никога няма да станем като нормалните хора, или другите, хора, никога, защото никога няма да можем да пием като другите, мисълта за алкохол, малко алкохол, един път бе, абе айде, нищо няма да ти стане, абе какво са правиш толкова, и ти пък ..., айде бе, малко само, на дъното, ето това трябва да се знае, че ще го има, и ние трябва да сме много наясно, че никога не бива да пием, даже малко. Освен това има и така наречената душевна страна на болестта алкохолизъм, която пък, и най-вече, подчертава много дебело, че няма как да станем като другите хора. Точно Програмата на АА ни дава възможност да живеем като другите хора, но тона не означава, че сме като другите хора.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: gogo163]  
Автор Papell (непознат )
Публикувано07.07.13 21:56



Аз плахо ще се присъединя към теб.

И към дамата- аз също се нервя, но не е патент на алкохолиците все пак:-)



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор mina68 ()
Публикувано07.07.13 22:06



...Имах много трудна седмица, имах напрежение, правя си зъбите също, имах мигрена, как да имам сърце пълно с благодарност ?!?...

кетхен,
като си купуваш рокля, нали не гледаш дали само ръкавите са добре, а и как ти стои навсякъде.Това, че в един момент не изпитваш благодарност не бива толкова да те тревожи. Цялото е важно.Как изобщо си настроена, а не само в един ден, седмица... Това на първо място исках да ти кажа.

А може би трябваше да започна с
...как да имам сърце пълно с благодарност ?!?...
Моят отговор : много лесно-само си помисли, че пак пиеш. Няма ли да се изпълниш с благодарност, че не пиеш? Аз така посрещам ударите на живота.Колкото и да е лошо станалото, по-лошо от алкохолните ми ексцесии НИКОГА няма да стане.Чрез тази мисъл веднага и дълбоко без усилие се изпълвам с благодарност и успокоение, а дори и с не безизвестна гордост от себе си.

Лека седмица и успех в борбата!



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Papell (непознат )
Публикувано08.07.13 05:59



Не била като другите хора...ми много ясно. Те и другите хора не са като теб. Много знаеш ти какво им е на другите хора. Хора като хора.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано08.07.13 06:13



БЛАГОДАРНОСТ, мисля си, един трезвен алкохолик няма право да бъде неблагодарен и ...
Споделям напълно

Когато фактите говорят и боговете мълчат!Не оставaй длъжен никому!


Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Papell]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано08.07.13 09:22



Много точно съм визирала разликата между алкохолика и как да го нарека, човекът, който не е алкохолик. Това имам предвид, аз не трябва да пия никога повече по никакъв повод, а другите могат. Иначе, ако тръгнем в линията, която ти чертаеш, какво им е на хората, и на мен какво ми е, то това е друга дълга тема, която обаче не е за този форум.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано08.07.13 09:56



Ние, алкохолиците, никога няма да станем като нормалните хора, или другите, хора, никога, защото никога няма да можем да пием като другите, мисълта за алкохол, малко алкохол, един път бе, абе айде, нищо няма да ти стане, абе какво са правиш толкова, и ти пък ..., айде бе, малко само, на дъното, ето това трябва да се знае, че ще го има, и ние трябва да сме много наясно, че никога не бива да пием, даже малко. Освен това има и така наречената душевна страна на болестта алкохолизъм, която пък, и най-вече, подчертава много дебело, че няма как да станем като другите хора. Точно Програмата на АА ни дава възможност да живеем като другите хора, но тона не означава, че сме като другите хора.

На тебе просто ти харесва да се чувстваш "не като другите хора", признай си го пред себе си. Такова удоволствие ти доставя да си имаш специална болест, която да те прави по-специална и по-различна в собствените ти очи, че дори не се замисляш за "другите". Те са някакви митични "други", тествани за нормалност по един единствен признак: могат да пият контролирано. Светът е пълен с хора, които изобщо не се интересуват от това дали могат или не могат да пият, дори не пият просто защото това не им е важно. Списъкът им с пишкомерителни амбиции съдържа други точки. Според които се сравняват с "другите". В някои отношения вероятно и ти си в групата на "другите". Сигурно има хора, които се сравняват по някакво качество или физическа даденост с тебе и се тровят по същия начин с мисли и кахъри "ох, защо не съм като нея, защо тя умее това/има такава фигура/талант/воля/, а аз не мога като нея и още много други! колко пъти пробвам и все се провалям, та чак в болница се вкарвам от зор - сигурно съм болна, увредена по рождение, грешна, ненормална... абе не съм като другите, аз съм инвалид." Митичните "други" често имат много по-сложни проблеми за разрешаване и много по-тежки препятствия за преодоляване от това да не сипват в гърлото си при никакви обстоятелства едно химично съединение, което ги разболява и винаги им скапва плановете .

Заявяваш:

Да, животът става нормален за мен, наистина, когато тази седмица, миналата, и по-миналата аз не съм се сещала за алкохол, и това е така, и така ставам като нормалните хора

Да, ама мислите ти все в алкохола и какво беше гадно като пиеше. Вече не си физически зависима от субстанцията, дори и психически зависима не си, щом дори не ти се допива. Имаш си качествено нова зависимост - да разчопляш ежедневно спомените си и да не ги оставяш да си идат от оперативната ти памет, образно казано. Пробвала си едно химично съединение, организмът ти не е реагирал добре на него, имало е тежки здравословни последствия, справила си се, приключила си с този експеримент в живота си, знаеш защо не трябва да го повтаряш, даваш си сметка, че си сбъркала, съжаляваш, че си сбъркала и си пропиляла време и здраве. Това НЕ Е твоята напитка/храна/ - и толкоз.

Виждала съм много хора, които са приключили интимна или семейна връзка с тежки емоционални последствия и с години чоплят, човъркат, не оставят на раните си да заздравеят. Самовнушават си, че щом не са задържали връзката "като нормалните хора"

, значи са ненормални, болни, увредени, не като другите. И циклят. Толкова ги обсебва този период от живота им, че не желаят да го отчетат като опит, от който да си извлекат поуки, най-малкото, да осъзнаят, че са разбрали много повече за себе си и за това, докъде се простират възможностите им, да си простят и да продължат напред. Неееее, те не са като другите хора. Те са специални многострадалци, които страдат по специален начин и много им трябва компанията на себеподобни, за да се убеждават взаимно в различността си. Тя е толкова изключителна, ах!

Ти дори не знаеш нищо за другите хора, те просто не те интересуват. "Другите" с техните страдания и болки са ти само мярка за сравнение по единствен показател - могат да пият, не могат да пият.

Помисли защо ти е толкова важно да се разграничиш от различните от тебе и да се самонавиваш, че си неизлечимо болна. Какви дивиденти ти носи това?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано08.07.13 10:27



Може и да има истина в това, което си написала, може и да изпитвам някакво удоволствие да не съм като другите хора, и това да ми носи нещо като душевен оргазъм. И какво от това, ето, пиша го, признавам го, ето, ти си професионалист ... Обаче това е характер, и си мисля, че с такива логични и професионални анализи няма как да ми се помогне или да се променя.
Това е недостатък на характера ми, така нареченото себелюбие, или зависимост от самата мен, или обсебеност от мен самата, себелюбие, което да кажем е в пъти повече от това при другите хора .
Истина е, заета съм много със себе си и не мога да видя другите хора, но питам те, аз, примерно, това, което си написала, и което е професионално издържано и всякак на ниво, как ще ми помогне ..... ??????????
Как, аз съм на 46 години съм, изградена съм, като личност и всичко, и как ще ми помогнеш, ще ми го повториш колко пъти, един, десет, сто, колко пъти, и още, най-важното как ще отчиташ резултатите, как ..... ??????
Ето тук е хубаво да се види и да се посочи уникалността на Програмата на АА, защото само чрез нея това може да се промени, мога да анализирам, да стигна до точно този недостатък, и да го видя ясно, ясно, и да се моля той да се премахне, или да се намали, така както Бог преценява, тогава, когато Бог прецени, така, както Бог прецени, тогава, когато Бог прецени !!!



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано08.07.13 12:29



Уффф, изобщо не съм професионалист лекар или психиатър, не знам откъде това впечатление. Професията ми е съвсем друга, доколкото е свързана с християнската религия, поназнайвам малко - къде от четене и анализиране, къде от лични контакти и разговори, дори от изповеди, мои, лични.

Истина е, заета съм много със себе си и не мога да видя другите хора, но питам те, аз, примерно, това, което си написала, и което е професионално издържано и всякак на ниво, как ще ми помогне ..... ??????????
Как, аз съм на 46 години съм, изградена съм, като личност и всичко, и как ще ми помогнеш, ще ми го повториш колко пъти, един, десет, сто, колко пъти, и още, най-важното как ще отчиташ резултатите, как ..... ??????


Ами аз не ща да ти помагам, отде накъде! Нито си болна, нито си на умирачка, че да те спасявам. Тровила си се с химия, спряла си, вече нямаш и желание да се тровиш отново - тази страница е затворена, животът продължава. С други изпитания и други предизвикателства, които да тренират в тебе други качества.
Ако ти кажа, че Бог ти е пратил нарочно това изпитание, за да разбереш що е слабост и що е страдание и това да те направи по-зряла и подготвена за други изпитания, няма да ми повярваш.

и да се моля той да се премахне, или да се намали, така както Бог преценява, тогава, когато Бог прецени, така, както Бог прецени, тогава, когато Бог прецени !!!

Премахнал се е недостатъкът, няма го, Бог е преценил, че ще се справиш, справила си се. Чакат те други недостатъци за чистене. С този си приключила. Край!

Не ти се вярва, нали? Не щеш нови цели и нови битки, искаш си тази, вече си свикнала с правилата и, чувстваш се сигурна в тази борба. Имаш съмишленици, приятели, свързва ви общото минало, искате си общото бъдеще с все същия общ БИВШ проблем. Поне, докато се чувствате герои, победители, сражаващи се.

Как ще разбереш какво Бог е преценил, ще ти се яви, ще ти проговори в главата ли, що ли? Бог те е оставил сама да прецениш още, когато те е създал.

И, себелюбието ти хич не е в пъти по-голямо, отколкото на всеки друг, не се самоласкай. Твоето е напълно фокусирано само в една точка - чашата, която неалкохоликът може да си позволи. Щом избираш да циклиш само върху това до края на живота си, добре. Бог няма да ти попречи, ама изобщо. Сама се програмираш - това е свободната воля, с която Бог ни е дарил.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: mina68]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано08.07.13 12:40



Ама какво сте я подпукали Кетхен?
Наистина, искате да я научите да мисли правилно ли? Да чувства нещата по начина, по който вие ги чувствате ли? За разлика от вас тя само споделя как се чувства, тя никого не кара да се чувства по нейния начин. Защо пак другарски съд - ама тя самовлюбена, ама тя специална и комплексирана, ама тя трябва да забрави за проблема си? Пак бла-бла до побъркване.
И какво щяло да стане ако ден не била благодарна, трябвало изобщо и по принцип да е благодарна.
Не е измислила Кетхен програмата на АА, само е избрала да я следва, защото я е спасила. Така че всички ревизии и опити да се открие топлата вода от всеки от вас поотделно, са безмислени.
И ако някой от вас беше си направил труда да прочете малко, ама мъничко, щеше да разбере, че за Кетхен и за мен, и за такива като нас алкохолици понятията "по принцип" и "изобщо" не са от особено значение, защото програмата ни учи да живеем в тези 24 часа, с които разполагаме в момента. Всеки един ден за мен, алкохоличката (сгурно на някой ще му прозвучи като Аз, Графинята и пак ще търсите под вола теле и ще ме обявите за себична), е даден даром от Бога. И всеки ден е целият ми живот. Утре изобщо никой не знае дали ще има. Така че мен са ме учили ДНЕС, САМО ДНЕС да съм трезва, благодарна, смирена, силна. Само днес, не изобщо, не по принцип. Разполагам само с днес.
И моля оставете ме мен (респективно Кетхен, защото сме от една черга) в тези 24 часа да се чувствам и да разсъждавам както намеря за добре без назидателно да давате оценки, одобрения, осъждания, насмешки, снизхождения и пр.
И още нещо за протокола - в нашите среди е прието когато някой сподели нещо лично, другите да не го коментират, полемизират, политизират, а да разкажат СВОЯ опит с подобно преживяване. Така никой никого не учи, хората само се изслушват и всеки взема от другия само това, което му е необходимо без да го учи как да стане.
Да, добре де, не викайте, знам че това не е форум на АА. Но просто исках да чуете за един от нашите принципи, който струва ми се би бил полезен в общуване на всички нива и реалности, вкл. и тук.
Извини ме, Кетхен, ако прозвуча като опит за защита, но ми стана мъчно, че така те нападнаха и изкълваха за едната гола благодарност...



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано08.07.13 13:17



Алиса, що да те ти повярвам на това, което пишеш, няма такова нещо, мога да си позволя да ти повярвам

, даже да се вслушам и да се замисля, да .
Много хубаво атакуваш, тук Харакири се намеси, защото нали съм лабилна, и трябва да ми се помага, обаче да призная, не се притесних особено от това, което си написала, замислям се.
Благодаря ти !



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Xapakиpи]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано08.07.13 13:24



А, аз ти благодаря, Харакири, хубаво е да има подкрепа човек, от това по-хубаво няма.
Също хубаво е обаче, че всички тези коментари не ме притесниха изобщо, ето това е много хубаво, даже е чудо !
Нека пишат, нека говорят, нали има такова предаване мисля по телевизията, аз рядко гледам телевизия и много селективно.
Благодаря на Анонимни алкохолици отново, защото не бива да забравям откъде съм тръгнала, за мен това не трябва да се забравя





Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано08.07.13 16:49



Искрени адмирации за двата поста, Алиса! Всичко това ми се върти в главата, но не бих могъл да го кажа толкова систематизирано!





Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано08.07.13 19:14



За себе си съм разбрала, че не само не мога да пия като нормалните хора, а че не мога да мисля като нормалните хора. Не съм се "вкопчила" в болестта си, просто тя е с мен, тук е и тук ще си остане, просто ще се опознаваме все повече с нея. Някой да е гледал "Красив ум"? Това е история на човек, който се е научил да живее с болестта си и въпреки болестта си е успял да спечели Нобелова награда. Още изтръпвам при сцената, когато той казва на илюзорното момиченце:"Ти не си истинска."
Аз също знам, че мислите в главата ми не са истински, че те са плод на болестта ми и свиквам с това първо да отсея нейния глас, нейните притеснения, страхове, заблуди и чак тогава да решавам проблемите си. Като нормалните хора.
И ако някой мисли, че болестта на зависимостта не е истинска, че проблемът е само и единствено в субстанцията.............то аз го съжаляавам. Истински.
Кетхен е описала един свой ден с демоните на болестта в главата й и справянето й с проблемите /като нормалните хора/, плюс демоните.
Обичам я за това.



Усмихни се, има изход.

Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: girasol*]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано08.07.13 20:41



че проблемът е само и единствено в субстанцията.............то аз го съжаляавам. Истински.
Аре, нЕма нужда!





Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: gogo163]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано08.07.13 21:17



Това пък е израз на голяма простотия, искам да отбележа, да се пише по този начин, аре маре. Човек да си изкаже мнението, да напише нещо, обаче така ... нямам думи.
Обаче аз продължавам, и няма да спра да пиша, че алкохолизмът е душевно страдание, и е разположено някъде горе в главата, и това е положението.
И имам много реални случаи за това, което пиша, видяла съм го и няма кой да ме убеди в обратното.
Разбирам, че е лесно на човек, който не е бил зависим от нищо, да дава съвети, общочовешки, така да се каже, не че няма право, и не че ние, бидейки болни, не искаме да тръгнем и ние като другите хора по общочовешките маршрути, искаме, ох как искаме, но е много трудно.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано08.07.13 21:57



Това пък е израз на голяма простотия, искам да отбележа, да се пише по този начин, аре маре.
Аре-маре.....не моля и не искам ничие СЪЖАЛЕНИЕ. Самото деклариране на това, че СЪЖАЛЯВАШ някого е израз на голяма простотия, чувство за превъзходство/на базата на какво?/ и унижение за опонента.
Или, както е казал поетът

" НА зла круша-зъл прът". Просто е!

Разбирам, че е лесно на човек, който не е бил зависим от нищо, да дава съвети..
Пак ме предизвикваш да употребя...ъъъ..това,дето е израз на голяма простотия. Преди много години съм си публикувал историята/Историята на един Гогу/ и не смятам да съм нещо по-различен в основата си на алкохолик. Просто съм с друго мислене, не традиционно.

Редактирано от gogo163 на 08.07.13 22:01.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор алки (:))))
Публикувано09.07.13 09:49



Според вас всички проблеми на Кетен са един вид Божие изпитание, което сама признава и е БлаГодарна от СърЦе на Бог за Дето я ЗапоЗнал с Братството на АА,
поради същата нужда ми се иска да ви задам въпрос който е свързан не само с вашата професия но и християска ви религия, явно сте попадиика за да взимате такава опозиция срещу АА и неините членове...... все едно да са вашия най-голям душман та подскачате кът дявол пред тамян......




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано09.07.13 10:54



Алиске, хората не са чак толкова елементарни колкото си мислиш, говориш за тях все едно си била на тяхно място, това няма как да стане нали се сещаш. И всичко което казваш са празни приказки. Ние не сме виновни, че баща ти е бил алкохолик и те е изкривил, загряваш ли. Предложихме ти помощ ти нещеш искаш да страдаш явно, не загряваш ли, че като си ПРОТИВ хората това ще ти стане характер и ти ще страдаш накрая ще умреш някъде в някоя психиатрия или някъде другаде мрънкаща, че АА не става, че еди кой си виновен. И сигурно ще продължиш да правиш анализи на хората и акъли да даваш. Замисли се, това върши ли ти работа.
И всъщност ти какво точно търсиш в сайт за алкохолно зависими?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: maharadjata1]  
Автор алки (:))))
Публикувано09.07.13 11:12



Алиса години наред се е тренирала преди да чуете за АА тя знае как да се справя с такива въмпири кът баща си, затуй съди и слага всеки един алкохолик на неговата категория въпреки да знае туй да е покър фишен и освен сама да се гръмне с него некой ден ако другите не и се връзват ще остане сама вещица, за каквато се има във форума християнство.....




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: gogo163]  
Автор алки (:))))
Публикувано09.07.13 11:13



Амин, на това и азвикам!




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: gogo163]  
Автор алки (:))))
Публикувано09.07.13 11:21



Знаем за кой Гогу става дума и що не гушна букета само Бог знае, но на АА не си благодарен, поне на Бог и за тоя форум благодари - "чудеса се сбъдват само на тез дет вярват в тях"!


Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!


Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор алки (:))))
Публикувано09.07.13 13:21



ти сестро пиши и кажи кво те мъчи на душа а такива кът гоцето тях не бери грижи - букета съ гушнали само дет ош не го знаят....




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано10.07.13 08:46



Алиса, що да те ти повярвам на това, което пишеш, няма такова нещо, мога да си позволя да ти повярвам, даже да се вслушам и да се замисля, да .
Много хубаво атакуваш, тук Харакири се намеси, защото нали съм лабилна, и трябва да ми се помага, обаче да призная, не се притесних особено от това, което си написала, замислям се.
Благодаря ти !


А, не си длъжна да ми вярваш, аз да не съм Институция!


Ти не щеш да повярваш в себе си и в сигналите на собственото си тяло, които алармират оглушително здрава си, вече не си отровена и зависима от химия. Щото е малко по-трудничко да вземаш сама решения за себе си от това да се оставиш на някой друг да те дундурка и да те "спасява" от собствените ти амбиции да прехвърляш отговорността за живота си на някой друг .



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор алки (:))))
Публикувано10.07.13 09:36



ти да нямаш специялна връзка със Джизас та знаеш за хората как се чустват на кой сигнали вярват и не вярват и що на себе дикиш не хващат....Остана и ти една книга да напишеш и подробно грешките на алкохолиците да опишеш....как се тровят зависими от химия.....




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано10.07.13 09:36



Това не е притча. Познавах го.
Ангел беше рокер. Рокер диабетик. Отиваше на един събор рокерски и катастрофира. Беше забравил да си вземе лекарствата сутринта. Беше збравил, че е диабетик. Гаджето му засипа целия гроб с инсулинови инжекции. Но това не го върна.
------------------------------
Диабетът както и заболяванията на централната нервна система, каквото е нелечимият алкохолизм, както и много други заболявания (за огромно съжаление) не се лекуват със " здрава си, вече не си отровена и зависима от химия"...И хайде вече да го прочетем това МКБ 10 най-сетне, преди да пишем глупост след глупост...
Нашият инсулин е програмата.
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Xapakиpи на 10.07.13 09:38.</EM></FONT></P>

Редактирано от Xapakиpи на 10.07.13 09:48.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Xapakиpи]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано10.07.13 09:50



Да, благодаря ви за подкрепата, прочетох това момиче или жена какво ми е написала, но реших да не я отразявам, обаче ако трябва да съм честна, се замислих.
Това е опасно за мен, мисленето, аз съм един доста силен мислител, и ако се засиля в някое мисловно отклонение, и не знам, може и да е опасно за мен, затова благодаря на по-старите кучета така да се каже.
Защото наистина най-примамливата мисъл за един алкохолик, който вече диша по-свободно и така му е по-широко около врата, да си помисли, че всичко свърши, болестта я няма, това няма как да го отрека, много съблазнително ми изглежда като позиция, много примамливо, и съм длъжна да го споделя тук и сега, заради себе си, заради точно самата себе си, защото аз вярвам вече в себе си, и в интуицията си, и заради хората, които пък дадоха много от времето си и себе си, за да съм добре, ето заради това, и това е една много правилна позиция, мисля.
Алиса, ами не ми се занимава с теб, знаеш ли, скучно ми стана, виж сега каква проста логика : всички ние, които се ровим тук, всички ние сме "умирали", и този спомен е много ярък, и е врязан в съзнанието ни, и сме намерили пътеката на спасението ! Така, и понеже сме глътнали някоя и друга глътка освежителен въздух и искаме да не се върне случайно старото, което е много страшно, което е АД. Ето заради това аз ровя тук, Алиса, уважение към теб, но аз имам много ясна в главата си позиция, много ясна, не искам старото, по никакъв начин да се върне, и затова си ровя, и пиша и може даже и да се излагам по някакъв начин, обаче излагането го приемам, но пиянството си - НЕ !!!
Но не знам ти защо и за какво ровиш, това исках да ти кажа, вчера ме застреля като прочетох от теб, че ти няма да ми помагаш, ами тогава защо пишеш бе, защо, това е ФОРУМ ЗА ВЗАИМОПОМОЩ, ЗА ПОМОЩ ВЗАИМНА, РАЗБИРАШ ЛИ ГО БЕ ГОСПОЖО ?
Мога да го обясня още по-добре, надявам се обаче вече съм разбрана, ти какво ровиш тук и какво искаш и какво търсиш ?????



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано10.07.13 09:59



Момент, че забравих да отговоря на това, аз път точно на институциите хич не вярвам ...



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано10.07.13 10:10



Още нещо, ама се ядосах малко, никой не взима решения заради мен, напротив, аз си взимам решенията за себе си, никой не ме дундурка, напротив, татко вече разчита на мен, и даже видях такава еволюция в него. Преди настояваше да се омъжа, защото знаеше, че не мога да се оправям сама, или да се поема отговорност за своя си живот, а сега ми казва, че няма смисъл да се омъжвам, защото мъжете мислят основно за себе си, и няма какво да очаквам чак толкова, което е невероятна негова еволюция, НЕВЕРОЯТНА !
Та, никой нито ме спасява, нито ме дундурка, а моите амбиции са доста премерени !!!
Ти проектираш свои неща, свои, не знам какви и къде, и нямам време да мисля, но твои неща, проблеми, проектираш върху мен !



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано10.07.13 10:21



Разбирам, че е лесно на човек, който не е бил зависим от нищо, да дава съвети, общочовешки, така да се каже, не че няма право, и не че ние, бидейки болни, не искаме да тръгнем и ние като другите хора по общочовешките маршрути, искаме, ох как искаме, но е много трудно.

Нито ти, нито който и да било алкохолик, имате РЕАЛНА информация за чуждите зависимости. По простата причина, че сте пренебрегвали всяка възможност да ги опознаете. Затова, по-кротко с обобщенията. лоченето на цедвенашхооона е една хилядна, може и повече, от всички регистрирани зависимости на този свят.
Не сте уникални.


И, колкото по-бързо осъзнаете този факт, толкова повече години живот Първо качество ви остават.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано10.07.13 10:27



Длъжна съм да отговоря, обаче ти ме провокираш.
И двете ти твърдения не са правилни, изобщо, но няма да се хващам на провокации, защото искам да използвам времето си нещо градивно и конструктивно !



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор алки (:))))
Публикувано10.07.13 10:29



а вашия проблем не бе ли от хранителни разтройства - анорексия, болимия и хиперфагия....




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: алки]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано10.07.13 10:29



Драги, имаш спешна нужда от психиатър и болнично лечение.
Единствените хора, с които не съм подготвена да разговарям във витуалното пространство и в реалното, са психичноболните. Нищо не разбирам от медицина, пий си лекарствата и не ме занимавай. Не съм компетентна.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: maharadjata1]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано10.07.13 10:35




Алиске, хората не са чак толкова елементарни колкото си мислиш


Хората са такива, за каквито се представят, ако им мине номерът. ся се замисли защо ти е по-изгодно да се правиш на елементарен пред околните.



Аз залагам на манипулативната стратегия за изврънкване на още 100 лева.
Не върви хем да не си елементарен, хем да манипулираш в твоя изгода.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано10.07.13 10:51



Момент, че забравих да отговоря на това, аз път точно на институциите хич не вярвам

Тези ги разправяй на буля ми.


Всеки твой постинг, който съм чела, е брилянтна реклама на Институциите.
И партиен секретар не би се справил по-добре. В пропагандата на идеи ти е силата.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор алки (:))))
Публикувано10.07.13 10:57



хехехе...., за моето лечение полагам нужното усилие но вие драга ми алисе страдате от много по-опасна болест от моята и непременно се нуждаете от от подходящо лечение за хранителни разтройства - анорексия, болимия и хиперфагия....едва ли в БГ ще намерите нужната професионална помощ.....




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано10.07.13 10:58



Брей, много съм значи напред с материала аз

, виж къде ми била силата .
Сила в пропаганда на идеи !
Според мен Бог ме използва правилно в една идеалистична и алтруистична организация !
Но ти бягаш от ОСНОВНИЯТ ВЪРПОС : ТЕБ АЛИСА, БОГ КЪДЕ ТЕ ИЗПОЛЗВА ???



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор алки (:))))
Публикувано10.07.13 11:19



не си длъжна нищо да правиш най-малко с хора по-болни от теб да се занимаваш - пусни я да оди студена вода да пие.




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: алки]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано10.07.13 12:00



Ама ти наистина си като селския луд!

Лошото е, че селския луд е забавен за околните, а ти не си.
Нищо не знаеш, а форума го намерих на четвъртата година от моята 14-тина годишна трезвеност вече!И не знам какво ми е помогнал, не знам аз дали съм помогнал, вероятно от двете по малко, но постоянно наоколо се шматкат разни, които са пленени от логорея...до там са обсебени от себе си, болестта си, мантрите си, притчите си, собствената си уникалност на болни, неповторимост, неразбраност, че дори не виждат какво става около тях. А организацията им се стреми да поддържа това статукво.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано10.07.13 12:13



Алиса, ами не ми се занимава с теб, знаеш ли, скучно ми стана, виж сега каква проста логика : всички ние, които се ровим тук, всички ние сме "умирали", и този спомен е много ярък, и е врязан в съзнанието ни, и сме намерили пътеката на спасението ! Така, и понеже сме глътнали някоя и друга глътка освежителен въздух и искаме да не се върне случайно старото, което е много страшно, което е АД.

Ми хубу. то, и на баща ми така му станало скучно като съм била на 5. Свикнали сме да доксучаваме на разни префърцунени особи.





Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано10.07.13 12:17



От тебе би излязъл идеалният партиен секретар преди 50 години.


Имаш пропагандаторски и лидерски качества, ползвай ги креативно, вместо да ги похабяваш в дърти деструктивни клишета.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: gogo163]  
Автор алки (:))))
Публикувано10.07.13 12:25



имам страхотни приятели селски чеда а ти за кой се имаш един бог знае само едно знам такива кът тебе не само алкохолизмът но бог ги излекува от други смъртоностни болести и да вдигат летвата чак толкоз на високо треба да е некой щоп или по-рождение неблагодарник......на края сам ще рупаш лука де дробиш. Да ти е сладко!




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано10.07.13 13:05



Алиске, хората не са чак толкова елементарни колкото си мислиш

Хората са такива, за каквито се представят, ако им мине номерът. ся се замисли защо ти е по-изгодно да се правиш на елементарен пред околните.

Аз залагам на манипулативната стратегия за изврънкване на още 100 лева.
Не върви хем да не си елементарен, хем да манипулираш в твоя изгода.


Най ми е интересно като питам някой, какво мислиш за еди кой си и той почва да ми обяснява например:
-Манипулатор, иска все да властва над хората, дава акъли пък го мързи и тн.
Тоя човек, че знае че описва себе си, а ти точно това направи, Алиске.
Пари винаги съм имал и ще имам достатъчно, ако съм жив и трезвен по програмата на АА.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор алки (:))))
Публикувано10.07.13 15:18



на мен слагаш итикети а да се чуеш или видиш отстрани сама от себе си ще се оплашиш - бягайте обратно в ПСИХО форума кадето ви е мястото, щот тоя ваш тарикатлък едва ли ще мине за дълго....между другото, що не отговори къв ви е проблема - анорексия, болимия и хиперфагия...или се тъпчете с храна кът свине?


Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!


Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор алки (:))))
Публикувано10.07.13 15:21



до кът не отговориш на простия въпрос спри да се шикалкавиш във форума - анорексия, болимия и хиперфагия....от каква болест страдате госпожо?


Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!


Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: maharadjata1]  
Автор алки (:))))
Публикувано10.07.13 15:44



нека се мята кът щука на сухо ако има акълец може и да схване да е тръгнала да поучава тате си как да прави деца....




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: алки]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано10.07.13 16:04



Това не се учи, а е заложено.

Мога ли, да зная какво общо имаш с анорексията и булимията?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано10.07.13 17:15



Абсолютно точно казано, Алиса! Особено в тази му част: Пробвала си едно химично съединение, организмът ти не е реагирал добре на него, имало е тежки здравословни последствия, справила си се, приключила си с този експеримент в живота си, знаеш защо не трябва да го повтаряш, даваш си сметка, че си сбъркала, съжаляваш, че си сбъркала и си пропиляла време и здраве. Това НЕ Е твоята напитка/храна/ - и толкоз.
Сега ще кажа тук нещо еретично. Когато ми достигна до съзнанието истината - а именно, че имам непоносимост към определена химическа субстанция и нищо друго - ми идеше да ревна от облекчение. Т.е. оказа се, че нито съм "различна от другите", нито страдам от мистериозна "умствена и душевна" болест, нито пък съм зависима от някаква "висша сила", а чисто и просто не ми понася спирт. И това е всичко! Към днешна дата съм благодарна (да вляза в духа на темата), че имам непоносимост към алкохол, а не към захар, примерно, както е при диабетиците, че да се лишавам от разни вкусни неща. А алкохолът - нито те храни, нито ти утолява жаждата, нищо важно за биологията ни не прави. А обявих предварително поста си за "ерес", защото не съответства на често срещаните претенции за "специалност" и "изключителност", базирани на здравословен проблем.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: алки]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано10.07.13 19:06



gogo163 , аз не ти давам съвети.


Постът ми започва със:"За себе си съм разбрала....", тоест аз споделям своето разбиране и не съветвам никого. Не съжалявам теб, защото не те познавам. Съжалявам онези мои зависими събратя, които спират да пият, но продължават да водят живот, пълен с проблеми, които алкохолното мислене им причинява. Спрели са да пият /или да се дрогират, тъпчат с храна, секс и хазарт/, но са точно толкова нещастни, колкото и по времето на употребата си.
Теб не те знам как мислиш, както казах, не те познавам, така че не разбирам защо приемаш нещата лично. Или разбирам, но не ми е работа да те анализирам.

Алиса, теб също не те познавам, така че моля те, спри да ми даваш съвети и предсказания колко и какво качество живот ми остава. Това не зависи от теб.
Ако от един умиращ алкохолик съм се превърнала в щастлив и пълноценен човек, живеещ живота си на сто процента, все си мисля че съм разбрала нещо от качеството на живота си. Стигнах дотук без твоите съвети, смятам без тях да продължа нататък.
Мантри ще си повтарям толкова, колкото ми се иска, не го правя само аз, не го правят само алкохолиците, а много хора, използаващи медитацията за по-близка връзка с духовното.
И да, аз съм уникална. Уникална съм като всеки един човек, осъзнал своята неповторимост и уникалност. Другото е тълпа.

Спокоен, усмихнат и пълноценен живот ви пожелавам.

Усмихни се, има изход.

Редактирано от girasol* на 10.07.13 19:08.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: memi2011]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано10.07.13 20:44



Боже мили, как пишете такива неща. Изобщо не са верни, защо ги пишете, и защо подвеждате така много други хора. Това, което чета сега, това тук сега е една хубава и здрава логика, и това няма нищо общо с обсесията от алкохола. Как така, видяла съм, представете си, че организмът ми не реагира на алкохола добре, и това като съм го установила, и си казвам, няма да пия повече, и край, и даже "ще ревна от облекчение", защото това не е захар, ами алкохол.

Абе всъщност аз мисля, че хората не са така неграмотни, и се сещат, че това са големи глупости, но все пак, трябва да отбележа, как може да се пише такова нещо във форум за алкохолно зависими.
Ами ако беше въпрос на такава проста и ясна логика, много просто бе, нямаше даже да има Форум такъв, хората щяха да си кажат, ок, на мен не ми понася този алкохол, и аз няма да пия повече никога през живота си.
И проблемът се решава.
И няма опиняния,
няма провали,
няма излагации,
няма кървища,
няма умиране,
няма полудяване,
няма.
Знаете ли, даже може и да предложим и на медиците да го преразгледат това заболяване, прието е като заболяване от МЗО, обаче може и да има грешка, може всъщност да става въпрос за една
обикновена непоносимост към алкохола !

Моля ти се, не пиши такива неща, това не е истина.
Така рано и твърде млада си отиде от този свят моята братовчедка, която имаше сигурно в излишък и логика, и ум, и интелигентност.
И тя беше проумяла, че не бива да пие, и даже не пи със свои си сили цяла година, цяла година, и после отново започна да пие и почина.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано10.07.13 20:47



Днес си направих труда да погледна и "вашият" така да се каже форум, и прочетох това онова. Мнението ми е, че там си пишете общовалидни неща, някои цитатчета, Фройд, това онова, няма лошо, пишете си на воля.
Но това, за което иде реч тук няма нищо общо, повярвай Алиса, няма нищо общо с вашите разговори !
Ако си запозната с така наречената Духовна Програма на Анонимни алкохолици, ок, давай да дискутираме, може и да ми е полезно, знае ли човек, но ако ще си пишем тривиални неща, ами то на улицата има сто човека, които ще ми дадат съвет на първо четене още како да се прави при проблеми с алкохола, не мислиш ли ?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: алки]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано10.07.13 22:53



За това става на въпрос.





Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: maharadjata1]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано10.07.13 22:58



За това става на въпрос.



Аве отговарям на един човек и ми прехвърли отговора на друг, при вас така ли е?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор алки (:))))
Публикувано11.07.13 04:59



те за себе си говорят - не понасят алкохола, но си падат и то яко по сладко....
на нас се чудят как човек може едно шише ракия да изпие, а те за закуска цяла торта с кеф си апват - бас ловя за Алиса да е над 120кг щот е зависима към шекера....




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: memi2011]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 08:29



Моето заключение е същото, въпреки, че съм наследствен алкохолик.

Човек може да е имал друго психическо заболяване което да е потискано или да се е усложнило в следствие на употребата на алкохол, може да е придобил психическо заболяване или отклонение като резултат от субстанцията или увреждане на гл. мозък, но в основата си алкохолизма не е психическо заболяване.
Последствията от него обаче са увреждане на психиката.

Двете неща трябва да се разграничават защото не разграничаването им води до доста тежки последствия както в началото, така и в развитие.
Алкохолът никога не е бил добър приятел на хора с психически проблеми, колко и заблуждаващо да изглежда/ , твърде опасна комбинация е алкохола и лекарства / не зависимо какви са лекарствата/, а комбинацията от алкохол, психотропни вещества и антидепресанти е сигурна смърт.

Убедена съм, че от по- горната комбинация мъртвите са много повече от мъртвите алкохолици, независимо дали "мокри" или "сухи".

Едно от нещата в Голямата книга в което съм убедена, че е истина е, че спирането на алкохола не решава въпроса с други психически заболявания, а ги усложнява, поради самото въздействие на алкохола върху организма.
При случай, че алкохола е подтискал само проявата на качества на характера, то преодоляването на тези черти и израстването на човек може да стане и с вяра в Висшата сила, но ако въпроса касае увреждания, то тази практика освен, че не действа може да се окаже и фатална.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: girasol*]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 08:48



Какво да кажат тези които са все същите.

Забравих, че един клубар тук ми каза, че алкохолиците се променят в противен случай си "сух" алкохолик и скоро ще сменя етажа на психиатрията, поне диагнозата.

Вчера зададох на Алки един въпрос който умишлено избегна:
Каква е разликата в теб преди да започнеш да пиеш, когато си пил с течение на времето и когато си спрял да пиеш?

Започвам да си мисля, че и наследствените алкохолици имат по- малка психическа зависимост по обясними причини.
Бях толкова изплашена когато установих, че съм станала зависима от алкохола, та последното което ми е минавало през ума е да изпитвам желание да пия. Просто се страхувах, че няма да успея да спра алкохола и нито знаех, че не трябва въобще да пия, нито пък как се чувства човек по време на абстиненция.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 09:00



За алкохол може да получиш само един съвет или най- много два:
1. Да ограничиш пиенето - най- лошия за един алкохолик и добър за един злоупотребяващ с алкохол.
2. Алкохолът не разрешава проблеми, а ги задълбочава. - добър за всички, но често поради 1. не приложим.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 09:18



Ами ако беше въпрос на такава проста и ясна логика, много просто бе, нямаше даже да има Форум такъв, хората щяха да си кажат, ок, на мен не ми понася този алкохол, и аз няма да пия повече никога през живота си.

Как лесно ставало това! Знаеш ли, че по време на абстиненцията бях с единия крак в гроба. Това, че издържах и то само физическа абстиненция беше едно от най- големите ми постижения в живота. Не мислех, че ще оцелея.

обикновена непоносимост към алкохола !

Непоносимост / токсикация / и зависимост е нещо съвсем различно.
Алкохолната токсикация е много страшна, особено при неукрепнали организми и в повечето случаи същия не посяга към алкохола.
Зависимостта се развива по- бавно и "непоносимостта" определено в началото е много добро "съвместно съществуване" да не кажа симбиоза. Отнася се и за такъв като мен който не можеше да издържа на алкохол т.е. не беше лош пияч.
С обикновена непоносимост някой си отиват от този свят много по- бързо от алкохолиците.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: алки]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 09:27



Каква е разликата от зависим от шикера и зависим от алкохола?
За обществото ми е известно, но за отделния индивид?

Алки, съжаляваш ли, че си бил активен спортист / борец или боксьор/ ?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 09:33



Аз лично гледам доколкото мога да не философствам, и да няма много лично творчество, какво мисля аз и така нататък, защото може и да допусна грешка.
Научила съм се, има медицинска литература, психология, има си Голямата Книга, има си списание Грейп Вайн, има си АА литература, има си алкохолици, мога да споделя, и мога да прочета споделено и общо взето толкова, внимавам да не се отпущам да мисля много самата аз, защото може и да се заблудя.
Това, което пишеш ти, не е нито медицински издържано, има много грешки, защото не си подготвена достатъчно.
Обикновена непоносимост, алкохолна зависимост, алкохолизъм ... има си специфични особености, има литература.
Аз, освен че съм прочела доста, съм минала през абстиненция, всъщност през абстиненции, като последната я помня още, знам колко е страшно, защото съм смесвала антидепресанти, транквиланти, и алкохол. И аз не знам как съм оцеляла.
Бог ме спаси и ми показа пътя чрез Анонимни алкохолици, път за живот и милост !



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 09:43



Оффф, колко съвети съм чула, чувала, слушала, чела, гледала, мислила, колко комбинации съм въртяла в главата си, от кога, от сега, свързвани основно с външните обстоятелства, но не се получи нищо !!!



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 09:44



Напротив, ако говоря с пет човека, ще получа пет различни съвета !



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 09:54



Изгубих написаното.

По - добре е да философстваш / поне развива мисленето/ отколкото въобще да не мислиш.
Не ми стана ясно какво си научила, но от приложението му никакъв ефект не видях, поне за мен.
Не държа, че изказването ми е медицински издържано, но интерпретациите ти на факти са крайно опасни за другите.
Ти може да си божии наместник на Земята, но не всички имат твоя късмет.

Така, че дай нещо земно и медицински издържано. С четене на молитви за здраве не става. Убедена съм.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 09:58



Кой е казал, че външните обстоятелства са решаващи?
Решаващи и основополагащи са вътрешните за всеки човек, а външните са оформящи.
Липсата или наличието на такива, не се дължи на алкохола въпреки, че има достатъчно данни за генетична предразположеност към зависимости.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 09:58



Посочи съветите които си получила.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 10:14



Не бива да пиеш много, защото не е хубаво. /съвсем тривиално/
Пий по малко, само за компания. / също тривиално /
Пиенето вреди на ограните на човека, лицето ти също ще се развали. / нищо ново под слънцето

/
Пиенето няма да ти реши проблемите. / тривиално с елемент на зараждаща се мъдрост/
Абе да не си само ти разведена, стига вече. / махленско -клюкарско /
Абе писна ни от твоите разводи и проблеми, я работи. / още по-махленско -клюкарско /
Абе ще си загубиш работата, тогава. / поучително - прагматично /
Не е хубаво това, не е правилно, не отговаря на социалното ти положение / поучително с елементи на морал /
Не бива да го правиш повече, нещата са много зле / майчински загрижено /
Няма да го търпя това повече / насилие /
...
стига мисля или не



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 10:16



Бих искала наистина да ме запознаеш с това, кое виждаш за опасно, интерпретацията на кои факти са крайно опасни, това ме интересува живо !!!



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: val999]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 10:24



Да се върнем към темата: Сърце пълно с благодарност!

Аз никога не съм била "благодарен" или "неблагодарен" на неизвестно кой и какво.
За мен тези думи са били винаги насочени към конкретна личност, а отношението към самия мен е било винаги естествено. Имало е случаи когато не съм била доволна от себе си и когато съм се радвала, че съм постигнала нещо.

Не мога да си обясня думи като "погледни слънцето и се радвай, че отново му виждаш изгрева". Не ми е ясно защо трябва да съм благодарна, че съм се родила, живяла, живея и един ден като всичко ще умра. През различните периоди от живота си човек колкото и да е ограничен от обстоятелствата и от годините си има право на избор според възможностите си.
Не, не съм благодарна, нито неблагодарна. Просто живея живота който имам така както мога.
Да подчертая, че не искам и никой да ми бъде благодарен. Направила съм това което съм искала и можела.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 10:26



Та, това не е ли същото което аз казах, обобщено.
Какви са думите е съвсем друго.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 10:28



Еми попита ме, отговорих ти





Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 10:29



Твърде дълго стана, може би трябва нова тема, трудно е човек да се ориентира в отговорите !



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 10:30



Как кое е опасно?

Боли ме глава. Не издържам на болка. От болката ставам нервна и ми е крив света.
Какво ми предлагаш?


Имам личен проблем? Да ходя да се моля или да питам АА да ми го реши?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 10:35



Не мога да те разбера, моля те, опиши и го обясни по-подробно !



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 10:36



Има много яд и гняв в написаното от теб, и е много лаконично, не мога да разбера .



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 11:09



Нито яд, нито гняв има.

Ето по- подробно.

Имам главоболие от много години. Като студентка се намери един лекар да ми каже, че това е мигрена. И така, годините си течеха.
Преди около 7 години се намери друг който ми каза, че това не може да е мигрена и да отида на скенер. Мотиви: мигрената не минава от болкоуспокоителни.
Да поясня, че като малка ме преобърнаха с една люлка - карбалка, на която бях седнала с крака към облегалката и един батко да покаже силата си обърна люлката и паднах по гръб и желязото на люлката се вряза в лявата половина от лицето ми.
На скенер не отидох, не защото разсъждавам различно от болшинството/, а защото не считах, че положението е сериозно или не ми създаваше проблеми и защото не мога да си представя някаква операция с вероятност да остана неподвижна и с здрав мозък. Ще кажеш разсъждение на алкохолик. Не, нито параноя имам, нито се дължи на алкохола.
До тук добре. Да, но от миналата година проблемите се увеличиха. Разбира се, че е от възрастта и от стреса, но защо ли имам съмнение за нещо друго. Разбира се, защото съм алкохолик.

И така? Да ходя ли на скенер и да се вземам в ръце додето е на време? Може и да няма нужда въобще да ми отхлупват главата, ако има не се знае дали не е късно или да се моля на бог да ме прибере безболезнено т.е . да ми помогне.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 11:25



Ето така вече ми стана ясно в общи линии.

Преди около десет години аз получих първите пристъпи на мигрена, свързана с нарушаване на някои биологичните функции. Понасях я по някакъв начин, но си спомням един пристъп, който беше много силен и страшен. Тогава мислих, че получавам инсулт. На следващият ден отидох на лекар, поисках доплер, защото мислих, че съм получила инсулт. Нямаше органични изменения. Освен това ми направиха и енцефелограма, също нямаше органични изменения. Така, невроложката обаче ми предписа ривотрил, заради мигрената, понеже и казах, че не мога да понасям болката. И така започнах да пия ривотрил, съвсем редовно предписан и както се разбира съвсем правилно предписан. Обаче, аз не съм като другите, аз си го пиех този ривотрил, после и с антидепресанти и алкохол

. Често за да мина през пристъпите на мигрена аз пиех всичко, и лекарствата, и много твърд алкохол и цигари много .
Аз уважавам много медицината, науката, медицината дава такова и такова лекарство при мигрена. Обаче жената не е знаела, че аз съм потенциална алкохоличка, и още, че аз, като имам пристъпи на мигрена, освен лекарствата, пия и алкохол !

Не искам да интерпретираш манипулативно и да си играеш с думите и идеите ни !

Анонимни алкохолици предлага помощ на алкохолици, ако дойдеш, ако покажеш, че се интересуваш, моля, заповядай, чакаме те, ще ти се обърне внимание, ще получиш помощ, че ти се даде литература, някой от по-старите ще ти обясни всичко, което те интересува !

Мигрената е заболяване, и се лекува с лекарства !

Алкохолизмът е заболяване, което НЕ СЕ ЛЕКУВА С ЛЕКАРСТВА !!!



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано11.07.13 11:26



Знаеш ли,стана ми тъжно от това,което пишеш за изгрева.Познато от преди и тъжно и страшно.Искам да виждам изгревите във всичките си дни,които имам да живея,а да съм благодарна за тях е най-естественото състояние на човек,който не смята,че той е причина за тях или пък едва ли не ги е създал.На това в нашите книги му се вика егоцентризъм,който пък е основният ни проблем/цялата тази работа да не виждаш изгревите и да не си благодарен за тях/.Обаче си мисля нещо друго.Нали няма как да е така,някак не е логично,не вярваме,че един алкохолик посяга да пийне чаша-две и си мисли:ей сега ще пийна едно,после още едно,после няма да мога да спра и ще се изложа,ще нараня близките си,ще падна в канавката,ще изпадна в делир и ще постъпя в лудницата или пък може и направо да умра.Никой не си пожелава това.Но така се случва.А другата истина е,че алкохоликът ЗНАЕ,че така ще се случи,рано или късно.Не го иска,но го знае и въпреки това посяга.Какво е това умствено състояние,което предполага такова самоунищожително действие,по-голямо по сила от най-силния и естествен инстинкт за себесъхранине?По-силно от най-силния инстинкт?Очевидно е,че това е някаква тотална невъзможност да живееш. А тя откъде произлиза?Ами,хайде да си задаваме въпроси,но да не им отговаряме с клишета и с добри пожелания.Защото има хора,които четат и не знаят на кого да вярват и какво да мислят.Които се чувстват лоши и виновни,по-черни от дявола,а не знаят,че са болни.И че има изход,като се погрижиш за себе си и има начин за това.Че милиони хора са се възстановили по програмата на АА.ФАКТ!



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 11:41



Алкохолизмът е заболяване което се лекува със спиране на алкохола, а последствията му / ако има такива/ върху организма се лекуват от медицината.

Психическите предпоставки и последствия се "лекуват" от АА, психолог, психиатър и най- вече от теб самия.

Благодаря за поканата. Ходих на сбирки на АА - 2 или 3 преди две години.
На мен / подчертавам на мен/ не ми допаднаха.
На други могат да допаднат / предпоставките за това са много/ и положителните страни на АА са много.

На църква също съм ходила/ не е за мен/ по много причини.

Аз съм на мнение, че може да вярваш във всичко, стига това да ти помага. Двете т.е. трите по- горни неща не са за мен, което не означава, че не са за друг. Също не означава, че са само черни или бели.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 11:44



А как се спира алкохола при алкохолизъм

?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано11.07.13 11:46



Както се питаше един датски принц ... и после ... "Ето това е въпросът"

?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: umainiche1212]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 11:56



Аз също харесвам изгревите и залезите, небето, звездите, цветята, птиците, животните, но те нямат тази символика за мен или я загубиха някъде в миналото ми. Въпреки, че в много неща вярата ми е останала.

Един алкохолик след първата чаша вече не мисли, а "действа" без да мисли. Просто първата глътка изисква втора и т.н.
Един алкохолик/ той съзнава какво върши/ е напълно убеден, че няма да се стигне до следваща чаша и продължението.
Некой беше пуснал тема за това.
Един алкохолик посягайки към първата глътка е убеден, че ще може да спре т.е., че може да контролира пиенето. Както се казва, не може всички да могат, а аз да не мога.
Ти защо не скочиш от покрива на 18-ет. блок? Защото си убеден, че няма да има друг път или защото последствията върху теб ще са страшни.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: umainiche1212]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 12:07



Защото има хора,които четат и не знаят на кого да вярват и какво да мислят.Които се чувстват лоши и виновни,по-черни от дявола,а не знаят,че са болни.И че има изход,като се погрижиш за себе си и има начин за това.Че милиони хора са се възстановили по програмата на АА.ФАКТ!

Не е необходимо да знаеш, че си болен и още по- малко да вярваш на това.
Не знаят как да постъпят?
Причината не е незнанието. Знаят много добре и когато си болен се търси лекар, поне в 21 век. Другият въпрос е на какъв етап от развитие на болестта си.
АА е много по- добър от лекар в началото и в края. Има кусури, но валидни за всяка масова организация, особено пък такава към която обществото не изпитва особено топли чувства към участниците в нея. Същото се отнася и за самите алкохолици. Като каже човек алкохолик, то представата не е никак добра. При случай, че и сам се е докарал до там, още повече.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: kethen]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 12:12



Просто не слагаш алкохол в устата си и продукти с алкохол.

Вече казах, че аз през абстиненцията без преувеличение едва не умрях. Не мислех, че ще издържа.
Не, мисля, че има по- добри начини за края на живота ми. Поне по- безболезнени.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: umainiche1212]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 12:35



Ами,хайде да си задаваме въпроси,но да не им отговаряме с клишета и с добри пожелания.

Да кажа аз как постъпих.

1. Когато разбрах, че съм развила зависимост от алкохола ми остана надеждата, че все пак може поне да стопирам нещата в развитие, ако потърся помощ.
По навик помощ търся от патили.
Влязох тук / директно през вратата - става въпрос за живота ми/, имах и късмет / без късмет не може/ и директно пуснах тема.
Първият човек не беше въобще алкохолик, но досега помня думите му въпреки, че това го знаех. Да ти обърнат внимание в такова положение не е никак лесно.
На АА / към психиатри имам отношение и няма да отида за себе си/ с пълното съзнание, че там са всякакви хора - такива като мен, такива по- добри от мен и съответно такива по- лоши. Алкохолът не определя човека. Едно беше сигурно, че имаме или сме имали общ проблем и затова сме заедно.
Лошото е, че някой се опита да реши други мои проблеми или проблема ми с алкохола, но по начин който не е приемлив за мен.
Тази цена нямаше как да платя.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано11.07.13 12:37



Е,не, не може с такава ирония и жлъч да се говори за нещо,което очевидно не познаваш,никаква идея си нямаш и да създаваш впечатлението,че в АА са някакви малоумници.Не на един,ами на 5 скенера ще отидеш,ако е необходимо и още изследвания ще направиш и ще проведеш лечението,което е необходимо според лекарите.Втората част от молитвата ни е Бог да ни даде смелост да променим нещата,които можем.Това включва целия живот-да се лекуваме,да си работим работата,да казваме "не" и "да",всичко,което го има под слънцето.Виж да сътворяваме изгреви,а също така да променяме хората,не можем.И ми се струва напълно разумно да приема това.ДРУГОТО би било лудост.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: umainiche1212]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 13:04



Този пост не беше към АА, а че алкохолизма е всеобхватна болест и определя всичко- болести и нашето поведение като цяло.
Глава може да ме боли от махмурлук, през неразположение до тумор в главата. Настроението ми и при трите случаи никак не е добро. Не зная и на някой друг при такъв случай да му е добре. Пък, да си сложа една усмивка на лицето и една благодарност...
Знаеш ли, в Фейса имаше една мисъл / трябва да я потърся/ " Алкохолиците умират от алкохол- другите от друго/.

Не мога да приема и няма как да приема, че алкохолиците са различни от другите хора и едва ли нещо специално. Остава и табела да сложим "Алкохолик - това звучи гордо" - перефраза на Чехов.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано11.07.13 13:51



Hothead,не знам откъде да ти отговоря.Ами,от последното."Алкохолик" не звучи никак,или може да звучи всякак,кой каквото му вмени.Не е въпросът в това.Въпросът е във факта "алкохолизъм".Има такова животно.И то е свирепо и може би най-жестокото от всички възможни човешки болести.Жестоко за околните и за самия алкохолик.Не знам,дали се раждаме така или ставаме такива,прекрачвайки в даден момент някаква граница,която е недопустимо да бъде прекрачена.Ако си позволя да мисля върху това,пак ще вкарам някаква оценка,в случая за себе си.В първия вариант аз съм жертва,в другия-лош и виновен човек.Не ми върши работа нито едното,нито другото.Отново се връщам на факта.Факт е,че не мога нито да пия,нито да не пия,просто ей така с чисто емоционални мотивации.Не става.Затова трябва да видя какъв ми е проблемът и да престана да съсипвам хората и живота около себе си.А за да престана да ги съсипвам трябва на първо време да престана да се опитвам да ги променям.И се получава много просто уравнение.А+В=С.Ако приемем А за константа/хората и света,такъв,какъвто е/,за да се промени резултатът,С,трябва да се промени В.Тоест аз.Но това не може да стане отново пак хей така.Доста труд и пот се изискват за да осъзная и да се променя.Но и това не е достатъчно.Трябва да намеря своята цялост,която съм изгубила.И това е вярата за мен.Вярата за мен е Смисъл.Това ми се е губило.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: umainiche1212]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 14:01



За мен вярата в себе си и смисъла на живота не е симптом на алкохолизъм.
Аз съм си имала и двете имам ги и сега, но се страхувах, че ще успея да спра да пия.
В мен нищо не се промени, но ако не бях успяла щях да унищожа не само своя живот, а този на детето си.
Дори не можех, да повярвам, че ще мога да спря. Поне си мислех, да успея да се държа по- дълго време в някакви приемливи граници.

Дали не си мислят същото и други?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано11.07.13 14:01



Има Смисъл да усещаш и виждаш красотата около себе си.Има Смисъл да да постъпваш правилно/защото в каквито и относителности да се люшкаме,има правилни и неправилни постъпки/.Има Смисъл да проявавам търпение,разбиране и грижа към хората около себе си и те,хората се оказват много по-интересни,отколкото въобще някога ми е хрумвало в своето отричане и неприемане.Ами,аз не съм ги виждала потънала и обсебена от себе си.Но сега ги виждам.И няма как да не съм благодарна за това.И мисля,че мога да започвам да обичам.Е?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: umainiche1212]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 14:05



Та аз винаги съм имала този смисъл и винаги съм обичала хората около себе си.
Никога не съм била обсебена от себе си. Напротив, даже казват, че прекалено мисля за другите и е време да помисля за себе си.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано11.07.13 14:08



Няма "приемливи граници".Може да стане само с пълна психическа промяна и ново качество живот.И то,какво!



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано11.07.13 14:11



Аз трябва да помисля и да се погрижа за себе си за да съм добре.Трябва да имам за да мога да дам.Ако имаш две ябълки,как ще дадеш три,ако наистина трябва да дадеш три?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: umainiche1212]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 14:19



За "приемливи граници" съм си мислела, ако не успея да откажа алкохола.
Иначе от психическа промяна не съм се нуждаела защото притисната от обстоятелствата съм използвала до краен предел възможностите си.
Резерви нямам да не кажа, че ако случайно са се отваряли такива, то съдбата ги е намествала бързо.

Когато осъзнах, че съм развила алкохолна зависимост си казах " Какво, значи така е писано. Не е имало въобще смисъл да се раждам и живия".
Днес пред прага вече на половин век си казвам " Каквото съм могла съм направила. За себе си се справих добре с живота."



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: umainiche1212]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 14:21



Ще ги разделиш или ще дадеш твоята. Аз давах моята. Сега си оставям и малко за мен. Никога няма да изям цялата. Не ми е вкусно.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано11.07.13 16:43



Е,точно затова става дума.Като ти трябват три цели ябълки,да имаш три цели ябълки.А не три половинки.И ти самата да бъдеш цяла!Казваш:справих се добре с живота.Аз ти вярвам и сигурно е така.Но това пак е външна оценка.Добре спрямо кого.За какво?А ТИ как си?Как се чувстваш?ТИ ИМАШ ПРАВО ДА БЪДЕШ ТУК И СЕГА.ЩАСТЛИВА!Възможно е,бе човек и никога не е късно!



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: umainiche1212]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано11.07.13 16:50



Три цели ябълки или толкова колкото ти трябват / някой може и две да изяде/ т.е. според възможностите трудно се създават.

Как се справям- според хората много добре, но аз съм максималист и за мен не ми е достатъчно.
Щастието не винаги зависи от справянето ти в живото, а последното зависи и от другите. Човек не е изолиран.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано11.07.13 17:02



Виж,защо не опиташ отново да отидеш в някоя АА група.Преди време не се е получило,не си била готова.но сега може да се получи.Пък,ако не,здраве да е.Ще я караш както можеш.ВСИЧКО,КОЕТО ИСКАМ ДА ТИ КАЖА Е ЧЕ ИМА И ДРУГ НАЧИН НА СЕБЕ-, И СВЕТОУСЕЩАНЕ.И от чисто любопитство си стува да видиш за какво става дума.Обещавам ти,че няма нищо общо със сегашното ти мислене.Пък толкова ли ти е ценно сегашното,че дори не искаш да чуеш за друго?"Поне опитах"-така завършва Кен Киси.Нищо не губиш



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: memi2011]  
Автор Sandu62 (непознат )
Публикувано11.07.13 18:20



Здравей,Меми!

Бих искал да споделя нещо от това,което с мен се случи и се случва по повод:"...чисто и просто не ми понася спирт."

Така-а-а-а...Годината е 1998-ма.Не помня точно кога беше,но помня,че беше след поредица от грандиозни запои/моите запои са 3-4 дни,ден почивка и отново,и отново.../и още по-грандиозни и като време,и като случващото се в тях бели петна.Случващото се научавам,разбира се по "разкази на очевидци",аз не помня.Една сутрин се събуждам с мисълта-не искам повече да пия,а виждам,че не мога да се спра сам,животът ми е скапан,но не искам да умирам.Отивам в църква,не ме вълнува,че вътре е фрашкано с вярващи или невярващи/и тогава и сега не е моя работа да се занимавам с това кой как вярва и в какво вярва/.Тръшкам се на колене пред иконата на Исус Христос/аз съм православен християнин,но Библията скоро започнах да я чета/ и честно се моля-Господи,искам болест от която да не умра,да оздравея и след това да спра да пия завинаги!Гледай сега колко много искам,ама получавам.Ноември месец същата година 15 дни се влача на работа,не ми се пие,не ми се пуши...Но продължавам да пия,продължавам да пуша...Бях забравил,че съм ходил да се моля...След една нощна смяна се качвам в трамвая и колабирах.Без много подробности-приемат ме в ИСУЛ-перфорирана язва на дванадесетопръстника,жесток кръвоизлив,за който няма как да разбера...Спасявам се от операция,но ми преливат във времето 5 банки кръв.15 дни на системи.Изписват ме.Не ми се пие,не ми се пуши.Ей,така не ми се пие,не ми се пуши.И така осем години не пия и не пуша.През този период за АА нито съм чувал,нито Анонимен алкохолик съм вижда-а-а-л.А бе,не пия,ама всеки ден или през ден съм в шеметни скандали.Негодувам срещу всеки и срещу всичко.Каквото и да имам-ПОЛАГА МИ СЕ.Това е положението.Не забелязвам,че го имам.Искам друго.И все съм прав.И всеки ден в църквата.Искам Господ да ме снабдява и Го ругая само както аз си знам.Ама има ли Господ,няма ли?...Това изобщо не ме интересува.Искам,но точно какво искам и аз не знам.Не!Лъжа!Много добре помня какво съм искал.Всичко,което ми харесва от света,който ме заобикаля.Искамммммм!Откачам и пак искамммммм.Не лъжа,че в продължение на 9 години,може би 10 пъти не съм влизал в църква.Всеки ден в църквата,между иконите,сред свещите и неистови молитви да ми се даде.А бе нищо не ми се дава.Обаче не пия и още по-важен ставам.И гняв,гняв,гняв...На другите във всичко им върви,на мен в нищо.Жена ми до мене,детето ми до мене,приятелите ми,работата ми...Нищо не виждам,от това което имам.То ми се полага,защото съм най-любящия съпруг,най-любящия баща...А бе,пич от класа,запазена марка.

В началата на 2007-ма година се случи нещо с дъщеря ми.Сега мога да кажа- нищо ос0бено...Но тогава ле-ле-е-е-е,ле-ле-е-е-е....Светът свърши.И след осем години започвам да пия.Ами що да не пия бе?Като не съм пил осем години-що да не пия?Аз няма да се напивам.Аз така-а-а,само по малко.Забравих,че аз по малко не мога.Какво ме е запазило през тези осем години само физически трезвен,аз за себе си имам обяснение.Но няма да го споделям.Не желая никого да плаша.Не желая да влизам в полемики,че съм ненормален.Аз наистина съм ненормален,но не по повод на това,в Което вярвам и съм убеден,че ме е запазило трезвен през тези осем години.

Бавно,неусетно,сигурно от 2007 до юни 2012 година вкарвам яко алкохол в духовната яма.От 1998-2007 пълня ямата със скандали,а от 2007-2012 - с алкохол,много алкохол.и със скандали,разбира се...Има си хас да няма скандали,да не поправям,да нареждам,да властвам...


Една сутрин/на 22.06.2012г./откривам АА.И така до днес-трезвен.Има много религиозни хора,много вярващи хора...Хора,които ходят на църква.И пият.Други не пият.Трети са алкохолици.Четвърти не са.Хора отвсякъде,хора всякакви.Казва го Стефан Цанев в едно свое стихотворение.


В АА също- хора отвсякъде,хора всякакви.Не е моя рабата да съдя.За себе си,обаче мога да споделя честно.Аз поисках преди една година искрено да спра да пия.Избрах АА.Имам изход,имам решение на проблема.Имам план за действие всеки ден.Имам посока.За мен вярната,точната.Моята църква е АА.От видимото имам в достатъчност,от Невидимото пак не е моя работа да казвам-имам ли нещо,нямам ли?


Но в по-голямата част от деня си съм спокоен.Няма я оная трескава лакомия всичко да е мое.И съм благодарен.И съм трезвен и днес.


Не го пожелавам,но ако в един момент усетиш нещо нередно в това ...чисто и просто не ми понася спирт,имаш предложение,имаш решение-чисто и просто,ела в АА без "предубеждения и войнственото отрицание на всеки и на всичко."



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: umainiche1212]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано12.07.13 08:13



Аз вече съм избрала.
Твърде късно е да си променям мисленето, особено когато ме устройва.
Всяко мислене е ценно и почти никога не е уникално.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: girasol*]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано12.07.13 10:03



Алиса, теб също не те познавам, така че моля те, спри да ми даваш съвети и предсказания колко и какво качество живот ми остава. Това не зависи от теб.
Ако от един умиращ алкохолик съм се превърнала в щастлив и пълноценен човек, живеещ живота си на сто процента, все си мисля че съм разбрала нещо от качеството на живота си. Стигнах дотук без твоите съвети, смятам без тях да продължа нататък.


никак не ми се ще да злобея, щото ще ви разваля нирваната в клуб за взаимопомощ, в който всеки влиза да пише с нагласата, че щом е взаимопомощ, ДРУГИТЕ са му длъжни.

Ще те питам само едно: ти как се докара до състоянието на умиращ алкохолик?
Не си ходила на училище?
Пораснала си в пещера?
Случила си на родители, които от бебе са ти наливали в гърлото по кило ракия?
Никога през живота си не си чула и разбрала от никого, че бутилка концентрат за едно денонощие ВЕЧЕ не е нормално хранене/пиене?
Не си забелязала, че някои хора около тебе казват наздраве, близват от чашата и не се наливат до откат?

Никой не става умиращ алкохолик от една чаша вино по празниците. Няма начин, колкото и да е сбъркана биохимията му. Умиращ алкохолик се става, когато човек сам си постави за цел да пие, колкото може повече - заради ЛИЧНИ изгоди.

Като се докара до умирачка, се сеща да ревне "вайййййй! съжалявайте ме, помагайте ми!"
- защо да ти помагаме, бре?
"Защото разни тъпанари като ми намекваха преди време, че злоупотребата с алкохол ще ми докара беля, ги игнорирах - зер, отде накъде некви ще ми дават съвети как да си живея живота!"

Не си струва да се хабя тук.
Благодарско, че ми спестихте дилеми и угризения дали си струва да си хабя добрите чувства за настоящи и бивши пияндета. По-скоро не. Вие сте си общност, секта, самодостатъчни, неизменно неразбрани, извънземни, всеки обикновен добронамерен човек, когото срещате в живота си, е АУТ! Наритан, да си гледа работата.

Ми на хората им писва, и дори да са майка, баща, деца, приятел и любовник, инстинктът за самосъхранение в един момент включва и наистина отиват да си гледат тяхната си работа.
Свиквайте да ви пренебрегват - изборът е ваш.

п.п. баща ми е алкохолик. Благодарско, че ми се изясни картинката, да не се поболявам от угризения.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано12.07.13 10:51



Както при всяка зависимост.

Имаш мотиви - положителни или отрицателни или смес.

Алкохолът дава изключително много в началото. Аз поне мога да изброя 10 неща.
С течение на времето се засилват микса от положителни и отрицателни страни. Накрая остават само отрицателните, но организмът ти не може да функционира без алкохол и на физиологично и на психично.
Чула ли си, че има хора на които сутрин им треперят ръцете и не могат дори копчето на панталона да си закопчаят.
Не, че не иска да откаже алкохола, а не може. Последствията върху психиката и физиката са страшни.

Когато човек не може да се справи с нещо търси причини и оправдания в себе си.

Аз не съм ги търсила. За мен това беше огромен провал в живота ми и не знаех и не вярвах, че ще успея да се измъкна. Може би и затова първата ми тема беше " Как стигнах до тук!" Не можех, да повярвам, че въобще допуснах, да се случи това. Примерът в живота ми за разрушителната сила на алкохола върху човек беше един от най- ужасните. Молех се, да имам сили, да издържа още някоя година и бях решила, че никога няма да стигна под дъното.
Минаваше ми мисълта за самоубийство. Добре, че имам дете, иначе 100% щях да извърша някоя глупост.

За мен, за един алкохолик важи правилото " С алкохол зле, без алкохол - още по- зле". Малко са хората които успяват да се измъкнат. А, последствията от алкохола са станали толкова разрушителни някъде, че само пълна амнезия може да ги заличи.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано12.07.13 18:41



Ще те питам само едно: ти как се докара до състоянието на умиращ алкохолик?
Не си ходила на училище?
Пораснала си в пещера?


Ще ти отговоря само веднъж и няма да го повтарям. Докарах се дотам, защото съм алкохолик. А "алкохолик" не означава единствено наливащ се с алкохол индивид от мъжки или женски пол. Ако още не си разбрала, че алкохолизмът е заболяване а не хрумване или прищявка, няма никакъв смисъл да се мъчиш да проумееш, по-добре се откажи.

Умиращ алкохолик се става, когато човек сам си постави за цел да пие, колкото може повече - заради ЛИЧНИ изгоди.
Като се докара до умирачка, се сеща да ревне "вайййййй! съжалявайте ме, помагайте ми!"
- защо да ти помагаме, бре?


Не знам за какви лични изгоди става въпрос. Знам че алкохоликът пие, за да може да живее, че пиенето е извън всякакъв негов контрол и воля, че наистина става въпрос за живот и смърт. Но това сигурно си го прочела хиляди пъти в този клуб и явно пак не можеш да го проумееш. Гневът, обидата и омразата към "твоя" алкохолик е толкова голяма, че я прехвърляш към всички останали, без да си заваш сметка, че така не можеш да помогнеш нито на него нито на себе си, само злобата става по-голяма и познай кого тровиш?
Не съм те молила да ми помагаш, за какво изобщо говориш в последното изречение? Наистина си толкова заслепена, че слагаш всички под общ знаменател.

Не си струва да се хабя тук.
Благодарско, че ми спестихте дилеми и угризения дали си струва да си хабя добрите чувства за настоящи и бивши пияндета. По-скоро не. Вие сте си общност, секта, самодостатъчни, неизменно неразбрани, извънземни, всеки обикновен добронамерен човек, когото срещате в живота си, е АУТ! Наритан, да си гледа работата.

Ми на хората им писва, и дори да са майка, баща, деца, приятел и любовник, инстинктът за самосъхранение в един момент включва и наистина отиват да си гледат тяхната си работа.
Свиквайте да ви пренебрегват - изборът е ваш.

п.п. баща ми е алкохолик. Благодарско, че ми се изясни картинката, да не се поболявам от угризения.


Да, права си. Не си струва. Ако се чувстваш наритана и отхвърлена от близък човек, страдащ от алкохолизам, има изход и за теб, наистина. Може би ще намериш такива хора, които са намерили начин да живеят своя живот, без зависимост от зависимия. Ако ги откриеш, може би ще намериш общ език и лечение на съзависимостта.
Алиса, не се чувствам пренебрегната, напротив. Чувствам се обичана, закриляна, пълноценна, силна, независима от хората, от техните мнения и настроения. Чувствам се едно с всички хора, без да изпадам в състояние на зависимост от тях. Любовта е отговорът.


И последно - баща ти не е виновен че е алкохолик. Просто така се раждаме, но това сигурно си го прочела тук пак хиляди пъти, без да можеш да го проумееш, заслепена от чувство на обида. Моят също беше, но си отиде. И през у не ми минава да го обвинявам за своето състояние. Всъщност никого не обвинявам., защото съм благодарна. Благодарна съм за болестта си, защото измъкването от нея ми показа вълнуващ път към себе си и към духовното ми Аз.
Да, знам. Има много пътища към духовното пробуждане и всеки един от тях е добър. Моят път беше този и се радвам че сработи. Защото това е най-ценното нещо, което получих от възстановяването си.
Успех на всички търсещи.

Усмихни се, има изход.

Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Xapakиpи]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано12.07.13 20:42



Е като това са ВАШИТЕ принципи, един от "основоположниците на АА в България , по света и във Вселената" защо не ги спазва, а прави точно обратното?


Аз от къде и от кой да разбера какво е АА и защо да го припозная като моя спасителен бряг?

Редактирано от mercurial на 12.07.13 20:42.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: gogo163]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано12.07.13 21:04



Е чЕки, чЕки малко

К'во значи да си с "нетрадиционно" мислене по отношение на алкохолизма си? По отношение на ТВОЯ СОБСТВЕН АЛКОХОЛИЗЪМ? Кой определя традицията и нормата и казва кое е "традиционно" и "правилно" и кое не? АА ли? Щото аз си мислех,че аз сама решавам и определям как да реша собствените си проблеми на моето си тяло и душа...ама явно съм се объркала.
(Това е като някой да ми каже,че не се чувствам ПРАВИЛНО)



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано12.07.13 21:11



Ти може да си божии наместник на Земята, но не всички имат твоя късмет.

Така, че дай нещо земно и медицински издържано. С четене на молитви за здраве не става. Убедена съм.

Прочети ако искаш Мнението на лекаря от нашата книга, отворил съм ти на него. http://aa-stara-zagora.com/books/mnenieto-na-lekarja.php
Това е писмо от един доктор който се е занимавал само с алкохолици и наркомани в продължение на много години. Виж негово мнение по въпроса и ко ментирай ако искаш.

Редактирано от maharadjata1 на 12.07.13 21:34.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор megi_123 (непознат )
Публикувано14.07.13 01:58



Мама миа, добре че съм отдавна тук и ви чета постоянно. Алкохолно зависима съм, ходила съм на сбирки на АА, много ми помогнаха. Това, което Алиса пише, не че не е вярно, но е неприложимо при човек , имащ зависимост от алкохол.
Веднъж осъзнал тази зависимост, според нея, човек трябва да я забрави и да продължи напред - да, ама не.
Непрекъснато, Алиске, непрекъснато, един алкохолик трябва да има едно на ум и да се пази от алкохола, и нито за миг да не забравя това.
Тази зависимост не бива да се сравнява с никоя друга, така както ти казваш, че хората не знаят за някои други зависимости.
Ще ти дам пример - с приятелки говорим - една казва, че алкохола й вреди и затова тя пие само една чаша вино, вечер, защото знае че не може повече, тъй като и става лошо на другият ден, вечерта и се пие, но се стопира, знаейки, че ще й е лошо. А аз също знам, че ще ми е лошо, но не мога да се стопирам с една чаша, просто не мога, като вкарам алкохол , не мога да се спра, знаейки последствията от това.
Затова един алкохолик трябва непрекъснато да е нащрек и да не забравя болестта си.
Не ми е ясно дали ме разбра, но дано са ме разбрали хората пишещи тук и търсещи помощ.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: megi_123]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано14.07.13 16:37



Непрекъснато, Алиске, непрекъснато, един алкохолик трябва да има едно на ум и да се пази от алкохола, и нито за миг да не забравя това.

Не ставам адвокат на Алиса, обаче да лягаш и да ставаш с мисълта как не трябва да пиеш, означава да продължаваш да си обсебен от бутилката. Това не е живот на здрав човек. Има нещо доста налудно в това от сутрин до вечер да повтаряш като мантра "Аз не пия". Че не пия алкохол, аз лично се сещам само когато ме попитат "Какво да ти сипя?". Иначе тази мисъл напълно отсъства у мен. Просто ме занимават други, по-интересни работи. Всеки си има някакви лимити, нашият е алкохолът. Забелязала съм, че колкото повече човек усложнява формулировката на проблемите си, толкова по-трудно ги решава.

Редактирано от memi2011 на 14.07.13 16:43.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: mercurial]  
Автор алки (:))))
Публикувано14.07.13 19:32



Ти Поне дума Разбра Ли От Темата на Вал и за какВа Благодарност става дума - йок.....сигурен съм съм всички помаци от Родопите Схванаха''' и са БЛАГОДАРНИ на АА,
но е явно вие тука "шопите" сте за шега и дошли щуки да ловите, но май сте сгрешили риболовния сезон - хич не ми е чудно що сте на тоя хал.....




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: maharadjata1]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано15.07.13 08:15



Ще го прочета, но нали не мислиш, че лесно се приема и коментира нещо дори и да е "земно и медицински издържано", а не отговаря на теб.

Тъй като не съм "божии наместник на Земята", не съм и различна от вас, то определено трудно ще приема нещо на вересия., особено за нещо при които този отсреща клати глава в такт или изпада в истерически шок.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: girasol*]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано15.07.13 09:04



Ще ти отговоря само веднъж и няма да го повтарям. Докарах се дотам, защото съм алкохолик. А "алкохолик" не означава единствено наливащ се с алкохол индивид от мъжки или женски пол. Ако още не си разбрала, че алкохолизмът е заболяване а не хрумване или прищявка, няма никакъв смисъл да се мъчиш да проумееш, по-добре се откажи.

Да, разбира се. Изпи за първи път чаша алкохол, когато беше на 1- 5-10-15 години, нещо прищрака в организма ти и повече не спря. Защото, нали си алкохолик, една глътка само от настойка на алкохолна основа отприщва зависимостта в пълната и прелест.


Това като вампирско ухапване, бре. Вярваш ли си?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано15.07.13 09:19



За кой ли пореден път не разбирам нищо.

Алкохолик не можеш да станеш с едно напиване. Можеш обаче да си отидеш от този свят при алергична реакция на организма както и при големи количества алкохол от токсикация на организма.

Предразположеността на организма към зависимости може да е генно заложено, но алкохолизъм без алкохол няма. Всички характеристики които са посочват на алкохолиците са следствие на употребата на алкохол, а останалите характеристики са характерни за други заболявания и състояния за които алкохолът е допълнителна "екстра".



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: megi_123]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано15.07.13 09:20



Непрекъснато, Алиске, непрекъснато, един алкохолик трябва да има едно на ум и да се пази от алкохола, и нито за миг да не забравя това.
Тази зависимост не бива да се сравнява с никоя друга, така както ти казваш, че хората не знаят за някои други зависимости.


Ахам. Има един списък с храни, козметика, в общи линии химия, от която много, извънредно много трябва да се пазя, защото не ми понасят и последствията са тежки за лекуване. Имам си едно наум и съм ги изключила не само от ежедневието си, но и от желанията си. На другите им понасят, консумират и се кефят, но на мен не. Това нито ме прави болна, нито ме прави непълноценна. Просто внимавам някои химични съединения да стоят далеч от мен. Автоматично. И не се чувствам болна, нито вадя дивиденти като манипулирам околните да се отнасят към мен като с кристална ваза. Повечето хора, които познавам, имат някакви здравословни страдания - с годините това е неизбежно - и спазват определен режим или диета, за да не ги провокират. Списъкът на хроничните заболявания е огромен. Алкохолната и химичните зависимости са само една малка точка с няколко подточки от него. Демек, нищо изключително, никакво чудо невидяно.

Държите се като хипохондрици, в това е проблемът.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано15.07.13 09:50



Всеки си има оправдание за себе си, особено за състояния довели до пълно разрушаване на себе си и другите.
Разбирам, да имаш обяснение, но обяснението не е оправдание.
Това води до много по - пагубни последствия.
Съответно и обществото дава и е давало доста поводи за горното.
Обяснението: той / обикновено той, към тя обществото ни не е толкова толерантно/ пие защото жена му е такава и такава, има проблем в работата, съкратиха го, баща му бил такъв и такъв, случи се това и това.

За мен алкохолизмът е заболяване в следствие на злоупотреба с алкохол.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: memi2011]  
Автор megi_123 (непознат )
Публикувано15.07.13 10:03



Не ставам адвокат на Алиса, обаче да лягаш и да ставаш с мисълта как не трябва да пиеш, означава да продължаваш да си обсебен от бутилката. Това не е живот на здрав човек. Има нещо доста налудно в това от сутрин до вечер да повтаряш като мантра "Аз не пия

Кой е казал, че ляга и става с тази мисъл?
Имах пред вид, човек да има едно на ум. Преувеличаваш нещата доста, големи периоди от време аз въобще не мисля за алкохол, просто си знам, че не мога да пия и не го забравям.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор megi_123 (непознат )
Публикувано15.07.13 10:06



Държите се като хипохондрици, в това е проблемът.


Щом мислиш, че е така, ок. На теб това с какво конкретно ти пречи?



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: megi_123]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано15.07.13 10:54



Щом мислиш, че е така, ок. На теб това с какво конкретно ти пречи?

Пия умерено и все по-намаляващо умерено с годините. Обаче, баща ми е алкохолик, следователно, нося гена и не се знае в кой момент организмът ми ще каже "щрак". За да не се самонавивам излишно, се самонаблюдавам, чета много, наблюдавам поведението на самоосъзнали се и непризнаващи се за такива алкохолнозависими непрекъснато и си правя изводи за себе си.

Далеч съм от мисълта, че държа всичко под контрол. До този момент съм стигнала до извода /от опит/, че човек се самопрограмира чрез начина, по който се самовъзприема. Някои самопрограми си ги залага сам не по жизненоважна необходимост, а за да манипулира околните чрез тях. Заради лесна и временна изгода.


В тези случаи дребните дарения за ежедневно съществуване, които манипулаторът получава, го прехвърлят от една зависимост в друга. Дребните дарения са вече не материални или химически, а емоционални. Зависимият не излиза от зависимостта си. Самонавивайки се, че е неизлечимо болен, той смуче енергия на по-високо ментално и духовно ниво. А това е далеч по-деструктивно от простичкото безпаметно дългогодишно пиянство.

Погледни само виртуалното поведение на "старите", основателите и "радетелите" на отбиването от бутилката. Сигурно киснат тук от години с все същите заучени мантри, но стават все по-неадекватни, агресивни, неуправляеми и ограничени. те деградират буквално пред очите на всички, защото си самовнушават и внушават на всеки новочетящ с алкохолни проблеми, че е неизлечимо болен. И, че оздравяването не е в твои ръце, не е в твоето мислене, нагласа и желания, а предопределено от неква неизвестна сила извън тебе. Която обаче, е разпоредила, че ти си болна, саката, инвалид по рождение, длъжна си да се възприемаш като такава и няма мърдане. Освен временно облекчение в компанията на подобни зомбита.

Безутешна картинка. Все едно, гледам животинче в клетка, на която са отворили вратата, дори са махнали стените, но то не помръдва извън територията на клетката. От страх.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано15.07.13 12:17



Това, че носиш гена / не се знае/ не означава, че ще се прояви.
Ние сме две сестри. Сестра ми никога не е имала склонност към пристрастяване към каквото и да е. Има изключително бурна реакция на алкохол / като баща ми/, може да пие, държи много повече на алкохол от мен, когато пие, пие "качествено" и съответно може да пие един път в месеца, може и цяла седмица вечер, може и един път в годината. С една дума - когато има и има повод.
Същото се отнася и с цигарите и каквото и да е друго.
Това е организъм който не е склонен към зависимости.

Бих изброила много признаци на алкохолна зависимост, но те са много специфични като интервал за всеки. Самозаблудата във всеки един може да е много голяма.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано15.07.13 12:52



Погледни само виртуалното поведение на "старите", основателите и "радетелите" на отбиването от бутилката.

Това, аз си го обяснявам с нещо съвсем различно.
Това е поведение на човек който е бил затънал здраво в блатото, оцелял е по някакви "невидими пътища господни", разрушил е всички мостове към миналото си, не е способен да създаде нови и съответно си търси "компания"- хора в неговото положение, които да държи около себе си, да им внушава колко са неизлечимо болни за да тънат в едно и също блато.

За себе си, както в първата ми тема " Как стигнах до тук" мога, да кажа, че толкова, да не познавам себе си и нещо което ме е съпътствало цял живот, не съм очаквала.
Открих, че първо съм си заравяла главата в пясъка при баща ми и второ, че нямам елементарни познания за неща заобикалящи ни ежедневно и най- лошото или най- доброто, че не зная докъде ми се простират възможностите. Не, че мисля, че другите знаят, но поне имат някакви автоматично отчитащи "устройства" в себе си.
За мен справянето с алкохола беше най- голямата ми победа над себе си.
Не очаквах, че ще се справя.
Станах и малко реалист. Свалих оборотите, вече не мисля, че без мен "света ще свърши" и минах на принципа, че промяната понякога се заплаща твърде скъпо. Престанах, да се нервя за щяло и нещяло, да задържам всичко в себе си / за какво ми е езика/ и си спомних думите на баба ми, че "никой няма да ми носи душата в кошница".
Установих, че този свят е и мой, но не само мой. Научих се, да вземам и давам по своя аршин. Е, натрупах и 10 килограма отгоре и мързела ми дойде отнякъде / той бил също генетично заложен/, но ще трябва да се приема и така.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор mina68 ()
Публикувано16.07.13 00:40



...Погледни само виртуалното поведение на "старите", основателите и "радетелите" на отбиването от бутилката. Сигурно киснат тук от години с все същите заучени мантри, но стават все по-неадекватни, агресивни, неуправляеми и ограничени. те деградират буквално пред очите на всички, защото си самовнушават и внушават на всеки новочетящ с алкохолни проблеми, че е неизлечимо болен. И, че оздравяването не е в твои ръце, не е в твоето мислене, нагласа и желания, а предопределено от неква неизвестна сила извън тебе. Която обаче, е разпоредила, че ти си болна, саката, инвалид по рождение, длъжна си да се възприемаш като такава и няма мърдане. Освен временно облекчение в компанията на подобни зомбита...

Алиске,
право в десятката си уцелила.


Дано някоя тенекиена тиква попие малко.


...Това, аз си го обяснявам с нещо съвсем различно.
Това е поведение на човек който е бил затънал здраво в блатото, оцелял е по някакви "невидими пътища господни", разрушил е всички мостове към миналото си, не е способен да създаде нови и съответно си търси "компания"- хора в неговото положение, които да държи около себе си, да им внушава колко са неизлечимо болни за да тънат в едно и също блато...


hothead, и ти имаш право
тука,във форума винаги е имало сектанти. Те интерпретират АА фалшиво. Дразнят ме,защото заради тях нуждаещите се се плашат от АА и няма да припарят на АА сбирка. А отказването сам , когато си тежко зависим е УЖАС.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: mina68]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано16.07.13 08:19



mina68 напълно си права.
"Рекламата" от представителите на АА тук е ужасяваща.
Който и да е антиАА не би го написал по- добре.

Такава истерия не би могъл да спретне и най- добрия стратег.
Авторът на статията е твърде мек.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: mina68]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.07.13 09:06



В момента, 16.07. 2013, първа страница на клуб Алкохолно зависими в дир бг. изглежда зловещо. Нищо фатално, ако не беше посочена като виртуален адрес за помощ в официалния сайт за България на организация Анонимни Алкохолици.
Тук:



Виртуални групи E-mail

Клуб на АА в DIR.BG Нов клуб на АА в големия български портал DIR.BG. Търсете в Клубове / Взаимопомощ / Анонимни Алкохолици . И там, както във всеки форум, може да четете и пишете съобщения, да дискутирате по интересни за вас теми.


Ако на тукашните активисти в АА и модератори на клуба видът, темите и съдържанието им на първа страница изглеждат нормални, то на хора, които тепърва търсят помощ за себе си или за близките си, и попаднат на този препоръчан адрес, отворят темите на Алки, прочетат неграмотните безумици, отворят други теми и прочетат за какво ниво на комуникация и изразни средства иде реч, ще си плюят на петите.

Резултатът: щом от сайта на АА препоръчват този виртуален адрес, на който ни посрещат неграмотни откачалници, то какво ли ще е на реалните им сбирки в реално време!

Ако някой от нормалните клубари не вярва, че клубната атмосфера в момента е отврат, може да тества мнението ми като помоли близки и приятели, на чиято обективност разчита, да поразгледат за 5-10 минути темите и да отговорят честно какво впечатление са им направили и биха ли писали тук, ако имат проблем.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.07.13 09:31



За мен алкохолизмът е заболяване в следствие на злоупотреба с алкохол.

Споделям мнението ти. Както и повечето от мненията ти в тази тема.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано16.07.13 09:42



От кога клуба е преименуван?


Ако на тукашните активисти в АА и модератори на клуба видът,

Може, пък, да разбират на къде отиват нещата. Предполагам, че повечето тук четат в трезво състояние и най- вече се прокрадва съмнение, че се нуждаят от помощ.

Да биха писали, но с "зов за помощ" за пишещите в клуба. Може пък, да се намери "спонсор" .



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано16.07.13 11:01



Ще го прочета, но нали не мислиш, че лесно се приема и коментира нещо дори и да е "земно и медицински издържано", а не отговаря на теб.

Тъй като не съм "божии наместник на Земята", не съм и различна от вас, то определено трудно ще приема нещо на вересия., особено за нещо при които този отсреща клати глава в такт или изпада в истерически шок.

Хотхед, аз нямам очаквания към теб и към никого да прави каквото и да е, просто се опитвам да ти помогна, давам ти вариянт който може да ти изясни или не нещо си, за да можеш сама да си вземеш решение за живота.
Успех ти желая!



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано16.07.13 11:12



Алиса, наистина ти е много болна главицата, кой ти каза, че не вяраваме в себе си, няма грам логика в главата ти извинявай, че съм толкова прям, но това е факт, въобще не си вярвай на главата довери ми се. Не искам по никакъв начин да те засегна наистина. Потърси помощ нещата не са такива каквито изглеждат повярвай ми. Има решение на всичките ти проблеми, просто да го знаеш.
Успех и на теб желая, каквото и да правиш, дано да намериш изход!



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор Sandu62 (непознат )
Публикувано16.07.13 11:22



За мен е от особена важност да открия първопричината за това "следствие от злоупотребата с алкохол".


При мен първопричината е болест на душата-ум,емоция,воля/интуиция/.Тези три думи,в скоби-четвърта са душата ми.Това научих в АА и го приемам за себе си.Единствено израстването на Духът/колкото мога и както мога/ лекуват душата ми.Имам предложение в АА.Приемам го.Пак за себе си.


Проумях,дълбоко в себе си проумях същността на физическата алергия.Тази "неутолима жажда" след първата чашка,поет все едно какъв алкохол.


Болест на душата...Ей,това с моята интелектуална гордост ми създаваше и продължава да ми създава проблеми,но ден по ден,вече-все по-рядко.


И днес съм трезвен.


И сега пак с моята интелектуална гордост си задавам понякога въпроса:Защо аз след два месеца трезвост в АА пожелах да опитам да прилагам в живота си този Духовен план от 12 стъпки,а други не пожелават и им е по-лесно да не опитват,а да умират.От малко повече от година съм в АА и двама събратя умряха.


Ами кой съм аз,за да си задавам този въпрос?Болестта "алкохолизъм" е загадъчна и аз не желая да я проумявам.Аз желая да действам.


АА не е панацея.За мен,обаче се оказва панацея-"САМО ЗА ДНЕС".Толкова.


Благодарен съм,че съм привилегирован.Чувството за принадлежност към АА ме вдъхновява.


Всичко това-за мен.За всички останали-"Както ви харесва!"



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: maharadjata1]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано16.07.13 11:22



Решенията ми за живота съм ги взела отдавна. Доколко съм ги изпълнила е друг въпрос.
Въпросът е защо "нещо" застана на пътя ми без дори да съм очаквала и заплашваше да разруши живота ми както и този на много други.

Да поясня, че след две седмици ставам на 50 години- имам семейство, работа/ непрекъснат трудов стаж 26+ години/, средно интелигентен гражданин, социално осигурен, напълно здрав без наследствена обремененост.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: maharadjata1]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.07.13 11:30



Потърси помощ нещата не са такива каквито изглеждат повярвай ми. Има решение на всичките ти проблеми, просто да го знаеш.



Слава на Бога! Алилуйя!

Когато и ако влезеш в нормален режим на живот, ще се смееш заедно с мен на думите си.
Цунки!




Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано16.07.13 12:13



Нов прочит на "крадецът вика дръжте крадеца" или на "болен здрав носи".

Тук какво ли не ми предлагаха: да си пръсна черепа, да се набуча на кол, коч хващах да доя и т.н.
За личностната ми характеристика да не говорим- глупак, прост , манипулатор, кръгъл и т.н.
Да взема ли, да си извадя тези бисери, пък може и да ги пусна като форма на взаимопомощ. Трябва, да са взаимствани защото имало и такъв подход в психотерапията или обратното подхода е взет от тук.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор mina68 ()
Публикувано16.07.13 12:34



Пишейки в последните дни, и то в стил, достоен за наложения напоследък от алки тон във форума си зададох въпроса :
От какъв зор, защо, каква е причината да влизам в ненужни полемики, и на всичко отгоре на такова ниво?

Нивото - от опит зная , че това е начинът да се разправяш с простаци. Логични аргументи, поднесени с вежливост при тях не действуват. Трябва да ги биеш със собственото им оръжие - безпардонност и простотия. Та нaпринципа - Може и да не съм каруцар, но ако трябва да псувам, ще го направя като майстора на каруцарите- включих един, два бисера от речника на една моя състудентка, дъщеря на видни столични културтрегери. По уплашената реакция на алки се вижда, че методът дава бърз и сигурен резултат.

От какъв зор?
Ето го отговора. Знам,че не бива да се цитират ЛС, но запазвам анонимността на подателя и цитирам:

...Присъединявам се към мнението ви с Алиса и ХотХед.Тези откачени бръщолевения съсипаха форума напоследък.Представяш ли си да си отчаян новодошъл и да четеш това?...
Не ми се водят словесни битки точно сега - затова ти пиша на лични..
Желая ти всичко най-нормално!...


Други съфорумци са влизали лично в контакт с мен, с молба за помощ.
Значи , добре е да има и крило на реалистите тук, не само на сектантите.

Най-вече това ме развълнува много дълбоко.
Представяш ли си да си отчаян новодошъл и да четеш това?...
Веднага се върнах години назад, когато АЗ бях отчаяна и не виждах изход.

Добър ден ви желая.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор алки (:))))
Публикувано16.07.13 12:58



кой луд би поставил ръка в гърне пълно със змии - ха да видим как вие ще помогнете на хора търсещи помощ след като усрахте всяка тема в тоя форум...
толкоз тъпи жени не съм срещал в тоя живот - ебати гаврата сте..... да ви подхфати човек с една дрянова тояга - бой до кът кожата ви не се съдере.....

Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!


Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Sandu62]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано16.07.13 13:07



За мен е от особена важност да открия първопричината за това "следствие от злоупотребата с алкохол".

Тъй като аз използвах това определение се замислям дали е само "злоупотреба" или въобще "употреба" и има ли разлика между двете и кога.

Злоупотреба със субстрат може да бъде по време, по количество и по неуместна употреба.

Sandu, първопричината за злоупотреба може да бъде за добро или за зло, що се отнася до алкохола. Това се дължи не само на традициите, но и на самото въздействие на алкохола върху организма, като отбелязвам, че поне в определени граници алкохола въздейства на всеки по различен начин.
По- трудно се решават проблемите при които алкохола е от мъка или е претъпявал негативни черти и мисли.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: mina68]  
Автор алки (:))))
Публикувано16.07.13 13:10



едно време казах на приятел да има хора на тоя свят който не заслужават помощ - надявам се благодарение на поста на Мина68 да е схванал за кво става дума.....
А един друг приятел веднъж ме попита как се познава човек да е деградирал - ми, по-добър пример от Мина 68 едва ще имаме шанс пак да се види.....
Явно работата с аморето и не е на добре та горката си показва нещастната си душа у форума....щом не-познати хора третира кът добитък си представям какво ли би направила с мама и тате.....



Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: mina68]  
Автор алки (:))))
Публикувано16.07.13 13:14



KEEP CALM!



Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Редактирано от алки на 16.07.13 13:16.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор Sandu62 (непознат )
Публикувано16.07.13 13:19



От близо 13 месеца съм в АА.От точно толкова съм физически трезвен.Имам съпруга,имам дъщеря,имам работа,имам приятели...За това време,особено в първите 6 месеца-много моменти на емоционална нетрезвост.И сега имам.По-малко са.От нищото се появяват и от нищото все по-бързо изчезват.За мен,нито от Нищото се появяват,нито от Нищото изчезват.Аз споделям за себе си.И се моля да нямам грам емоция в сърцето си, на някого нещо да налагам с писането си или с поведението си.Защото мога да се заблудя.Аз не съм вещ във всичко.Тази претенция,тази амбиция да съм вещ във всичко е от болестта на душата ми-ум,емоция,воля/интуиция/.На мен ми помага Духовният план от 12 стъпки на АА.Аз не загубвам своята идентичност,когато всеки ден,ден по ден прилагам този план в живота си.С моята човешка природа има какво да допринеса.Аз откривам своята идентичност,но когато мисля правилно.А кога мисля правилно?Е,това е моят план,моята програма,моят път...Но мога да споделя частица.В края на деня съм благодарен за всичко,което съм свършил.Не се тръшкам в това,което не съм свършил,което съм планувал сутринта в главата си.Не се виня,не се страхувам,не се гневя.Благодарен съм.Е,направих се на светец.Разбира се,че понякога има и от вината,страха,гнева...Но все по-бързо излизам от тези състояния.А понякога дори ги улавям,преди да са ме обзели.На 01.07. започнах работа в нов български сериал.Не съм актьор.Друга дейност върша в сериала.За първи път работя с две млади жени-художнички.От самото начало знаех,че те приключват работа в сериала на 18.07.Всичко необходимо за първите епизоди изпълних за една седмица.Аз съм на надница.Останах все едно без работа до 18.07.,по-точно-няма да получавам пари.Можех да се разгневя.Кому беше нужно толкова да бързам?И веднага мога да упрекна двете жени.Не ги упреквам.Те искат да видят с очите си,че имаме всичко необходимо за първите три епизода.Искат да си свършат работата.Те не ме пришпорват,за да остана без пари.Те просто си вършат своята работа.Преди не само щях да се разгневя,преди щях да им искам сметка,даже щях да им направя грандиозен скандал/както много обичах да се изразявам преди да отида в АА/.Нищо подобно не правя.И получавам в достатъчност.Едната жена през ден,през два ми се обажда,защото ми намира ангажимент за ден,за два...Усетила е какво се случва.Но скандал не съм правил,претенции не съм имал,опитал съм да разбера тези две жени,а не те мен да разберат.Благодарен съм.Пак казвам-получавам в достатъчност.Каквото и да значи това.


Последните три месеца се опитвам да разбирам и да не съдя.


Отивам в група на АА в Стара Загора.Аз съм от София.Защо отивам?Защото Първа Традиция на АА сега,за момента я разбирам така.Групата на АА,която посещавам в София ще бъде единна,ако сме единни всички групи на АА в България.Не сме толкова много в България.Всички се опитваме да се възстановяваме от алкохолизма.Аз мога така и съм трезвен,ти можеш така и пак си трезвен.Аз мога така като действам по Духовният план от 12 стъпки със спонсор.Чък Ч. можел без спонсор.О,кей.Аз обаче мога със спонсор.В нашата връзка спонсор-спонсориран няма йерархия.Има доверие.Спонсорът ми е от по-дълго време в АА.Не казвам с повече опит,не казвам,че е светец.Това последното не е моя работа.Аз му имам доверие.Той може да сгреши.Не се вкопчвам в грешката му.Моля се,ако мога да му помогна.Не развявам байряка,че спонсорът ми греши,че спонсорът ми нещо се опитва да се налага.И пак-аз съм го помолил да ми бъде спонсор,аз му имам доверие.Видял съм нещо у него,което искам да притежавам,да приличам.Ама той не е идеален.Ама аз не искам да съм идеален,аз искам да съм трезвен и всичко друго в достатъчност като практически резултат от моята трезвост и действието ми по Духовният план със спонсор.Може да се случи спонсор и спонсориран да спрат заедно да практикуват този Духовен план за действие.И при мен се случи така с първия ми спонсор.Сега,след 6 месеца,честно мога да споделя практическия резултат от работата ми с моя първи спонсор-аз съм трезвен близо 13 месеца,той е трезвен близо 11 месеца.Аз съм благодарен на моя първи спонсор.Дал ми е толкова,колкото може да ми даде.Мисля,че никак не е малко.Гледай сега откъде започнах и къде стигнах...Обичам и се оставям на вдъхновението...


Та, отивам в Стара Загора за първи път.Влязох в групата с всичката добронамереност и любов,която може да има у мене.Бях се наслушал на всякакви страхотии за този,онзи или онази...И особено за един събрат.Влизам и млъкнах.Аз знам защо млъкнах.Причината е у мен.Тя е за мен.За първи път млъкнах.За първи път можех да слушам.И чух всичко,от което имах нужда за онзи момент и което ми помага и в днешния ден.Благодарен съм на всички,които присъстваха.


Ходил съм в Плевен,ходил съм в Пловдив в група на АА,ако имам финансова възможност и другаде ще отида.


След известно време пак отивам в Стара Загора.И пак имах възможност да слушам и да чувам.Този път,обаче имах възможност,освен всичко друго и да четем заедно част от главата "Има изход" от Голямата книга с този,най-страшният събрат,който само налагал диктат,командвал и т.н.Ама аз пак съм добронамерен.Цялото ми същество се е устремило към това-не мога да не науча нещо полезно за моето възстановяване.Единствено и само към това.В АА съм,за да получа помощ,не да връзвам кусури.И получих.Не нещо.Получих НЕЩА.И всичко в едно невероятно вдъхновение,споделяне и толерантност.Аз почти не говорих,защото имах желанието да чуя,да науча...Благодарен съм.


Та,каквото посееш,това ще пожънеш.Ако сея вина,сея алкохолизъм.Ако сея страх,сея алкохолизъм.Ако сея гняв,сея алкохолизъм.И после се чудя и мая на ожънатото.


Никой нищо не може да ми наложи в АА и не ми е налагал.В АА ми предлагат.Ако не ми харесва,естествено/за мен/ си живея в заблудата,че ми налагат.


Поискал съм честно да спра да пия.И от нищото този път у мен дойде спонтанно желанието този път да не създавам аз правилата.Чувството за принадлежност към АА ме провокира да се чувствам себе си,а не добър.И щастлив.Каквото и да значи това.



ВСИЧКО ТОВА ЗА МЕН.НА ВСИЧКИ ЧЕТЯЩИ-"КАКТО ВИ ХАРЕСВА!"



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Sandu62]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано16.07.13 13:44



В първото / много е дълъг поста / нищо лошо не виждам, а и нищо изключително.

Хората в същност се привличат по интереси и по общи проблеми. Хората в АА са същите както в живота, просто са събрани различни на една място с общ проблем.
В откриването на твоето място и намирането на спокойствие също не виждам нещо различно. Всеки си има истината и своята или чужда сила. Въпросът е ти да й вярваш и тя да може да ти служи. Може и половин свят да вярва в нея.

Своята я намерих когато си направих равносметка на живота. Бях започнала да губя повече и с много по- бързи темпове отколкото тези с които печелех. Говоря като цяло и в психологичен аспект и материално. По този начин на живот не ми оставаше дълго време, а не е времето все още да умирам и още повече, не мисля да вземем нищо на този свят с мен.

Една година по- късно щях да загубя почти всичко материално придобито, но имах абсолютен късмет, че без жертви. Жертвата не бих я понесла, но винаги ще помня думите на един човек "Колко хора биха си пожелали това, ако това беше само тест"!
Не си представям ако тогава имах и проблем с алкохола.
Днес мога да кажа, че има само едно нещо което може да ме прекърши и това е Смъртта.
Иначе, е без значение в какво ще вярваш, стига то да те прави по- силен и живота ти приемлив за теб.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Sandu62]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано16.07.13 13:46



Още нещо, не е за мен, да вярвам в 24 часа.
На мен ми е необходимо да вярвам във Вечността.
Това, първото, ми звучи като "ден за ден".



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано16.07.13 15:43



Алиса, аз лично ти благодаря, че отделяш време и хабиш нерви да пишеш в този форум, въпреки отровната атмосфера и безпардонния тон на дискусиите тук. Има хора - (причислявам към тях и себе си), които се нуждаят от сверяване на часовника с мисленето на здрав, но не и дистанциран от проблема човек. Постовете ти ми донесоха огромно успокоение, защото се оказа, че споделям напълно всяка една теза в тях.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: алки]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано16.07.13 16:09



Това, пиенето не е ли мъжка "професия".
Я, виж какви мъже сте! За чудо и приказ!



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор Sandu62 (непознат )
Публикувано16.07.13 17:37



Аз не вярвам в 24 часа.Аз се опитвам да действам,да правя,да говоря,да слушам...24 часа.На част от тези 24 часа съм благодарен на това,което съм успял да свърша,да кажа,да чуя.Не се обвинявам,не се гневя на това,което не съм успял да свърша,да кажа,да чуя.Благодарен съм,че в тези 24 часа мога и да спя.Спокойно мога да спя.Имах нужда от спокоен и благословен сън.Вече го имам.И съм благодарен.


И аз вярвам във Вечността.Но и се доверявам на Вечността.И аз имам планове.И аз имам мечти.Но съм благодарен на това,което ми се случва днес.Благодарен съм и на това,което мога да направя днес.По-рядко мисля за вчера.По-малко се опитвам вече да отгатна какво ще стане утре.45 години съзнателен живот изпусках да се насладя на мига.И не да осъзная грешките от миналото,а да се самосъжалявам.Ах,как не ми върви.И да искам непременно утре да ми се случи това,за което мечтая,това,което аз смятам,че е правилно да ми се случи утре.Непременно да се случи,защото ми се полага.Само така ще бъда щастлив.Само така "живея".И хо-о-о-п във Вечността се оказва,че случилото се днес/както аз си мисля/ е най-хубавото нещо за мен-не е най-хубавото-о-о-о...И обратният вариант,разбира се.


Днес имах възможност да споделя нещо в този форум,да отида да поработя,в момента да ти отговоря...Довечера ще се срещам с приятели.Стоп!Дотук с плановете ми.Сега е 17 часа и 35 минути.Наслаждавам се на това,че мога да споделям с теб.Благодарен съм.


Прекрасна вечер в Любов и Толерантност,ти пожелавам.


Всичко това,честно от мен.А на теб-както ти харесва.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: memi2011]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано17.07.13 11:20



memi2011,
Много мило ми стана от това, че не ме приемаш като враг и нравоучител. В България сме едно село хора - всеки познава всеки ако не от първа, то от втора, трета, максимум четвърта ръка. Никому не е безразличен роднината, съседът, колегата, шефът, човекът, който го обслужва и човека, когото обслужва професионално. Хората, които срещаме по улици, паркове, градски транспорт... и т.н. Всички имаме здравословни проблеми, всички имаме екзистенциални проблеми, всички се стремим да намерим решение, от което да се чувстваме добре и да ни оценят по достойнство. Самоизолацията по какъвто и да е признак, повече вреди, отколкото помага. Не ми се ще да се стряскам от поведението на някой не по-различен от мен, само, защото си е наумил, че е по-специален и това му дава права да се самоизолира от околните. Многострадалците, наравно с общественопризнатите, не знам защо, но си Умрат да кокетничат с "различност".
И използват и най-незначителния си ресурс до дупка.



Вероятно, много пишещи тук ще се възмутят, че не им признават правото да бъдат "белязани" с уникалност, макар и с негативен знак.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано17.07.13 11:47



Просто защото не са белязани с "различност".



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано17.07.13 14:07



Нито с различност, нито с обреченост, нито с проклятие, нито с каквато и да било предопределеност. Всичко това са несъзнателно заложени днес вратички към онова утре, когато оправданието, че пак сме сгазили лука, ще бъде, че сме "различни, обречени и прокълнати".



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: memi2011]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано17.07.13 14:13



За съжаление си е точно така, пък и да сме нещо от трите или и трите това не означава, че "съдбата" не може да се промени.

При случай, обаче, че имаш горното "под ръка" много трудно или невъзможно е, да промениш нещо.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано18.07.13 14:19



Ето нещо което може да ти даде някои отговори - добре синтезирано.



Като се навържат и крайната картина или поне типичната / има изключения/ е ясна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.