Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано15.07.13 12:52



Погледни само виртуалното поведение на "старите", основателите и "радетелите" на отбиването от бутилката.

Това, аз си го обяснявам с нещо съвсем различно.
Това е поведение на човек който е бил затънал здраво в блатото, оцелял е по някакви "невидими пътища господни", разрушил е всички мостове към миналото си, не е способен да създаде нови и съответно си търси "компания"- хора в неговото положение, които да държи около себе си, да им внушава колко са неизлечимо болни за да тънат в едно и също блато.

За себе си, както в първата ми тема " Как стигнах до тук" мога, да кажа, че толкова, да не познавам себе си и нещо което ме е съпътствало цял живот, не съм очаквала.
Открих, че първо съм си заравяла главата в пясъка при баща ми и второ, че нямам елементарни познания за неща заобикалящи ни ежедневно и най- лошото или най- доброто, че не зная докъде ми се простират възможностите. Не, че мисля, че другите знаят, но поне имат някакви автоматично отчитащи "устройства" в себе си.
За мен справянето с алкохола беше най- голямата ми победа над себе си.
Не очаквах, че ще се справя.
Станах и малко реалист. Свалих оборотите, вече не мисля, че без мен "света ще свърши" и минах на принципа, че промяната понякога се заплаща твърде скъпо. Престанах, да се нервя за щяло и нещяло, да задържам всичко в себе си / за какво ми е езика/ и си спомних думите на баба ми, че "никой няма да ми носи душата в кошница".
Установих, че този свят е и мой, но не само мой. Научих се, да вземам и давам по своя аршин. Е, натрупах и 10 килограма отгоре и мързела ми дойде отнякъде / той бил също генетично заложен/, но ще трябва да се приема и така.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор mina68 ()
Публикувано16.07.13 00:40



...Погледни само виртуалното поведение на "старите", основателите и "радетелите" на отбиването от бутилката. Сигурно киснат тук от години с все същите заучени мантри, но стават все по-неадекватни, агресивни, неуправляеми и ограничени. те деградират буквално пред очите на всички, защото си самовнушават и внушават на всеки новочетящ с алкохолни проблеми, че е неизлечимо болен. И, че оздравяването не е в твои ръце, не е в твоето мислене, нагласа и желания, а предопределено от неква неизвестна сила извън тебе. Която обаче, е разпоредила, че ти си болна, саката, инвалид по рождение, длъжна си да се възприемаш като такава и няма мърдане. Освен временно облекчение в компанията на подобни зомбита...

Алиске,
право в десятката си уцелила.


Дано някоя тенекиена тиква попие малко.


...Това, аз си го обяснявам с нещо съвсем различно.
Това е поведение на човек който е бил затънал здраво в блатото, оцелял е по някакви "невидими пътища господни", разрушил е всички мостове към миналото си, не е способен да създаде нови и съответно си търси "компания"- хора в неговото положение, които да държи около себе си, да им внушава колко са неизлечимо болни за да тънат в едно и също блато...


hothead, и ти имаш право
тука,във форума винаги е имало сектанти. Те интерпретират АА фалшиво. Дразнят ме,защото заради тях нуждаещите се се плашат от АА и няма да припарят на АА сбирка. А отказването сам , когато си тежко зависим е УЖАС.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: mina68]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано16.07.13 08:19



mina68 напълно си права.
"Рекламата" от представителите на АА тук е ужасяваща.
Който и да е антиАА не би го написал по- добре.

Такава истерия не би могъл да спретне и най- добрия стратег.
Авторът на статията е твърде мек.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: mina68]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.07.13 09:06



В момента, 16.07. 2013, първа страница на клуб Алкохолно зависими в дир бг. изглежда зловещо. Нищо фатално, ако не беше посочена като виртуален адрес за помощ в официалния сайт за България на организация Анонимни Алкохолици.
Тук:



Виртуални групи E-mail

Клуб на АА в DIR.BG Нов клуб на АА в големия български портал DIR.BG. Търсете в Клубове / Взаимопомощ / Анонимни Алкохолици . И там, както във всеки форум, може да четете и пишете съобщения, да дискутирате по интересни за вас теми.


Ако на тукашните активисти в АА и модератори на клуба видът, темите и съдържанието им на първа страница изглеждат нормални, то на хора, които тепърва търсят помощ за себе си или за близките си, и попаднат на този препоръчан адрес, отворят темите на Алки, прочетат неграмотните безумици, отворят други теми и прочетат за какво ниво на комуникация и изразни средства иде реч, ще си плюят на петите.

Резултатът: щом от сайта на АА препоръчват този виртуален адрес, на който ни посрещат неграмотни откачалници, то какво ли ще е на реалните им сбирки в реално време!

Ако някой от нормалните клубари не вярва, че клубната атмосфера в момента е отврат, може да тества мнението ми като помоли близки и приятели, на чиято обективност разчита, да поразгледат за 5-10 минути темите и да отговорят честно какво впечатление са им направили и биха ли писали тук, ако имат проблем.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.07.13 09:31



За мен алкохолизмът е заболяване в следствие на злоупотреба с алкохол.

Споделям мнението ти. Както и повечето от мненията ти в тази тема.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано16.07.13 09:42



От кога клуба е преименуван?


Ако на тукашните активисти в АА и модератори на клуба видът,

Може, пък, да разбират на къде отиват нещата. Предполагам, че повечето тук четат в трезво състояние и най- вече се прокрадва съмнение, че се нуждаят от помощ.

Да биха писали, но с "зов за помощ" за пишещите в клуба. Може пък, да се намери "спонсор" .



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано16.07.13 11:01



Ще го прочета, но нали не мислиш, че лесно се приема и коментира нещо дори и да е "земно и медицински издържано", а не отговаря на теб.

Тъй като не съм "божии наместник на Земята", не съм и различна от вас, то определено трудно ще приема нещо на вересия., особено за нещо при които този отсреща клати глава в такт или изпада в истерически шок.

Хотхед, аз нямам очаквания към теб и към никого да прави каквото и да е, просто се опитвам да ти помогна, давам ти вариянт който може да ти изясни или не нещо си, за да можеш сама да си вземеш решение за живота.
Успех ти желая!



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор maharadjata1 (минаващ)
Публикувано16.07.13 11:12



Алиса, наистина ти е много болна главицата, кой ти каза, че не вяраваме в себе си, няма грам логика в главата ти извинявай, че съм толкова прям, но това е факт, въобще не си вярвай на главата довери ми се. Не искам по никакъв начин да те засегна наистина. Потърси помощ нещата не са такива каквито изглеждат повярвай ми. Има решение на всичките ти проблеми, просто да го знаеш.
Успех и на теб желая, каквото и да правиш, дано да намериш изход!



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор Sandu62 (непознат )
Публикувано16.07.13 11:22



За мен е от особена важност да открия първопричината за това "следствие от злоупотребата с алкохол".


При мен първопричината е болест на душата-ум,емоция,воля/интуиция/.Тези три думи,в скоби-четвърта са душата ми.Това научих в АА и го приемам за себе си.Единствено израстването на Духът/колкото мога и както мога/ лекуват душата ми.Имам предложение в АА.Приемам го.Пак за себе си.


Проумях,дълбоко в себе си проумях същността на физическата алергия.Тази "неутолима жажда" след първата чашка,поет все едно какъв алкохол.


Болест на душата...Ей,това с моята интелектуална гордост ми създаваше и продължава да ми създава проблеми,но ден по ден,вече-все по-рядко.


И днес съм трезвен.


И сега пак с моята интелектуална гордост си задавам понякога въпроса:Защо аз след два месеца трезвост в АА пожелах да опитам да прилагам в живота си този Духовен план от 12 стъпки,а други не пожелават и им е по-лесно да не опитват,а да умират.От малко повече от година съм в АА и двама събратя умряха.


Ами кой съм аз,за да си задавам този въпрос?Болестта "алкохолизъм" е загадъчна и аз не желая да я проумявам.Аз желая да действам.


АА не е панацея.За мен,обаче се оказва панацея-"САМО ЗА ДНЕС".Толкова.


Благодарен съм,че съм привилегирован.Чувството за принадлежност към АА ме вдъхновява.


Всичко това-за мен.За всички останали-"Както ви харесва!"



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: maharadjata1]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано16.07.13 11:22



Решенията ми за живота съм ги взела отдавна. Доколко съм ги изпълнила е друг въпрос.
Въпросът е защо "нещо" застана на пътя ми без дори да съм очаквала и заплашваше да разруши живота ми както и този на много други.

Да поясня, че след две седмици ставам на 50 години- имам семейство, работа/ непрекъснат трудов стаж 26+ години/, средно интелигентен гражданин, социално осигурен, напълно здрав без наследствена обремененост.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.