Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано16.07.13 15:43



Алиса, аз лично ти благодаря, че отделяш време и хабиш нерви да пишеш в този форум, въпреки отровната атмосфера и безпардонния тон на дискусиите тук. Има хора - (причислявам към тях и себе си), които се нуждаят от сверяване на часовника с мисленето на здрав, но не и дистанциран от проблема човек. Постовете ти ми донесоха огромно успокоение, защото се оказа, че споделям напълно всяка една теза в тях.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: алки]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано16.07.13 16:09



Това, пиенето не е ли мъжка "професия".
Я, виж какви мъже сте! За чудо и приказ!



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор Sandu62 (непознат )
Публикувано16.07.13 17:37



Аз не вярвам в 24 часа.Аз се опитвам да действам,да правя,да говоря,да слушам...24 часа.На част от тези 24 часа съм благодарен на това,което съм успял да свърша,да кажа,да чуя.Не се обвинявам,не се гневя на това,което не съм успял да свърша,да кажа,да чуя.Благодарен съм,че в тези 24 часа мога и да спя.Спокойно мога да спя.Имах нужда от спокоен и благословен сън.Вече го имам.И съм благодарен.


И аз вярвам във Вечността.Но и се доверявам на Вечността.И аз имам планове.И аз имам мечти.Но съм благодарен на това,което ми се случва днес.Благодарен съм и на това,което мога да направя днес.По-рядко мисля за вчера.По-малко се опитвам вече да отгатна какво ще стане утре.45 години съзнателен живот изпусках да се насладя на мига.И не да осъзная грешките от миналото,а да се самосъжалявам.Ах,как не ми върви.И да искам непременно утре да ми се случи това,за което мечтая,това,което аз смятам,че е правилно да ми се случи утре.Непременно да се случи,защото ми се полага.Само така ще бъда щастлив.Само така "живея".И хо-о-о-п във Вечността се оказва,че случилото се днес/както аз си мисля/ е най-хубавото нещо за мен-не е най-хубавото-о-о-о...И обратният вариант,разбира се.


Днес имах възможност да споделя нещо в този форум,да отида да поработя,в момента да ти отговоря...Довечера ще се срещам с приятели.Стоп!Дотук с плановете ми.Сега е 17 часа и 35 минути.Наслаждавам се на това,че мога да споделям с теб.Благодарен съм.


Прекрасна вечер в Любов и Толерантност,ти пожелавам.


Всичко това,честно от мен.А на теб-както ти харесва.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: memi2011]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано17.07.13 11:20



memi2011,
Много мило ми стана от това, че не ме приемаш като враг и нравоучител. В България сме едно село хора - всеки познава всеки ако не от първа, то от втора, трета, максимум четвърта ръка. Никому не е безразличен роднината, съседът, колегата, шефът, човекът, който го обслужва и човека, когото обслужва професионално. Хората, които срещаме по улици, паркове, градски транспорт... и т.н. Всички имаме здравословни проблеми, всички имаме екзистенциални проблеми, всички се стремим да намерим решение, от което да се чувстваме добре и да ни оценят по достойнство. Самоизолацията по какъвто и да е признак, повече вреди, отколкото помага. Не ми се ще да се стряскам от поведението на някой не по-различен от мен, само, защото си е наумил, че е по-специален и това му дава права да се самоизолира от околните. Многострадалците, наравно с общественопризнатите, не знам защо, но си Умрат да кокетничат с "различност".
И използват и най-незначителния си ресурс до дупка.



Вероятно, много пишещи тук ще се възмутят, че не им признават правото да бъдат "белязани" с уникалност, макар и с негативен знак.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано17.07.13 11:47



Просто защото не са белязани с "различност".



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Hothead]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано17.07.13 14:07



Нито с различност, нито с обреченост, нито с проклятие, нито с каквато и да било предопределеност. Всичко това са несъзнателно заложени днес вратички към онова утре, когато оправданието, че пак сме сгазили лука, ще бъде, че сме "различни, обречени и прокълнати".



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: memi2011]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано17.07.13 14:13



За съжаление си е точно така, пък и да сме нещо от трите или и трите това не означава, че "съдбата" не може да се промени.

При случай, обаче, че имаш горното "под ръка" много трудно или невъзможно е, да промениш нещо.



Тема Re: Сърце пълно с благодарностнови [re: Aлиca.]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано18.07.13 14:19



Ето нещо което може да ти даде някои отговори - добре синтезирано.



Като се навържат и крайната картина или поне типичната / има изключения/ е ясна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.