Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема Каква ми е болестта  
Автор goro.66 (непознат)
Публикувано06.07.13 09:13



Винаги съм се чудел на хората,дето пият по стотина грама и спират ,стават и си тръгват. Е това не е нормално. Да не кажа ,че си е направо мазохизъм. Сядаме с някой ,той пие едно ,ама го пие два часа. аз за тия два часа съм навървил четири ,пет ,или шест,като след второто вече ги метам като у мивка. И после с тоя човек не пия вече. И му викам-бе брато-това твойто не е нормално да знаеш ,може ли да седнеш и два часа да се лигавиш на 100 грама. А той пък ми казва ,че е седнал с мен не ,за да се напием,а за да се видим и поговорим като хората. Бре да му се не знае. Аз отивам ,за да се напия-това е главното ,разговора и човека не ме интересува много ,повече ме вълнува пиенето. Той пък обратното. Пиенето му е само за фон. А на мен той ми е за фон -човека отсреща. Май той си е прав за него си ,аз за мен си.Ама не мога да го разбера и той мен също. Различно сме устроени. Той ме гледа с недоумение и се чуди на моето мислене ,аз пък му се чудя на него.
Спрях да се чудя и видях ,че май на мен нещо не ми е у ред след 25 години пиене ,последните 4-5 бех включил на пета . Щото болестта ми яко се разви ,прогресира и почнах да си балбучкам денонощно. Е почивах си два три дена и после пак една -две седмици,понякога три. Без ядене. Или ям ,или пия -двете неща са несъвместими. По-добра оферта е да си пия ,защото удоволствието от яденето минава за 5 мин ,а ефекта от алкохола ме държи с дни наред. Пиех си ,за да изпитам ефекта на алкохола. Да избягам от себе си и от околните и от действителността.
От толкова къркане направо деградирах и почнах да се разпадам. Започнаха да ми изтръпват крайниците и да ми се подуват краката ,после се оказа ,че съм си докарал и подагра и полиневропатия-две в едно.Увредих си очите,,за черния дроб и бъбреците е ясно. Нищо свято и ценно не беше останало в ума ми ,освен да пия. Да ,ама и там зациклих -с пиенето-организма ми отказваше и стигнах до ситуацията ,че не мога да продължа да пия ,защото щеше да се стигне до рязане на крака ,осплепяване и незнам до какво ,ама нищо добро не ми се очертаваше.
А ситуацията около мен беше ,че всичките ми приятели се бяха отвратили от мен , приятелката ми ме напусна и ми каза,че като не сме заедно вече слънцето греело по-хубаво ,птичките чуруликали по весело ,въздуха бил по -чист. Все едно излязла на свобода. Леле,леле. Работех на едно место за жълти стотинки и бях пред изгонване.Щото все болнични взимах. И един куп дългове.
Не можех да продължа да пия ,заради тялото си ,което ми даваше вече много сериозни знаци. Да ,но не можех и да продължа да живея без пиене. Не понасях самия себе си ,камо ли околните и света около мен. Пиеше ми се , отчаяно исках да изпитам ефекта на алкохола, да избягам от действителността и знаех ,че пак ще пия ,ако не предприема нещо за да спасявам кожата. Тази мисъл -да посегна към чашата просто бе извън моя умствен контрол. Тя винаги преодоляваше с лекота другите мисли,които ми напомняха какво се случва ,когато посегна към първата чаша,как винаги се напивам и това ме води до неприятности и страдания. Усещах ,че нещо трябва да се промени ,но не знаех точно какво.
Почти бях сигурен ,че съм алкохолик ,ама не баш-искаше ми се да не съм. Щом предполагам ,че съм алкохолик ще търся помощ от алкохолиците. И се свързах с АА. Е това е най-правилната постъпка ,която съм направил през живота си.
На първата си сбирка отидох с нежелание ,беше ме срам ,не исках да ми помага някой ,ама като виждах ,че сам не мога да си помогна и ща не ща склоних глава и се признах за победен. Та отидох ,посрещнаха ме с много топлина и любов ,каквато не съм срещал ,освен в семейството си. Поотпуснах се малко и с изненада установих ,че всички мислят като мен и много добре се разбираме -все едно еднакво мислим. Егати,не съм бил сам на този свят,имало и други като мен. Сега две години и половина ,откакто съм в АА виждам какъв късметлия съм ,че ми е показан пътя към АА и че намерих втория си дом.
Новите ми приятели ми обясниха с много внимание и любов естеството на болестта ми.Щото се оказа ,че имам сериозна болест,умствена и физическа.
Умът ми е обсебен от пиенето и винаги ще ме кара да пия ,а посегна ли към първата чашка и се отключва физическата алергия ,която имам и се оказвам в един кръг от ,който измъкване има само ,ако претърпя пълна психическа промяна.Т.е. да спра да мисля само и единствено за себе си ,за това колко съм нещастен ,или щастлив,какво искам ,какво имам ,какво нямам и вечно да недоволствам и критикувам , а да се огледам и да видя ,че не съм сам на тази земя ,че има и други около мен и ,че може би мога да съм им полезен с нещо.
А аз съм се пънел всичките тия години да променям хората и света ,а е трябвало да променям себе си.Света винаги ще си остане същия , нужно е да го погледна от друг ъгъл и да го приема такъв,какъвто е. Защото ,ако не го приема ,от невъзможността да променя всичко около мен ,което не ми харесва ще изпадам в гняв и самосъжаление и пак ще пия.
В АА видях ,че мога да живея и трезвен.И не само трезвен ,но и пълноценен. А преди това ми се струваше ,че няма спасение за мен. Първата крачка бе ,когато искрено пожелах да спра да пия. видях ,след много опити ,че сам не мога да се справя ,безпомощен съм и ,че живота ми е излязъл отдавна от контрол. След това отидох в АА. Там исках да получа само трезвост ,а ми се предложи много повече-нов начин на живот.

Благодаря ви братя и сестри от АА.

Редактирано от goro.66 на 06.07.13 09:49.



Тема Ами просто не пий и това е...нови [re: goro.66]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано06.07.13 17:12



Ква болест,кви пет лева бе Алоооооооооооу!!!!



Преди около 20 години когато вече лудостта на алкохолизма яко беше ме захапала,отидох при един мой добър познат лекар-местно светило в психиатрията като се надявах,че ще ми помогне да се оправя-да не пия и най -вече тия депресии и страхове да останат зад гърба ми.До тогава,а и още доста години след това въобще съм си нямал и на понятие за какво става дума,нито имах и на идея,че самите ми лудости,които са ме преследвали още от малък са си проявата на болестта алкохолизъм,така че когато ми каза,че вероятно съм "потенциален алкохолик" аз доста се поуплаших и го питах дали сега съм алкохолик.Той леко се поусмихна,а после отговори,че все още не съм,но ако не спра да пия-ще стана и аз съвсем искрено и напълно уверен в себе си отговорих,че ще спра да пия,защото не искам да ставам алкохолик...
Тогава когато си говорихме това,което се случи през 1992 година,аз спрях да пореден път да пия,за пореден път взех да се лекувам с разни шарени хапове,и за пореден път ставах по-зле и по-зле без значение дали пиех или не.Нямаше наистина кой да ми каже първо от каква болест съм болен,а също така и да ми предложи да направя нещо,за да се "излекувам от нея" но тогава наистина не знаех нищо и продължавах да пия хапове,да не пия алкохол,да не пия хапове-да пия алкохол,а последните десетина години преди Анонимни Алкохолици вече пиех и хапове и алкохол,като имаше съвсем реална опасност да умра или да се побъркам тотално.Сега съм жив и трезвен благодарение на Бог,който открих в АА,и което се случи след като бях опитвал всички възможни начини да не пия и да живея без алкохол.Важното за мен в случая е това,че не само аз не виждах за каква болест става на въпрос,а че много малко мои събратя също могат да видят какво става и какво може да се направи относно алкохолизма.До скоро си мислех,че едва ли не всеки един наш събрат-алкохолик ще поиска да заживее в трезвеност и веднага ще поиска да направи това,което трябва за да се оправи,но сега все повече се убеждавам колко малко зависи от когото и да е,и че всичко в крайна сметка се решава от Бог(кой,както си Го разбира).
Виждам,че наистина трябва Истинско Чудо първо за да се види за каква болест става дума,после,че има измъкване от това състояние и не на последно място-че трябва да се направи необходимото така,че да се излезе от лапите на алкохолизма.Тук се вижда и най-лошото-че алкохолизма е такава болест,която е у мен,която ме познава повече от мен,която работи постоянно против мен,която живее напълно независимо от моята воля и решения,но която през целия ми живот,та и до днес ми повтаря,че "АЗ нямам проблем!Ако света се оправи-няма да пия и няма да имам никакви проблеми с нищо и с никой"!!!...................

Ето за това съм благодарен на Бог за Анонимни Алкохолици,че сега съм трезвен и жив,противно на всякаква човешка логика,но това си е факт,както и това,че никой и нищо до днес не успя да ме запази трезвен и жив освен Анонимни Алкохолици и действията там,които ми помагат да се възстановявам от алкохолизма и да се радвам на Живота си в трезвост.

Благодаря ви,че ви има и ви желая още 24 часа ползотворна трезвост.

Бъди себе си.

Тема Re: Ами просто не пий и това е...нови [re: stefko_aa]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано08.07.13 04:51



Правилно..виждате ли колко добре сте го осъзнали..и аз така..
Все се чудех,защо само на мен ми се пие като на смок.
А хората алкохола го имаха за фон.
Накрая взеха да ми се дървят разни,че само като съм бил пиян съм им досаждал колко много ги обичам и уважавам,а на другия ден не съм ги поздравявал даже.
Ами как...след като за мен всичко беше в шишето,чашите,дамаджаните,бъчонките,буретата или пластмасовия бидон с ракия.

Когато фактите говорят и боговете мълчат!Не оставaй длъжен никому!


Тема Re: Каква ми е болесттанови [re: goro.66]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано10.07.13 11:44



Благодаря.Много ми помогна поста ти!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.