Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:31 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Алки или падението на един ш(л)ут!  
Автор mercurial (wild)
Публикувано27.06.13 00:59



"май намираш смелост да пишеш после няколко коняка - всеки който може да мисли ще го види в твойте писма..., а що се отнася до психоанализите ви предупреждавам да го спрете щот тъй само себе на резил правите...специялно не е добре за кърмачето без значение дали е на две - вашата негативна вибрация ще му навреди психически и физически. Един ден ще ме търсите за помощ - обещавам ви го - но няма да ме намерите. За такива кът вас съм недостъпен!

Поздрави !"


Напълно съзнавам,че погазвам всички правила на този форум.
Потърсих как да пиша на модератор или администратор и в шока и яда си не намерих, моля помогнете ми!
Не искам този психопат повече дори да "докосва" с гнусните си въшливи пипала даже ника ми....моля ви, помогнете ми да сигнализирам на модертор или администратор!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от mercurial на 27.06.13 01:09.</EM></FONT></P>

Редактирано от mercurial на 27.06.13 01:09.



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: mercurial]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано27.06.13 08:15



Какво става тук? Ще отида да прочета.
Спокойно, като, че ли за първи път виждаш алкохолик.
Нали знаеш, че всичко се отнася за него.
Идеологически прав, морално виновен /поради независещи от него причини/ практически действия в някой друг живот.



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: mercurial]  
Автор алки (:))))
Публикувано27.06.13 09:14



явно нещо не сте в ред за ви избива на такава паника все едно сте в център на пожар....Дори няма за какво да се извинявам освен дето съжалявам да си имам работа с човек за което е очевадно да не е в ред. Толкоз от мен по въпроса освен да ви напомня ена наша стара притча: "кво повикнало такова се обадило"!

Поздрави!




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: mercurial]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано27.06.13 09:39



Като чета тук тази сутрин, защото нали тук ми е мястото да чета, аз имах проблеми с алкохола и бях тръгнала да се разрушавам от злоупотребата на алкохол, и това е безопасното правилно място за МЕН И ЗА ВСЕКИ КАТО МЕН в този смисъл, та като чета тук, и си мисля днес, в този прекрасен слънчев ден, в който се чувствам свобода и смела, и съм добре, и татко е добре и може да разчита вече на мен, и съм щастлива, и си мисля : ако преди три години, когато бях така емоционално лабилна, с невъзможност да се контролирам даже, когато бях толкова отчаяна след смъртта на майка, толкова сама ... ако тогава бях отворила тук да видя какво пише, и как би могъл някой да ми помогне, и бях прочела някой ред тук, УВЕРЯВАМ ВИ, никога нямаше да се обърна за помощ към друг човек и да изградя някакво доверие към него ...



Тема Сеганови [re: kethen]  
Автор nbb (весела)
Публикувано27.06.13 10:02



разбрахте ли, че не дядо ви беше проблема в този клуб.



Тема Re: Сеганови [re: nbb]  
Автор алки (:))))
Публикувано27.06.13 10:29



а кой? допреди месец или два не съм влизал във форума за години....
ми тъй е с вас...винаги търсите вина в други,
що не разберете за форума да доставя само информация,
а какво ще правите с нея си е ваша работа,
а що се отнася до форума - точно тука много хора намериха надежда,
а що се отнася до мрънкането на катрин точно тука намери човека,
който и помогна и запозна с проблема на алкохолизмът.
всъщност знае ли тя че той е вашия враг!




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: kethen]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано27.06.13 10:50



Кате, няма нужда да те уверявам, защото ме познавяш донякъде. Само ще ти споделя, че когато влязох в този форум, положението беше съвсем същото. След това се зарових от самото начало и прочетох всички постове, защото истински търсех помощ. Когато човек истински търси помощ - то той я търси.
Та искам да ти кажа - сама погледни и виж, че положението беше същото и това не ми попречи да видя кой е наясно с нещата и кой може да ми предложи нещо реално за моят проблем.
Положението беше същото - алки споделяше своят опит, сила и надежда, а една банда философо-теоретико-мрънкалници ревяха като вдовици за сап /сапът е дръжка на земеделско сечиво и го употребявам в смисъл, че вдовиците горят от желание да работят. Това с вдовиците в съвремието няма смисъл, понеже нали се сещаш, че сега има фейсбук и свобода в личните отношения. Но това е друга тема/.
Та ревяха пак една глутница, които си търсеха някой виновен аз нещо и на корем философстваха.
Това не само че не ми попречи да видя кой може да ми предложи нещо работещо, но и ми помогна. Сега основните ревалници са други, но темата на реването е същата. Тогава бяха ледиводка, пътник и разни други тарикати. Надявам се да са добре.
Кате, искам да ти кажа - няма как да налееш на някой акъл и да го накараш да се държи по определен начин. Както казваше дядо ми: "Да е п..ирон, та да им го набиеш. А то акъл не се набива

" Насила не можеш да дадеш.
На тебе ще ти кажа да не се притесняваш за новите. Алкохолиците може да сме всякакви, но определено не сме тъпи. Ако някой е готов да приеме помощ - той ще види истината. И за тебе ще е по-добре да не съветваш морално, а просто да споделяш какво те е измъкнало от лапите на алкохолизма. А който има уши - нека чува.

Имам си и собствен, личен опит защо нападах хората постоянно. Всичко ми беше наред. Уж. Работа, мангизи, дом, жена и т.н. Но защо продължавах да имам проблеми в личните си отношения, не можех да се контролирам, бях жертва на депресията? Като бясно куче търсех нарушители. И ги намирах - по кръстовищата малоумниците караха неправилно. Съседите събаряха блока от ремонти или гледаха тъпи сериали на максимален звук. Някой ме гледаше накриво. Сервитьорките се отнасяха с мене все едно бяха атомни физици. Държавата затъваше. Дебилите успяваха. Не се чувствах добре.
И всеки, който се чувстваше добре, за мен беше лична обида. Заравях се все по-дълбоко в тинята и хората, които се опитваха да ми помогнат - те си навличаха моята откровена омраза.
Не е приятно да се гледат проявите на тази болест.
Но всичко е в реда на обичайното. Ние сме полезни със своят опит, със своето лично преживяване, със своите лични действия.
Ако само се разровиш назад във форума ще намериш стотици постове на темата "какво ще кажат новите като влязат....аз никога нямаше да ви повярвам, ако се карахте така....този го харесвам, а този не го харесвам.....това е много хубав пост и ако го бях прочела тогава, то щях да дойда на аа.....ама аз четох на друг постовете и заради него не дойдох...."
Не е нужно да си голям мозък - просто почети назад и ще видиш, че много хора оправдават зора си с това, че не ми харесвали писането. Мдааа. На крива ракета й пречи обикновено космоса.
Много интересно е ако някой друг изкарам виновен за моите действия. Ще имам право, но пак контрата е в мене. Дори и друг да ми е виновен - става въпрос за моят живот. Нося отговорност за моите действия. Все мъдри приказки.
Мога да пиша неща, с които да се харесам на този и на онзи. Или да се държа уж принципно, а иначе да заформям конформизъм.
нали се сещаш - примерно ако нещо искам да си върна на алки за някакво нарушение и да почвам да се правя на ущипан и да лайквам или по-точно да насъсквам някой срещу него. А на алки постоянно да му го набивам, че еди какъв си бил и еди какъв си. Много са ми го играли този номер и наистина съм благодарен, че това ме научи много да си върша нещата без да се интересувам от кучетата около кервана. Нали винаги ще има луна и ще има разни, които ще вият. Нормално е. ИЛи поне е обичайно.
Но аз си знам какво върша и какви са резултатите. И доста хора са наясно. Та целта ми не е някакви философи, които търсят накъде да си изкарат зора, дали ще ме харесат или няма да ме харесат. Целта ми е и други да получат шанса, който ми беше даден на мен.
Благодарен съм на Алки, че не спря да споделя, въпреки цялото лаене.
Чрез него получих достъп до Програмата на АА, до АА и мога спокойно да кажа, че живота си дължа на това послание. Пък кой каквото иска да мисли, прави, лайква, лае или бае.
Когато някой философ посети поне десет пъти психиатрия, говори поне десет пъти с отчаян алкохолик или с отчаяното му семейство - тогава да дойде и да сее мозък на воля. Не че сега няма право да сее. Който има в изобилие - сее. А по какво ще ги познаете? По плодовете



Тема Re: Сеганови [re: алки]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано27.06.13 10:52



Името ми тук е kethen, така обичаше да се обръща към мен братовчедка ми, не е случайно, и в нейна памет съм го написала !
Аз съм много благодарна на човека, който ме запозна с проблема, наречен алкохолизъм, и съм го показала не само на думи, показала съм го с делата си.
Дали знам кой е моят враг номер едно, сигурно ме провокираш, нищо, провокациите са най-доброто нещо за един алкохолик, и за това ти благодаря, че ми го напомняш, да, алкохолът е враг номер едно за мен !
Много се надявам да не съм го забравила. Всъщност връзката ми сега с едно момиче, което не може да спре да пие, и разговорите с майка и ме държат в една така да се каже безопасна за мен позиция по отношение на алкохола, или по-накратко, гледам да си върша работата по дванадесета стъпка от Програмата !
Това, което споделих, е просто усещане, израз на чувствата, които може да се породят в един лабилен човек от четенето на диалога през последните дни тук във форума !
Нищо лично, така да се каже





Тема Re: Сеганови [re: алки]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано27.06.13 11:00



Клубът не е само да доставя информация защото информацията може да се тълкува по различен начин.
Един уязвим човек може да тълкува и "Как си?" твърде различно.
Засягането на деца в такъв клуб е недопустимо.

Когато имаш нещо да казваш на някой или не си съгласен с него, не му изтъквай какъв е бил или какъв е сега като аргумент т.е. не му прави характеристика, а кажи какво мислиш по въпроса. Не какво той трябва да мисли.
Мисли в клуб за взаимопомощ се изказват когато твоите противоречат на другия или когато тълкува факти които могат да се погледнат и по друг начин.

Форум които предоставя само информация е строго научен или информационен. Във форум се обсъжда, тълкува информацията.

Второ не предлагай помощ за която трябва да са ти благодарни. Дори и когато си спасил човек да изискваш да ти е благодарен / това го разбираш като никога да не е на друго мнение или да не ти противоречи/ е вече робска зависимост. Второто е по- лошо дори и от цената на живота му.
Имаше една приказка / ако някой си спомня/ в която една магьосница искала по едно перо при изпълнение на всяко желание.

Или помагаш, дори да получаваш плесници или не. Благодарностите ги пишат на всеки в некролога. "Добър беше, но си отиде!"
Ето и поздрав от миналото:





Тема Re: Сеганови [re: ALONE911]  
Автор алки (:))))
Публикувано27.06.13 11:10



абе жено какво ходиш подиря ми и ръсаш едни.... само бог дано да те разбира,
оди си глея работата и остави алкитата да вършат своята.
Оди си с мира казах....




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: aлkaжa]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано27.06.13 11:16



Значи аз съм била късметлия.
С мен никой не се е държал лошо. При случай, че беше така както бях много лабилна и изплашена не знам.

Същност отговорих си на въпроса чиито отговор знаех, защо не продължих да ходя на сбирки на АА. Там, някой без да иска каза нещо което не трябваше да казва и към което аз съм много чувствителна. Предпочетох сама, но не и срещи с човек мислещ по този начин.
некой каза " остани си с първите впечатления", но за мен то е решаващо. Не мога да приема протегната ръка която ми бърка директно в душата.



Тема Re: Сеганови [re: алки]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано27.06.13 11:20



Спокойно, няма да ходя по дире ти като пале по майка си , но и с мира няма да си ходя.

Няма да си ходя! Тук ще стоя.
Още нещо. Никога не съм ходила по някой. Отговарям на пост и никога не пиша ЛС първи с изключение на 1 път в целия ми престой в нета.

Редактирано от ALONE911 на 27.06.13 11:24.



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: aлkaжa]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано27.06.13 11:43



Явно живеем в различни области, тъй като в нашия край мъдростите са доста по- груби.

Когато някой философ посети поне десет пъти психиатрия, говори поне десет пъти с отчаян алкохолик или с отчаяното му семейство - тогава да дойде и да сее мозък на воля.

Когато някой е посетил п- броя пъти психиатрия, слушал е стотици пъти отчаян алкохолик и е дете на такова семейство какво трябва да прави?
А, пропуснах - не трябва да философства.



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: ALONE911]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано27.06.13 11:54



Първо да си отговори на въпроса - какво търси тука?
Второ - да си отговори на въпроса "Какво търси тука"?
Трето - сама на себе си да отговори на въпроса "Какво търси тука"?

И след като си отговори сама на себе си на този въпрос - да си напише отговора на един лист и да си го държи пред себе си, за да не забравя





Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: aлkaжa]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано27.06.13 12:00



Отговорила съм си: миналото ми- настоящето ми и бъдещето ми.

Надявам се да не стигна до извода, че съжалявам задето съм се родила, родила и живяла.



Тема Re: Сеганови [re: nbb]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано27.06.13 12:19



Да, но тези са си наште, а Дядо чуждото чаве.



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: ALONE911]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано27.06.13 12:21







Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: aлkaжa]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано27.06.13 12:33



Прекърмена съм, имам казеинова непоносимост, на коча му изсъхва онази работа, а аз се съмнявам, че след време дори по гръб ще мога да лежа.

Мисля, че засега само коча ще трябва да сменя, че да има по какво да тичам. Казват, че мерака остава до края.

Редактирано от ALONE911 на 27.06.13 12:40.



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: ALONE911]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано27.06.13 12:39



Погледни си пак листа, за да си припомниш какво търсиш ти тук.

И след това отново виж за какво служи този клуб: "тук можете да споделите проблемите си с алкохола-ако вие,или хора около вас мислят, че имате такива"



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: ALONE911]  
Автор алки (:))))
Публикувано27.06.13 12:41



да разбираме ли да си без коч както каза вашия умря та ся сте тука с надежда късмета ви да излезе....а?




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: aлkaжa]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано27.06.13 12:44



Какво да гледам Алкажа като предпочитам да бях "сляпа".



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: алки]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано27.06.13 12:52



Късно ми е за коч.
Само гледам защото от тук не бих си взела такъв.
Много рита, накрая пишка в гащите и никаква работа не ми върши. Пък, тази която я свърши...



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: ALONE911]  
Автор алки (:))))
Публикувано28.06.13 05:55



ми да не трябва да философства но да намери най-подходящ начин за себе да се лекува...без майтап търси помощ до кът не е късно!


Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!


Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: алки]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано28.06.13 08:02



Хубаво е, човек да прави предложения, но за съжаление не си авторитет за мен.



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: алки]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано28.06.13 15:26



Като не съм в ред спри да ми пишеш лични нападателни и заплашителни съобщения "....от луксозната си къща на океана", че аз в "опушената си едностайна панелка в София" нямам интернет и немога да ги чета редовно.





Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: mercurial]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано28.06.13 15:33



Мисля, да информирам Модератор и Администратор за проверка на членовете на клуба.
Считам, че на някои хора трябва да им бъдат прочетени правата, както и правата на другите.



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: mercurial]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано28.06.13 15:37



Много се опасявам, че някои са преминали на друго ниво и алкохолът им е станал вторичен проблем.

Редактирано от ALONE911 на 28.06.13 15:58.



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: ALONE911]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано28.06.13 22:00



Аз не се опасявам от нищо, само смятам,че някои хора не са се променили на йота от мига, в който за първи път съм се "срещнала" с тях.
Знаеш ли, Алоун, едно време много се страхувах от Алки, всички се страхуваха от него, всички ,които отказваха "спонсорството" му и по някакъв начин се съпротивляваха на идеята за АА, а те се съпротивляваха заради налудничавите му писаници най-често.Много хора си тръгнаха от клуба заради него и малката кликичка, заформила се околовръз...хора, които бяха наистина стойностни-умни, интелигентни, емоционални... . Аз тогава много мислих, анализирах и се чудех защо така - мен ме беше страх от него, защото в представите ми имаше митичен образ на Гуру, нещо като господ(нарочно не го пиша с главна буква) на АА. За другите-немога да съм сигурна. Лесно е като си със спиртосан мозък, треперещ, объркан, отчаян и нестабилен, някой като Алки (който не пие от 100 години поне, направил е колкостотин сбирки беше по света и е спонсор на всички нови във форума) да може да ти повлияе и то доста силно, разтърсващо.Защото ако не се подчиняваш сляпо на неговите напътствия ставаш враг и започват атаки по всички флангове - открита война във форума, компроментиране, лични съобщения, изобщо една масирана психоатака .
Сега не ме е страх от този "герой" и никой във форума не е емоционално зависим от него или от някой от "заверата" и това е много дразнещо за Гуру и компания. Не припадаме по Голямата книга, не я анализираме от сутрин до здрач, не му се изповядваме лично в така наречената работа по стъпките, където е хубаво да си изпееш и майчиното мляко, иначе не си достатъчно честен и не работиш достатъчно усърдно...и т.н. и т.н. Много са нещата, които знам и съм мислила и анализирала...събирала съм в годините в този форум зрънце по зрънце информация, мъдрост, опит, горчивина, болка....Благодаря,че го има този форум.Благодаря,че съм срещнала всеки един човек във форума, включително и Алки, Алкажа, Лордез...


Но най-много се радвам,че ви има вас, истинските , нормалните, пълнокръвни хора с човешко лице и поглед на нещата, с които наистина може да се говори!
Благодаря ви, приятели!
(и се извинявам за лиричното отклонение, но нали съм на" няколко коняка" и бързах да пиша от "едностайната си панелка в опушена София", че да може да ме чете "преуспелия брат Алки със скъпата си къща на океана":))

Редактирано от mercurial на 28.06.13 22:03.



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: mercurial]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано28.06.13 22:47



Това, което разказваш, е направо зловещо. Звучи ми като описание на забранена секта.



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: Aлиca.]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано28.06.13 23:11



Незнам как звучи-това е моята истина, видяна през моите очи. И мисля, че не само през моите.

Редактирано от mercurial на 28.06.13 23:12.



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: mercurial]  
Автор nowwe (непознат )
Публикувано28.06.13 23:45



Бог да ви благослови,пиещи и не пиещи братя и сестри! Да ви дари спокойствие и светлина в душите!Във вас да има: любов, радост, мир, дълготърпение, благост, милосърдие, вярност,кротост, себеобуздание.Да ви даде сила и мъдрост за да опознаете Истината и Истината ще ви направи свободни!



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: mercurial]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.06.13 00:17



Групите АА все пак не се ли ръководят от професионално подготвени и психически здрави хора? Невероятно ми се струва някой член на група да злоупотребява така със спонсорство и това да остава в тайна и без последствия.



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: Aлиca.]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано29.06.13 00:43



Доколкото знам групите АА не се "ръководят" от никой - събират се хора, които желаят да откажат алкохола и започват "работа" по Голямата книга и Стъпките. Не съм чула да има специално подготвени за ръководители такива, още по-малко знам да минават през някакви тестове за психично здраве. Всеки, който мисли,че може да е от полза-участва. Аз на реални АА сбирки не съм била, разказвам впечатленията и преживяванията си тук от форума. Предлагат се онлайн АА сбирки по скайп, а "спонсорството" си Алки предлагаше и чрез този форум - той ти задава теми и ти му пишеш мейли-дълги и пространствени, за да е ясно,че разсъждаваш по темите и си достатъчно откровен. Нещо като домашно и ако пропуснеш да го напишеш следва заплашително размахване на пръст, ако закъснееш с отговорите повече време, независимо от причините-следва отлюспване, защото си несериозен и не искаш наистина да се откажеш от алкохола, а той неможе да си губи времето с пройдохи.Все пак стотици хора чакат на помощта му. През времето на възстановяване са ти забранени контакти с противоположния пол също така, никакви емоционални тръпки и забежки не са разрешени и ако имаш неблагоразумието да ги споделиш-отново биваш "санкциониран", показва ти се,че ЯВНО не мислиш за възстановяването си и не го желаеш....Общо взето денят и нощта ти трябва да са заети с работа по стъпките, четене на съответната литература, особено Голямата книга и анализирането и в стил "какво иска да ни каже авторът и какво мисли лирическият герой". Отклонения - не са позволени. Дори основно правило на АА е 90 дни-90 сбирки.Тосет през първите 90 дни , в които не пиеш трябва да ходиш на 90 сбирки -всеки ден. Не оценявам и не коментирам, разказвам ти това, което аз знам, аз съм видяла и преживяла лично.Изводите са за теб. Все пак АА е помогнала на много хора.Аз вече го написах тук и пак ще го напиша-ако навремето Джирасол, Харакири или някой друг нормален човек ми беше предложил спонсорство и ме беше въвел в дебрите на АА , сигурно сега щях и аз да съм от най-страстните защитници на движението. Лош късмет е,че попаднах на психопати.Това е!





Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: mercurial]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.06.13 09:06



Вампирче!


Класическа схема в няколко стъпки:
1. Набелязва жертва
2. Внушава доверие и авторитет /с помпозни приказки/
3. Изолира /влиза в личен контакт/
4. Установява контрол /прави се на загрижен, флиртува, създава доверителни отношения, докопва се до лична информация/
5. Манипулира /възползва се от доверието и от информацията, за да подчини донора/
6. Санкционира /при най-незначителния опит за неподчинение си служи с шантаж, емоционален терор, става извънредно агресивен/

Много е важно да държи жертвата си в изолация от други хора чрез гореописаните методи. Храни се с вниманието на жертвата. Пълният игнор го унищожава.

За твое успокоение, явлението е повсеместно, а виртуалното общуване създава богата хранителна среда за енергийни вампири и психопати.
Само предполагам, че живите групи АА са изградени и работят успешно на друг принцип. Повече информация могат да споделят читавите пишещи и посещаващи АА сбирки. Но, едва ли да са самодейност, оставена на самотек, още по-малко, вампирски сборища на психопати. Всеки се представя там с лице, име, ЕГН, адрес и реална биография. И във всеки момент може да бъде подложен на проверка и разобличен, ако тормози хората.



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: Aлиca.]  
Автор алки (:))))
Публикувано29.06.13 13:21



АКО НЕ СЕ ЛЪЖА ПРЕДИ ВРЕМЕ ТОЧНО В ТОЗИ ФОРУМ МЕ ПРЕДСТАВИХА ЗА НАЙ-ГОЛЕМИЯ ДИКТАТОР В ЛЮБИМАТА БЪЛГАРИЯ "ФЮРЕРА", ТЪЙ ЧЕ СЕГА ДА БЪДА НАРЕЧЕН "ВАМПИР" СМЯТАМ ДА Е СЛАБА РАКИЯ, ДРУГО ЩЕШЕ ДА Е АКО ОБИДИТЕ БЯХА ОТПРАВЕНИ ОТ АЛКОХОЛИЦИ, НО ВЪВ ВАШИЯ СЛУЧАЙ Е ОЧЕВАДНО ЗА "КРАДЕЦА ДА РЕВЕ С ЦЯЛ ГЛАС ДРЪЖТЕ КРАДЕЦА"- НЕ НАПРАЗНО СТЕ ИЗБРАЛИ ТАЗИ ПРОФЕСИЯ - 90% ОТ ПСИХОЛОЗИТЕ И ПСИХИАТРИ В БЪЛГАРИЯ ОТ ДЕСА СА ИЗРАСЛИ В НЕНОРМАЛНА ЗА ТЯХ ОБСТАНОВКА (ДИСФАНКШЪН СЕМЕЕН НАДЗОР - КОШМАР), ЗА ТУЙ ОТ МАЛКИ СЕ ЗАРИЧАТЕ КЪТ ПОРАСНЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ НАЧИН НА МАМИ И ТАТИ ДА ПОМОГНЕТЕ. ВАМПИР ЛИ, САМО ЧАКАЙ ЕДИН ДЕН КОРЕН ДА ПУСНЕШ ДА ВИДИМ ОТ ВАС ПО-ГОЛЯМ ВАМПИР ДАЛИ ЩЕ ИЗЛЕЗНЕ....МАЛЕ С ТАЯ УСТААТЕ СТЕ НА ПЪРВА КЛАСАЦИЯ НЕ НАПРАЗНО БЪЛГАРСКИТЕ СПЕЦИАЛИСТИ СА ГОЛА ВОДА НА ТАЯ ТЕМА И НЕ ПО-ДОЛЕ ВАШИЯ СТАНДАРТ И ОСВЕН ДА ЛЪЖАТ И ГРАБЯТ НАРОДА ДО СЯ НЕ СМЕ ЧУЛИ ЗА НЯКОЙ ДА Е КАЗАЛ ДОБРА ДУМА ЗА ВАШИТЕ СПЕЦИАЛИСТИ И ВАМПИРИ - ПСИХОЛОЗИ.....
АКО ИМА НЕКОЙ ДА СЕ ПИТА ЗА ДОСТЪПА НА ТАКИВА КЪТ ВАС В ТОЗИ ФОРУМ БИХ ЖЕЛАЛ ДА ПОПИТАМ МОДЕРАТОРА ДА ВИ ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ НА ВАШЕТО ОТНОШЕНИЕ КЪМ ХОРА - КОИТО НЕ САМО ЧЕ НЕ ПОЗНАВАТЕ НО КЪТ ВАШ НАЙ-ГОЛЯМ ДУШМАН ГИ ТРЕТИРАТЕ. ПЪК, НИТО СТЕ АЛКОХОЛИЧКА НИТО ИМАТЕ ПРОБЛЕМ С АЛКОХОЛА НО В СТОТКА В ЧАС НА ВСЕКИ ПОСТ ОТГОВАРЯТЕ ВСЕ ЕДНО ДА СТЕ СПЕЦИАЛИСТ ПО ВСЯКА ТЕМА. ИНАЧЕ ОТ САМОЛЕТ МОЖЕ ДА СЕ ВИДИ ОТ ВАС ИЗВИРА ТАКАВАА ОМРАЗА КЪМ АЛКОХОЛИЦИТЕ ЧЕ АКО ИМАХТЕ ВЛАСТ КАКТО ВАШИЯ СЪБРАТ ХИТЛЕР С АЛКОХОЛИЦИТЕ БИХТЕ ПОСТЪПИЛИ ТОЧНО КАКТО ТОЙ ГО НАПРАВИ, А ЩО СЕ ОТНАСЯ ДО ПИЯНА МАРИУАНА С ПРАВО И КАЗАХ ДА ПИШЕ В ТОЗИ ФОРУМ САМО КОГАТО ДОБИЕ СМЕЛОСТ ПОСЛЕ ДВА КОНЯКА. ТАКАВА ЦИГАНИЯ ОСВЕН В БЪЛГЪРСКИ ФОРУМ ДО СЕГА НЕ СЪМ ВИЖДАЛ НИКАДЕ ДРУГАДЕ ПО СВЕТА - НЕ НАПРАЗНО НА НОВИНИТЕ ЗА БЪЛГАРИЯ ДОБРА ДУМА НЕ МОЖЕ ЧОВЕК ДА ЧУЕ, И КАК БИ ВЪЗМОЖНО? СЛЕД КАТО ГИ ИМА ТАКИВА КЪТ ВАС - ДЕТО СВОБОДНО РАЗДАВАТ ПРАВОСЪДИЕ И КОЛЯТ И БЕСЯТ ВСЕКИ ДЕТ ИМ ЗАСТАНЕ НА ПЪТЯ. ТАЯ ДНЕШНАЪЛГАРИЯ ИЗОБЩО НЕ Е РАЗЛИЧНА С ОНАЯ ДЕТО ОСТАВИХ ПРЕДИ 35 ГОДИНИ, ЗА КОЕТО СЕ МОЛЯ НА БОГ ДЕ МИ ДАДЕ СМЕЛОСТ И СИЛА ДА ОБЪРНА ГРЪБ НА ТАЯ БЪРКОТИЯ, КАКТО И СЯ ЩЕ ГО НАПРАВЯ И УСТАВЯ ВАС С ГОЛЕМИТЕ УСТА ДА СЕ ЯДЕТЕ КЪТ ВЪМПИРИ БЕЗ ДА МИ РАЗВАЛЯТЕ РАХАТА. АФИДЕРЗЕН!!!


Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Редактирано от алки на 29.06.13 13:40.



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: алки]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано29.06.13 14:08



Какво си се разкрещял, бре! Хем неграмотно пишеш, хем вадиш очите на хората с тези големи букви/крещиш/.



Тема Ами не е лесно...нови [re: mercurial]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано29.06.13 15:56



Здравейте,всички,които четете и пишете тук.Като взех да пиша това малко се поомотах дали да го направя,тъй като явно няма да мога да се включа в нечии критерии на одобрение,пък дори с това бих рискувал да си навлека доста яростни атаки от кого ли не,но това всъщност няма за мене никакво значение,за което съм наистина благодарен на Бог,на Анонимни Алкохолици и лично на АЛКИ,когато вие плюете в Дира и къде ли не, без дори на си нямате и на идея нищо за него.


Нямам никакво намерение да ставам негов адвокат или на когото и да е,но ако наистина не взема никакво отношение по тая тема,то ще излезе,че всеки един малоумник може да си пише тук каквото си иска за когото си иска,без дори да го е чувал или виждал,а като се вземе в предвид,че ние-алкохолиците(а и повечето хора) сме си доста големи егоисти и егоцентрици,то явно не може наистина да се вярва на всеки един,който може да си помисли,че "ЗНАЕ".....
През 2002 взех да ходя на едни измислени "АА" сбирки,дето се правехме,че правим нещо(като наистина не знаех какво правим и за това просто си мислих,че нещо се прави),само дето си говорихме колко сме добре,колко сме зле,четяхме от една АА-книга "12/12" и аз си останах с впечатлението,че "това е Анонимни Алкохолици,това е,което трябва да ме опази трезвен,"но...сори-не стана,а продължих да пия.Мой събрат,който беше трезвен от две години се запи покрай мен,после пиехме щафетно,после се махнах,ходих по лудници,по полиции,бях в кома три пъти и тн и тн докато преди да се утрепя през 2006 година месец декември,имах Шанса да получа помощ наистина от Анонимни Алкохолици в лицето на един събрат,с когото все още сме заедно.Почнах да правя това,което се иска от мен,после се махнах,защото нещо не ми хареса,не исках да правя това,което трябваше да направя,мотах се като паяк по разни други терапии,опитах сам да се оправя и подир една година без алкохол се запих за около месец и едва не умрях.През това време докато бях в страни от АА се наслушах на доста простотии и обвинения против човека,който после ме измъкна от батака,на който споделих колко глупости аз съм наговорил и направил,но той не само не ми се скара нито веднъж за това,а се постара да направи всичко по силите си с помощта на Бог да ме накара да почна да действам,но уви и както писах- съвсем естествено след това се запих.
Помня как в тоя период един път когато отивах в Раднево на сбирка,някой ми позвъни по мобилния,беше непознат номер,вдигнах и за моя истинска и голяма изненада беше моя спонсор,който поговори малко с мен,стана дума за АА-сбирките,колко е важно да ходя на сбирки и не това всъщност е важно в случая.Това,което не искам никога да забравям е как когато говореше с мене тогава, гласът му трепереше но явно не от гняв,а от друго,което когато взех да действам в АА(но доста по-късно) взе да ми се изяснява......
После се запих,едва не умрях,на петия ден след като спрях да пия хвърлих и хаповете,които съм пил в продължение на около 20 години(алкохол почнах да пия от 1979) и се върнах на АА-сбирката.След един месец на умуване,мотаене кое и как да направя написах първото си писмо,с което се постарах да почна да правя не това,което искам или не искам,а това,което единствено можеше да ме спаси от лапите на АЛКОХОЛИЗМА,с който се боря още от 14 -годишен,а сега съм на 48....
Този човек,който направи това и ми помогна да се изправя,и да продължа да живея трезвен ден подир ден е Алки и когото доста хора едва ли не обявяват за Диктатор,Гуру или за не знам си какъв още.Нека всеки си пише каквото си иска-все пак живеем в свободна държава,но като пиша това съм наистина благодарен на Бог,че когато можеше да умра като пребито куче,когато всеки "можещ и знаещ" се направи на наистина "можещ и знаещ",Бог ми прати точния човек,по точното време!

Благодаря ти,Алки за помощта и нека Висшата сила те пази,и ти помага да помагаш и на други болни като мен да станат трезви и да помагат и на други като нас също да достигнат трезвост- ден по ден в Анонимни Алкохолици!!!

Желая на всички,още 24 часа спокойна и ползотворна трезвеност.
Бъдете благословени,братя и сестри-алкохолици!


Бъди себе си.

Редактирано от stefko_aa на 29.06.13 16:12.



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: Aлиca.]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано29.06.13 16:21



Алиса,
моля те спри с глупотевините!
Какви ЕГН, какви адреси, какви проверки? Моля те, успококой се малко, почети какво е АНОНИМНИ алкохолици и спри да дезинформираш четящите тук нещастни хора, които НАИСТИНА искат да разберат какво е АА и търсят помощ. Прочети и за групите, всичко е написано. И какви са правилата на провеждане на сбирка. И какво значи група за взаимопомощ.
По дяволите, нито ние сме измислили тази болест, нито сме измислили науката психиатрия, нито основните понятия в тази наука. Не ние сме вкарали тази болест в световния класификатор. Какво точно и кого отричаш ти? Колко пъти Алкажа те попита - каква е целтата ти да словоблудстваш до откат без изобщо да те интересуват истинските факти? Пиши до Световната здравна организация и им кажи че са идиоти, пиши до Хелзинския комитет, че са нарушени правата ти като алкохолизмът е обявен официално за болест. Пиши до прокуратурата, че сбирките на Анонимни алкохолици грозят живота на мирното население. До арменския поп пиши, ако искаш. Само не казвай какво е АА и не пиши глупости, които нямат нищо общо с реалността.
Ние се опитахме да ти обясним как е при нас в АА, но ти крещиш през цялото време и казваш че не е така. Какви квалифицирани кадри за водещи те гонят, какви пет лева?
ПЪЛНА ЛЪЖА и бла-бла. Тотално неразбиране на елементарни понятия. То бива бива, ама пък сопри се малко. Подготви се и пак ела. Само не ръси глупост след глупост и не лъжи.



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: Xapakиpи]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.06.13 16:43



Сигурна ли си, че прочете внимателно това, което написах?
Защото, отговаряш на друг потребител или на нечии чужди твърдения.

В тази тема се включвам с обяснения за често срещан виртуален психотормоз.
В отговор на споделеното от авторката.

И изказвам дълбоки съмнения, че подобни взаимоотношения са възможни в АА групи, в които хората се срещат лично, запознават се, опознават се и всеки с представя там с лицето си.
Възможни ли са злоупотреби с доверието между нов член на АА и спонсор при сбирки на живо?

Ако не - защо, ако да - защо?
Това е темата за обсъждане. И предполагам, силно интересува незапознатите.



Тема АА не е.........нови [re: stefko_aa]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано29.06.13 23:15



Виждам че в този клуб нещата не са се променили много от преди няколко години, сменили са се само действащите лица от едната страна. Жалко. И тъжно, защото ако някой, който е решил да се обърне към АА за помощ и прочете тези фантасмагории, ще си плюе в пазвата и ще избяга през глава.
Да опитам да обясня малко с мои думи, дано се получи що годе по-ясна представа.:)
АА не е секта и всяко ръководство, налагано от едно лице е недопустимо - тоест ако има нещо такова, това вече не АА, а е нещо друго.
В АА няма ръководни длъжности, там никой, пак повтарям - никой не управлява. Ако това се случва, значи не сте попаднали в А, а на някое друго място.
Всички препоръки са пожелателни, не са задължителни. Ако някой ви задължава да правите нещо, то вие не сте в АА.
Спонсорство не се предлага, всеки сам решава за себе си дали иска да има спонсор, наставник или учител по стъпките и кой да бъде той.
Лично за себе си мога да кажа че имах трима спонсори, от които само първият ми беше препоръчан, следващите си ги избирах сама, исках да получа това, което имаха те, харесваше ми тяхното излъчване, техните разбирания и не съжалявам нито за секунда, прекарана с тях. Но, пак повтарям - не е задължително, някои от най-видните членове на АА не са имали спонсор или са го имали за съвсем кратко време. Няма да те държи за ръчичка до бастун я.


И не на последно място, добре е все пак човек да попрочете малко традициите на АА, ще цитирам Третата:"Член на АА може да стане всеки, който има желание да спре алкохола." Желание, просто желание да спре. Нито ЕГНта, нито магистърска степен, нито три коли в гаража, нито три години стаж по канавки и мазета.....а само желание.
Повярвайте ми, че атмосферата в АА е толкова непринудена и естествена, че аз изобщо не разбирам за какви неща пишете тук, честна дума. Тук АА е представено като някакаво мрачно и тегаво място, в което се пишат Стъпки от сутрин до вечер и ако не ги напишеш както трябва, спонсорът те налага с пръчка по главата..... Що за глупости? От сутринта до вечерта животът е за живеене, хора.
За мен АА е пътят, който ме изведе от Ада и ми даде трезвен, пълноценен и щастлив живот и наистина ми е тъжно, че е представено в такава светлина. Дано нещата се оправят.
Успех на всички, които имат желание да спрат да се саморазрушават.

Усмихни се, има изход.

Тема Re: АА не е.........нови [re: girasol*]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано30.06.13 12:34



Тук АА е представено като някакаво мрачно и тегаво място, в което се пишат Стъпки от сутрин до вечер и ако не ги напишеш както трябва, спонсорът те налага с пръчка по главата..... Що за глупости? От сутринта до вечерта животът е за живеене, хора.

Има си хас! Когато един поне, спряган за заслужил спонсор и активист в АА напише това, на всеки прочел го, ще му се изправи косата от страх:

"май намираш смелост да пишеш после няколко коняка - всеки който може да мисли ще го види в твойте писма..., а що се отнася до психоанализите ви предупреждавам да го спрете щот тъй само себе на резил правите...специялно не е добре за кърмачето без значение дали е на две - вашата негативна вибрация ще му навреди психически и физически. Един ден ще ме търсите за помощ - обещавам ви го - но няма да ме намерите. За такива кът вас съм недостъпен!

Поздрави !"


Не ви е проблем АА, а антирекламата и побърканяците, които компрометират групите тук.
Как ще коментираш "нормалния" постинг на Алки, изписан с главни букви, в отговор на моето мнение?

Ако това е спонсор и активист в АА, и на познат от съседната улица не бих позволила да стъпи на 20 метра от него, камо ли да го чете!
Алкохолиците си имат и роднини понякога, не непременно изтрещяли и безпомощни, които преценяват и вземат решения.

Нали не забравяте този факт?



Тема Re: АА не е.........нови [re: Aлиca.]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано30.06.13 13:13



Анонимни алкохолици е приемане, обич, любов.
Аз се чувствах отхвърлена от обществото, разбирайте на работа хората знаеха, че пия доста, дори през работно време, знаеха също, че когато взимам болнични аз пия, и не се знае колко съм болна. И това ме постави в една позиция на работник, на когото не може да се разчита. Приятелите ми, на които съм държала, и на които може да се разчита, ги нямаше край мен. Около мен се навъртаха хора подобни на мен, с които си другарувах. Семейството ми също започна да се отдръпва от мен, старото доверие и близост ги нямаше вече ...
При такова положение на нещата, в Анонимни алкохолици намерих приемане, приеха ме такава, каквато съм, или в каквато съм се превърнала, пиеща, воняща, съсипана, объркана, състарена, отчаяна, полудяла, да, Анонимни алкохолици приемат всеки, който иска да спре алкохола, независимо как изглежда.
Анонимни алкохолици предлагат помощ независимо в какво си се превърнал, защото имаш желание и полагаш усилия да не пиеш !
Анонимни алкохолици предлагат най-обикновена човешка обич и любов, предлагат най-нормални човешки отношения, когато си стигнал дотам да няма къде другаде да ги откриеш !!
Това е за мен Анонимни алкохолици, независимо кой какво пише тук, и какво изповядва, и какво му се струва или не му се струва.
Основните принципина АА трябва да се спазват,
за мен са важни
принципите, а не личностите, и най-същественото,
анонимността е духовната основа на всички наши действия, само така може да се предпазим от самозабравяне ,
от егоистични и користни наклонности,
от желание за доминиране и контрол !!!



Тема Re: АА не е.........нови [re: Aлиca.]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано30.06.13 18:14



Има си хас! Когато един поне, спряган за заслужил спонсор и активист в АА напише това, на всеки прочел го, ще му се изправи косата от страх:


Здравей Алиса. Постът ми е написан именно поради факта, че АА е представено тук в светлина, която няма нищо общо с това, което е. Това е само едно от гледните точки, за това исках да споделя и моята. Човек трябва да има право на избор, пък бил то и пиян и залян алкохолик, защото някъде отвъд всичките бутилки се крие човешката му същност и правото на живот като свободен човек, не като отрепка.


Не ви е проблем АА, а антирекламата и побърканяците, които компрометират групите тук.
Как ще коментираш "нормалния" постинг на Алки, изписан с главни букви, в отговор на моето мнение?


Никога не съм споменавала че АА ми е проблем. Винаги съм казвала, че за мен е изход.
Няма да коментирам поста на Алки. Ако съм искала, да съм го коментирала директно към него, но не искам. Коментарите съм ги приключила още преди години, но нито ми се търси назад в темите нито ме интересува миналото. Втората причина поради която няма да го направя е тази, че веднага ще се заформи спор, а аз като болен човек имам нужда от спокойствие и съхранение на емоционалната си трезвост. Не споря с нищо и с никого, защото в днешния ден аз имам само 24 часа, в които мога да направя повече за себе си ако не ги губя в празнословия.


Ако това е спонсор и активист в АА, и на познат от съседната улица не бих позволила да стъпи на 20 метра от него, камо ли да го чете!
Алкохолиците си имат и роднини понякога, не непременно изтрещяли и безпомощни, които преценяват и вземат решения.

Нали не забравяте този факт?


Кетхен го написа в поста си, но аз ще го напиша пак, защото очевидно не си разбрала. В АА няма личности, а принципи. Тоест ако една група поставя личностите пред принципите и издига в култ личността на когото и да е, то тази група може и да се нарича АА, но със сигурност някъде има нещо сбъркано. Не името, а това което се случва, прави една група на АА такава.

Не, не забравям факта, че много алкохолици имат близки, които вземат решения вместо тях. Това е една от причините алкохоликът да не иска да спре да пие и да поеме отговорност за живота си.

Надявам се да съм отговорила на всичките ти въпроси, но ако има още нещо, което да не е ясно, насреща съм.
Спокойна вечер и успешна работна седмица.

Усмихни се, има изход.


Тема Re: АА не е.........нови [re: girasol*]  
Автор ХелинаМодератор (Усмивка)
Публикувано30.06.13 19:52



Закачам се за последния.
Участията в клуба, както и в групите АА са доброволни.



Моля да не се цитират лични съобщения.

Редактирано от Хелина на 30.06.13 19:53.



Тема Re: АА не е.........нови [re: Хелина]  
Автор nekoi ()
Публикувано01.07.13 01:24



Нямах никакво намерение да се намесвам в тази тема, но видях, че Алиса е писала нещо за някакви ЕГН-та.

За да не остане и най-малкото погрешно впечатление - НА СБИРКИТЕ НА АА НЕ СЕ ВОДЯТ НИКАКВИ СПИСЪЦИ НА ПРИСЪСТВАЩИТЕ, няма никакво записване, камо ли пък ЕГН или други лични данни да се изискват.
Единственото условие за членство в АА е желанието да се спре пиенето.

Познавам сума ти хора от АА, някои от години, и на почти всичките не им знам фамилните имена, както и професиите им. Което не ми пречи да си общуваме много добре. Започнах да научавам някои фамилни имена, откакто се поява фейсбук и там се сприятелих с хора от АА.



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: алки]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано01.07.13 09:00



Първо пиши с малки букви. Големите букви се считат за крещене.

Второ, вземи да ограмотиш елементарно преди да пишеш "умни мисли" на полуграмотен български език. Мина времето на лумпените.

Трето, живеем в демокрация и диктаторите отдавна завършваха с куршум в главата от неизвестен източник.

Четвърто, онлайн консултация по психология е твърде опасна, а онлайн психиатрия подлежи на наказание от закона.
Който и медицински форум да отвориш го пише още в началото. Няма и държащ на себе си психиатър да си позволи онлайн консултиране.



Тема Re: Алки или падението на един ш(л)ут!нови [re: Aлиca.]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано01.07.13 09:14



Зависи какъв човек си ти и на какъв ще попаднеш.
Иначе, навсякъде всичко е възможно.
Нета има своите плюсове и своите минуси спрямо общуването в реала.



Тема Re: АА не е.........нови [re: Хелина]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано01.07.13 09:33



Това мнение е напълно вярно, но участие в клубове "Взаимопомощ" никога не могат да бъдат доброволни т.е. по желание.

Всички доброволни участия могат да се превърнат в нещо друго. Сектите също са с доброволно участие. Доброволно отиваш и на лекар, пък и "информирано съгласие" подписваш, но гаранция за успешно лечение нямаш. Доброволно отиваш и на протест, но ако някой ти пръсне главата въобще не означава, че е освободен от отговорност поради това, че ти си отишъл доброволно или той се е изявил доброволно своята воля.



Тема Re: Ами не е лесно...нови [re: stefko_aa]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано01.07.13 09:38



Не подхожда на един АА да казва " На вас за всичко алкохола ви е виновен...". Не ми се търси точно цитата.

Интересно, в АА кой е виновен за всичко. Не е ли алкохола или пак нищо не съм разбрала.



Тема Re: АА не е.........нови [re: nekoi]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано01.07.13 09:54



Това е вярно, но използването на "лични разкази" на запис или в писмен вид може да се използва доста по- зловредно. Зависи от кого.

По ЕГН и лични данни могат да се докажат само факти които са регистрирани.
Изключвам използването им за нанасянето на материални щети и фалшиви документи.

Навремето поради объркано ЕГН системата ме изхвърляше със съобщение "такъв човек не съществува", но не съм забелязала да ми се е отразило особено на съществуването.



Тема Re: Ами не е лесно...нови [re: ALONE911]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано01.07.13 10:08



Алоне, според мен хипотенузата на овалната еуглена е в обратнопропорционална зависимост от квантовата фрикция на приливните протуберанси.
Какво мислиш по въпроса?



Тема Re: Ами не е лесно...нови [re: aлkaжa]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано01.07.13 10:56



Хипотенуза в овал, не знам да съществува /доколкото ми са знанията по математика/ , едноклетъчни организми съм изучавала за последно в гимназията, с квантова физика съм се занимавала последно в института, но мога да ти препоръчам световно известен физик :




Надявам се, че съм ти била полезна.



Тема Re: Ами не е лесно...нови [re: ALONE911]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано01.07.13 11:09



А мога ли да попитам защо кръстоколенната криптофения заразява краулизата на дифиренкулируемата аклистика, която тръби във влагопронизващите галонии?



Тема Re: Ами не е лесно...нови [re: aлkaжa]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано01.07.13 11:15



Моля, провери отново словосъчетанията и се обърни към специалисти в съответната област.
Може и тук:



Редактирано от ALONE911 на 01.07.13 11:22.



Тема Re: Ами не е лесно...нови [re: aлkaжa]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано01.07.13 11:30



Извинявам се, че намесвам в темата, която аз пуснах, но наистина съм загрижена - Алкажче, добре ли си?





Тема Re: АА не е.........нови [re: kethen]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано01.07.13 11:46



Анонимни алкохолици е приемане, обич, любов.

Миличка, темата е посветена на виртуалния психотормоз.

Убедена съм, и се радвам на потвържденията, че реалните сбирки на живо в групите АА, работят успешно и не създават среда, в която да вирее психотормоза и шантажа.

Получих бележка от Алки - предупредителна - да внимаваме в писането по негов адрес, щото лоша Карма и ответна реакция в клуба....бля.бля.

"налъмите ми са цъфнали"
От: алки
Получена: 01.07.13 01:16


Бележката съдържа цитат от нечия лична изповед, вероятно в лична кореспонденция. Авторът на цитата е жена, споделяща много лични чувства, емоции и сведения за себе си. Нямам представа коя е. Просто някоя, писала на потребител от този клуб. Не публично, във форума, а лично.
В момента ЛИЧНАТА и кореспонденция се копира и разпраща до кого ли не, без нейно съгласие, като предупреждение за възмездие.

Реалните сбирки на АА нямат нищо общо. Надявам се.
Темата е за виртуалния психотормоз, прокарван под формата на предложения за компетентна взаимопомощ.



Тема Re: АА не е.........нови [re: Aлиca.]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано01.07.13 12:00



Не се учудвай толкова.
По принцип Алки няма на някой на който да не е писал с покана за приятелство.
Хората в този клуб са най- податливи поради известни причини.

Лошо е, когато губиш позиции и най- вече когато жертвата на енергийния "вампир" се усети. Най- вече, че "вампира" е застрашен от набавяне на жизнено необходима енергия.



Тема Re: АА не е.........нови [re: girasol*]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано01.07.13 12:15



Здравей Алиса. Постът ми е написан именно поради факта, че АА е представено тук в светлина, която няма нищо общо с това, което е.

Антирекламата я правят безотговорно пишещи тук и в лична кореспонденция хора, представящи се за авторитетни фигури в АА. Реакцията на потърпевшите, която се изразява в оплакване от определени потребители, се възприема като негативна реакция срещу организацията и принципа и на работа. Потърпевшите имат право да изразят недоволството си. Компрометиращите програмата и групите АА с неетично поведение клубари са тези, които насаждат недоверие в програмата.

Резултатът е предвидим - заради Илия жертвите намразват свети Илия.

Проблемът е в недостатъчното хигиенизиране на виртуалните изяви - мястото, на което някои нуждаещи се от помощ, установяват първи контакт и си създават първи впечатления. Някои попадат на почтени хора, други - на непочтени.
Изолирайте непочтените от общността, и ще решите проблема.



Тема Re: Ами не е лесно...нови [re: mercurial]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано01.07.13 12:23



аланоне пише на същия шумерски дуалектъ, я ти за мен се загрижи.
ще се почувства отхвърлена и ще я фрапираш или фоксураш ли беше.
разбирам те и добре, че са тук твоите постове.
стимулират ми чуждите езици



Тема Re: Ами не е лесно...нови [re: aлkaжa]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано01.07.13 13:13



Старите членове са с предимство.

Какъв шумерски диалект? "Шумерски" от шума ли идва или от тук





Тема Re: Ами не е лесно...нови [re: ALONE911]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано01.07.13 13:31



Твоята оригиналност ме стимулира.
Всъщност сега загрях откъде Камен Донев събира материал за произведенията си.





Тема Re: Ами не е лесно...нови [re: aлkaжa]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано01.07.13 13:39



Върнах се в първата си тема в този клуб.
Интересно, че тогава си ме разбирал много добре.



Тема Re: Ами не е лесно...нови [re: aлkaжa]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано01.07.13 13:50



Сега се замислих. Знаеш ли, че всички алкохолици са изключително оригинални.
Като се върна назад всички имат изключителна самоличност.
Не говоря за последна фаза, но в началото повечето са изключително интелигентни, обичат да философстват, имат чувство за хумор, забавни са, чувствителни, наивни, амбициозни. Доста сложни личности.



Тема Re: АА не е.........нови [re: Хелина]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано01.07.13 17:16



Моля да не се цитират лични съобщения.
Моди, ще игнорирам молбата ти и точно това ще направя.

От: алки
Получена: 30.06.13 02:32
С ГОТОВНОСТ ГЛАВАТА СИ ЩЕ ДАДЕШ НО ХУБАВА ЯНА НЯМА ДА ДАДЕШ....
АКО ТИ ПРЕЧАТ ГОЛЕМИТЕ БУКВИ СИ СВАЛИ ОЧИЛАТА БЕ ТЪПАНАР ТАКЪВ!


Винаги съм се чудел защо модераторите през годините се правят на ощипани моми относно няколко психо-та тук? Как мислиш?



Тема Re: АА не е.........нови [re: gogo163]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано02.07.13 00:11



Ей, Гого,пак си се разминал с леко
Нек'ви два реда от Гуру с капс лок, голяма работа, ами аз....чакай сега кът един типичен алкохолик "да си ги премерим"- на мене общо 4-5 лични ми прати за има-няма 24 часа, верно, с малки букви са,ама съдържанието....бижу направо!
То са обвинения колко съм ненормална, пияна, на няколко коняка страхливка, то са заплахи и закани за кърмачето ми, дет' го тровя и унищожавам, то са обяснения и сравнения за страхотната му къща на брега на океана и моя опушен едностаен панел в София...И още ..и още...И като извод винаги се налага едно - аз не ставам и не съм достойна за неговата помощ, велики дела и слова.Изпускам важни моменти от личните съобщения, с които ме "дари" Гуру, но пък няма да ви кажа всичко сега, модераторката забрани!



Тема Re: АА не е.........нови [re: mercurial]  
Автор алки (:))))
Публикувано02.07.13 02:19



ама лъжеш кът дърт циганин - пу,пу,пу - без да исках обидих циганите, щот повече от тях са много по-честни от вас...., иначе компанията ви допада (нека да видим след 7 години) с такива кът гого, меркури, юпитер и анолия в хор заедно ще ревете иначе сами сте без сила....явно мусоните не отпуска сухо та сте я закъсали яко...




Бъди промяната която искаш да видиш в този

Редактирано от алки на 02.07.13 04:50.



Тема Re: АА не е.........нови [re: gogo163]  
Автор алки (:))))
Публикувано02.07.13 02:31



на лични съм споделил мнение за какво ревеш кът лапе или вярваш да си заслужил по-добро отношение - "каквото викнало такова се обадило", или се имаш за курназ та показваш на модератора въпреки предупреждението да си тапанар и не само можеш но напук ще правиш каквото искаш. Поне за човек, който пише веднъж в годината да бяхте показали уважение поне към модератора, но човек след като е в калта няма как да не буксува в нея без значение алки дали е тук или го няма.......




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Редактирано от алки на 02.07.13 04:43.



Тема Re: АА не е.........нови [re: алки]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано02.07.13 08:37



Блажени са вярващите!
Да не си си загубил поддръжниците Алки, та си ревнал като "вдовица за х*у" или от разумните ти действия се свършиха алкохолиците.
В Австралия няма ли туземци, пък и доколкото ми е известно образуването на сегашното население трябва да имаш богата почва за изява.
Вероятно не можеш, да се доредиш от тамошните лидери. Какво да се прави! "Слаб" български ген.

Като гледам тук и имоти имаш с изглед към морето / май трябва да е океана/ пък мен не ме покани

. Прати поне едно милионче за "пълна промяна", пък ние ще ти изпратим една българска граматика / може Рибния буквар/ и история / луксозно издание/ поне да се гордееш че си българин.

Алки, имаш ли деца? Не съм проверила дали спада към изнасянето на лични данни, но се успокой клуба ще запази анонимността ти.



Тема Re: АА не е.........нови [re: алки]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано02.07.13 09:28




"Мамин сладък"-викаше баба ми, мир на праха й!



Тема Re: АА не е.........нови [re: gogo163]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано02.07.13 10:26



Ти пък, толкова снизходително.

Той човека ветеран от войната го раздава, ти за прохождащо хлапе го считаш.



Тема Re: АА не е.........нови [re: gogo163]  
Автор алки (:))))
Публикувано02.07.13 12:05



Мила баба си имал "Явно Щуравата глава от нея не си наследил.....".


А моя Дядо тъй Викаше, "Първо опитваш с добро.
Но в никакъв случай не "Ги" оставяш съвсем да кривнът от правия път!
Ако се наложи - в краен случай, ще му прехвърлиш керемидите.
Но трябва да пазим ближния от греха!"


Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: АА не е.........нови [re: ALONE911]  
Автор алки (:))))
Публикувано02.07.13 12:14



еми те и туземците са къпризни тъй че едва ли ще ти излезне късмета с тях освен останалите у буша де пият чист спирит кът компот и за мезе в жара пекът от големите гущери-лизъц му викат много по-вкусно било от кокошето месо, та ако ти се ще ще ти уредя - как се казва "перфект мач", с твоя шумерски или беше бабилонски диалект съм сигурен да се разберете.....




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: АА не е.........нови [re: алки]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано02.07.13 12:18



Не си ме разбрал. Аз съм националист и си падам само по българи.



Тема Re: АА не е.........нови [re: ALONE911]  
Автор алки (:))))
Публикувано02.07.13 13:15



няма ги такива освен фашисти....но те не говорят шумерски и бабилонски деалект...




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: АА не е.........нови [re: алки]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано02.07.13 13:21



Дори и съюзническа държава на Германия, фашизмът у нас никога не пусна корени. Нещо което няма дълбоки корени лесно се приема като особеност на характера.

Относно диалектите ще се разберем. Нали, все пак, сме една националност.



Тема Re: АА не е.........нови [re: алки]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано02.07.13 13:24



Аз ли лъжа - а да ти изпляскам всичките психопатски съобщения тука, с риск да ме санкционира мода, искаш ли???



Жмуди, ти нали разправяше преди години още,че ще се пенсионираш и няма да се занимаваш повече с тоя клуб и "таквиз пропаднали кът нас", м?
К'о стана с тази ти иначе толкова очарователна идея?



Тема Re: АА не е.........нови [re: mercurial]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано02.07.13 13:28



Увеличиха годините за пенсия.



Тема Re: АА не е.........нови [re: ALONE911]  
Автор алки (:))))
Публикувано02.07.13 13:44



а на лъжливите цигани....леле за малко пак циганите щях да изкарам виновни за вашите въшлясали швабски фургони.....




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: АА не е.........нови [re: алки]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано02.07.13 13:59



Ние пишем след няколко коняка, ама твоето оправдание за излиянията ти какво е?

Изнервеничък ми изглеждаш нещо! Ха ха ха!



Тема Re: АА не е.........нови [re: mercurial]  
Автор алки (:))))
Публикувано02.07.13 14:09



хаахахаха - ти си по тъпа и от алоне за да вярваш с начало на темата да си открила няква страшна тайна или заплаха за себе си и бебока когато туй всичко е в главата ти а що съм писал да не се ебаваш на пияно, " да не е добре за детето и че полагая ненужен стрес-ти може да не го чустваш може да ти е през оная работа" но аз мисля за доброто на всеки, тъй че колкото и да врякаш ти сама на себе си вредиш, а факта че аз съм от добрите е без значение дали такива кът вас го приемат "по плода им се познават" - всички мой приятели са от добра стока..., както в България така са и в Австралия - вашите щуротии едва ли нещо доказват освен крехко здравословно състояние....




Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!

Тема Re: АА не е.........нови [re: алки]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано02.07.13 14:11



Нещо не разбрах.
При случай, че имаш предвид годините за пенсия и стажа, то до 2020 година ще станат 65 за мъже и 63 за жени с тенденция да се изравнят на 67 както в Европа.

Коментар дълъг бих направила, но не е тук мястото.
Така, че още едно поколение ще трябва да "отгледаш" и трябва да си в крак с времето.
Всъщност тенденцията е въобще премахването на тези години имайки се предвид застаряващото население в Европа.



Тема Re: АА не е.........нови [re: mercurial]  
Автор алки (:))))
Публикувано02.07.13 14:18



всъщност, ако продължаваш тъй да навдигате гири ще бъда принуден да намеря начин да изпратя хора у вас да проверят за сигурноста на детето щот ми се струва да не е подходящо за него да бъде в нездравословна среда като вашата. Изобщо не ми е до шега!


Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!


Тема Re: АА не е.........нови [re: алки]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано02.07.13 15:54



Алки, такива изказвания се правят / дори не се правят/ след потвърждаване на факти защото това се нарича "психически тормоз".

Остави жената да си гледа спокойно детето и се наслаждавай на океана.



Тема Re: АА не е.........нови [re: алки]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано02.07.13 16:38



Изпрати ми ги, психично болно едноклетъчно изчадие, ще ги посрещна подобаващо!



Предупредих те да спреш да намесваш детето ми в словоблудствата си!



Тема Re: АА не е.........нови [re: алки]  
Автор gogo163 (минаващ)
Публикувано02.07.13 17:45



А моя Дядо тъй Викаше, "Първо опитваш с добро.
Но в никакъв случай не "Ги" оставяш съвсем да кривнът от правия път!
Ако се наложи - в краен случай, ще му прехвърлиш керемидите.
Но трябва да пазим ближния от греха!"


За твое огромно съжаление не си ми дядо!

. В тоя ред на мисли не можеш да ми задаваш наклона на ...ъъъъ....на химикалката, да речем!Също така средновековието отдавна е отминало и спасяването на ближния/дори и да не иска спасение/ с "огън и меч" вече не е актуално. Инквизицията също не е на мода. И изобщо да не си открил "машината на времето", да си сбъркал настройките и просто да не можеш да се върнеш в твоето време?



Тема Re: АА не е.........нови [re: алки]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано03.07.13 01:47



Всъщност, жмуди, бях решила да не се занимавам повече с теб.

Ама нали си изпих коняците, откраднах там каквото трябва, за да си осигуря дневната дажба алкохол според личните ти бележчици и вече ми дойде смелостта и реших да ти пиша отново. Права е Алоун, такива като тебе не бива да се оставят на мира-ще те държим в кондиция Обещавам ти!
К'о беше "каквото повикало такова се обадило"
Няма пък само ти да тормозиш хората, психо! И що ли ми пишат хора, пострадали от "твоето спонсорство" и се радват,че са се отървали от него и теб.Изненадах ли те, а ...? И такива има представи си!




Тема Re: АА не е.........нови [re: алки]  
Автор mercurial (wild)
Публикувано03.07.13 01:59



извинявай,че се намесвам в сладкия ви разговор с гогата, ама кат' неможеш да пишеш на български, пробвай на английски, на аборигенски, на родопско-селски или на там какъвто можеш, но спри да ни тормозиш с тази перверзия, на която се мъчиш да пишеш. На моменти , имам чувството, че домашното кенгуру си цАнил да ни отговаря.

Моля те, спри да експлоатираш милото добиче, то не е виновно, че живее в къщата на психопат, та даже и на брега на океана да е.



Тема Re: АА не е.........нови [re: mercurial]  
Автор алки (:))))
Публикувано03.07.13 08:04



Не причинявай зло. Проявявай състрадание. И недей да злословиш зад гърба на другите – не отправяй дори наглед безобидни нападки! Думите, които излизат от устата ни, не изчезват, а постоянно се трупат в безграничното пространство, за да се върнат при нас, когато му дойде времето..., най-шибано е, ако не знаеш винаги може да попитате Алоун, "горките деца ще оберът грехът на мамма...."!


Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!


Тема Re: АА не е.........нови [re: ALONE911]  
Автор алки (:))))
Публикувано03.07.13 08:39



"Дошъл един човек и се изплюл в лицето на Буда. Той бил много ядосан. Той бил бармин, а Буда говорел разни неща, заради които свещениците много се ядосвали. Буда си изтрил лицето и попитал човека:
-Имаш ли още нещо да казваш?
Ученикът му Ананда много се ядосал. Толкова се ядосал, че помолил Буда:
-Само ми позволи да му дам да се разбере. Това е прекалено! Не мога да търпя такова нещо.
Буда рекъл:
-Но той не се изплю в моето лице. Това не е моето лице. И второ, просто го погледни! В какви огромни проблеми само е затънал- просто погледни този човек! Почувствай състрадание към него. Той иска да ми каже нещо, но думите са неадекватни. Това е и мой проблем, проблем за цял живот- и виждам, че и човекът е в същото положение. Бих искал да ви предам нещата, които съм разбрал, но не мога да ви ги предам, защото думите са неадекватни. Този човек е на същия хал: толкова е разгневен, че никоя дума не може да изрази гнева му- точно както аз съм в такава голяма любов, че никоя дума, никое действие не може да я изрази. Виждам трудността на този човек- само погледни!
Буда вижда, Ананда също вижда. Буда просто събира фактуална памет, Ананда създава психологическ памет.
Човекът не могъл да повярва на ушите си, на това което Буда казвал. Той бил много шокиран. Той си тръгнал, не могъл да спи цяла нощ, размишлявал, медитирал над това. Започнал да чувства голяма болка, започнал да чувства какво е направил. В сърцето му се отворила рана.
Рано но другата сутрин той се втурнал към Буда, паднал в нозете му, целунал ги. А Буда казал на Ананда:
-Виж, отново същият проблем! Сега той толкова много ми съчувства, че не може да говори с думи. Той докосва нозете ми. Човек е толкова безпомощен. Всичко, което е прекалено, не може да бъде изразено, не може да бъде предадено. Трябва да се намери някакъв жест, който да го символизира. Гледай!
А човекът започнал да плаче и казвал:
-Прости ми, господине! Страшно много съжалявам! Беше пълна глупост от моя страна да те плюя, да плюя човек като теб.
Буда рекъл:
-Забрави за това! Човека, когото наплю, вече го няма, и човека, който плю, също го няма. Ти си нов, аз съм нов! Виж- тва слънце, което изгрява е ново. Всичко е ново. Вчерашния ден вече го няма. Край с него! А как бих могъл да простя?- защото ти въобще не си ме плюл."


Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!


Тема Re: АА не е.........нови [re: gogo163]  
Автор алки (:))))
Публикувано03.07.13 08:42



Двама тежко болни лежаха в една болнична стая.Единият от тях имаше право да сяда в леглото си за по един час на ден през, което време правеха дренаж на течността задавяща дробовете му.Неговото легло се намираше до единстеният прозорец в стаята.
Другият човек трябваше да лежи през цялото време на гърба си.Двамата мъже си говореха с часове.Говореха си за техните жени ,семейства ,домове,работа ,за службата в казармата,къде са ходили на ваканции.Всеки път когато мъжа до прозореца успяваше да седне ,започваше да описва на своя съквартирант всичко, което вижда през прозореца.Мъжът на другото легло живееше за тези ежедневни едночасови моменти в които на лицето му се разливаше усмивка и се разведряваше от оживлението на външният свят.Прозорецът гледаше към парк с красиво езеро казваше този, който можеше да седи.Патици и лебеди плували във водата докато деца си играели с разни модели корабчета.Влюбени се разхождали за ръка всред цветя във всички цветове на дъгата. Благородни дървета изящно допълвали живописната картина,като в далечината се виждали покривите на града.Докато мъжът до прозореца обясняваше в тънки детайли това ,което виждал ,другият си затварял очите и си представял образно описаните сцени.
Един топъл следобед мъжът до прозореца описаваше един парад който минаваше под прозореца.Въпреки ,че другият мъж не можеше да чуе музиката ,той обаче виждаше в ума си всичко понеже господина до прозореца описваше с много точни думи видяното.Изведнъж една неочаквана мисъл се заби в главата му:Защо този да има цялото удоволствие вижда всичко това ,докато аз нищо не виждам?
Не изглеждаше честно.Докато мисълта започваше да го обзема в началото човекът се срамуваше.Но после дните се занизаха и той изпускаше все по-вече и по-вече събития и гледки,неговата завист се превръщаше в натрапчиво зломислие и прерасна в негодувание и злоба.Започна да мъти черни мисли и изгуби съня си .Той трябваше да бъде до прозореца...и тази мисъл сега контролираше живота му.
Късно една нощ,докато лежеше по гръб и гледаше тавана,човекът до прозореца започна да кашля .Той се давеше от течността в дробовете си. Другият гледаше с премрежен поглед от леглото си как борещият се за живот човек до прозореца се присягаше към звънеца за да повика помощ. Човекът от другата страна на стаята слушаше и не се помръдваше и не натисна копчето на своя звънец за да викне сестрата ,която щеше да дотича веднага.
За по-малко от пет минути давенето спря ,а заедно с него и звука от дишането му. Сега настъпи тишината -смъртоносна тишина се разстла .
На следващата сутрин ,дежурната сестра влезе за да донесе вода за сутрешното им миене . Когато намери безжизненото тяло и се натъжи и се обади на болничният прислужник да прибере тялото...без думи и без шум.
Щом благоприличието го разреши ,другият мъж попита дали ще може да бъде преместен на леглото до прозореца.Сестрата се зарадва да направи смяната .Бавно и болезнено се намести на един лакът за да хвърли първият си поглед навън през прозореца.
Най-после ще има радостта да види всичко това сам .Поизправи се и бавно се се обърна за да погледне през прозореца до леглото .
Той гледаше към бяла стена .


Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!


Тема Re: АА не е.........нови [re: Aлиca.]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано03.07.13 08:42



Проблемът е в недостатъчното хигиенизиране на виртуалните изяви - мястото, на което някои нуждаещи се от помощ, установяват първи контакт и си създават първи впечатления. Някои попадат на почтени хора, други - на непочтени.
Изолирайте непочтените от общността, и ще решите проблема.


Може и така да е, права си. Но няма как да се хигиенизира и излира, без да се намеси отново егоцентризма, сравненията, меренето на кой е по по - най.....и всъщност нали всеки човек има право на свое мнение? Мисля че не бива чуждите мнения да се приемат лично. Прочиташ и забравяш, какво толкова?


Некой го намекна много добре за кучетата и кервана.
Нека гледаме кервана да върви в мир и спокойствие, без да слизаме от камилите на всяка крачка и да замерваме с камъни.
Губя енергия в тая жега и не ми се занимава, честно.

Хубав ден на всички търсещи.

Усмихни се, има изход.

Тема Re: АА не е.........нови [re: mercurial]  
Автор алки (:))))
Публикувано03.07.13 08:44



A young and successful executive was traveling down a neighborhood street, going a bit too fast in his new Jaguar. He was watching for kids running out from between parked cars and slowed down when he thought he saw something.
As his car passed, no children appeared. Instead, a brick smashed into the Jag’s side door! He slammed on the brakes and reversed back to the spot from where the brick had been thrown. He jumped out of the car, grabbed the kid who threw the brick and pushed him against a parked car shouting. What was that all about? Just what the heck are you doing?
Building a head of steam he went on. That’s a new car and that brick you threw is going to cost a lot of money!
Please, mister, please. I’m sorry, I didn’t know what else to do! pleaded the youngster. I threw the brick because no one else would stop, tears were dripping down the boy’s chin as he pointed around the parked car. It’s my brother, he said. He rolled off the curb and fell out of his wheelchair and I can’t lift him up. Sobbing, the boy asked the executive, Would you please help me get him back into his wheelchair? He’s hurt and he’s too heavy for me. Moved beyond words, the driver tried to swallow the rapidly swelling lump in his throat. He lifted the young man back into the wheelchair and took out his handkerchief and wiped the scrapes and cuts, checking to see that everything was going to be okay.
Thank you and May God bless you, the grateful child said to him.
The man then watched the little boy push his brother down the sidewalk toward their home.
It was a long walk back to his Jaguar, a long, slow walk. He never did repair the side door. He kept the dent to remind him not to go through life so fast that someone has to throw a brick at you to get your attention.
God whispers in our soul and speaks to our heart. sometimes when we don’t have time to listen, He has to throw a brick at us. It’s our choice: Listen to the whisper, or wait for the brick.


Бъди промяната която искаш да видиш в този свят!


Тема Re: АА не е.........нови [re: алки]  
Автор ALONE911 (yes or no)
Публикувано03.07.13 09:16



Лошо е когато попаднеш на хора далеч от Буда, а си в положението на този или още по- зле - не можеш дори да се изплюеш на някой в лицето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.